Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Ace.A.T.L.

Vzhledem k tomu, že se příběh opravdu stal, to je masakr. Natočení se mi líbilo, hlavní postavy taky a celkově pojetí bylo zajímavý. Na sledování filmu jsem šel s tím, že nebudu porovnávat s jinýma, stejně zaměřenýma, filmama a to mi dalo to, že jsem si tenhle film opravdu užil. Co se týká pádů ze skály, tak tady jsem se nejednou pozastavil nad tím, kdo normální by tohle zvládnul, ale podle vyjádření od jednoho důstojníka AČR, který má osobní zkušenosti s misemi v Afghanistanu, pro armádní web, jsou vojáci při přemíře stresu a napětí, tak nadopovaný adrenalinem, že potlačí na nějakou dobu i bolest. Já osobně bych se odporoučel po 5 minutách. Filmu bych nevytknul nic. Spojení reálnýho příběhu a dobrých herců, nám přineslo zase jednou hodně zajímavej film. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

skodisn

Poměrně hezky a docela i reálně udělané. Krom bobování po skalách to docela i ujde. Válečná tématika moderní doby je velmi dobře vykreslena. A počet mrtvol je úměrný času. ()

Popinodan

Peter Berg nám opět naservíroval super biják,napínavej až do konce. I když se jednalo o nepovedenou akci v Avgánistánu,Berg nám ukázal že chlapi z Navy Seals jsou jedni z nelepších tvrďáků na světě,a než vydechnou naposled,schytají opravdu velkou dávku bolesti. Perfektní a dost realisticky propracované přestřelky v srdci Avgánské přírody,měly opravdu šťávu.Menší role Erica Bany bylo jen plus a jeho role jako by byla pokračování na Černý jestřáb sestřelen.A obsazení čtyř členů elitní jednotky,bylo vybráno opravdu dobře. ()

RomaS

Nemá cenu řešit proč a jestli by měli vyznavači pruhů a hvězd hadrové hlavy chránit nebo kosit. Na to má každý rozdílný názor a nikdo nezná všechna fakta, aby z něj byl pan spravedlivý. Alfou a omegou tohoto filmu byl velmi drsný střet čtyř ostřílených členů amerických NAVY SEALs s početnou tlupou dobře vyzbrojených talibánců. Ikdyž údajně je vše podle skutečných událostí, bylo nadmíru jasné, že pro oko diváka se bude taky nadmíru tlačit na pilu. Takže standardního žabího muže nezastaví ani několik kulek v těle spojených s volným pádem ze skály, ale stejně tak skalní muži, vyznávači Aláha vyznačují nadlidským výkonem běhání po skalách nebo střílením RPG v lesním porostu. Komu se tedy nelíbí, doporučuji výborný sedmidílný dokument o SAS. Ono totiž realita je trošku rozdílná, rutinní a hlavně pro diváka nezúčastněného akce nudná. ()

kramatos

Film o těžce zarážející neschopnosti elitní jednotky a celého armádního aparátu, kor pokud je to podle skutečné události. ()

FOndra

Přidávám jednu hvězdu navíc, protože zase tu tolik lidí plive na USA patos . Hodnotíme filmy! Ne politiku sakra :) Film je ve svém žánru velmi dobrý ! ()

wick

Průměrná záležitost...těžko říci, jak moc odpovídalo skutečnosti, hlavně ale příliš zdlouhavé, zejména první třetina a závěr, Peter B. a amíkovský patriotismus mi prostě nesedí. ()

kacer4

Musím povedať, že by som nemal problém dať štyri a možno ani päť hviezdičiek, keby hlavnou témou nebola Amerika. Nevidím žiaden dôvod prečo sa má Amerika do všetkého srať. A ešte o tom natáčajú filmy, veď aký sú ti vojaci hrdinovia, ked budujú svetový mier. Keby od tej americkosti odhiadnem, tak by to bol skutočne dobrý film s akciou, krvou aj emóciami. Ale za takýchto okolností... ()

Sealteam6

Film, který vás nenechá na chvíli vydechnout. I když by se řeklo, že by se příběh mohl odvyprávět během 15 minut, tak tvůrci si dávají na čas a nechávají postavy vyniknout a dát divákovi to, co chce. A to je akce, skvělý příběh a vynikající herecké výkony. A velmi překvapivě se film vyhýbá filmovým klišé a sází na originalitu. ()

SMilan

Ďalšie pokračovanie demonštrácie americkej neuveriteľnej vojenskej deštrukčnej sily, do ktorej tamojšia vláda starostlivo leje toľko dukátov, koľko leje. Chalanom na zárobkoch ,hrajúcim sa na vojakov, sa to trochu zvrtlo a dostali na frak od zlých bradatých rákosníkov. Ja skrátka tomuto druhu žoldáckej vojenčiny akosi nechápem, ale patriotizmu domácich sa nedivím. Bez ohľadu na to, že samotný dej veľa vody v mori poznania nenamúti, páni herci odviedli kus mravenčej práce dodávali tomu šmrnc prakticky po celý čas až po príchod ťažkej techniky, potom už som zaradil neutrál a iba z princípu to doklepal. ()

Esinti

Taková ta klasická americká "dojemná" slátanina na oslavu chlapů, kteří jdou zcela dobrovolně do armády a potom jsou hrozně překvapení když se ocitnou v boji a začne se střílet. Celý film docela dobře odsýpá nejsou tam žádné natáhlé nudné pasáže a akce skvělá. Vzhledem k tomu, že 4 američani (ani ten počet nesedí na operaci Red Wings) pokosí tak tisíc Talibanců přežijí v klidu několik skoků z tak 20ti metrové kolmé skalní stěny a ustojí asi 20 zásahů kulkou a 8 RPGéčkem a nakonec celá místní vesnice položí život za jednoho amíka si myslím, že s tím co se tam opravdu stalo to moc společného nemá. Každopádně jako akční film to není vůbec špatný. ()

Goumen

Perfektní. Realističností mi to připomnělo Black Hawk down. Zpracování zásahů, chování vojáků apod. bylo uvěřitelně zpracované a díky skvělé kameře to dokazalo vtáhnout do děje. Navíc je to podle skutečné události. ()

BalbiJirka

Jedním slovem: bomba! Strašně mi to připomnělo Černý jestřáb sestřelen nebo Křest ohněm. Sice bych nechal taky proletět toho, kdo vymyslel ty pády ze skal, aby si vyzkoušel realističnost, ale jinak opravdu super. ()

jirkahorn

Tak nudné náborové video do armády, parodující Ramba, už jsem dlouho neviděl. Ale 2* za snahu jsou myslím víc než dost ;-) ()

hrano

Rambo jednotka v absolútne neirackom prostredí. Všetci dostrieľaní ako mucholapky, ale chlapci si veselo utekajú, kotúľajú sa dolu svahmi a likvidujú jedného turbaňáka za druhým. Óda na americký heroizmus a čistý pátos. Ako akčný film je to u mňa na hranici priemeru, ale ako skutočný príbeh to skrátka neobstojí. Spoiler: Chlapík čo to prežil musí mať obťažkanú hruď medailami, ale kto mu dosvedčí že sa to tak naozaj stalo? Jeho traja mŕtvi parťáci? Ak by tomu tak naozaj bolo, myslím že by tento snímok mohol mať pokojne názov Terminator squad forever. Mimochodom chápem, že chceli producenti ušetriť, ale to prostredie amerických hôr tomuto skutočnému príbehu na vierohodnosti veľmi nepridalo. (50%) ()

jjjerry

Ten film by mohl mít potenciál. Stačilo trošku doladit příběh. Ubrat střílečky mezi kameny, co po chvíli opravdu nudí. Přidat trochu toho co bylo vidět v závěru ve vesnici a mohl to být dobrý film. Bohužel nereálné a hrozně přehnané, 4x Chuck norris skřížený s Rambem. Možná to měla být agitka do us navy, kde máte takové odhodlání, až se stáváte skoro nesmrtelnými. Tohle není pro mě. ()

Hookins86

Jakože já na válečné filmy moc nejsem, tak tohle mě chytlo za koule a bavilo na maximum hvězdiček až do konce úplně bez problému... ()

Ondrew

Z hladiska nametu nic extra nove... Na podobne vojnove filmy sme si uz vsetci iste zvykli. No na druhej strane, tato snimka ma v sebe predsa len o cosi viac. Dolezite je, ze cloveka pri sledovani nic zbytocne nerusi (napr. pripadne totalne nezmysly v ramci scenara) a davka akcie + napatia je velmi dobre rozlozena na 120 minut, pocas ktorych mozno obcas nebudete verit, ze by prave TENTO PRIBEH mohol byt zalozeny na realnych skutocnostiach. Lenze, faktom je, ze Navy SEALs su jedni z najlepsie vycvycenych vojakov na svete. V tomto smere by sa sice dalo drobatko polemizovat, kto je ako vycviceny... Nakolko pokial viem, dodnes sa medzi beznym "plebsom" (medzi ktory patrim, samozrejme, i ja) traduje, ze v skutocnosti snad najlepsie vycvycene vojenske jednotky maju Briti v podobe SAS... neviem, tuto vec ponecham na kazdom divakovi. Ono v zasade nie je zase az tak podstatne, ci je na prvom mieste v rebricku americke Navy SEALs alebo Britske SAS... Tak ci onak, vsetky podobne elitne vojenske jednotky prechadzaju neuveritelne tvrdym vycvikom a napr. i TENTO FILM jasne ukazuje, ze dany vycvik rozhodne nie je nejaka "bezna buzeracia", ale skutocna priprava na COKOLVEK NAJHORSIE, CO SI LEN CLOVEK DOKAZE (alebo nedokaze) PREDSTAVIT! Je vcelku bezne, ze pri podobnych operaciach vysle armada do terenu "len" kvazi cca 4-5 clenov timu, nakolko v reali plati, ze v podstate i jeden jediny clen napr. Navy SEALs by zrejme dokazal efektivne pozabijat rovno niekolko desiatok nepriatelov. Ano, je fakt, ze v ramci filmu ma uplne BRUTALNE oslovila praca kamery... najma pri scenach, kde jednotlivi clenovia SEALs skacu zo skalnateho zrazu a kotulaju sa smerom dole, je kamera natolko autenticka, ze som si pomaly pripadal, ako keby som sa dole kamenistym svahom kotulal prave ja... Chtiac nechtiac musim v tomto pripade uznat, ze do istej miery cely film posobi staby urcita "agitka" pre celkom novych rekrutov (co pri filmoch Made in USA nie je vlastne nic nove, ved Stryko Sam ma prsty takmer vo vsetkom). Lez, cim dlhsie som sa do filmu ponaral, tym viac mi bolo jasne, ze HLAVNY PRIBEH je skratka ukazkou toho, co sa napr. prave v takom Afganistane zrejme viac ci menej pravidelne vyskytovalo/opakovalo... Za mimoriadne zaujimavy povazujem (paradoxne) UPLNE FINALNY KONIEC, ktory nasledoval az po "beznom konci". T.j. rozne fotograficke snimky jednotlivych clenov skutocneho timu Navy SEALs, ktori sa tejto misie zucastnili. Nuz... a najzaujmavejsie je definitivne finale, pri ktorom sa clovek aspon dozvie, ze napr. i medzi obyvatelmi Afganistanu existuju ludia, ktori SERU na nejake pravidla Talibanu a inych sragorov a riadia sa DIAMETRALNE ODLISNYM PRISTUPOM. V zasade som si nikdy nemyslel, ze by nebodaj bol snad kazdy druhy obyvatel Afganistanu potencialny "terorista"... taketo p1coviny mozu napadnut vazne snad len nedostatocne informovanym Amikom, ktori by zrejme najradsej videli cely Afganistan (a asi aj Irak + Iran) v jednom jedinom zablesku vyvolanom dopadom niekolkych vodikovych bomb. Naopak. Tento film mi len potvrdil moje presvedcenie, ze pochopitelne i v Afganistane (a pripadne i dalsich muslimskych krajinach) ziju uplne NORMALNI ludia, ktori proste nebazia po "krvi Americanov a ich spojencov", ale skratka sa v podstate snazia zit svoj vlastny, relativne normalny zivot. Takze... z mojho pohladu ide o jednu z najlepsich vojnovych snimiek z prostredia vojny v Afganistane (a v zasade aj ostatnych radikalne orientovanych islamistickych krajin, co sa vsak ROZHODNE neda generalizovat).... Pravdive, vyborne spracovane, plne napatia, nabite emociami, skratka davam hore palce na oboch rukach. 80%. () (méně) (více)

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014