O tom vás přesvědčí tři drsné „černočerné" minipříběhy s extrémně vtipnými momenty, které mají jedno společné: začaly v zastavárně jednoho malého města... Richard (Matt Dillon) zde při průjezdu městem nalézá snubní prsten patřící jeho ženě, který před lety záhadně zmizela. Pátrání po ní a jejím únosci jej zavede do nejtemnějších koutů města, kde se musí vypořádat s feťáky, kteří zpackali přepadení místního drogového bosse, imitátorem Elvise a celou řadu dalších originálních postav. (Bohemia MP)

Composter

Hovadina, ktera udela radost jen natruc frikulinum. Vykradacka, jez neni lepsi nez jediny dil Alfred Hitchcock uvadi. Radobycool uspavacka. Jste-li proklikavaci filmu, mozna vas to zaujme. Ale cumet na to v kuse a poctive, coz Verbal asi nezna, ukousete se nudou. ()

Georgex

Již dlouho jsem po zhlédnutí filmu nežasl údivem jako nad tímto novým kouskem talentovaného režiséra Wayna Kramera. Pawn Shop Chronicles od prvních minut odsýpá zběsilým tempem a vy se ani nestačíte divit, jaký nekorektní přísun zábavy si pro vás tvůrci připravili. Děj složený ze tří prolínajících se příběhů z amerického vidlákova je neotřele originální a obsahuje plno nečekaných zvratů, což platí zejména u prvních dvou příběhů, které jsou prostě nářez. Třetí část bohužel vybočuje, nicméně vidět Brendana Frasera jako netalentovaného imitátora Elvise Presleyho má značně zábavný nádech už samo o sobě, a to ani nemluvím o scéně u holiče. Dalším velkým plusem jsou herecké výkony a skvěle napsané dialogy, kdy herci chrlí jednu hlášku za druhou a přestože se nejedná o čistou komedii, tak jsem se u ní výtečně pobavil. Dá se říci, že se režisér snažil natočit takové vlastní vidlácké Pulp Fiction a docela se mu to povedlo, bohužel po celý film neudržel nastavené tempo a chvílemi film upadal do šedi. Moje hodnocení 65% ()

sedm.1

Pawn Shop Chronicles je skutečně nevšední podívaná, skládající se ze třech různých příběhů, ovšem bohužel, ony tři příběhy nemají opravdu vůbec srovnatelnou kvalitu. Co tedy měli určitě společné, bylo naprosto skvostné obsazení, kdy všichni herci podávali parádní výkony a všechny tři příběhy stojí právě na nich. A hned ten první je s přehledem i ten nejlepší, nejzábavnější, s dominujícími výkony Walkera a Rankina, kteří se zde absolutně utrhli ze řetězu, a tato první třetina filmu byla jednoduše především právě díky nim skutečná bomba, která mi fakt urvala koule. Druhý příběh byl pak už spíše bizardnějším typem podívané, ve kterém byl opět nejvýraznějším prvkem hlavní hrdina, tentokrát tedy, snad už třicet let stále stejně vypadající, Matt Dillon, jinak jeho zápletka byla ale fakt divoká, no, já si určitě nestěžoval, ale výsledný dojem z něj mám nakonec poměrně rozporuplný. To u posledního příběhu mám ale bohužel zcela jasno, jako by snad tvůrcům už došli nápady a mě „Elvisovo kariérní trable“ ale fakt vůbec neoslovili, v podstatě jsem ani příliš nepochopil, co to jako mělo celé za význam, ovšem zmínit musím znova herce v hlavní roli, tentokrát tedy Brendana Frasera, který jako král rock´n´rollu házel vážně nehorázně zábavný ksichty, ikdyž upřímně, zrovna u něj nevím, jestli to opravdu hrál, nebo je to prostě jen takový herecký dřevák. Můj celkový dojem je z těch tří historek každopádně na hraně, ona sestupná úroveň příběhů je tu opravdu kritická, od maximální zábavnosti až po totální zbytečnost, takže mi z toho vychází čistě průměrná záležitost, která se rozjede jako absolutní nářez roku a končí jako sračka roku. ()

korndaddy

Já se bavil. Příjemně promíchané a ne zas tak aby to dělalo bordel. Dillon a Walker skvělí (škoda malého prostoru pro Walkera) a vše doplněné vtipnými a propracovanými dialogy dua D´Onofrio a Mc Bride. Prostě co víc si přát od dnešní tvorby.!!!... A mimochodem nemyslím si, že Walker je hlavní hrdina, jak je ze zdejšího obsahu známé.....!!!! ()

klukluka

Tenhle film mi prostřednictvím svého oslavného komentáře doporučil Verbal. Jeho nadšení bohužel (bohužel pro mě) nesdílím. Naopak jsem se znovu utvrdil v tom, že to spolu máme, co se týče hodnocení, plus mínus o 180 stupňů. On viděl filmovou báseň, já jen další biják o nepěkných následcích staletí trvajících incestních vztahů mezi americkými venkovany v kombinaci s nadužíváním čehokoliv. Netuším, jakou oporu mají tyhle filmy v realitě- postrádám osobní zkušenost, ve Státech jsem nikdy nebyl. To panoptikum už je ale tak početný, ty výjevy jsou tak častý, že na tom nejspíš něco bude. Často mě pak přepadají myšlenky typu "Usámo, zachraň nás!". Tolik ke vší té demenci, agresivitě, bídě, závislostem, psychickým diagnózám... A film? Je to zvláštní, sám se tomu divím, ale navzdory vší té snaze ohromit z toho mám pocit jakési nemohoucnosti a impotence. Moc se zkrátka tlačilo na pilu. Postrádalo to lehkost. ()

Gogo333

Několik příběhů, které mají společné to, že začínají v zástavárně. První příběch vypráví o třech feťácích, kde jeden prodá brokovnici v zástavárně aby měl na benzín. Druhý ho za to seřve, neboť nemaj zbraň na loupež a třetí ho nakonec srazí autem. Ti dva odjedou a po cestě narazí na luk, který si vezmou a s nim jdou vyloupit varnu drog. Kam nakonec dorazí i ten sražený a dokonce s brokovnicí. Příběh je hodně ujetý a celý takový zhulený. Spíš komedie s akčním závěrem. Druhý příběh je o ztracené manželce. Novomanželé přídou do zastavárny a manžel si všimne zásnubního prstenu, který kdysi dal předchozí manželce, ale ta se jednoho dne ztratila. Od chlápka ze zastavárny zjišťuje, kdo mu ho prodal a tak se vydává pátrat po své ženě. Tento příběh je drsný a uvidíme zde i "Froda" jak dostane kladivem do zubů. Třetí příběh je o imitátorovi Elvise (Fraser). Ten mě bavil nejmíň. Film je plný známých převážně seriálových tváří. Snaží se to trochu tlačit do komiksu a zároveň nějaký scény do podoby starých drsňáckých filmů (převážně westernů). 45% ()

Corpsegrinder

Totální šílenost kde se dočkáte všeho ať už je to Norman Reedus kterej v šílený masce vaří perník nebo černej pickup co nahání majitele zastavárny za doprovodu death metalu. Nečekal jsem že ten film bude až tak komiksově laděnej, přirovnal bych to k amatérskýmu Sin City hlavně díky těm přestřelenejm zpomalovačkám a násilí. Určitě to nevypadá tak cool jak asi mělo ale špatný to taky neni. ()

kery-

Všechny 3 historky byly super, u mě jasně vede první s Walkerem, který tu roli vyklepanýho feťáka zvládnul výborně, stejně jako jeho kolegové. Frazer jako potrhaný Král také neměl chybu a vidět Wooda mastícího si svýho wooda byla třešnička na dortu. Ty 2 hodiny utekly jako zombie holky, a já nevím proč, stále se mi honí hlavou "Pulp Fiction, Pulp Fiction, Pulp Fiction..." ()

Fary

Člověk, co psal scénář k tomuhle musel bejt duševně narušenej. Má to svý kouzlo, ale od poloviny to ztrácí grády. ()

Milodar

Přehlídka šíleně ulítlých postav (jiné se ve filmu nevyskytují) s přeťáplým dějem. Cool nálety kamery se zpomalovačkami. Sjetí vidláci jsou skvělou platformou, protože dávají prostor jak pro humor, tak pro akční přestřelky a jiné nereálnosti (pro sjeté však normálka), nějaké ty triky a – samozřejmě – kultovní hlášky! Ovšem, co bych vyzdvihl, je mimořádný cit pro echt prapodivné pointy. Jednotlivé „epizodky“ mají takové podivné vyústění, řekl bych trapné, a snaha o klasické „propojení“ epizod jakoby paroduje tuto tak často používanou platformu. A imitátor Preslyho? Tak to je skutečný KING! ()

Dyas

Tři různé příběhy, které se vzájemně proplétají a že jsem si je užil. Především první příběh, v němž mě nehorázně pobavil totálně sjetý Paul Walker. Tento příběh byl vskutku plný humoru. V dalším příběhu mi Elijah Wood tak trochu připomněl Maniaka a toho zmetka ze Sin City, opět je to úchyl. Brendan Fraser jako Elvis Presley? Proč ne, ale oproti předchozím dvoum příběhům mi připadal nejslabší. Film, který si rozhodně zaslouží nadprůměr a to především za vynikající začátek. ()

Haymar

Super "gangsta" žánrovka, podávajíce si ruku s legendárním Pulp Fiction (to srovnání je tady zcela na místě) - jak stylem vyprávění, tak způsobem natáčení až po hromadu super herců (ať už v hlavních či epizodních rolí - btw v jedné z nich exceluje - dnes už bohužel nebožtík - výbornej Pavlík Procházka!). Aneb jestli se nudíte, zajděte si do nejbližší zastavárny a nechte si vyprávět od tamního majórdóma nějaký ty veselý historky (z natáčení). ()

vander19

Pawn Shop Chronicles je ojedinelým filmovým počinom. V posledných rokoch sa stále menej a menej točia filmy, ktoré sa skladajú z rôznych príbehov a systémovo sú úplne mimo, ale nakoniec divák vidí, že to do seba zapadne ako whiskey s ľadom. Pri tomto filme si treba tiež povšimnúť zaujímavé herecké obsadenie. Dnes už zosnulí Paul Walker, Matt Dillon, Elijah Wood, Vincent D'Onofrio, DJ Qualls. Fakt som bol milo prekvapený koľko kvalitných hercov sa podujalo na tejto podivnej veci zúčastniť. Film sa skladá z troch príbehov. Jedným je príbeh feťákov a ich snaha udrbať matroš svojmu kuchárov. Tu sa skôr človek dočká drsného humoru, nič pre voličov KDH a podobných kresťansko-nenadávajúcich hnutí. Ďalším príbehom je story manžela, ktorý po rokoch narazí na stopu po svojej zmiznutej manželke. Toto bolo fakt husté a drsné. Film myslí aj na divákov, ktorí si potrpia na krváky, lebo čo tu dokazuje Dillon s Elijahom Woodom je fakt hustý brutál, ktorý mi pripomenul True Detectives. Posledným príbehom je zobrazenie skrachovaného showmana resp. imitátora Presleyho. Jeho smolou je, že v tom čo robí je totálny čurák. Ale aj jemu sa naskytne jedinečná príležitosť a spriahne sa s diablom. Celkovo film zobrazuje čo dokáže jedna malá záložňa v totálnom zapadákove. Ako vie jedna udalosť alebo situácia ovplyvniť nezávisle od seba osudy ľudí. Zákon akcie a reakcie. Filmík v pohode zabaví a človek si pri ňom tak trošku uvedomí aký je vesmír nekonečný a nik nepozná jeho plány. ()

orkadimenza

První historka je celou dobu dost ujetá, hlavně nijak související okolnosti (např. strážník) jen matou diváka a historka nakonec stejně ujetě i skončila. Ovšem druhá historka! Druhá historka byla naprostá extáze skvělého vyšetřování otce, který se s ničím nesral. Ta by si podle mě zasloužila i vlastní film a já se do ní vžil a bavil jsem se. Třetí historka byla asi nejslabší, jakási zápletka s holičstvím byla dost o ničem, ale její zakončení bylo bravůrním propojením všech třech částí a z Pawn Shop Chronicles jako z celku vznikl vskutku dobrý film. ()

gumolit

Pošahaný nárez od režiséra Wayne Kramera,proste taká nekomerčná rozmrdávačka s veľkou dávkou irónie a skvelých dialógov.Skvelo obsadený film Vincent D Onofrio ako predavač v záložni,Matt Dillon ako pomstychtivý tvrdák, Elijah ,,Frodo" Wood je tu klasicky už hádam po tretíkrát za totálneho perverzného psychopata,dobrodruh Brendan Fraser ako Elvis Presley a Paul Walker vo svojej poslednej ale asi najlepšej roli vidláckého feťáka. Škoda toho posledného príbehu tam to už trochu stráca na originalite no i napriek túto totálnu šialenosť odporúčam! ()