Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

alldo.raine

Velmi mne překvapil Zac Efron, který se v tomto filmu zbavil nálepky dětského idolu z muzikálu o střední a podobných teenagerovských filmů a i když si myslím, že role vojáka mu zrovna moc nesedí, dokázal být velmi přesvědčivý. Taylor Schilling je v tomto filmu také skvělá a celé to na mě půsopbilo velmi nenuceně a přirozeně. Nic na tom nemění ani to, že je jasné, jak se celý film bude vyvíjet a jak skončí. ()

Bastinka

Nejsem si zcela jistá zda žánr drama je u toho filmu správně...asi bych tam přidala ještě romantika.....je to sladký jak cecek...jak film dopadne člověk pochopí během 5 minut...docela škoda.... ()

BodlinkaV

Po dlouhé úvaze hodnotím film třemi hvězdičkami, ale možná si to ještě rozmyslím. Vcelku neškodný film, oddychovka. Bohužel pokud pominu dost jednoduchý a neoriginální děj, musím dát hodně velké mínus filmu za Zaca Efrona. Celý film provázel jeho strnulý výraz obličeje s absencí jakékoli emoce. Ke konci se mi na něj už vážně nechtělo koukat. Film mě ničím nepřekvapil a rozhodně nenadchnul, prostě klasická tuctovka. ()

TommyDiamond

Na mě až trochu moc romantiky najednou. Film se mi moc nelíbil. Působilo to celé tak trochu vyumělkovaně. Příběh vojáka, který si myslí, že mu fotka nalezená před výbuchem (někde v Iráku) zachránila život. A proto se vidá osobu na fotce hledat. Samozřejmě na fotce není nikdo jiný než pohledná blondýnka (a navíc je nezadaná). Sakra, to je ale náhodička. Hollywood je prostě jedinečný. Z úplného nesmyslu dokáže vykouzlit celovečerní film. Celkově 40% ()

DadysGirl

Ta žena vypadá o dost starší... A na Zaca si snad ještě zvyknu... Kouká se na něj hezky... Maminka vtipná, ex manžel debil... Všechno takový vyžehlený prvoplánový, ale stejně se na to ještě někdy kouknu :) ()

Evii.B

Filmy od Nicholase Sparkse mám ráda a viděla jsem skoro všechny, ale tenhle je rozhodně nejslabší. Celý děj se točí kolem jedné fotky a vlastně se vůbec nic nevyřeší. Je to jen okecávání a omáčka okolo, můžete se těšit na příšernou hru na klavír, pár hysterických záchvatů, nějaké to vzrůšo, když se na sebe hrdinové bez důvodu naštvou. Dále nelze zapomenout Zac Efron, který je klasický hezounek typu Channing Tatum. Celý film se tváří naprosto stejně, kůlí svoje psí oči, ale je za drsného vojáka. Příjde mi, že je to vlastně naprosto o ničem, protože ji nakonec pořádně nevysvětlí proč vlastně přišel. Snad jen ten malej klučina mi byl sympatickej. Jinak slabé 3* ()

Mrs.Vader

Tento film sem zvolila při mé poslední cestě studentem s tím, že sem se chtěla podívat., o čem ta sračka je, že si tam pak hodím něco zajímavějšího ...nakonec sem to vydržela do konce a ani sem u toho nezívala :D dalo by se říct, že je to ten typ filmu, po kterém nikdo nic moc nechce, jen aby nemusel po cestě myslet na píčoviny, ale mohl trochu vypnout a relaxovat. Efron sice herecky chvílema pokulhává, ale chemie mezi ním a Taylor Schilling funguje dobře a upřímně, co jiného po tomto typu filmů vlastně divák chce :) to děcko taky nakonec nebylo tak otravné, jak podle xichtu vypadalo, akorát *SECRET SPOILER* ten konec bych dala už tak do půlky filmu a mohli sme se vyhnout hromadě debilních ex-výlevů ()

Lelka

Obyčajný americký romantický film. Celý čas sa tam nič nedialo, až som sa nudila a potom na konci bolo trochu akcie, ktorá aj tak nedávala moc zmysel. Chlapcov otec vôbec nemusel zomrieť, kľudne mohol preplávať na druhú stranu rieky, nechápem, čo mu v tom bránilo. Celkový nápad bol síce dobrý, ale spracovanie až tak nie. ()

JajinkaBec

Prohlášení "Od první minuty mi bylo jasné, jak to dopadne!" v případě filmu podle Nicholase Sparkse neberu. Na druhou stranu je ale pravda, že coby film podle Nicholase Sparkse Talisman poněkud zklamal. Šla jsem do kina s cílem pobrečet si, ale krom scény na verandě, kdy se mi trochu rozostřil pohled, nějak nebylo proč. Nijak zvlášť do hloubky to zkrátka bohužel nešlo a finále tomu také moc nenahrálo. Na druhou stranu ale klobouk dolů před Efronem, protože ač bych si v jeho roli představovala někoho staršího, zvládl to velmi dobře. Možná až příliš dobře, protože Logan je tak dokonalý, až je to nereálné. Aspoň že to hlavní hrdinka taky narovinu řekla. ()

vipeerr

Zac Efron na mě zapůsobil tím že umí také něco jiného než jen ukazovat své tělo a hrát si na frajera na střední škole. Jakožto válečný veterán, s nervy z ocele ve mě budil respekt celý film a to i tím že se ani jednou neporval. Velice romanticky provedené, popravdě jsem čekal víc prvků z války ale do kina jsem na to šel s přítelkyní a opravdu lépe jsme vybrat nemohli. Nicméně jako film "celek" to zas tak super nebyli, chvílemi to nudí, konec je hodně klišé a Loganova (Zacova) vysněná žena vypadá o dobrých 10 - 15 let starší, působí to lacině, jakoby neuměli najít lepší herečku. Je to tak 60% dávám 3* a jsem spokojený) ()

jafuska

Krásný film, kde láska hraje svou roli, romantické filmy jsou většinou hodně obdobné, ale tady je více romantika zobrazena v různých podobách a ano mohu říci v s klidem, že vojáci opravdu nemají snadné se vypořádat s různými traumaty, které je postihnou na svých cestách , hodně mě překvapilo tak nízké hodnocení, tento film si rozhodně zasluhuje více, herci vše dokonale zahráli,a posledních 10 minut vše vyústí v drama, kdy to člověk vůbec nečeká. ()

Alca

Nelíbil se mi Zac Efron a ty neustálé běhy za někým, kdo odešel, nejčastěji právě za ním. Jinak docela dobrá odpočinková hodina a půl. ()

Mara12

Příjemná ničím nevyčnívající filmová romance, kterou z průměru vytahuje skvělý herecký výkon Taylor Shilling (působila velmi přirozeně) a krásné přírodní exteriéry. Závěr byl sice dost nelogicky přepálený, ale ty čtyři hvězdy si film rozhodně zaslouží. ()

miki68cz

Pokud se propijete sladou limonádou plnou romantických náhod a tisíckrát omletých dialogů, možná se Vám na konci kromě salutování alespoň podaří zjistit, že Zac Efron umí zahrát i něco jiného než Muzikál ze střední. Doporučuji tak tento film hlavně děvčatům. ()

Lenii

Vím, že vysoká hodnocení film nemá a názory na film jsou smíšené, skoro spíš více negativní, ale mě se film zatraceně moc líbil. A to, že Zac tu neumí hrát, je podle mě blbost. Opravdu dobře tu ztvárnil mladého mariňáka, který se hledá a nechápe dost věcí co se a proč staly. Velmi dobře tu Zac podle mě hraje to, jak nad věcmi Logan uvažuje. Je hodně zamlklý, moc se nesměje, ale někdy se přece jen pokusí a není to zase asi tak špatný, že? Moc se mi líbily scény, kdy pohledy, doteky a gesty dává Logan najevo, jak moc pro něj Beth znamená. Jak moc ji má rád a chce ji chránit. Ve filmu je několik silných momentů. Hned se mi momentálně vybavují dva. Spoiler. Kdy je Beth u Logane a málem najde svou fotku. Nebo kd se Logan nenechá vyprovokovat Hicksem. Nicholas Sparks píše milostná dramata. Popisuje emociální pochody postav, krajinu. Tak proč to nemít i ve film, když to je v knize? Samozřejmě by se dala vytknout dokonalost hlavních postav, která jen trošku ubírá na celkovém dojmu, ale jinak je to film, příběh velmi povedený a mě se velice líbil. Romantickým duším doporučuji. 95% ()