Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

eLeR

Ja som tento film asi nepochopila. Jediná dobrá tam bola Danner .. všetko ostatné strach a hrôza. 1,5* ()

mat.ilda

Chtěla jsem si orazit nějakou tou slaboduchou oddechovkou a taky zjistit, co je Zac Efron zač - obě mise splněny a žádná z nich nezklamala moje nekalá očekávání - v prvním případě mě oslnila maximálně záře totálně přeběleného předkusu filmové Beth a v tom druhém jsem se ujistila, že masíčkář Zac v mých očích na dlouhá léta, než dozraje (jestli vůbec), zůstane modrookou mucholapkou na beznadějné romantičky ohraničené koncovkou -náct. Brrrrrr... PRO UŽIVATELE, KTEŘÍ NEDÁVALI POZOR TAK, JAKO JÁ :-) LOGAN NENAŠEL BETH NÁHODOU, DRŽEL SE MAJÁKU, KTERÝ SE TYČIL NA POZADÍ FOTOGRAFIE A PODLE NĚJ IDENTIFIKOVAL MÍSTO, KDE BY DÍVKA MOHLA ŽÍT ( ... a pak že jsem to "nežrala" :-D) ()

rikitiki

Scénář s dialogy snad opsanými z knihy „Nejprovařenější dialogová klišé aneb milujeme banalitu“. Příběh kýč na kýč, armádní scény zcela nepatřičné svou televizní vizáží, Zacu Efronovi veterána z Iráku neuvěřím ani za nic. SHRNUTÍ: I váleční veteráni mohou milovat červenou knihovnu. ()

Ilicka

Původně jsem plánovala nekonfliktní tři, ale: Film vrství klišé na klišé, dramatický oblouk vystaví na opravdu zvláštním základě (mám fotku tvého bratrance z Iráku, tzn. že jsem šmírák?), Zacovi traumatizovaného drsňáka, který přežil tři štace v Iráku, rozhodně nelze uvěřit a závěrečný zvrat, který mu otevřel cestu k milované Taylor Schilling, mě naprosto rozsekal - smíchy. Talisman se určitě nijak výrazně neliší od zbytku hollywoodské romantické produkce, nyní si však zahrává se seriozním vedlejším tématem (váleční veterání si hledají místo ve světě), zatímco hlavní příběh a vizuály ze všeho nejvíce připomínají Danielle Steele. (Však víte: všichni jsou krásní, sluníčko svítí, krajina je jako malovaná.) ()

claudel

Bylo to celé předvídatelné, příliš sladké a dokonalé, ale v předvánočním čase takové filmy neuškodí. ()

ARI50

Talisman je hodně dobře natočený romantický film který doprovázi hodně dobře vybrané herecké obsazení. Na děj filmu se dobře kouká nese lásku komplikace i zvraty a hlavně skvělý příběh na skvělém místě, jen soundtrack je trochu slabši přesto opět ve stopách Sparkse dokonalá tvorba. ()

Fevas

Možná to není příliš objektivní, ale miluju tenhle druh filmu. Jistě, je to hrozně průhledné, ale nemůžete přeci koukat na romanťák a myslet si, že to skončí jinak. Efron nám vyrostl do pořádného chlapa, Taylor vypadá jako nadějná herečka a Blythe jako vždy dokázala, že ona hrát prostě umí :) ()

Kamca_

Na tohle jsem se těšila asi půl roku než na to půjdu do kina. Ale čím víc se premiéra blížila, tím víc jsem si to rozmejšlela a nakonec jsem radši nikam nešla a udělala jsem dobře. Podle traileru jsem si myslela, že to na pět nebo na čtyři hvězdičky bude, ale silně jsem se spletla. Ze začátku to vypadlo celkem dobře, ale pak se děj začal táhnout a vůbec mě to nebavilo. Jediný pozitivum na tom byla ta dobrá hudba, ale to je asi tak všechno. Herci byli sympatický, ale ty výkony za moc opravdu nestály. A ten trapnej konec radši komentovat nebudu, takže bohužel dávám jen 40%. ()

Khalesi

Nebolo to zlé, to by som kecala, nebolo to ani výnimočne úchvatné či dojemné, vlastne to bola taká sladká limonáda. Dámy určite poteší pohľad na Zaca Efrona a pánov jeho krásna partnerka a vizuálna stránka tiež stojí za zmienku. Mne osobne prekážalo, ako sa vo filme riešili malicherné volovinky, ako fotografia, ktorej sa prikladala neuveriteľná doležitosť a vážne mi nebolo jasné, prečo to hlavný hrdina nevysvetlil hneď na začiatku. Zrejme by potom v príbehu chýbal nejaký ten dramatický zvrat, ale v tomto prípade bol postavený na hodne vrtkých nožičkách. Je to jedna z príčin, pre ktoré na mňa film robil dojem nedomysleného, amatérskeho pokusu o niečo silnejšieho a žiaľ neúspešne. Napriek tomu si však zaslúži plné a poctivé 3*. Oddychovka pre nenáročného diváka na večer vo dvojici. ()

Avalon820

Příběhů Nicholase Sparkse jsem četl a viděl skutečně dost a s klidem mohu prohlásit, že veškerá jeho tvorba je pouze kardinální kýč z něhož klišé přímo kypí - očekávat proto cokoliv jiného je přinejmenším naivní. Na druhou stranu musím uznat, že ne všechny jeho knížky jsou špatné a nečitelné - některé jsou zkrátka jen podané vkusně a některé ne. Talisman patří bohužel do té druhé kategorie a je tedy zřejmé, že když není dobrá předloha, její filmová adaptace taky slavná nebude. Mně osobně se na tomto filmu líbila snad nejvíce hudba a výprava, ostatní bylo průměrné či podprůměrné. Změny, kterých doznal scénář oproti předloze, byly naprosto k ničemu, chvílemi (zejména díky přeslazeným dialogům) spíše uškodily. No a Zac Efron? Jak to jen říci... Konstantní výraz týraného štěněte na mě zkrátka nefunguje. Na koho ano, nechť si připočte hvězdu k dobru. ()

Terva

Natočeno podle románu "The Lucky One" Nicholase Sparkse. Hlavní hrdina příběhu si hned na začátku zaspoileruje, když divákům "ve třetí" osobě oznámí: CITUJI - Aby to mělo šťastný konec, musel jsem projít Peklem........... A o co, že tu jde? Hlavní mužský hrdina tohoto příběhu je ve válce a při jedné smutné situaci najde fotku ženy, kterou někdo ztratil. Majitele nenajde, pravděpodobně zemřel v boji a tak si fotografii ponechá. Fotka mu totiž zachránila život a tak si řekl, že po válce bude ženu na této fotce hledat. Nebude to spoiler, když řeknu (napíšu), že tu dívku najde....ale tím celá ta cesta "peklem" vlastně teprve začíná. DIALOG: ONA - Proč by někdo jezdil až z Colorada sem, aby tu pracoval se psi? ON - Já nepřijel, přišel jsem pěšky......... Když vydržíte asi tak do půlky příběhum zjistíte, že se nejedná o love story, děj se totiž rapidně změní...divák sice čeká čekané, ale je to hodně komplikované. Něco jako - v tomhle městě jsem šerif já a jak rozkážu, tak bude!! CITÁT - Tak že tě bude šikanovat do konce života?........... No dobrá, zas tak komplikované a extra to není, prostě jen obyčejný, pohodový příběh, co našel, hledal a opět našel. Příjemně se na to koukalo, ale už to asi nikdy znovu neuvidím. CITÁT - O všem rozhoduje osud........ ()

m.krudenc

Krásný romantický film. Hezky a příjemně natočeno. Dobrá režie Scotta Hickse. Mladý mariňák se vrací z války a jeho myšlenky poutá jedna malá fotografie ženy, kterou našel po akci v Iráku, a která pro něj znamenala cosi jako talisman, věc pro štěstí. Protože se po návratu těžko dostává do běžného života, rozhodne se dívku na fotce najít. Díky náhodě se mu to podaří a po čase se oba sblíží nejen přátelsky. Romantika – romantika – Láska je láska. ()

JohnCZ

Celkem standardní slaďárnička ala Sparks a SPOILER tentokrát se to kupodivu obejde bez nějaké over the top tragédie na závěr. Jinak je to zase ten typ filmu, kde je všechno pěkné, láska vládne světu, neexistuje ošklivý člověk ani znečištěná krajina, všichni se k sobě chovají hezky (a i když se nechovají, tak stejně nakonec vyjdou jako vítězové). Jó, prostě idylka. Akorát v tomhle případě film směřuje hlavně na ženské publikum. Kamera se až nezdravě fixuje na Efronovic sixpack a hlavní ženská postava jde spíše do pozadí. Pro cukrovkáře určitě nelze, ovšem kdo si rád čas od času dopřeje nějakou nezávadnou limonádičku, s The Lucky One asi nešlápne vedle. ()

Zeebonk odpad!

To máte tak, když autobus Student Agency vláčí váš zpocený šourek a křečkovité hýždě dobrých deset hodin v kuse a vás již omrzelo sjíždět postopadesátývosmý Matrix a Tenacious D: The POD, a tak se rozhodnete zardousit dvě hodinky epileptického poskakování dlouhé rafičky zhlédnutím něčeho doposud nevídaného, něčeho s výmluvným názvem - The Lucky One. A proč by ne? V prvních vteřinách ve vás převládá přesvědčení, že se jedná o luxusní drámokomedii, zvanou The Lucky Ones. Jenomže vono hovno! Zvědavý čtenář mě teď tahá za nohavici a svou umouněnou baculatou nožkou mě u toho vydatně kope do holeně a to s takovou horlivostí, že by si z toho naspeedovaný oslík závistí vysral rektum. "Běž radši zapálit nějaký mraveniště, ty malej nevycákanej hovnoksichte!" Povídám mu na oplátku, ale hned na to mi dochází, že by bylo vlastně docela záhodno vysvětlit, co dělá tuto sračku nejsračkoidnější sračkou všech zasraných sraček. Inu, odpověď bych tedy shrnul do čtyř přídavných jmen - prkenné, slzopudné, kýčovité a skrz naskrz kreténské. ()

corpsy

Samozrejme, že romaňťáky proste znejú na 90% rovnako. Máloktoré vybočujú z priemeru. Nevybočil ani tento. Je to slzopudné a romantické, ale akosi nudným spôsobom podané. Jednoducho divák vie, že čosi tomu chýba. ()

FFilipCZ

Možná to je předvídatelné a nic zázračného vás tam nepřekvapí, ale já od toho dostal přesně to, co jsem chtěl. ()

ivishka

No jelikož od jisté všem jistě známé doby nemusím Zaca Efrona tak tady mi nějak extra nevadil...Pěkně načnutý příběh,kdy neznámý mladý muž,který od začátku vypráví příběh nalezne fotografii krásné dívky a přes veškerou marnou snahu najít majitele této fotografie ji pojme jako svůj talisman.Dá si za cíl přežít všechny své mise a potom se vydat za tou dívkou a poděkovat jí. Osud tomu chtěl trošku jinak a trochu podivný mladý muž,který vypadá velice mladě dokonce mi připomínal trochu opelichané kuře - ale nevadí - si psem v patách jistým nedorozumněním sehnal práci u již zmíněné dívky a změnil svůj životní osud...Zachránil její dítě a přestože by nemusel přijmul ho za vlastního...Celkem pěkné ale velice předvídatelné - divila bych se ,kdyby to dopadlo jinak. ()

Lamiczka

Mladý mariňák se vrací z války a jeho myšlenky poutá jedna malá fotografie ženy, kterou našel po akci v Iráku, a která pro něj znamenala cosi jako talisman, věc pro štěstí. Protože se po návratu těžko dostává do běžného života, rozhodne se dívku na fotce najít. Díky náhodě se mu to podaří a po čase se oba sblíží nejen přátelsky. Hned ze začátku přiznávám, že mám pro mladého herce Zaca Efrona (který od dob muzikálů ze střední viditelně zmužněl) slabost a především jeho dílem patří filmu třetí hvězda v závěrečném hodnocení. Zbytek je totiž vcelku nesmyslný blábol. Celý příběh je plný nelogičnosti, scénář je trapně poskládaný z dějově nezáživných scén, stará mladá Taylor v některých scénách vypadá jako Zacova matka a pochodující Zac se svým psem mě postupně začal hystericky rozesmívat. To by člověk netušil, kolik scén s kráčejícím člověkem lze do filmu vpasovat. I závěr, který měl být vyvrcholením, stál za starou bačkoru. Alespoň romantické scény stály za to, jinak by tento paskvil spíš skončil rovnou v koši ještě před jeho koncem. ()