• slovenský

Drama / Muzikál

USA, 1979, 123 min

Chvílemi skoro psychedelická záležitost. Zajímavá choreografie, originální hudba a písničky. Já jsem ale ohledně muzikálů docela staromilec, takže ve mně tento nevyvolal moc emocí a nehořím nijakou touhou vidět ho znovu.(10.9.2007)

Jeden z mála muzikálov, ktorý by dokázal rovnako dobre fungovať aj bez hudobných čísel, takže nevadí, že tie nie sú až také úchvatné. Zaujmú skôr po choreografickej stránke, než po speváckej, no tým podstatným je tentokrát príbeh.(18.12.2015)

Muzkál nemusí být vždycky "lehčí žánr." Chce to ale opravdu porci talentu, aby se podařilo skloubit lehkonohost muzikálové formy a hloubku temného, myšlenkově bohatého dramatu. Ale když talent je, tak jde všechno. Taneční čísla jsou precizní a nádherná, filozofování řeže do živého a není násilné. Velmi velmi vydařené dílo.(7.12.2009)

Režisér Bob Fosse natočil velmi zajímavý muzikál – nemuzikál, který vypráví o posedlosti svým uměním a performancí, a to i za cenu neustálého přísunu povzbuzovacích chemikálií do těla. Je naprosto zřejmé, že Bob Fosse se zde inspiroval svým životem a že předpověděl i svou smrt. I když jde o mrazivou a depresivní výpověď, je snímek natočen – snad i díky osobní zkušenosti – tak, že vás vtáhne, choreografie je navzdory skoro studiové výpravě na té nejdokonalejší úrovni.(31.3.2012)

Jsem ohromen, tohle je geniální film. Je to natolik komplexní a mnohovrstevnatá podívaná, že nejsem schopen docenit všechny její kvality po jediném zhlédnutí. All That Jazz skýtá rozhodně výjimečný divácký zážitek, byť to zřejmě nebude film pro každého. O sedm let mladší mistrův Kabaret se mi ale líbil přece jen o chlup víc.(9.3.2012)

• - Julie Hagerty se kdysi zapletla s režisérem-choreografem Fossem a ve filmu dostala malou roli. Její nahrávka ovšem skončila ve střižně. (džanik)

• - Role, kterou ztvárnil Cliff Gorman, vychází z postavy Lennyho Bruce (Dustin Hoffman) z Fosseho snímku Lenny (1974). Gorman měl tuto roli na Broadwayi. (džanik)

• - Snímek získal Zlatou palmu v kategorii nejlepší film. (Terva)