Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

ondrula

Tématicky mi to nejdřív přišlo jako taková podivná česká mutace úchylných amerických Revenge Movies. Pak jsem ale uznal, že Vetchýho vnitřní rozervanost celej film posouvá na vyšší úroveň a herecky to pro něj asi muselo bejt dost náročný. Kaiser opět dokazuje, že když se jednou za čas pustí flašky, tak má v sobě talent od Pána Boha. Největší překvapení ale pro mě byl Igor Chmela, kterýho mám až příliš zažitýho jako šaška z Partičky, ale ve Vendetě ztvárnil bezcitnýho zabijáka výborně a já mu tu jeho roli věřil. Dějově je to takový podivný, protože velkej dějovej zvrat, díky kterýmu jeden harant zdrhne a Vetchej se probudí na mýtině, zůstane bez vysvětlení. No a vůbec herecký výkony harantů mi ten film docela zkazily, protože byly strašně strojený a nepřirozený. ()

vander19

Je zaujímavé, že oficiálne predstavenie filmu od distribútora začína opisovať film skoro až po hodine. A presne takýto je aj film. Konečne po hodine nudy sa niečo začína diať. Inak je to veľmi statické a rozhovory o ničom ma vážne nebavili. Až záverečných 20 minút bolo zaujímavých. ()

Kejt.lin

2,5* = 3* a ta čtvrtá je za ten příšernej psycho pocit během a hlavně po zkončení a za závěrečnej titulkovej song..to se nám ty hvězdičky ale nahromadily )) ()

Asmodin

Hrdina filmu se chová, tak jak by se chtěl zachovat asi každý. Člověk je napnutý po celý film, jak to dopadne, ale mstitel se vždycky dočká odplaty, jenže za jakou cenu? Film je doplněn skvělým Mozartovým Requiemem. Spolu se Zábleskem chladné neděle se mi vrací naděje v kvalitní české filmy, které snad nahradí trapné "komedie" nebo nudné filmy o ničem. ()

Disease

Promarněný potenciál. Vizuál je sice pěkný, ale herecké výkony začínají až ve druhé polovině, kdy se na scéně objeví Oldřich Kaiser. Zejména mládežnící na začátku a policajti hrajou dost tragicky. Ale jinak vcelku sympatický pokus o českou rape'n'revenge s trochou psychologie. Možná by bylo lepší sestříhat film tak, jak je to uvedeno v textu distributora. ()

Daqvid77

Podle zdejšího hodnocení no spíše komentářů ve věčině případů je tohle nic moc snímek. Já si myslím že to až tak není pravda ano musím uznat že slabší chvíle se střídají stěmi emotivními a slnějšími. Nutno říci že začátek je ta slapší část. Vyplatí se vyčkat. Ale na to že je to snad první český film tohoto druhu tak je určitě povedený a vyplatí se vidět. Je dobrý nejden díky skvělé atmosféře a luxusní hudbě vše doplnuje povedená kamera a Výtečný výkon herců skvělých 65 %. ()

mazadlo

Na začátku je třeba říci, že se konečně podařilo filmařům v ČR udělat něco jakžtakž pořádně. Příběh neobsahuje nic než čistou zábavu hodnou žánrového filmu. Je tu ale pár velkých ALE které kazí dojem celého filmu. Tak předně film začíná naprosto debilně, a to co by mělo být začátkem i podle textu distributora je vlastně až koncem. To je škoda protože kdyby to bylo tak jak píšou v titulku u filmu bylo by to o moc napínavější a o moc méně předvídatelné. Nevím jestli za to může scénárista nebo pomatenost režiséra ale za tohle velký bod dolů. Bát se experimentovat v tomhle odvětví filmu je stejně hloupé jako lehat si před rozjetý vlak na koleje a doufat že plivnete na osmičku. Třikrát škoda. Dalším velkým ALE jsou herecké výkony, které bohužel nelze chválit. Ondřej Vetchý se sice snaží ale jeho poloha je pořád stejná, psí oči alá Cage a před každým dialogem deset polknutí jakoby se snažil dát i zbytečným slovům bůhvíjakou váhu. Chmela a Taclík jsou mrtvé postavy - Taclík se snaží hrát vyděšeného ale jde mu to asi jako mě při ranním močení po pořádném sexu. Chmelovi by se jeho postavení i dalo věřit kdyby nemluvil jako nakopnutý štěně a netvářil se jako by právě odmaturoval. Navíc je jeho postava blbě vykonstruovaná protože jestli na jednu stranu hraje bezcitného parchanta a na stranu druhou se rozpovídá jako bůhvíjakej Haniball s klukama v opuštěném domečku tak to jaksi nejde do sebe. Na postavě prostě naši herci neumějí pracovat. Mým názorem ovšem je že za to ani tak nemůžou herci jako naše filmové nebe které je nutí neustále hrát to samé a proto když přijde něco jiného jsou v naprosté tmě a tápají. Americký film stojí hlavně na skvělých hereckých výkonech a o tohle téma by se kluci za oceánem jistě poprali ( i když Jezero smrti je jistým způsobem také o násilí nezletilců). Bohužel oni by to natočili lépe a nejen kvůli penězům ale kvůli celkové konstrukci hereckého obsazení. A proto je moc dobře že na konci filmu přichází na řadu Kaiser který jako jediný svým výkonem opravdu zaujme. Škoda že jeho role je ve filmu stejně důležitá jako prasečina se psem v jeho polovině. Poslední velké mínus dávám za střih - nejméně dvakrát jsem si všiml nepříliš povedného střihu který někdo dělal na koleni - dodávka před závorou? šmik...dodávka před závorou úplně stejně ( no jo oni se ale stromy ve větru někdy taky hejbou kluci filmařský) . Přiblblá namodralá barva k filmu nakonec docela sedí i když by podle mě slušela i nějaká méně násilně chladná barva. Ten les sám o sobě musel být perfektní i bez kolorizací tooto typu. Nakonec ale dávám čtyři hvězdy - bavil jsem se i když jsem pořád přemýšlel proč to sakra nevypráví retrospektivně a hlavně jsem si spokojeně pomlaskal když jsem zjistil že se alespoň někdo začal snažit filmy dělat pro zábavu a zábavně. Nebyli tu žádné filozofie, žádné přemrštěné myšlenky pánů ze štábu ale pouze příběh a hřiště. A to je velký krok kupředu české kinematografie. A ačkoliv se tomu naši filmoví brontosauři stále brání ta doba kdy hromady Vendet zahltí ČR se nekontrolovatelně blíží...s mladou generací filmařů ale i s novými náměty a podněty pro film. Takže nakonec díky pane Ondruš...ukázal jste že to jde. Jen to ještě chce vypilovat a budeme světoví! PS: K hercům...nebojte se nehrát ale být přirození a pak si sednem všichni na prdel! () (méně) (více)

mosnak

Jednujedinou hvězdu dávám za okolní prostory - v barvě monitorové šedi :-) Jinak to stálo za hov..! Vetchý by se měl držet komediálních rolí,Chmela a Taclík jsou opravdu príma dvojka policajtů a Kaiser? Škoda mluvit. Tohle se nepovedlo,ale věřím,že jednou příjde někdo kdo český film(thriller-horror) pozvedne o 5-10 levelů výš. Kéž bychom byli alespoň na úrovni Norů :-( 15% ()

mira007

Téma zajímavé, pointa taky ( jestli teda pointa že ospraveditelná pomsta na malých gaunerech vedla nakonec ke smrti nevinného člověka - Kaisera. ), ale kdyby se to zcvrklo na 30 minut tak se nic nestane. Oceňuji to, že řemeslně je to ve stylu umělecké explotation a kupodivu taky herecké výkoný nejmladších herců - hlavně ten hlavní psychopatickej agresor je jedlej. Přesto je to koukatelný jenom jednou a člověk se nad tím zamyslí. ()

driverx

Vendeta vykazuje některé klasické neduhy filmového debutu (scénář je dosti přímočarý, pointa je vyzrazena velice brzy), přesto se jedná na české poměry o povedenou variaci na scenáristicky vděčné téma odplaty (každý zločit bude po zásluze potrestán), při jejímž sledování si divák dosyta užije depresivní atmosféry, kterou podtrhují úsporné dialogy, šikovná kamera a především skvělé herecké výkony - obzvlášť Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser ve svých rolích excelují. ()

Strike

První hodině nemám moc co vytknout. Možná začátek s mladými herci je trochu delší, ale to nějak moc nevadí. Jinak je to velmi dobré psychologické drama jednoho člověka. Problém je trochu v posledních 20ti minutách, kde vyvstane několik pro mě logických otázek (proč si jel Kaiser zavolat a neodjel s tím klukem rovnou pryč...?). Ale i přes několik takových zvláštností film má po celou dobu napjatou atmosféru, výtečné herce (ty dospělé) a velmi dobrou kameru.7/10 ()

Misacek22

Podle mě docela nedoceněný film. České filmy bývají buď zajímavé a upoutají od začátku do konce, nebo jde o úplný propadák. Doposud jsem viděla málo českých filmů, které by mě opravdu zaujaly, a když už, jednalo se vždy o romantiku nebo komedii. Proto mě překvapilo, že tento film se zcela vymyká dosavadním "tradicím". Buď se jím zkrátka necháte strhnout hned na začátku a hltáte ho až do konce, nebo ho po pár minutách vypnete. Já naštěstí patřím k té první skupině lidí. Přes svojí "drsnost" mě svým způsobem uchvátil a rozhodně je to typ filmu, který bych mohla vidět i víckrát. Shlédnout alespoň jednou ho ale každému doporučuji. ()

Gore

V poslední době se začínají čeští filmaři snažit natáčet i jiné žánry než retro komedie z komunistické doby, a v některých případech jim to vychází. Zde se pokusili o mrazivý thriller a nutno uznat, že výsledné dílo může směle konkurovat některým revenge filmům ze zahraničí. Po celou dobu si drží hutnou atmosféru, kterou tvůrci rozjeli již v prvních minutách, a ačkoliv jsem neznal synopsi příběhu, věděl jsem k čemu to bude směřovat, a musím uznat, že tvůrci se skvěle vypořádali s momenty činu i odplaty velmi dobře, když neukázali bezprostřední explicitu. Herecké výkony Vetchého, Chmely a Taclíka typově přesné a soustředěně bezchybné. Ostatní výkony neurážející, možná díky jejich okrajovosti. Suma sumárum, je to film, který přinesl osvěžující vítr do české kinematografie. Jediné, co bych mu vyčetl je, velmi realistické zpracování, kdy celému příběhu chyběl nadhled a zanechal velmi hořkou příchuť syrovosti po skončení filmu. ()

Barbuchas

Myslim, ze timto debutem ukazal reziser republice, ze ma na filmy s myslenkou a ze od neho muzeme v dalsich letech cekat neco zajimaveho. Kazdopadne tento film ma par chyb a herecke vykony na zacatku jsou neverohodne, az smesne... ()

Stanley619

Na české poměry docela slušná podívaná. Za málo peněz hodně drsné muziky. Ondřej Vetchý rozhodně psychopata zahrát umí. Tohle kazí jenom ta roztřesená kamera, alias trend poslední doby. 68% ()

Hepy13

Já teda nevim ale podle mě jsou i desetiletý holky chytřejší než tahle čtrnáctka. Nechat se nalákat na takovou kravinu jako je focení v nějaký ruině mi přijde trochu ujetý. A vůbec celej ten začátek na mě působil hodně naivně. To už by líp vypadalo kdyby jí znásilnili někde v parku, nebo třeba za školou. No nebudu se v tom radši rejpat. Celej film je osekanej jako nějaký software. Chyběl mi nějakej rozjezdovej začátek, potom samotný znásilnění, první reakce Ondry Vetchýho na to co se stalo jeho dceři, a pak to nějak kvalitně ukončit. Tohle všechno tam být, určitě bych hodnotil jinak. Na českej film poměrně solidní napětí, obávám se ale že divák se nespokojí jen s pouhou "naháněčkou" která při celkovém pohledu působí velmi prázdně. V tomhle případě když někdo vezme spravedlnost do svých rukou tak to naprosto chápu. K výkonu Ondry Vetchýho můžu říct jen "dost dobrý". ()

embecka

O tom, že karma ľudskou rukou spôsobená nie je dobrý nápad. Lebo karma si najradšej ide svoje. Sama. Alebo - pocit, že sa dívam na francúzsku produkciu, že mi aj súcitne došlo, ale nie voči tým zákerným zasranom. Hnusným. Tak. ()

J R C Pecuchet

Na české poměry velmi povedený snímek. Osobně bych vyzdvihl herecké výkony pánů Kaisera, Vetchého, Chmely a Taclíka. Téma velmi silné i aktuální. Dialogy náctiletých v úvodu filmu velmi chabé a povrchní, ale to byl možná záměr tvůrců. Celkově hodnotím velmi dobře. ()