Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

madam.art

Přitažlivě nasnímáno - hned v první scéně pobaví M. Damon svou proměnou ve Scottyho Thorstona a pak začíná neuvěřitelný příběh, prošpikovaný třpytkami, fantastickými kostýmy, opulentními domy i auty. Bez potíží jsem se oddala voyeurskému pozorování kýčovitého luxusu i podivnému Liberacemu. Nenudila jsem se ani vteřinu, režisér dobře balancuje komediální prvky (př. Rob Lowe jako plastický chirurg) s těmi smutnějšími. Oceňuji, že hádky, které mezi oběma hrdiny probíhají, by mohl prožít jakýkoliv pár a ne jen gayové. Douglas a Damon jsou na jedničku, ale větší plus má u mě starší pán, protože na něj skutečně sedí slovo „ztělesnění“ – do Liberaceho se kompletně proměnil. ()

klichem

Vynikajuce herecke vykony vo filme ktory postrada dej. Po dvoch hodinach si clovek povie...Ano, Matt Damon a Michael Douglas boli skutocne vyborny a predviedli rydzy kus herecekeho umenia - nesklamali a predcili ocakavania. No dalsia myslienka je bohuzial: O COM TO DO KELU BOLO? Cele dve hodiny som odolavala pokuseniu skratit si to trosicka malym prekliknutim ale dvaja typci ma v tom vzdy zastavili! Zivotopisny film, ktory sa toci len okolo jedneho vztahu v zivote hlavnej postavy? Neviem ale rata sa to stale za zivotopisny. Nepohorsi, neurazi ani neukrivdi. Proste slaba snimka s velkymi panmi! ()

DonBraso

Všechno jde na vrub skvělým hlavním hercům,který díky tématu mohli mačkat na pilu co to jenom šlo.Hrát prostě tak trochu něco jinýho je vždycky sen herce a Michael Douglas tady zapadnul jako kdyby byl doopravdy gay.Matt Démon jako Ken skvělý taky,ale tím bych nejspíš také končil.Ostatní už na mě tak velký paf neudělalo.Průměrný životopisný film se skvělým obsazením mi na tento Soderberghův film prostě padne.70% ()

blondboss

V augustovom teple pozerať ešte viac teplý film, je naozaj masaker. Nemám rád životopisné filmy a ani tento nebol výnimka. Bol síce o výnimočnom pianistovi, ktorý ohúril celý svet, ale nenadchlo ma to tak, aby som mohol dať vrcholné hodnotenia. Čo ale musím vyzdvihnúť, je herecký výkon predovšetkým Michaela Douglasa, ktorý týmto ukázal, že vie zahrať asi naozaj všetko. Podobne aj Matt Damon bol skvelý. Ale obdiv im, aj režisérovi Soderberghovi, patrí hlavne kvôli odvahe pustiť sa do tak kontroverznej témy a zároveň ju podobne kontroverzne aj zobraziť. Klobúk dole. 60 % ()

pafka

Omylem jsem videl a nemohl od toho odejit. Skutecne poutave vypraveni a velka skoda, ze to v televizi slo tak nejak mimochodem. Zkratka, kdyz je jinak orientovany hlavni hrdina, do hlavniho vysilaciho casu se to nehodi, tzn. too gay. Co me vadilo, je ze se pomerne malo seznamite s tim, co Liberace umel a cim se proslavil. Toho tam je skutecne malo, pramalo. To je vecna skoda, protoze vetsina divaku netusi. Ja jsem take neznal. M.Douglas skveky, stejne i M.Damon. ()

Blackadder

Neskutečný Michael Douglas povyšuje jinak průměrný film o průměrném (vydržel celý život vydělávat miliony díky pár songům) na mnohem vyšší úroveň! Kvůli němu stojí za to film vidět. ()

Davemix

Trochu jsem se bál co z tohohle brutálního mixu vypadne a nakonec jsem se výborně bavil. Fakt sranda... Trochu jsem se bál, že to bude megateplý (Zkrocená hora mě moc nebavila), ale nakonec v pohodě. Douglas je tam fakt hustej :-) 80% ()

cubiczech

Solidně natočená biografie, která je spíš věcná, než nějak vizuálně zajímavá, mimo dobových kulis, samozřejmě. Hodně dobré herecké výkony, speciálně od Douglase a Damona. Rob Lowe pobavil. Sodenbergh to natočil solidně bez nějakých specialit. Délka filmu, nejspíš uzpůsobená programu HBO, mohla být o maličko delší, jelikož některé zajímavosti nešly podle mě dostatečně hluboko. ()

bmolko

Nadprumerny herecky vykon Michaela Douglase a zdatne sekundujici Matt Damon dodavaji filmu poradnou jiskru. Na televizni pomery nadprumer. ()

Edgerton

Nejteplejší film co jsem viděl...celý je to takový pěkně načančaný, Douglas zahrál skvěle a Damon mi tu furt připomínal Damona z Team America :D. ()

Dášenka

Nafouknutá mediální bublina.Honem honem se všichni pojďte podívat,jak si to Damon rozdává s Douglasem...pravda,že jsem se taky nechala nachytat.Nic moc.Dvě hvězdy za kostýmy a odvahu obou hlavních akterů. ()

Paserak

Asi takhle: tento film není plný překvapení, zápletek, úskoků, honiček....je to ale herecká symfonie. Naprostá profesionalita všech aktérů. Na plátně jsem viděl jedny z nejlepších hereckých výkonů současného Holywoodu. A za další: kdo máte nějkaké hloupé předsudky tak si tenhle skvost neužijete. Neberte si je do kina. Kvůli tomu, mě ani nepřekvapuje, že film v USA neproběhl. Za sebe vyjadřuji hluboký obdiv Douglasovi i Damonovi. Jednoduše síla! Liberace! ()

Lill

Nuda. Dve hvezdicky za Michaela Douglase, ktery si zmenu orientace opravdu vychutnal, a pak za kostymy, masky, make-up, miniaturni plavky nebo tangove opaleni,proste veci, bez kterych by film byl uplne o nicem. ()

LencaN

Ne....ne....moment? NE! Tak tohle bylo pro mě absolutně mimo. Hrozná nuda. Říkala jsem si, kdy už to konečně skončí. Jako ve dvou hodinách sledovat homosexuální hádky, to pardon (a samozřejmě nic proti homosexuálům), ale nic horšího jsem v poslední době snad neviděla. Douglas i Damon hráli perfektně, ale co naplat, ani ti tu dvouhodinovou antizábavu nijak nepozvedli. Absolutně unylý děj. Po zhlédnutí jsem honem koukala na netu aspoň po nějakém obrázku hetero páru, jelikož na mě tu bylo moc chlapů v upnutém oblečení a rukama obsypanýma zlatými prsteny. V tomto momentě mi přijde Liberace! bohužel zbytečným filmem a to, že jsem to dokoukala do konce beru jako můj úspěch, nicméně to byla ztráta času. Jednu hvězdu dávám za výkony obou pánů, druhou za výpravu, víc ani ň....hm a víte co? Dám jen jednu hvězdu, protože 2 dávám mnohem lepším filmům než je Liberace!, který mě hrozně iritoval. ()

RomanT

Můj kandidát na Oskara za herce v hlavní roli (otázka je, kdo hrál tu hlavní a kdo vedlejší), masky a kostýmy. Ale určitě se to nestane, protože je to "jen" TV film. ()

vecneZivec

wow...ten film je klasa. Ale hlavně to, co předvádí Michael Douglas, tak to nechápu. Masakr. Klaním se před jeho výkonem :) ()

Ironhead

Ja proste filmy o buzerantech fakt nemusim.... at uz v nich hraje kdokoli... a ze ztech filmu se na muj vkus toci az moc.... :oT ()

v.indruchova

Pro mě to byl opravdu zvláštní film. Herci byli úžasní. Tohle je hodně teplé a vím, že by to spousta lidí nedala. Mě bohatství neokouzlilo a nikdy se to nestane, ale kdo má rád flitry, třpyt a jiný kýč, tak si to užije. ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)