Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

Dejvid17

Ty vole.. dementní zápletka na konci.... stačilo říct: když jsem viděl tu fotku, vzdálil jsem se od svého týmu, sebral jsem ji a v tom se ozval výbuch, měl jsem štěstí, že jsem našel tu fotku - jen díky ní jsem přežil, našel jsem strážného anděla... a pak by byl pláč, vlhký kalhotky, sex a žili šťastně až do smrti :D a né že ho po tom vysvětlení vykopne :D boha jeho! :D no já jdu dokoukat zbytek, stejně to určitě dopadne dobře :D ()

blazma

Slušný průměrný film. Příběh uvěřitelný. Chudák chtěl všechno vybalit hned na začátku, ale pak se do toho tak zamotal, že když to vyšlo najevo byl průšvih.. Konec smutný a šťastný zároveň. Myslím si že velmi povedené romantické drama, které nezklame, ale zároveň vám nevytrhne dech. ()

evca_007

Slabý příběh, hlavní hrdina až nerealisticky dokonalý (kdo by někoho takového chtěl??) a hlavní hrdinka by mohla místama hrát i jeho matku. Velice nesourodá dvojice. Víc se mi už líbila dvojice Logan- Zeus. 2* ()

spacowa

Možná, že to je klasické dojemné romntické cliché, ale já se zrovna vrátil z dovolené a jsem plná letní lásky, takže tenhle film, byl přesně to, co jsem potřebovala :) takže zavírám oči před nedotažeností různých scén a užívám si postelových scén :) ()

Ioanne

Když se u toho nepřemýšlí, není to tak špatné. Pokud se začnete ptát jak je možné, že někdo dokáže někoho najít v 300 milionové Americe, je to už horší. Navíc zápletka působí ve spojení s romantikou opravdu hodně lacině – mohl by to být báječný thriller. Herecké výkony nezaujmou, nejsou dobré, ale ani ne špatné. Já jsem se na to dívala jako na oddychovku, bez jakýchkoli očekávání, a byla jsem spokojená. Pokud však čekáte zážitek, který v člověku ještě nějakou dobu zůstane, budete zklamaní. ()

Abalzo

Zac Efron nám ze středoškolského zpěváka dospěl v mariňáka. No nebo vlastně ani ne. Připadalo mi, že během celého filmu měl stále jen jeden jediný výraz - jediná změna nastala, když vysvětloval, proč vlastně za Beth přišel, a to taková, že mu po tváři stékalo pár slz. Příběh dost tuctový, předvídatelný, na hádky dospělých jako vždy doplácí jejich ratolesti, ale všechno dobře dopadne. No, nebyl to zas takový propadák, jak by se mohlo zdát, prostě typický americký romanťák - mariňák se zamiluje, přijdou trable, všechno se vyřeší, a žili spolu šťastně až do smrti. ()

MaxQ69

Pro mě tak trochu zklamání. Tak úžasný nápad založit příběh na nalezení fotografie, která zachránila mariňákovi život. A oni to zprzní tím, že z toho udělají podřadnou romantickou kaši z červené knihovny. Napětí mezi Loganem a Beth by mělo být daleko silnější, on by měl být mnohem tajmenější a Bethin ex by neměl být až takový záporák. A ten závěr? Už v půlce filmu je jasné, že typické klišé je zcela nevyhnutelné. Herecké obsazení je bezchybné, stejně jako nápad něco takového natočit. Smůla, že Hicksovi nedošlo, že se mu to ale vůbec nepovedlo... ()

misul96

Námět byl hezký i romantický chvíle krásně do detailu, muzika ladila a to všechno. Ale je to nějak moc přehnaný, kvůli jedné fotce. Celkově mi kazí dojem právě ta hlavní zápletka. Zlatý střed. ()

sto7ra

průměrné romantické drama. zac efron už si konečně nehraje na 17letého hošánka, nezpívá a netančí kolem dokola, ale umí i zvážnět tvář. po stránce scén je to už horší. ty dramatické jsou sehrané příliš rychle, takže v podstatě žádné napětí či obavy, jak to všechno dopadne nepociťujete. na druhou stranu musím uznat, že mě překvapili, když se ex-manžela "zbavili" jakoby mávnutím proutku. opět možná příliš rychle. zajímavým prvkem je babička, která ví vše nejlíp a bez ní by ten dobrý konec asi nedopadl. ("jak jinak...") v podstatě je to takový odpočinkový prosluněný romantický film, který ničím nevyčuhuje od ostatních. ()

wick

Začínám Hickse podezřívat, že Záři nenatočil on, ale někdo za něj. Další jeho až podprůměrný příběh z červené knihovny, kdy scénář byl snad ještě horší než herecký výkon Efrona. ()

StinkingPooh

Sluníčko svítí, hladina se třpytí, pejskové radostně skotačí a do toho všeho se připlete bývalý voják z Iráku, který do tohoto zapadlého ráje urazí cestu snad přes půl USA. Hledá podle fotky krásnou ženu, které by rád poděkoval jako svému andělu strážnému při jeho 3 válečných štacích..Jenže se z toho vyvine ♥ lásenka ♥. No není to kýč a klišé jako prase? Je a pořádně přeslazenej a lehce předvídatelnej. Pro cílovou skupinu žen a dívek, hledající "opravdovou romantickou" lásku alespoň v kině, je to ale asi trefa do černého. Já přidal navrch jednu hvězdu za Taylor Schilling, na kterou se mi dobře koukalo. ()

AceDandelion

StarsFan uživatel/ka to vychytal trefně. Není to zas tak děsně sladké, jak se v traileru zdá, dá se na to koukat, ikdyž na mě je Zac prostě až moc slaďoušský typ( ikdyž v Lucky One není zas tak hrozný, jak jsem očekávala. V pár scénách je celkem obstojný) ,zato Taylor jsem viděla poprvé a jejím výkonem jsem byla mile překvapená. Po každém filmu, který zkouknu, si běžně hledám zajímavosti a info a snažím se 'dotunit' si příběh do hloubky a v tomto případě bych možná i řekla, že knížka, podle které byl film natočen, je možná i TA lepší varianta. Spoustu moc bohatých vět a momentů z knížky se zdá ve filmu chybí a to si myslím, že je celkem podstatným zoubkem. ()

kolodej1

nebylo to nic mimořádného, spíš takový lepší průměr, Nevadilo mi ani tolik, že vývoj příběhu byl prakticky už předem daný, ale spíš to, že mě to příliš nevtáhlo, jak by asi mělo. Zase ale nechci říct, že to bylo špatné, nudou jsem rozhodně nezíval, taková příjemná oddychovka. A líbila se mi kamera, takže to vídím na 70% ()

Luq

Velmi příjemný film na cestu mezi Brnem a Prahou.. příjemný až do finálních scén, kdy scénárista zcela ztroskotal a zcela nepochopitelně se ze zamotané situace rozhodl vystoupit skoro pomocí deux ex machina.. Nebýt konce, dal bych o hvězdu víc.. ()

Paranoir

Tak nádherný príbeh a tak plytko spracovaný. Z príbehu je cítiť len veľmi málo emócií. Tešila som sa na kvalitnú Sparksovku a na mokré vankúše na konci filmu, no vankúše aj oči zostali suché. Pekné prostredie, krajina, sympatický príbeh, ale bohužiaľ slabo spracovaný. Po Dear John ďalši film slabého hodnotenia. Skoda... ()