Mads Mikkelsen je fantastický a táhne celý snímek. České publikum zaujmou známe exteriéry i interiéry. Hodně rád bych porovnal snímek s knížkou, která musí být skvělá. Snad se k ní brzo dostanu a budu moct komentář rozšířit.(21.6.2012)

Tvůrci měli kliku v obsazení. Mikkelsen nikdy nebyl žádný hezoun, do své role oduševnělého lékaře tak výborně padne. Nejde o lásku na první pohled, královna se do něj zamiluje, až když zjistí, že ho zajímá literatura a jak inteligentně dokáže mluvit o tehdejších problémech. Podobně jeho předobraz pravděpodobně nebyl velký fešák, ale měl sexy mozek.(30.5.2012)

Díky bohu za krále!, protože Mads zešílel. Čekal jsem víc, obzvlášť po tady těch naprosto skvělých řádcích opěvujících středověké Dánsko, bohužel dostal jsem slabý, neboli průměrný odvar středověkého osvícenství… 6/10(1.7.2015)

To byl zase jeden z kvalitních precizně zpracovaných snímků, který mě nasával jak pivař pivo s chutí a vírou v jedinečné kouzlo okamžiku. Alicia mi přišla jako rozená královna a Mads, ač zjevem nijak nepřitažlivý, měl takovou sílu charisma a vlivu, že bych mu skočila do náruče bez okolků. O dobové atmosféře už ani nemluvě, jak jsem psala dokonalá sondáž do historie bez příkras bez slitování. Osvícenství je potřeba v každé době, ale tehdy to byl doslova masakr něco nového prosadit a nebýt obratem o hlavu kratší. ;-)(31.12.2014)

(2x kino) Spokojenost v každém směru. Kdo by to byl řekl, že takový maličký evropský film z dánské historie může tolik potěšit? Ostatně sami víme, že ani naše zkušenost z éry osvícenství nebyla vyloženě procházka rajskou zahradou, takže proč se necítit díky společným kořenům více Evropany? Prakticky žádná evropská země si pokrok neměla čím zasloužit, takže sociální nepokoje poslední tří staletí jsou jen důsledkem čestnosti deziluzí. A o tom je tento film. A jako bonus je tu samozřejmě ostře řezaná tvář Madse Mikkelsena, která může zahrát cokoli a vždy to bude mít náboj zakázané rozkoše. Plus naprostou samozřejmostí je vynikající výprava, kostýmy a drama.(21.8.2012)

• - Ve 32. minutě filmu, kdy král (Mikkel Boe Følsgaard) cvičí šerm s doktorem Struenssem (Mads Mikkelsen), se odehrává v kroměřížské Květné zahradě, kde měla za svými zády dvojice 244 m dlouhou kolonádu. (Lottr)

• - Švédská herečka Alicia Vikander se pro roli královny Karolíny Matyldy naučila mluvit dánsky, a aby byl i její přízvuk přesvědčivý, po několik měsíců před začátkem natáčení žila v Kodani. (ellegrey)

• - Zástupcovia Dánska zvolili snímku Kráľovská aféra, ako svoje želiezko v ohni, do boja o nomináciu na Oscara 2012 v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. (MikaelSVK)