Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Terezadv

Zase jedna psycho lahůdka, kdy nevíte, jestli právě sledujete realitu nebo jste v "transu". Což ale není na škodu, protože ani postavy to neví. Plní to tedy svůj účel. Navíc se zde potvrzuje pravidlo, že je třeba za vším hledat ženu, neb ženy mají nad muži navrch. ()

Pavel82

Danny Boyle by dokázal poutavě zrežírovat snad i pečení babiččiny bábovky. Super audiovizuální orgie s výbornými hereckými výkony... Forma tu ale opět vítězí nad obsahem, i když tentokrát to není absolutní debakl. Ke konci mi přišlo, že jsem si nevědomky vzal z lékárničky nějakej barevnej prášeček, protože to je neskutečnej bordel. ()

waska

Velice zajímavý film. Plno zvratů, výborná režie, skvělý herci, skvělá hudba. Danny Boyle prostě umí. James McAvoy je výborný jako vždy, stejně tak Vincent Cassel. Rosario je kost, navíc tady v celé své vyholené kráse. ()

sybille

Vrchol filmu nastane v momente kedy si Simon uvedomí potlačenú myšlienku a takmer napadne svoju terapeutku aka. byvalku aka vypočítavú pomstitelku... bohužial od tohto momentu to s filmom ide z kopca, nehovoriac o prekombinovanosti a kiksoch v scnenáry... škoda, vkladala som to toho filmu väčšie nádeje.. 45% ()

ISAJ

Zlátanina parazitujúca na Inception. Okrem dobrých hercov a dvoch celkom intenzívnych momentov Boyle nič iné ako mizerne vyrozprávanú nudu neponúka. 2.5/10 ()

Pilník

Ach ti Britové :-D A Danny Boyle taky ví, jak to udělat správně..... Dosti, ale dosti zajímavé a místy hodně nečekané... Začínám mít hodně rád Jamese McAvoye, tady ukázal, že hrát umí a dokázal bych si ho představit v nějakém šíleném psychu..... ()

peteriko

85% ... Silné momenty sa striedajú so slabšími a to je obrovská škoda. Skvelá herecká kombinácia a rukopis Dannyho Boyla sú skutočnou silnou stránkou tejto snímky. Najväčšiu zlobu tu robí príbeh, ktorý je miestami až moc prešpekulovaný. Napriek tomu môžeme Trance zaradiť do kategórie nadpriemerných snímkov. Ešte treba vyzdvihnúť aj soundtrack, ktorý je vynikajúci. ()

Kenty

Jediným slovem: PŘEKOMBINOVANÝ. Člověk se chvílema ztrácel, nevěděl, kde je a ikdyž k tomu hrála dobrá hudba a obrazy se střídali, tak na konci nevím, jak moc se mi to líbilo. Jinak celkem slušný film. ()

slidealama

Nejedná se o heist movie ve stylu Ocean's 11, i když je film o krádeži obrazu. Takže pokud se na film podíváte s takovým očekáváním, tak vás nejspíš zklame. Trance je malý, komorní snímek s talentovanými herci a talentovaným režisérem. Jediným problémem je pro mě scénář, který se možná snaží být chytřejší než divák a tím podráží hercům nohy. ()

Shaleman

Danny Boyle se dostal do transu a stvořil tento film tak, jak nejlépe umí. Perfektní vizuál, bystrý scénář a pointa pěkně na napínavý konec. Bohužel však v tomto případě poněkud přestřelil a svůj um k závěru až zbytečně překombinoval. Kdyby tomu nechal trochu poklidnější pointu, určitě bych hvězdičku přidal. Budiž mu to ale dopřáno a odpuštěno, protože patří mezi ty filmaře, co si nelámou hlavu s tím, co právě frčí, ale prostě točí co chtějí. A nikdy bych neřekl, že je Rosario Dawson taková kočka. ()

tančísvlky

Danny Boyle je jednička. Jeho filmové umenie je skvostom. Obrazový bonbónik doplnený premysleným všetkým. Herci presne zapadajú do filmu. Len ťažko pre ťažko sa dá tomu niečo vytknúť. Boyle za pochodu posúva hranice možného. Do totálneho filmu tomu malinko chýba , ale aj tak dám absolútne hodnotenie. Náramná bio ilúzia... ()

ER

Takový slušný pokus o "Vnuknutí", který nemá vizuální zpracování, jenž by silněji vtáhlo do děje,ale v tom zbytku má vše, co je třeba. I když jedno extra pokoukání by tu bylo....však se podívejte sami,neprohloupíte. ()

kwaicheng

Tenhle film byl o tom, jak si jedna pani oholila číču a zblbla tak partu gangsterů. Což o to, už jsem viděl lecjaké filmy s ještě nablblejšíma zápletkama, ale z tohoto dílka jasně sálalo, že tvůrci zaboha neměli páru jak ten příběh vystavět, viz závěrečných tisíc zvratů. Kravina. ()

radeckator

Ačkoliv mám složité filmy nutící k přemýšlení a dávání pozor celý film ze všeho nejradši, tohle to bylo i na mě moc překombinované a zmatené. Přece jen hra s podvědomím mě o hodně víc bavila v Nolanově Počátku. ()

netWoor

docela super nápad (byť chvílema jsem se nevyznal co je realita a co fikce, což mi ve finále vadilo), který ale má pár věcí, co mi prostě nesedí (třeba: chlápka ženská srazí autem (to vždy vyvolá pozdvižení), on se zvedne, nastoupí, uškrtí jí a odjede a to vše asi na hlavní třídě? A pak ta ženská dva měsíce nebo dýl hnije v autě a nikdo si toho nevšimne? A zlouna s sebou na konci tahal proč? A už vůbec nechápu, nač ta ženská ten obraz vůbec chtěla). Přesto je to někde mezi třema čtyřma bodama a tři dávám asi jen proto (bude to znít divně), bo to nenatočili amíci (mně na britských filmech cosi záhadného vadí) ... ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)