Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Jartian

Pěkná oddychovka na sobotní odpoledne pro téměř celou rodinu a neamerická! A těm zmetkům, co ve filmu hledaj intelektuální poselství, duševní rovnováhu a já nevim co ještě, kouknětě milánkové na nějaký pěkný ruský filmy z totáče, uspokojí vás to, Houdini, ty především ()

BigbyWolf

Velmi zajímavý mix stylů, které se podařilo skloubit až překvapivě dobře a další potvrzení toho, že severská kinematografie je v parádní formě. ()

Mildik789

Evropa opět boduje, hodně vydařený snímek, herci, kamera, děj a efekty vydařené, Norsko dokázalo, že i s malým kašpárkem se dá hrat velké divadlo, Aksel Hennie zvládl svou roli na jedničku. ()

nydahl

No peknej snimecek , kterej Vam stejne jako me ukaze neco co jste jeste nevideli.Dost rychle plynouci dej je vysperkovan bizardnimi paradickami jako je psik pripichnutej na zbesile ujizdejicim trakturku , airbagova dvojcatka a hlavne unik ala Matej Kracmera ovsem ne z mocalu ale z kupy hoven a nedejcha se cigaretovou spickou ale toaletakem.Film celkem drzi pohromade a az do sameho konce jsem nepolevil ve sledovani , ale presto me stredni pasaz tak nejak pripominala zapeklitost situace jak z Exitu (Lindmark2006/Mikkelsen) a to je film trochu vyssi kvality.Hlavni hrdina ma 168 cm a znacne posunutej prah bolesti takze i kdyz to vypada , ze se z kazdyho dalsiho pruseru dostat nemuze tak to tam dava naprosto v klidu.Hrdinova dobita , porezana , pokousana a hlavne oholena fyzicka schranka nastesti ukryva laserovy mozek manazera takze zaver je pompezni vitezstvi IQ nad silou a technologii. Puvodne jsem tam dal 3 hvezdy ale jdu to opravit na 2 - je to film o nicem. ()

jarmil8

Slibně se rozvíjející thriller skončí tradičním (cool) happy endem. Škoda, chvilku jsem ten film bral i vážně. ()

FlouT

Čekal jsem málo a dostal jsem více, než hodně, velice příjemné překvapení v podání Norsko/Dánské produkce :) ()

R-2

Kdyby šlo, dám ještě +1/2hvězdičky, když ne za celý film, tak už jen za to, že se jedná o film evropský. Příběh zajímavý, kamera moc prima, zvuk báječnej = prostě co tady jiného psát? Máte rádi thrillery? Detektivky? Tak si na Lovce hlav skočte do kina, tenhle film si to velký plátno zaslouží. ()

Alex.H

Opravdu kvalitní film! Norové to opravdu umí a doufám, že se tento film nestane inspirací pro nějakého amerického režiséra jako v případě trilogie Millenium. ze začátku pomalejší tempo, ale to se nakonec vystupňovalo tak, že jsem se ponořil do děje a dychtivě čekal, co se stane. ()

Sedmilhář

Výborné, bavil jsem se od začátku do konce, trochu mi to připomínalo filmy Coenových....a v jejich duchu je to i spíš komedie a příběh než kriminálka...prostě od všeho trochu a mix je to parádní! ()

RXP

Výborný nórský thriller, s atmosférou tak dusnou,že som v niektorých momentoch ani nedýchal a hrdinný blondýn pravdepodobne tiež nie.Charismatický hlavný hrdina hneď na začiatku nám vysvetlí, že je hráč a do konca filmu to neprestane dokazovať a ja som len s obdivom čumel,ako silný dokáže byť pud sebazáchovy,keď sa človek dostane do sračiek.Velmi sa mi páči vzostupná gradácia filmu aj záverečné rozuzlenie.Explicitné scény to všetko dokreslovali a film pôsobil mrazivo ako nórska zima.....a konečne som aj pochopil,prečo toľko trpaslíkov má vysoké frajerky a to musím uznať, že tá jeho bola fakt luxusná,aj keď na blondýny moc nie som. ()

avantgardx odpad!

Tak především, v tomto nenáročném snímečku tvůrci v zájmu zábavnosti úplně rezignovali na logiku a uvěřitelnost, vždycky když vidím film jako tady tento, říkám si, že díky oněm nelogismům je to především komedie a pak teprve krimi, thriller atd. I jinak je to jen klišovitá blbost v americkém stylu... Avoid! ()

koci

Přečetl jsem výtečnou Nesbovu předlohu a film za knihou příliš nezaostává, jde o slušnou adaptaci. Nicméně se tu nevyhnutelně nachází dost dramaturgických zjednodušení, a to především ve vyobrazení charakterů postav. Vždycky se nejtvrdší oříšek skrývá ve vykreslení minulosti a myšlenkových pochodů protagonisty; obzvláště, je-li předloha v ich formě. Ale když už se režisér Tyldum rozhodl pro použití vnitřního monologu ve filmu, měl se odvážit odkrýt Rogerovo nitro ještě víc. Hlavně si však myslím, že byly nedostatečně zapracované charakterové rysy dvou hlavních LOVCŮ HLAV, vždyť to je krucinál i titulní název, tak proč je ve filmu osekali na dvě akční figurky s pistolema? Rozvaha, analytické myšlení, výslechové metody FBI, Nizozemská BBE, logika, charakter... to jsou hlavní ingredience románu, v němž dialogy mezi Rogerem a Clasem vyčnívají nad jiná díla. Rogerovy dialogy v tomto filmu režíroval někdo bez jakéhokoliv pochopení pro tento určující rys hlavní postavy. ()

Ch1cken

Tak nevím jestli je zrovna tento snímek ten pravý "kandidát" na můj první komentář. Režiséra neznám a herce už vůbec ne. To však není nic proti ničemu. Na doporučení a s přispěním značně pozitivního hodnocení jsem se jal film shlédnout, ale nečekalo na mě nic, co by mě oslovilo. Přestože člověk neví jaký žánr to má vlastně být, neujistí ho v tom ani spousta nedopracovaných a nesmyslných scén, které by se daly popsat slovy "šel člověk po stromě, zakopl o letadlo a nikdo se tomu nesmál, ačkoliv to nikdo neviděl...". Jednoduchý příběh, kde žádná dějová linie není..většinou prostě následuje něco absurdního co nečekáte a rozhodně se dle mého názoru nejedná o nějakou sofistikovanost. Co však čekat můžete je klasická intrika objevující se v každém druhém filmu, a to ve známé podobě "má mě rád, nemá mě rád". Film je v mnoha směrech a situacích ambivalentní, ale netroufám si říci jestli je to spíše dobře nebo špatně. Pointu jsem na konci nenašel, pokud tam nějaká byla. ()

Mort09

Film se z velké části shoduje s knižní předlohou, která je velmi kvalitní. Což, k mému nemalému překvapení tentokrát znamenalo, že i film je velmi kvalitní. Rychlý, krutý a docela dost ironický, prostě další zajímavé dílko Severské produkce. 80% ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011