• slovenský

Drama / Muzikál

USA, 1979, 123 min

Režisér Bob Fosse natočil velmi zajímavý muzikál – nemuzikál, který vypráví o posedlosti svým uměním a performancí, a to i za cenu neustálého přísunu povzbuzovacích chemikálií do těla. Je naprosto zřejmé, že Bob Fosse se zde inspiroval svým životem a že předpověděl i svou smrt. I když jde o mrazivou a depresivní výpověď, je snímek natočen – snad i díky osobní zkušenosti – tak, že vás vtáhne, choreografie je navzdory skoro studiové výpravě na té nejdokonalejší úrovni.(31.3.2012)

Čekal jsem leccos, ale koncentrovanou celuloidovou depresi ne. Kromě toho to není muzikál, jak se všude píše. Hudba hraje ve filmu důležitou roli, ale opravdu jen jako součást profese Roye Scheidera, který si zatlouká jeden hřebíček do rakve za druhým a čím dál víc připomíná zmačkanou krabičku od cigaret. Narůstající stopáž filmu odtikává současně jako odpočet hrdinova života, opravdu depresivní, připravte se na to. Mou hitparádu ikonoklastických filmů o šoubyznysu nadále povede Sunset Blvd., ale All That Jazz je v závěsu. 80%(22.6.2006)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(19.11.2009)

FENOMENÁLNE, NADČASOVÉ, JEDINEČNÉ, GENIÁLNE. NA VEKY VEKOV, AMEN !(15.3.2009)

Jeden z mála muzikálov, ktorý by dokázal rovnako dobre fungovať aj bez hudobných čísel, takže nevadí, že tie nie sú až také úchvatné. Zaujmú skôr po choreografickej stránke, než po speváckej, no tým podstatným je tentokrát príbeh.(18.12.2015)

• - Roli Joe Gideona odmítl Paul Newman, později si to vyčítal. (Rocky62)

• - Ve své autobiografiie "My Lucky Stars" (Moje šťastné hvězdy) Shirley MacLaine říká, že myšlenku natočit muzikál “o své smrti“ vnukla Fossemu v nemocnici, kde ležel se srdeční příhodou. (džanik)

• - Role, kterou ztvárnil Cliff Gorman, vychází z postavy Lennyho Bruce (Dustin Hoffman) z Fosseho snímku Lenny (1974). Gorman měl tuto roli na Broadwayi. (džanik)