Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

zberatel

ziadny chlap nedokaze zahrat dievca tak presvedcivo ako hilary swank chlapca.Oskarove herecke vykony v skutocnom pribehu ktory vas nenecha stat a iba sa divat. ()

Tamten

Příběh o jedné tranvestičce a několika vesnických balíků, který umění jen chlastat. Kdo má rád depresivní dramaťáky bez výraznějšího děje, tak mu to možná něco řekne, pro mě to bohužel nijak zajímavé není. ()

mdouglas

Hodně silný film, na který se jen tak nezapomíná. Ke konci jsem sakra lapal po dechu. Doporučuji jednoznačně ke shlédnutí! 95% ()

Adiemus

Kdybych viděla tenhle film před Transamerikou a Priscillou, královnou pouště, asi bych dala vyšší hodnocení. Ale takhle - až na Hilary Swank mi nikdo nepřišel extra výrazný. ()

Tyna31

Drsné, naturalistické, smutné. Stěží jsem, asi jako ostatní, věřila, že toho pohublého ošklivého Brandona hraje krásná Hilary. Podruhé už Boys dont cry vidět nechci, jsem na to nejspíš příliš citově labilní. ()

Mitisko

Zahrané velmi dobre aj reálne, ale nebavil som sa nemám rád filmy s homofobnou tematikou a nebyt toho záveru na sude dostalo by to len 1 * ale finálna pasáž velmi vierohodne vykreslilo správanie sa žien vo vztahu (ked aj lezbického) pri "potápajúcej sa lodi" ... Nič autentickejšieho vo vztahu sa natočit nedalo. Film zasluži 4 hviezdy a to je fakt, ale ja ich nedám lebo som sa nebavil a 90% scén mi prišlo odporne reálnych... FUJ ()

Franc1s

Teena Brandon aka Brandon Teena... H.Swank si zahrála kluka v holčičím těle. Zahráno výtečně, drsně podáno, hlavně tedy druhá polovina filmu mě až mrazila v zádech. Ještě, když to skončí jak to skončí a bylo to natočeno podle skutečných událostí. Jinak skvělá hudba a kamera. 9/10 ()

neo93

Parádní flm se silným příběhem a s Hilary Swank v hlavní roli. Je opravdu obdivuhodné, jakým způsobem dokázala zahrát tuto obtížnou roli kluka v dívčím těle. Rozhodně to pro ni nebylo lehké, ale zvládla to na výbornou a byla obměněna Oscarem. Ale také i ostatní herci zvládli své postavy velmi dobře, jak Chloë Sevigny jako přítelkyně Lena, tak i především Peter Sarsgaard jako John. Skvěle natočené citlivé, ale i drsné drama s podařeným soudntrackem. ()

mira.l

Tohle je hodně syrová podívaná, Hilary Swank v jedné ze svých životních rolí, ona prostě těm rolím dokáže obětovat maximum. Tady jí ovšem velice zdatně sekundovala i Chloe Sevigny. Přesto ale plným počtem neohodnotím, pro mě zůstává jedničkou Million Dollar Baby, třeba na další podívání hodnocení poopravím. Nicméně i tak jeden z filmů, na které se jen tak nezapomíná. ()

gemi

Objektivně je to skvělý film, ale hrozně těžko se na něj dívá. Úžasný výkon Swank, která hraje úplně uvěřitelného "kluka" a dokazuje, že opravdu krásná žena má částečně mužské rysy. Uf, toto není feel-good. Je to taková LGBT noční můra. ()

TheRay97

Oscarový vítěz má co nabídnout. Od samého začátku jsou cítit problémy, které budou následovat. Kromě melancholie přenáší smutek, napětí a záhadu. Kovbojské prostředí severoamerických prérií dodává na (ne)vlídné atmosféře. Nebudu lhát, samotný název mě upoutal hlavně kvůli The Cure, a když konečně ta píseň zazněla, bohužel se nejednalo o originál :(( Ale stejně, film jako takový bych považovala za mistrovské dílo, má v sobě zprávu, která je příjemci určena v jakékoli podobě si ji přivlastní. ()

majesty

Tak toto je Drama ako vysita. Vsetko co zaner DRAMA robi dramou tu najdete. Presvedcive herecke vykony a agresivny dej. ()

crjules

Poradne silny pribeh, na jehoz konci me jeste vice "dodelal" dovetek,ze film je natocen na motivy skutecnych udalosti a podle skutecnych postav. Hilary, bez ohledu na jeji muznejsi vzhled /ktery zrejme byl take + / , byla v roli chlapce 100% uveritelna a podala zde neobycejny vykon! ()

winstonik

Tento film privedie do vytrženia dve skupiny ľudí: 1.) tých, ktorých zaujímajú miliónkrát ožužlané ľavicovo liberálne témy; 2.) tých, ktorým stačí k radosti vidieť majstrovsky natočený film. Ja nepatrím ani do jednej skupiny. Vážení, "problémy pohlavnej identifikácie" patria do sedemdesiatch rokov. Tieto variácie Crying Game (2,3,4 až do ležatej osmičky) sú v roku 1999 už len vymačkaným citrónom. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech