Krásně čistá filmařina a velmi zajímavá historická skutečnost. Docela by mě zajímalo, jak se na tuhle etapu svých dějin dívají dnešní Dánové. Herecky bezchybné a prostě celkově - perfektně vysoustružený kousek, který mě ani při své poměrně bohaté stopáži nezačal nudit - a to rozhodně nejsem fanoušek historických dramat. Kdo je blázen? Král, nebo ten, kdo upřímně věří, že svět byl stvořen za šest dní?(14.12.2012)

Mads Mikkelsen mi do role vášnivého milovníka vůbec neseděl, Alicia Vikander fantastická. Nehodlám pitvat, nakoli se film držel historických skutečností. Zážitek pěkný, ale jednou stačilo.(22.6.2014)

Díky bohu za krále!, protože Mads zešílel. Čekal jsem víc, obzvlášť po tady těch naprosto skvělých řádcích opěvujících středověké Dánsko, bohužel dostal jsem slabý, neboli průměrný odvar středověkého osvícenství… 6/10(1.7.2015)

Já jsem nesmírně spokojená, že jsem i přes delší stopáž mohla vidět historické drama, které se co nejvěrohodněji drželo skutečnosti. Navíc jsem byla ráda, že to skončilo se Struenseem pouze tak, jak jsme to mohli vidět ve filmu, protože skutečnost byla daleko horší. Mads Mikkelsen, jako lékař a nakonec ministr dánského království hrál jako vždy výborně, ale tentokrát musím souhlasit s tím, že ocenění za roli pološíleného krále (podle histrických pramenů se jednalo o schizofrenii) si Mikkel Boe Folsgaard určitě zasloužil. A roztomilá švédka Alicia Vikander, která byla ochotná učit se i základy dánštiny pro svou královskou roli za nimi nezůstala v žádném případě pozadu. Většinou se žádná reforma neobejde bez menších, či větších těžkostí a kdyby Struensee nebyl příliš unáhlený, tak to všechno možná mohlo dopadnout úplně jinak, ale kdo ví. A když navíc zakázaná láska vstoupí mezi muže a ženu, jako v Královské aféře, tak to může změnit i část dějin.(4.12.2012)

Ze začátku jsem začal panikařit, že se nebudu orientovat v postavách, protože mně přišlo, že tam bylo lidí jak na I.P. Pavlova. Naštěstí se ukázalo, že film je v pohodě, ale já jsem plašan. Pak se mně zase zdálo, že sleduju bohapustou červenou knihovnu, ale opět se ukázalo, že mám v hlavě včeličky, definitivně jsem se uklidnil a film si začal vysloveně užívat. Byl jsem svědkem dokonalý filmařiny plný intrik, ohebů lidských charakterů, manipulace ve prospěch moci i ve prospěch společnosti, rizikové lásky a na jednotlivé postavy často měnil názor, což se mě líbilo úplně nejvíc. Výborně napsané postavy táhly celej film v neskutečným tempu, měly v sobě snad všechny druhy lidských vlastností, které prostřídávaly moje emoce v poměrně rychlým sledu. Herecký výkony jsou tady skvělý, naprosto v šoku jsem byl z výkonu Mikkela, já toho kluka neznal, ale on ve společných scénách dokázal přehrát i Madse !!!!!! Ve scéně kde ruší radu herecky dokonale rozkvet a já úplně otevřel hubu. Dobrá práce byla odvedena i v kostymérně, protože i to mělo svůj velký podíl, že dobová autenticita působí opravdu velmi věrohodně. Viděno v rámci projektu Challenge tour 2015 jako film číslo 2 .(2.4.2015)