Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Terva

CITÁT - Máš přátelský úsměv.......... Nemohl jsem odolat, mimozemšťanka, která unáší lidí na svou planetu, kde se z lidí stává "Bóbika", tedy žrádlo. Už jen tento námět je hodně lákavý. Jenže, to jsem se šíleně spletl. Příšerný hudební doprovod, zdlouhavé kamerové záběry a některá prostředí (třeba bílá místnost, nebo místo s černou vodou) mě nezaujaly a dokonce mě to i nudilo. Nějak jsem nemohl udržet oční kontakt z TV a tak jsem skoro usnul. Na příběhu je nejlepší Scarlett Johanssonová, ale to že je hezká, nezachrání tento film. ()

Pink.Panther

Možná jen nevtíravá surrealistická instruktážní pomůcka pro britskou autoškolu s půvabnou figurantkou, možná jen sázka jak Scarlettu před kamerou konečně úplně svlíknout, možná velmi solidní artovej kousek…. ()

JohnCZ

Těžko popsatelný a ještě hůře hodnotitelný film. 100% artovka, která někomu sedne, ale většině diváků nic moc neřekne. Artovka silně atmosférická, ale hodně divná až trochu úchylná. Místy mi to připomínalo Kubrickovu Vesmírnou odysseu, místy naopak mizernou nezávislárnu. Film buduje atmosféru především obrazem a surrealistickou hudbou. Scarlett má můj obdiv, že se do takové role vůbec odhodlala. Under the Skin je jeden z těch bizarních filmů, které stojí za to vidět (a to nejen kvůli nahé Scarlett), ale které málokdo zvládne zhlédnout znova. Já tedy rozhodně ne. ()

Seabeast

Tak to tedy byla náladová hypnotická jízda s opravdu sexy Scarlett Johansson (poctivá žena "krev a mlíko")!!! Popis oficiálního distributora rovnou zahoďte, protože s tím filmem dle mě má pramálo společného (resp. může dojít u vás ke zklamání). Ano, božská Scarlett hraje mimozemšťanku a vábí mužské oběti, ale únos lidí na její planetu probíhá maximálně ve vašich představách. Naprosto nejednoznačná je i přitažlivost k Zemi a lidem po delším pobytu její role. Má-li být znázorněna její následnou absolutní zmateností a scénickým vyjádřením (klíčovaný obraz ležící Scarlett ve stromech), tak budiž. Je to velmi svojské ztvárnění, v podstatě velmi artové a zde by mohl být kámen úrazu, protože to některé může nudit. Mě to v těchto scénách neskutečně fascinovalo a popravdě opravdu lituji, že těch scén nebylo ještě víc. Zhruba od prostředka mi to trochu přišlo hluché a těma artovkama to víc naředit by přidalo Under the Skin na lesku. Málomluvné to je, ale k mimozemšťance, která má po většinu dobu výraz naprosto bez emocí, se to hodí a přidává na chladně děsivé atmosféře. Knižní předlohu jsem nečetl, ale troufnul bych si říci, že může být o dost zajímavější. I tak je Under the Skin zvláštní pokoukáníčko pro lidi, co nepotřebují k filmu akci a rádi se do něj vnoří jako ti nebožtíci, které si Scarlett totálně omotala kolem prstu. ()

joehot

Chjo. Glazer vládne formou, která se zdá jako stvořená pro předlohu Michaela Fabera (letos vyšla ve druhém vydání, sežeňte si), ale knihu snad zdá se nečetl. Nebo jen její začátek a posledních pár stránek. Jak jinak by dokázal šmahem zabít tolik vrstev, nápadů a ironického humoru? ()

Skrk

Audiovizuální lázeň, která ač se snaží jak může, na plný počet se nezmůže. Velké plus za emocionální závěr. ___ 22.7. 2014 Tak zmůže. ()

Padme_Anakin odpad!

Zjevně nemám pod kůží dost vpichů! Umělecké dílo v této ryzí podobě bych okamžitě a střelhbitě spláchla do hajzlíku a nazvala to: "artové hovno". Tak. A pitva skvostu? Dialogy veškeré žádné, případně tupé, hudba buď strašná nebo ještě strašnější a zmíním-li tempo, tak i šnek je v tomto případě fofrník. Zalévání dementních samečků lidské rasy do asfaltu mě nijak zvlášť nerozskotačilo, no a Scarletka se tvářila, že trpí pětidenní zácpou, což byl zřejmě záměr, aby vypadala emzácky cool, ovšem mně tím bolestivě kroutila vnitřnosti, jen jsem se na ni podívala. A že tam byla, kua, furt! ()

TaxiDriver

Nechápu užití toho "Boratovskyho" přístupu. Když uz se v tomhle případě omezuje zaberovani a film tak vypadá jak Big Brother, tak ať ty konfrontace s nic netusicimi lidma za neco stojí. V autě sedí TOP hollywoodská herečka a jediné, co z lidí dostane je obligátní nasmerovani kudyma jet. A tohle všechno jako za cenu nějaké autencity? Jediný co mě na tom filmu bavilo je super sound design, tady si s tím někdo pořádně vyhrál. A taky snad jediná role, kterou jsem Hadkovi ve filmu věřil. ()

prsvl

Někdo by měl změnit popisek u tohohle filmu. Možná je o tom kniha, ale film...? Nevim. Zbytečně to příběh uzavírá do nějaké škatulky a dovysvětluje něco, co je podle mě hodně (nebo možná uplně) z filmu nepochopitelné a pro film nepodstatné. Jinak hodně divná záležitost, ale magickym způsobem přitažlivá. ()

Lama.Lama

Wow. Film, který mě uzamknul v pevném, hypnotickém objetí. Jako kdybych byla uvězněna ve vzduchoprázdnu. A ta hudba? Wow. ()

ConanVJ

Hodně divný počin s mrazivou hudbou. Příběh a vlastně celý film jsem nějak nepobral. Celý se to hrozně moc táhne a takřka nic mi to neřeklo. Celý je to divně natočený se občas zajímavými scenériemi, které jsou do konceptu filmu spíše násilně vloženy. Skoro vůbec se zde nemluví a dokoukal jsem to hlavně pro to, že jsem chtěl vědět, co z toho nakonec vyleze. Nestalo se skoro vůbec nic. Jediné kladné plus je zde Scarlett, která se tu objeví i několikrát úplně nahá. Vůbec nechápu, jak jí do tohoto projektu vůbec dostali. Takže za Scarlett dávám odřené dvě hvězdy, jinak bych to poslal rovnou do odpadu..... 30% :) ()

DEXTER099

Co tohle bylo???Čekal jsem sice dost-alternativní sci fi,nízkorozpočtový film založený hlavně na myšlence,ale tohle byla prostě 108 minu strašná nuda,opravdu nic co by stálo za zmínku kromě tedy samotné Scarlett Johansson ,kterou mam rád a která (pokud to byla opravdu ona a ne dublérka) ukázala sem tam ženské přednosti...Jinak jsme měl co dělat,abych u toho neusnul a to jsem to sledoval za chůze.Děs,absolutně tento film nedoporučuji.Je to jeden z těch filmu co si hrají na něco strašně hlubokého,ale opravdu tomu tak není.Ještě dodávám,že i hudba byla hrozná.Za mě celkově 15% za Scarlett a jedna hvězda. ()

PauloZ

Scarlett si opravdu musela myslet, že ve výsledku bude tahle podívaná velmi dobrá, když byla ochotna ukázat nahotu a všechny své přednosti hned v několika dlouhých záběrech. Nedivím se jí, protože námětově je to opravdu osobité. Bohužel v artovém podání (záběry ve "vakuu?" jsou uhrančivé) s utahanými záběry a nezajímavě a nejasně vystavěným dějem to sice mohlo dopadnout dobře, ale nedopadlo. Navíc když druhá polovina filmu nenabízí absolutně nic, Scarlett jenom utíká a blbě čumí a za podařenou dvouminutovou scénu s vysvléknutím se a několika nude scénami nemůžu hodnotit kladně. Pachuť nízkého rozpočtu vždy beru jako pozitivum, protože mě baví sledovat a vždy jsem v očekávání, jak tvůrci pracují s tématem aniž by rozhazovali miliony za efekty. Tenhle případ to ale není. ()

prkalil

Knižní předloha je vynikající, film jako by byl o něčem jiném. Dost drásající i zajímavý zážitek, ale taky pořádný nápor na trpělivost. Prostě si přečtěte knihu, ať se dozvíte, o co ve filmu vlastně šlo. ()

schizmo

Tak tohle je solidní lynchovina aneb artovka se všemi svými klady i zápory. To, že se nám Scarletta ukázala nahá je pro mě zcela zásadní moment filmové historie :D Ale nepředbíhejme. Film má předvídatelně sirovou britskou produkci, která dá místy vzpomenout trierovský punc, jindy na aronofského zasněnost. Scarletta vlastně ani moc nehraje, spíš hodně jezdí dodávkou a taky se dost nachodí. Ale co na tom, na ni je beztak dobrý dívat se, i kdyby si mazala chleba máslem, a nevadí ani, že nám trochu přibrala :D. Od prvního do posledního okamžiku se sami sebe budete ptát, co tím kdo chce říct, jeden otazník střídá druhý a v momentě, kdy film spěje ke svému závěru a vy toužebně očekáváte vysvobozující konec, který by tomu všemu dal smysl, dostanete takovou wtf facku, že si budete tvář hladit ještě nějakou chvíli. To vše plíživě a hypnoticky podtrhuje nebezpečně hustý soundtrack. Gurmánům doporučuji. ()

Kryton

U všech bradavek Nataši Romanovové! Film, kde Scarlett ukáže kozy a přesto je špatný?! Je to tak, že to nejlepší je asi minuta z celkového nahého projevu Scarlett Johansson (určitě je na netu sestřih, tak si ho sežeňte!). Zbytek je artové pseudointelektuální onanie, která nudí. Emzák v těle Scarlett jezdí po Skotsku s dodávkou, kdy necekne ani minutu. Co jsem si odnesl s filmou jsou jen ty zmíněné kozy a Matěj Hádek. Normál si nevyhoní, ale do sebe zavřený intouš bude mít erekci. V AVENGERS se slíkat nebude?!....... Hodnocení OST:Nemám rád soundtrack či hudbu ve filmu, která má za účel jen rušit nebo budit dojem bolesti hlavy. Tady jsem jí měl pořád a nebylo to jen chvilkovou ztrátou krve, která se nahrnula jinam. 1/10 ()

ledzepfan

Úplně čistá plná palba to není, ale 4 by byly takové neuspokojivé... Jak já Skarletu s tím jejím frňákem moc nemusím, tak tady mě nerušila. Dovedu si představit, že stejnou dějovou linku se stejnou herečkou v čele by hollywood natočil diametrálně odlišně - jako velkej popkornovej akčňák- a je tak moc fajn užívat si ten evropskej art kterej z toho dělá mrazivě atmosférickou záležitost pro labužníky. ()

maddy

Toto mi teda vôbec nesadlo. Podobne alternatívne, minimalistické filmy mi síce absolútne nevadia a napríklad taký atmosférou veľmi podobný nedávny Only Lovers Left Alive som si užil plnými dúškami, avšak Under the Skin je len zdĺhavý a monotónny úlet, respektíve pokus o art s dejom o nekonečnom jazdení v dodávke a pozeraní do blba. Chápem, že Glazer nie je prototyp komerčného režiséra, ktorý by sa prispôsoboval požiadavkám akéhokoľvek štúdia alebo vkusu diváka, ale na mňa tento jeho pokus nefungoval. Zo začiatku síce vtiahne, ale problém nastane hneď po 10. minútach, keď zistíte, že v podobnom štýle sa bude pokračovať až do konca. Atmosféru má hypnotickú, ale len v tých pár surrealistických scénach odohrávajúcich sa v úplnej tme (temnote?), soundtrack dobrý a vizuál opojný (hlavne spomínané scény v tme a záver v zasneženom lese), to však nestačí a všetko veľmi rýchlo omrzí, keďže tu nie je nič viac. A nepomôže tomu ani nahá Scarlett. Dokonca mi to neprišlo ani veľmi náročné na pochopenie (keďže je tu dohromady tak jedna zaujímavá myšlienka), ale za tých sto minút života táto kvázi sci-fi nuda nestojí. Vo výsledku to je totiž neprístupný, ťažko stráviteľný film určený len pre VEĽMI úzku skupinu divákov. A ja som vlastne aj rád, že do nej nepatrím. Pokiaľ sa má v dnešnej dobe považovať toto za „umenie“, tak ďakujem pekne. Pripomína mi to tie „maľby“ - jednoducho len plátna natreté na červeno, v ktorých sa následne významovo hľadá takmer až zmysel bytia. CELKOVO: 2* (4/10) – aj to len za nahú Scarlett, tých pár surrealistických scén v tme a úplný záver filmu. Ak už alternatívu tak radšej v podobe Jarmuscha. PS: k tomu ma ešte po celý čas iritovala aj tá otrasná škótska angličtina. ()

VojinRyan

Toto nezachráni ani nahá Scarlett Johansson. Na toto nie som úplne navyknutý u nej, ale nedá sa pozerať stále na nudné scény, ktoré bežia dokola každých 20 minút. 35% - 2*. ()