Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Dupac

Typický představitel filmu, kde se může odehrát sebevíc dementní scéna (co na tom, že skvostně zrežírovaná Dannym Boylem), aby se vzápětí ukázalo, že šlo o sen/halucinaci/hypnózu-sugesci (jako v tomto případě). A nakonec je těch zvratů tolik, že je je z toho ve výsledku klipovitý maglajz, ze kterého jako maják občas zasvítí stylový rozkrok Rosarie Dawson. Takhle stavěné scénáře by se studentům v oboru měly rozmlouvat už v prvním semestru. ()

DavidDizzer

Doteď jsem nepochopil, co se tam vlastně dělo a co to mělo znamenat. Jeden velký zmatek, což je velká škoda, protože námět a nápad byl skvělý, akorát to bylo tak zamotané a zmatené, že celkový dojem to pěkně zkazilo, z filmu si tedy neodnesete nic, než jen nepochopení a otazník. Polovinu filmu jsem totiž nevěděl, zda se jedná o skutečnost nebo hypnózu a co z takového filmu, kde vlastně nepochopíte ani pointu. ()

zurivymlok

Na můj vkus poněkud překombinovaný děj, ale slušně natočený (od Dannyho Boyla ani nic jiného neočekávám) a s kvalitním hereckým obsazením. ()

Pokri

Nie je to úplne na päť, postava Rosarie Dawsonovej ma nejak neoslovila, ale napriek tomu je to parádny film s ťažko predvídateľným záverom, niekoľkými prekvapivými scénami s nádychom gore a bez zbytočného pátosu, ktorý som cítil u Boyla z Pláže a Milionára. Vôbec nesúhlasím s výčitkami, že je to prekombinované. Tento film sa pomerne úspešne vyhol logickým chybám. ()

Bragi66

James McAvoy neví, kam dal po loupeži obraz Čarodějnie, který namaloval Francisco Goya. Hypnotizérka ho manipuluje, nabo mu pomáhá? Kdo přistoupí na to, že se pořád proměňuje co je zločinný úmysl, a co je hypnoticky vsazená fikce, toho by to mohlo alespoň pobavit, pokud má rád příběhy, kdy není úplně jasné, jak to doopravdy bylo. ()

BlackLucy

Výborný film ! Od začátku do konce jsem nevěděla vůbec nic :D Co je ta hypnóza a co je ta skutečnost ... James opět skvěle zahrál. Vřele doporučuji a do kina bych na to šla klidně znova :) ()

EricNor

Nuda, kdo je kdo? Dobrý jsou špatný a naopak. Trochu guláš. Měl jsem jít na Star Trek, kterej začínal o 10 minut dřív. Jediný pozitivní je tam vyholená Rosario, ale spíš si myslím, že to byl dubl. ()

Milan-K

Další z moře absurdně vykonstruovaných thrillerů, který však od toho balastu ostatních funguje, drží pohromadě a je kompaktní. Je úžasné, jak postupem filmového děje plynule přestává běžet o krádež, ale o podstatně drsnější věc. Byl jsem nadšen, ale je mi líto, že napodruhé už nemám šanci zažít to samé. Nejlepší efekt má film napoprvé! Danny Boyle stále brousí svou režisérskou zručnost - gratuluji. ()

verca_82

Jeden z nejlepších filmů poslední doby. Až mne to překvapilo :o) Sugestivní obrazy, dokonalá hudba, neustále překvapující děj. Ani na vteřinu jsem se nenudila, nic nebylo navíc, nic bych neměnila. Film jak má být! ()

karmalat

Nejdříve plusy: logické propojení a vyústění děje, dobré herecké výkony, strhující druhá polovina, hudba hodící se k filmu....a teď negativa: je to blábol, bohužel...a tím pádem naprosto zbytečný film........Boyle by neměl takto plýtvat talentem. Nedoporučuji. ()

Blind307

Hudba za **** za to že to korešpondovalo s názvom filmu, fim "len" za ***plus (do 4* mi niečo chýbalo). Pozitívom filmu je to, že rozum človeka zamestná aj po videní filmu, že ako to vlastne bolo. Je to vydarený kúsok, ale v istých momentoch sa mi to zdalo "pridlhé" (viac hluchých chvíľ). Niektoré momenty patetické (štartovanie auta v núdzi/horiacom aute, jahodová "chvíľka", zablokovanie jednotky rýchleho nasadenia ružovým autom v odľahlej uličke kde iného auta nebolo a zhodou okolností všetci čakali vo vnútri ako sardely...blbosť však toľko chlapov sa nebudú tlačiť v aute keď so svojimi zbraňami by nikoho v okolí/uličke nerušili...niekto by si určite šiel zapáliť resp. by sedelo aj v kabíne dodávky čo by si autíčko isto všimlo...viem nebola to nosná časť filmu, ale ajtak). Herci to však celkom zvládli a nepokazili to čo je pozitívom, kolektív okolo Vincenta však úplný amaterizmus (čo však až tak nevadí). Dejovo to bolo fajn, neboli to zbytočne vyhodené peniaze na kino (kvôli detailom pozriem ešte raz) ALE lepších filmov s podobným žánrom existuje viac. Čo sa týka rozuzlenia bolo to celkom predvídateľné, aspoň čo sa týka Rosario (nemyslím tým vzťahy hlavných hrdinov) ako využila príležitosť. ()

Stephora

chrochtám a slintám blahem, hodně dobré pokoukání! Zdánlivě nesourodé, občas máte možná pocit, že se ztrácíte, ale ani na setinu sekundy se nenudíte a na konci všechno tak nádherně zapadne do sebe jako když luskne prsty! Děj není překombinovaný, děj je rafinovaný a o zvraty není nouze. Nejsou to však zvraty nucené či nevhodné, vše jede jak prst po hadce vyholené kůži. Doplněno mistrovským zvukem (milostná scéna pod údery srdce) a výbornou hudbou, neotřelými kulisami a jemnými náznaky...S minimem herců maximální zážitek! subjektivně 88% :) ()

moody77

Konečne niečo čo ma zaujalo.Oplatí sa to pozrieť,aj keď niekedy človek nevie "kde je sever",ale asi to tak malo byť. ()

hujerita

V pohode filmík na ktorý sa dá kuknúť kedykoľvek. Typický Boyle ale samozrejme nie tak fantastický ako pri plytkom Hrobe. Ale to nevadí!!! Netreba vôbec rozoberať čo a ako to vlastne je, bolo lebo to je nepodstatné. Jednoducho buď vám ten film sadne alebo nie, a ja som si ho užil, hoci ak by som bol prišiel na začiatku na to že to točil Boyle, tak by som čakal viac. Takto som nič nečakal a dostal som výborne natočený film. ()

Caravagio

Prekombinované... Stále som balancoval medzi tromi a dvomi hviezdičkami... Nakoniec ma ten záver prehovoril na dve a čas strávený pri filme som mohol prežiť lepšie... Mohlo to byť celkom fajn, keby sa v strede filmu nezačal dej tak prekrúcať, že už ani režisér nevedel kde je sever :/ ()

Ravel

Danny Boyle z hovna udělá symfonii. Být ten film popořádku od začátku do konce, bylo by to nudný trapný béčko. Ovšem s tímhle virtuozem je z toho fakt zážitek :-D ()

Revelate_17

Uf, tak tohle bylo HODNĚ dobré! James McAvoy je můj favorit mezi herci - zatím v žádném filmu nezklamal a ani tento není výjimka. Co se týče jeho postavy - tento snímek byl především jeho hereckým koncertem, kde se prolínaly všechny "barvy" jeho charakteru (a nejen jeho, parádně mu sekundovali V. Cassel i R. Dawson). Scénář a vůbec děj jsou perfektní, opravdu nedokážete říct, jak to dopadne, je tu tolik zvratů a překvapení, že vás film stále drží a vy se bojíte mrknout, abyste náhodou o něco podstatného nepřišli a zároveň přemýšlíte, jestli je to ještě hypnóza nebo sen či realita. Opravdu víc než povedený snímek - už teď ho chci vidět znovu! ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)