foto

Tomáš Magnusek

  • nar. 7.7.1984 (32 let)
    Náchod, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 7. 7. 1984 v Náchodě. V letech 2000 - 2004 zde navštěvoval Evangelickou akademii. V Praze vystudoval speciální pedagogiku obor vychovatelství, a po studiích působil v oboru.

Jako pětadvacetiletý si splnil svůj sen a spolu s režisérem Vlado Štanclem natočil svůj první film Pamětnice. Díky němu se velmi zadlužil, nepočítal s tím, že bez reklamy se film neobejde, ani s tím, že reklama stojí zhruba to, co film samotný. Kritikou nebyla jeho prvotina přijata příliš pozitivně, ani návštěvnost nebyla veliká. Rok objížděl s Pamětnicí školy a domovy důchodců za minimální vstupné a postupně splácel dluhy. Přesto se Magnusek odhodlal ke druhému filmu a s režisérem Petrem Šíchou natočil roku 2010 film Bastardi, kde využil své zkušenosti z pedagogické praxe. Ani tento film sice nebyl nijak bouřlivě přijat kritikou, ale vydělával peníze a podařilo se zaplatit dluhy z předchozího filmu. Po Bastardech natočil ještě dvě pokračování, v roce 2011 Bastardi 2 a o rok později Bastardi 3. V roce 2014 píše scénáře a režíruje seriál Stopy života. Jak herec vedlejších rolí se objevuje v několika českých filmech.

Je ženatý, v roce 2005 se mu narodil syn Vojtěch, v roce 2010 dcera Terezie. Žije se svou rodinou v Náchodě.

troufalka

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Střihačská filmografie

2012 Bastardi 3

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(52)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace