Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  ***

  Zapnula jsem to jen kvůli Mikkelsenovým půlkám. Půlky se nekonaly.(15.9.2013)

 • Roman.Ticka
  ****

  To byl zase jeden z kvalitních precizně zpracovaných snímků, který mě nasával jak pivař pivo s chutí a vírou v jedinečné kouzlo okamžiku. Alicia mi přišla jako rozená královna a Mads, ač zjevem nijak nepřitažlivý, měl takovou sílu charisma a vlivu, že bych mu skočila do náruče bez okolků. O dobové atmosféře už ani nemluvě, jak jsem psala dokonalá sondáž do historie bez příkras bez slitování. Osvícenství je potřeba v každé době, ale tehdy to byl doslova masakr něco nového prosadit a nebýt obratem o hlavu kratší. ;-)(31.12.2014)

 • castor
  ****

  Dlouho mi tenhle historický kus o podstatné kapitole dánských dějin unikal. Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaard a Alicia Vikander jsou skvělí, práce s jejich vykreslením je skvělá, interiéry jakbysmet, atmosféra je přiměřeně dusná, scénář není jen milostným plácáním v kruhu. Tvůrci vsadili na poměrně konzervativní způsob natáčení, a vyšlo to. Příběh o tom, jak dětinský egocentrik není sto uspokojit královnu a jak jeho roli převezme zarytý osvícenec a králův lékař, není úplně známý, což je jenom dobře. A mě bavil zhruba tak, jak jsem očekával!!(25.3.2015)

 • Madison
  *****

  Nádherná historická záležitosť, ktorá mi kvalitným spracovaním pripomenula prvotriedne britské kostýmovky. Film zachytáva veľmi zaujímavé obdobie z prostredia dánskeho kráľovského dvoru, ktorý nie je schopný akceptovať pokrok a moderné osvietenské myšlienky. Do tohto politického kontextu je výborne zakomponovaná romantická línia s nádychom tragickej lásky, ktorá v očiach povrchnej šlachty nemá žiadny význam. Už len precítenú tanečnú scénu s pomalou kamerou, jemnou hudbou a vrúcnymi pohľadmi nešťastne zamilovanej dvojice považujem za jednu z najúžasnejších. Chvíľami dokonale úsečný, presný a mrazivo krutý, chvíľami zas nežný a pôvabný film, ktorý ma očaril na plnej čiare (nielen preto, že mám pre historické kostýmovky takú bytostnú slabosť). Pre mňa veľký ašpirant na Oscara a Mads Mikkelsen v úlohe slobodomyseľného doktora priam znamenitý.(31.12.2012)

 • troufalka
  ****

  Mads Mikkelsen mi do role vášnivého milovníka vůbec neseděl, Alicia Vikander fantastická. Nehodlám pitvat, nakoli se film držel historických skutečností. Zážitek pěkný, ale jednou stačilo.(22.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace