Volte mě!

• USA The Campaign (více)

Bratři Mitchovi jsou zazobanými Američany, kteří uplatňují svou moc prostřednictvím ovládání lidí na důležitých místech. Když se kongresman Cam Brady dopustí veřejného faux pas před nadcházejícími volbami, rozhodnou se využít vzniklé situace a nasadit proti němu svého kandidáta, který jim má zajistit vliv nad oblastí Severní Karolíny. Jejich mužem je Marty Huggins - naivní ředitel místního turistického centra. Mezi oběma kandidáty se rozhoří těžký boj, ve kterém se na pravidla slušného chování nehledí. Brady brzy přijde o své postavení, volební příznivce i manželku s dětmi. Jeho syn se dokonce postaví na stranu protivníka, což ho dovede téměř k šílenství. A to nejhorší ho teprve čeká? (TV Nova)

juta

Nedokáže mě pobavit víc, než když nemluvně a posléze pes dostanou pěstí od Willa Ferrella. U toho zpomaleného záběru jsem brečel, stejně parádní bylo rozmlouvání s dětmi u večeře, aby mluvily pravdu a záběr na konci na to nemluvně a psíka. Tohle mi stačilo, abych si film skvěle užil. ()

JohnnyD

Od Semi-Pro prvá ferrellovka na plné gule, i keď viem si to predstaviť ešte lepšie (predvídateľný koniec sux), no na rozdiel od The Other Guys, Casa de mi Padre, či Land of the Lost film obsahuje viac epických kultových scén a hlášok ako sa zmestí do traileru. Oveľa viac! Návrat do prvej ligy! ()

Boogeyman

Proč tam jen musí být takové množství oplzlých trapných vtipů. Nebýt toho, je to výborná komedie. Ehm, jak duchaplné....Ale vtipy na debilitu a stádovost amerických voličů a trapnost předvolebních kampaní jsou skvělé. Ale ten slovenský název je ze všeho "nejlepší". ()

misterz

Will Ferrell a Zach Galifianakis - to bola ale dvojka, spolu im to fungovalo parádne. Keď si tí dvaja začali robiť zle, tak bolo o zábavu postarané. Navyše sa snímok dá brať aj ako taká drsná satira alebo paródia na skutočné voľby. Veď ktohovie, čo sa deje v zákulisí ukryté pred očami verejnosti. Lepší priemer. 65/100 ()

Jordan odpad!

ferrella som nikdy veľmi nemal rád, výnimky tvorili prípady, kedy mal naozaj dobre napísanú postavu, skutočne brilantný scenár a šikovne postavený film s dobrým štábom, ktorý ho uzemňoval (snáď jediné príklady tomu zodpovedajúce sú Anchorman a Stranger than fiction...); Galifianakis má tú smolu, že si svoje portfólio stavia na charakteroch nepríjemných, otravných a natvrdlých debiloch - čo sa časom na človeka nalepí, a to aj napriek snahám dokázať sebe i okoliu svoje herecké kvality - akokoľvek úspešne to dopadne (Its Kind of funny story) a tiež u neho v mojom prípade viac záleží, ako veľmi vtipný, charizmatický a kvalitný je zvyšok diela, v ktorom je - a doteraz na mojom účte mal v tomto ohľade viac šťastia než ferrell (hoci aj tak úplne najviac sa mi od neho ráta "between two ferms", vďaka tomu sa postatal o to, že by naozaj musel urobiť veľmi veľký prúser, aby stratil všetky moje sympatie) - tentoraz sa však títo dvaja páni komici stretli a nepodporujú sa ani navzájom a veru im napomáha ani scenár, ktorý je prostý všetkého humoru, nápaditosti, nudí a znervózňuje diváka, aby ho napokon zaklincpval mätúco moralizujúcim a vágnym ponaučením; a ak film, ktorý má mať jedinú funkciu - a to baviť - túto nenapĺňa ani z malej časti ba naopak dosahuje presný opak, je to, bohužiaľ, film kategórie "odpad" ()

Dzeyna

Na tento snímek by se měli všichni lidé podívat zrovna v tomto období nebo o trochu dříve. Je to opravdu realistické až na pár scén, které zajišťují dostatek zábavy - i když možná velký nadbytek, jelikož jsem se bavila opravdu každou chvilku. Will i Zach jsou vybráni opravdu skvěle, je zde vidět velký kontrast charakteru i vzhledu, nic méně jde to k sobě. Celá atmosféra je výborná stejně jako příběh a zápletky. Konec je klasický americký happy end, ale vůbec to neubírá na kvalitě. Tady je to celkem dost podhodnocené. ()

boshke

Ale jóóó... Nedalo se od toho čekat nic lepšího, ale zase to mohlo dopadnout o dost hůř. Já mám pro Ferrella, Galifianakise, Sudeikise a spol. celkem slabost. Příběh klišoidní až hanba, ale zase příjemně satirický / kritický vůči USA / americkým volbám. Spokojenost... 70% ()

Mariin

Rovněž viděno ve Student agency v nouzi největší, kdy nebylo na vybranou. Na to, že se film pouští "všem za bílého dne" docela vulgární a nechutný, a zároveň pramálo vtipný. Použiji v tomto případě jeden výraz, odposlouchaný od mladší generace: vopruz! ()

Happens

Je to jeden z těch slabších kousků Farrella s pomalým náběhem.. Ale je pořád jedna z těch lepších komedií. Zápletka si utahuje z provázanosti špinavých peněz financujících politiky a jejich kampaně a jejich následného dluhu vůči korporacím. Velice aktuální téma podané s patřičným humorem. ()

Chrustyn

Nápad boje dvou kandidátu na post kongresmana je výborný a herecké obsazení je také příjemné ale Jay Roach s daného tématu dokázal vytěžit jen průměrnou komedii s pár vtipnými nápady. ()

rollman1

Velice příjemná komedie S dvěmi vynikajicími komiky. Není to sice nejlepší komedie roku, ale je jedna z těch lepších. Verdikt ? příjemná podívaná s výborným humorem, super scénkami a vynikajícími herci. 70% ()

mcb

Z něčeho se žít musí - proto Jay Roach po výtečných Prezidentských volbách musel natočit tuhle buranskou vulgární komedii s nesnesitelným Ferrellem a Galifianakisem. Díky bohu, že to mělo jen 85 minut. ()

jojinecko

Typická "Ferrellovka" - kopec dobrých fórkov, pri ktorých som sa pučil od smiechu a kopec zhovadilostí, pri ktorých som sa chytal za hlavu. Na prečistenie hlavy po náročnom pracovnom dni výborné! Ako film, ktorý má spĺňať nejaké "vyššie kritériá" v rámci žánru komédia - ani náhodou. ()

Flego

Jay Roach si tento rok strihol dva filmy z politického prostredia. V Prezidentských volbách sa pozrel na tému vážnejším a serióznejším spôsobom a vznikol film hodný pozretia. O Pr(e)dvolebných sľuboch ( ozaj originálny slovenský názov ) sa to už jednoznačne povedať nedá a hoci chápem režisérovu potrebu "vyblázniť" sa na politikoch, humor nie je pre každého. Hraničí s boratovsko-diktátorským prístupom, hoci netlačí na pilu až takým spôsobom ako Cohen. Táto brutálna satira na politické voľby a sľuby s tým súvisiace má kompaktný dej ( na rozdiel od Diktátora ) a pohybuje sa na hrane únosnosti, kde hlavne stredná časť ide do extrému. Ale zrejme to bol zámer, ako inak sa dá od srdca vysmiať politikom, ktorých spôsoby súbojov sú pre obyčajného človeka desivé, ale v mnohom pravdivé. Film si nedáva servítku pred ústa a do morku kostí odhaľuje praktiky zadubených kandidátov a ich bezcharakterných sponzorov. Určite je podobný film potrebný, nech politici vedia, na čom sa ľudia smejú. Lenže pokým majú ľudia svoju zábavu, politici a ich mecenáši majú peniaze a moc. Lebo ak sa tento film skončil ako rozprávka, realita je iná. Nič to, ja som sa na tejto kampani pobavil. Ale mohlo to byť ešte lepšie... ()

BMW12

"Já si jednou strčil do zadku světlušku." .." Proč :-O" .. "Abych měl svítící prdy" :D :D :D Nejlepší hláška fimu ! :D ... JInak velice povedená komedie, filmy o politice mě až tolik nebaví, jsou to většinou dramata, ale tohle bylo natočeno jako komedie a fakt se to povedlo. Opět perfektní výkon Zacha Galifianakise, toho herce fakt můžu! :-) A musím říci, že ani Will Ferrell mi nevadil (v jiných filmech ho nesnáším). ()