Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

rakovnik

Twilight saga s démony? Doufám, že se na mě nikdo nebude zlobit tímto srovnáním, ale příběhem jsou si tato díla prostě dle mého názoru podobná. Přiznám se, že jsem sledoval film více méně z donucení, začátek mi připadal směšný, když se děj rozjel, byl jsem spokojenější. Závěr byl ale příliš překombinovaný, plný klišé, nezajímavý. Jednou a dost, řekl bych... ()

Martin741

Rezisera Haralda Zwarta teda nepoznam, ale tymto si ma urcite neziskal. Film nema tempo, herecke vykony su len mdle, ak vobec nejake a scenaristi sa az prilis okate inspirovali Tvajlajtom s Robertotom Patyzonom. Financnemu prepadaku sa necudujem : 10 % ()

Nach

Musím přiznat, že jediné plus na tomto filmu je Jonathan Rhys Meyers, jenž je zde v menší roli hlavního záporáka. Všechno ostatní, od herců, efektů, napsaných dialogů a scénáře všeobecně je stejně dobré, jako polské kuřecí párky z koňského masa s posypovou solí. Ke všemu to celé má dvě hodiny. Po zhlédnutí tohoto člověk pak snad i ocení ten šílený a příšerný slaďák Twilight. Tomu se alespoň dalo zasmát. Tento film si ale hraje na ultra, extra vážný. A výsledek? Večerníček neuspí lépe, než toto. Hlavně za zmíněného herce: 30% ()

bourec

S docela obavama sem šel do tohodle filmu,kterej předcházela pověst,že dětinský jak tvajlajt,a bla,bla.Nakonec průměrnej filmek,lepší jak tvajlajt,žádný pubertální romance se nekonaj.Spíš poslepovaný z různejch klišé z různejch filmů(odkládání nožů atd),s celkem ucházejícím dějem.50% ()

cariada

Nic jsem od toho nečekal o to víc mě to bavilo a skvěle si to užil. Krásné triky, pěkný příběh dobrý výběr herců, hlavně krásná hlavní hrdinka na tu bylo radost koukat. Hodně mě to připomíná Harry Pottera , tady jsou upíři, vlkodlaci a jiné monstra, k tomu kouzlení. Překvapilo mě jak malé to má hodnocení i jak to v kinech propadlo. ()

Crawler-D

Proč se ten film jmenuje Město z kostí, když dotyčná lokace nehraje ve filmu žádnou roli a nahlédneme do ní na nějakých pět minut? Musí se však nechat, že je snímek aspoň namačkaný nějakým dějem a ne jen vatou, Škoda že všichni adaptátoři fantasy sérii tlačí na civilní rovinu, která zabíjí jakékoli naděje na vizuálně stylizovaný snímek. Mortal Instruments, Percy Jackson atd, jako vejce vejci, kde se nadpřirozené věci ocitají v našem světě s čnící nepřirozeností. Přitom ono Město z kostí i pojetí Institutu nese znaky zajímavé výpravné práce. ()

C0r0ner

Ano, Twilight znamenal průlom totálních píčovin. Mortal Instruments ještě nejsou tak strašné jako zbytek, ale i tak se jedná o dost prostoduchou a předvídatelnou záležitost, která rozhodně neaspiruje na kvalitu. Ale pořád se na něco takového budu dívat raději než na všechny Nudy k posrání, protože tohle i přes svou idiocii aspoň dobře uteče. 50% ()

Sammya

Knihu jsem nečetla (zatím), takže jsem sem tam měla problém pochytit co a jak vlastně, ale jinak si myslím, že tenhle film by stál za to, i kdyby se někdo rozhodl knihu zcela ignorovat a šel na to jen jako na běžný fantasy akční film. Musím říct, že se mi to líbilo, byli tam celkem dobří herci, dost akce, mělo to vtipy a taky lekací scény a nechutné (ale vážně) příšery. ()

asinus

Totálně nepřehledná mrdkofónie. Atmosféra nula bodů, akční scény tu de facto nejsou, souboje xmíchu. Nebýt pokusů o nadhled a pohledné Lily Collins, nedalo by se na to koukat vůbec. Ale především, snad nikdy mě v kinosále nic neiritovalo tolik, jako totálně zmatlané podání tohohle příběhu, pokud to kdy nějaký příběh mělo mít.. (počítám i bandu arabskejch dětí, který prokřičely a protancovaly před plátnem celý X-Men:First Class). Fakt na to nekoukejte. ()

Morzael

Do hajzlu, na světě je tolik originálních knížek a komiksů v totmo žánru a oni zflimují tohle?! Trapná, emo, rádoby cool drsná vykrádačka všeho, co se jen trochu otírá o fantasy a horrory. Prosím všechny čtenářky tohohle braku, aby se nebály zvýšit své nároky a sáhnout po něčem, co je ve skutečnosti originální a dobře postavené. Vůbec nechápu, jak jsem to utrpení vydržel do konce. Postavy se chovají nelogicky, až dementně, a každá z nich by asi potřebovala pořádně proplesknout, aby se netvářila jak opařený čů.... Lituji, že se tomu Lily Collins a Robert Sheehan propůjčili. Snad se dalšího dílu už nedočkáme. ()

Martrix

Čaroději, vlkodlaci, upíři, démoni...to vše součástí našeho světa, aniž by o tom většina smrtelníků věděla. Pro mě osobně je to námět atraktivní a pokud by vše mělo fungovat tak třeba jako v Constantinovi, nebo Noční hlídce, byl bych nadšený. Jenže to by nesměl Mortal Instruments: Město z kostí, vycházet z knihy určené pro fanynky Twilight ságy, nebo by se musel scénáře chopit někdo jiný, než nudně píšící Jessica Postigo. Takže tady máme další nezáživný příběh o lásce, která je nenaplněná a aby toho nebylo málo, tak postav s neopětovanými city, tam bude víc. Potvory, démoni a padouši, jsou v tomto případě spíš za křoví a popravdě si už nevybavuji, proč hlavní padouch (který se zjevil v poslední třetině filmu a do děje zapadal spíš jako by si odběhl z vedlejšího studia, kde natáčeli nějaké jiné béčko) vlastně ten pohár potřeboval. Takže díky nezajímavému scénáři, jsem se z těch 124 minut dobré dvě třetiny nudil, protože i když byly triky na solidní úrovni, občas nějaká akce proběhla, tak mě nezajímalo ani to, s kým si nakonec dá hlavní hrdinka pusu, ani jestli najdou pohár, který všichni chtějí, ale nikdo vlastně neví proč. Takže když to shrnu, tak je to pro mě stejný "poklad", jako Já Frankenstein (2014), nebo Poslední lovec čarodějnic (2015), či Čarodějův učeň (2010). Tzn. další zbytečný, vcelku pěkně udělaný, příběhový zvratek. ()

pakobylka

Maličko nedospělá - a neukázněná ... pubertálně klackovitá záležitost, která intuitivně - tím pádem i trochu nesoustředěně a především dosti nedůsledně hledá vlastní cestu ... a vlastní identitu. Upřednostňuje vizáž a gesta na úkor dějové osnovy, staví se rebelsky na zadní a přitom jí chybí odvaha k opravdové generační vzpouře. Leč její projev je spontánní a převelice sugestivní, takže jí velkoryse odpouštím, že nakonec se - byť s trochou vzdoru - vrací nenápadně, oklikou a jakoby proti své vůli zpátky k osvědčenému základnímu schématu. Slabší 4* ()

Juto

Toto je príbeh, ktorý má všetko, čo hľadáte, za predpokladu, že nehľadáte absolútne nič. 1/10 ()

Prometheus69

Žeby ERAGORN2? Raději se k tomu vyjadřovat nebudu. :) Snad jen že ten film nebyl nejspíš pro mě, což mi dala na jevo celkem slušná zůčastněnos páru... které se věnovali nejspíš pro ně mnohem zábavnějiší činosti než koukat na film na který nejspíš i šly do kina. Nebo za jakým účelem se vlastně na podobné filmy chodí? možná je čas najít si nějaké děvče a nechat se do těchto skrytých tajů zasvětit.... :D Takže pokud se na to snad chystáte, Jako že jdete na akční temné fantasy, určitě nenechávejte svou polovičku doma... v opačném případě se aspoň celkem slušně zasmějete. Občas. :) Jedna hvězda tradičně za soundrack no a dvě hvězdy asi za snahu? Jo a za velmi povedené vizuální efekty ať už démonické spodobnění monster, nebo stylizace prostředí. Jako že odhalení útočiště patři asi k nejlepším vizuálním stránkám snímku: .....................Závěrečná myšlenka " Nephelin jako vážně? B) ()

brokenhi

No, když se nebude 99% procent filmu soustředit na obočí hlavní herečky, možná i pochytíte, že Město z kostí, je vlastně přerušovaná čára končící někde v nekonečnu, kde se filmaři snažili nahradit nějaký takový konec nějakým takovým "happyendem". Navíc si ty čáry dost půjčují, i když za to asi může ten kdo to napsal... V podstatě tam máme všechno - láska, zakázaná láska, neopětovaná látka, upíří kousnutí, runy, hůlky, anděly a démony, pentagram,vlkodlaky, nehezkého hezouna, což by asi nebyl zlý nápad na průměrnou podívanou pro mladé naivní dívenky, ale bohužel, nepovedlo se. Takže jestli si někdo nezakládáte na plynutosti, souvislosti, nevadí vám neuměřeně použitá hudba, nevadí vám, že postavy se tam míjí takovým způsobem, že ani nevíte že tam někdo před minutou byl, ale máte rádi patlaninu na uklidnění, tak směle do toho :) ()

URBAN

Tento film má skvělý nápad a nebo spíše předlohu, ale forma, kterou je tento film zpracován je naprosto nepřijatelná. Kniha bude mít nejspíš nad filmem navrch. ( 22.1.15/PC ) ()

Sabrewulf

Lily "nevímcojepinzeta" Collins je napadena jakýmsi zmutovaným psím monstrem. Po výbuchu je pes na sračky, ale začne se zpět skládat jako T 1000. Pak ji chce znovu napadnout, ale zachránce ho přesekne čepelí a monstrum se rozplyne. "Co to bylo?" ptá se Lily. "Když Ti to řeknu, nebudeš mi věřit", odpoví zachránce. -"Tak to zkus." -"Byl to démon." -"Máš pravdu, nevěřím Ti." ... Jo, krávo, to nemohl být démon, takhle přece psi vypadají a zhmotňují se úplně běžně. Neuvěřitelná imbecilita ti scénáristé. Jo a film? Sračka. ()

Estrellita

Připitomělá fantasy bez nápadu, navíc s příšerně otravnou a velmi "plochou" romantickou zápletkou (absolutně nechápu, jak se ta "láska" těch dvou vlastně vyskytla, protože se vůbec neznali a žádný čas spolu nestrávili a najednou se hrozně milujou...). Ani nevím, za co dávám ty hvězdičky. 35% ()

Lachtaan

To je tak, když se před pár lety roztrhl pytel s knižními předlohami úspěšných fantasy knížek a do kin se začali předbíhat tvůrci s adaptacemi v soutěži o to, která uspěje nejlépe. Z finančního hlediska, což svět filmu zajímá dnes nejvíce, uspěly pouze Hunger Games, u mě jako fanouška ovace zase sklízí pouze série Maze Runner. Mortal Instruments lákalo zajímavým příběhem, ale ani přítomnost známých tváří tenhle propadák nezachránila. Ani se mi nechce přemýšlet nad tím, jak vypadá jeho přímě nepřímý seriálový spin-off/sequel Shadowhunters. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)