Tvůrci měli kliku v obsazení. Mikkelsen nikdy nebyl žádný hezoun, do své role oduševnělého lékaře tak výborně padne. Nejde o lásku na první pohled, královna se do něj zamiluje, až když zjistí, že ho zajímá literatura a jak inteligentně dokáže mluvit o tehdejších problémech. Podobně jeho předobraz pravděpodobně nebyl velký fešák, ale měl sexy mozek.(30.5.2012)

Díky bohu za krále!, protože Mads zešílel. Čekal jsem víc, obzvlášť po tady těch naprosto skvělých řádcích opěvujících středověké Dánsko, bohužel dostal jsem slabý, neboli průměrný odvar středověkého osvícenství… 6/10(1.7.2015)

Výborné ústřední trio dodává tomuto výbornému historickému snímku punc výjimečnosti. Mohu jen doporučit.(25.9.2013)

Taková normální kostýmní červená knihovna, jen to dotáhla trochu dále. Alicia Vikander je jistě krásná, Mads Mikkelsen už pomalu budí dojem jediného současného dánského herce, ale mají trochu smůlu. Jejich role jim prostě nepředepisují nic, co by nevypadalo jako stokrát omletá klišé. Takže nakonec nejvíc v hlavě utkví Mikkel Boe Følsgaard, jehož král Kristián VII. je mnohem komplexnější postavou. Jinak je to po všech stránkách profesionálně zvládnutá podívaná.(18.9.2013)

Mám rád severský způsob natáčení, atmosféru i hudební doprovod. Přidejte něco z Českého umění a vyjde vám celkem slušné historické drama. Na můj vkus je to až moc dlouhé, pár střihů by tomu dodalo tu dokonalost.(9.4.2014)