Epizody(8)

Britský břitký sitcom Life‘s Too Short, jejímž hlavním hrdinou je Warwick Davis, zobrazuje hrdinův "normální" život . Warwick provozuje agenturu pro hledání práce pro lidi malého vzrůstu, jako je on sám, a nejen proto si valnou část práce přenechá. Sekundují mu Ricky Gervais a Stephen Merchant, kteří seriál zároveň režírovali. (JackieBliz)

Tristaver

Kdybych neznal Brenta a Millmana, bylo by to za pět. Ale na Warwickovi je až moc vidět, že to všechno jsou Davidovy hlášky a Andyho mimika. ()

LBsmoke

ano, pojďme se zasmát snůšce trapností trpaslíka, který si dělá srandu z trpaslíků.. docela fajn, ale ani na extras a na office to nemá.. přišlo mi to trošku prvoplánové v tom, jak vytvořit scénky, kde to co nejvíc nandat warwickovi.. líbili se mi ty upoutávky na gervaisově webu atd.. začátek série mě bavil hodně pak už mi vadilo že sem se bál v čem warwicka zase vykoupou.. nejlepší je Liam Neeson a hned za ním Johnny Depp s "Je trochu jako červ lezoucí z jablka, spatřující svět poprvé v životě." ()

RipperJosh

Škoda, že Warwick Davis hlavně ze začátku připomíná jen karikaturu Rickyho Gervaise. Pak seriál nabere grády, několik epizod je úplně božích, ale bohužel finále vyšumí tak nějak do vytracena. Na rozdíl od předchozích Gervaisových počinů jsem na konci necítil žádnou satisfakci, takový to divácký uspokojení. Možná měli v plánu ještě druhou řadu, která neklapla a tak natočili jen bonusovej osmej díl, kde už se jim ale nepovedlo doříct vše tak, jak by bylo záhodno. Každopádně Davis je borec, charismatu má na rozdávání, takže fakt škoda, že nemoh bejt víc sám sebou (nebo jsou s Gervaisem úplně stejný povahy a mají stejný gesta, grimasy i dikci, v tom případě beru zpět:)) ). Hvězdu dolů za mě ubírá i ten ohromnej počet megatrapnejch situací, který hlavního protagonistu potkávají. Kdyby tam místo nich bylo víc "čistýho" humoru, tak by to možná za těch 5 hvězd bylo. ()

papyrosaurus

Famózní záležitost, aneb co se stane, když zkombinujete formu "falešného dokumentu" z kultovního Kanclu, příběh egoistického herce, outsidera a smolaře z neméně skvělého Komparzu a do hlavní role dáte "člověka malého vzrůstu". Výsledek kombinuje to nejlepší z obou seriálů a Warwick se zhostil role s brilancí. Ricky Gervais a Stephen Merchant připravili nehorázně zábavnou podívanou, kdy opravdu platí, že každý další díl je lepší a lepší. Klasický styl humoru je založen na do absurdna vygradovaných trapných situacích, neustálé smůle hlavního hrdiny a oživujícímu prvku v podobě známých herců. Warwick se velmi podobá postavě Andyho z Komparzu. Neustále si chce dokazovat, že má na víc (a výš) a za velkou část svých neúspěchů si může vlastně sám. Nesmějete se mu proto, že je trpaslík, ale proto že se chová jako trpaslík. Nesmějete se jemu, ale situaci ve které se nachází. Když navíc pomyslím na extrémně tupou sekretářku a příhodu se stěhováním pračky, nemohu hodnotit jinak. Škoda, že nebylo natočeno více dílů, avšak závěrečný speciál opět stál za to, plný humoru, emocí, pochopení a smíření.... ()

G900

I kdyz jsem obrovsky fanda Rickyho a cele jeho prace a na tento jeho novy pocin jsem se tesil hodnekrat vic, nez na vanoce, ze zacatku jsem byl pomerne zklaman. Po prvnich trech dilech uz jsem chtel cejchovat tri hvezdy... Nastesti vsak ma serial velice vzestupnou tendenci a i kdyz se nakonec nemuze rovnat Kanclu ani Extras, je to stale ten Gervais, podepsany v zaveru... V kontextu se dvema vyse zminovanymi dily vsak nemuzu dat vic nez ctyri hvezdy... 75 % ()

goniss

Krátké díly plné humoru, vtipných hlášek, sarkasmu. Místama spíš zajímavé. Místama i nudné. Warwick je mamlas. A co víc, nemám dodat, je to netradičně pojatý seriál, který se mi v závěru líbil :) ()

tomashrabek

Intenzívne zábavné a plné zdravého nadhľadu u všetkých zúčastnených. A o tom by predsa humor mal byť :-) Azda najviac poteší fakt, že komika seriálu nevychádza len z faktu, že jeho hlavnou postavou je liliput (áno, i tento druh humoru tam je, avšak nie je to len ten lacný druh humoru na úkor hendikepovaných zamaskovaný tým, že jeho pôvodcami sú práve hendikepovaní) - seriálový Warwick je proste čurák, a to, že je nižšieho vzrastu, s tým nemá nič spoločné. Cameá sú vtipné, Gervais a Merchant ustúpili do pozadia a fungujú len ako korenie v zdravej miere a Warwick má príležitosť sólovať a svoju rolu si aj patrične užíva. Na dôvažok pridáva i niečo zo svojho pohybového nadania, takže sa dočkáme i klasických groteskových prvkov (čo dnes nie je tak úplne bežné) - a opäť s mierou. Skvele vyvážená lahôdka pre britcomových fajnšmekrov, ktorej jednoducho musím napáliť plné hodnotenie. Tešm sa na druhú sezónu. Bravo! ()

dave14

Could this be even more funny and akward ?? Propably not. Warwick Davis jako chlapek, co si mysli, ze je extremne znama celebrita, ale ve skutecnosti vsem uplne volnej. A Davis to zahral paradne. V kazdym dile je vzdycky nekolik trapnejch situaci, ktery jsou neuveritelne vtipny. Gervais s Merchantem zkratka vytvorili dalsi skvelej serial na bazi Office/Extras a opet je vysledek skvelej. Stejne jako u Extras jsou zde camea znamych hercu a i tady jsou nektery vylozene povedeny. Jmenovite Johnny Depp, Helena B. Carter, a zejmena "komik" Liam Nesson. Jen je skoda, ze vyslo tak malo dilu. ()

figliar

Ricky a Stephen sú pre mňa v súčasnosti tým najlepším duom, ktoré nám Veľká Británia na pôde komediálnych filmov a seriálov poskytuje. Tak neskutočne absurdné situácie a scény, to snáď ani nejde vymyslieť. A keď si to tak vezmem, vôbec niesu nereálne. Koncepcia malého počtu sérií s pár dielami je skvelá, dej aspoň nezačne byť otravný a divák znudený. Časom vždy nejaký ten sviatočný špeciál elegantne doplní, prípadne ukončí seriál. Well done. ()

Raziel_cz

Hořká komedie o liliputovi, který má větší smůlu než kačer Donald a ještě je tak trochu idiot. Gervais má lepší věci, ale nebojí se humor namířit i sám proti sobě. Sebereflexe (a nejen ta jeho) je ostatně heslem tohohle seriálu a žene ho sakra vysoko. Samozřejmě s výrazným přispěním Warwicka Davise. ()

maaan

Černý britský humor, velice dobré! Jestli vám přijde Warwich Davis jako mamlas, tak si pak nezapomeňte pustit The Making Of Life's Too Short. ()

m4xp4yn3

Obrovské zklamání z nevyužitého potenciálu. Gervais s Merchantem nepřinášejí vůbec nic nového, došel jim dech ve vymýšlení materiálu, začli být příliš konformní. Celému projektu chybí duše a pointa, všechno zde působí narychlo spíchnutě, práskneme tam trpaslíka a nějaké známé ksichty (oproti Komparzu je tu však opravdových hvězd jen pár), ať se o tom víc mluví. Občasné světlé momenty mají na svědomí výhradně vedlejší herci, především Warwickův účetní je zlatý důl komedie. ()

aragod

Takhle upřímně jsem se už dlouho nenasmál, Warwick hraje sám sebe naprosto úžasně a to co si zažívá se snad ani nedá vymyslet, to musel prožít. U scény s popelnicí jsem se válel po zemi, podobně jako při stěhování myčky nádobí, to už mi smíchy tekly slzy. ()

Vron

Trochu silnej šálek čaje. Kdyby Dylan Moran psal scénář ke Game of Thrones, odnesl by si člověk podobný pocit po shlédnutí. Ale herecky parádní. A Liam Neeson jako bavič neměl chybu! :) ()

uodevr

Je až s podivem, jak zřetelně a umně Warwick ztělesnil rukopis pánů géniů (dokonce líp, než Wilson v Midnight in Paris), zejména pak kanclovského Davida Brenta. Rickyho a Stephena by bylo možné obvinit z nedostatku versatility, ale proč opravovat něco, co není rozbité? Místo toho opět vytvořili to, co jim de nejlíp, a třebaže se opakují a svá vlastní předešlá díla snad až příliš ždímají, funguje to pořád. A ačkoliv by ten konec posledního dílu mohl znamenat úplný konec pro celou sérii (a já bych s tím byl spokojen), stejně jim hladově a s radostí nenasytného děcka sežeru cokoliv, s čím příjdou příště. ()

Mugs

Po většinu času to není žádný terno, ale pak přijdou scény, které člověka dokonale odrovnají. Jako například brainstorming, nebo nacvičování s Neesonem. Tyhle chvíle pobaví víc než celá poslední řada HIMYM. ()