Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Heroine

Těžce zklamávací film. Něco se mi na tomhle filmu líbilo, a něco ale ani trochu. A vůbec není těžký to určit. Líbilo se mi obsazení, kde je celá hlavní trojka dost dobrá, ale McAvoy vynikající. Líbil se mi začátek, svižný střih, hudba, i celková drsnost filmu. Myslím, že herecky a režijně je film zvládnutý. Těžký problém je ale ve scénáři, a částečně i v samotném námětu. Čím víc se rozkrývá tajemství ztracené paměti, tím víc z toho vylejzá nelogický a prvoplánový vejcuc, který má k pravděpodobnosti asi tak blízko, jako Trabant k BMW X6. K tomu až dětinsky přeceňovaná hypnóza, podivuhodné motivace, a změny chování jednotlivých postav, a ještě navrch ten debilní nápad s holením, který nemá s celým příběhem jinak NIC společného. Šlo tuším jenom o to, aby se tam mohl někdo (skoro každý) svlíknout, a aby bylo o čem žvanit. ()

maret

Výborná záležitost a na tenhle snímek jsem se opravdu těšil. Takový můj hypnotický šálek kávy. Přesto všechno, něco málo mi tam chybělo. ()

nopud

Stalo se poprvé, že by mě film zradil. Spoiler: Celou dobu ukazuje hlavního hrdinu jako toho dobrého a nakonec je z něj snad největší hajzl! Bomba! Prvně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, nakonec dám 5. Tenhle film si mě získal snad vším - příběh, hudba a další ostatní věcičky, které se dají na filmu hodnotit. Komentář, který mě pobavil: Enšpígl ()

Ladicz3k

Jak tohle ksakru může mít 76% ?!?! Až se z toho transu dostanu tak napíšu lepší komentář který vystihne moje pocity které teď mám. 95% s hubou dokořán. ()

bulbasaur

nechapem niektore komentare... Ano, film je trochu prekombinovany a jedno prekvapenie strieda druhe... dokonca aj polsedne minutky filmu prekvapuju suvislostami... avsak bordel som v tom nemal. Celkom chytry film vyuziva silu hypnozy a zvraty ktore logicky nadvazuju jeden na druhy. herecky zvladnute fajn, sekvencia Casselovej bezhlavosti čačana ako aj pipinka Rosario, vyholena tak ako to ma McAvoy rad. Typicka Boylova rezia, dobre strihy a mix s hudbou. Ide si po svojej ceste a som rad ze sa jej drzi. Rukopis by sa v urcitych pripadoch nemal menit.. tak ako je Burton Burtonom v kazdom jeho filme, tak aj Boyle ide dalej, ako Boyle ()

GOREGASM

Danny Boyle umí dostat do Tranzu nejen své postavy, ale především diváka, čti mě. V jádru prostá, přesto inteligentně překombinovaná a diváckým smyslům dynamitoidně prodaná story, která jde v každém směru na pomyslnou hranu. Boylova/Mantlova hypnotizující optika skutečně vcucne a vyplivne až s zatměním poslední scény. Tranz ke všemu disponuje zběsilým vypravěčským tempem, ve kterém se neustále dějí věci, které posouvají zamotaný děj nevyzpytatelně kupředu a slovo předvídatelný ve slovníku Boylova týmu nenajdete. Precizní herecké výkon tria James McAvoy (ten chlap si umí vybírat role), Rosario Dawson (její obnažení ve filmu je vzorově nesamoúčelné) a Vincent Cassell (ten si do Hollywoodu vždy vyrazí pro šťavnatou jednohubku) už jen potvrzují dogma, že špičkový režisér z herců vždy vyždímá maximum. Halucinogenní thriller nového tisíciletí. 100% ()

strikeman

Nikdy bych nevěřil, jak jednoduše a hlavně rychle se dá zhypnotizovat člověk :-D No ale budiž. Je to sice ptákovina, ale člověk se ani chvilku nenudí, poslouchá příjemný soundtrack, a hlavně "hypnotizuje" kukuč Rosario Dawson, který nutí udělit filmu více než 60% ;-) ()

hEROic

celkem zvlastni thriller, postavenej na manipulaci a hypnoze... zajimave odhalovani pribehu je dost zabito tim, ze clovek dlouho tape v tom co je pravda a co ne... je toho proste moc... na druhou stranu se o hypnozu stara samice Rosarka a ze ji to sekne a je odvazna :) ale jo, je to fajn a navic ten zaver byl docela prekvapeni... necelych 80% ()

Hubis_

Po dlouhé době výborný filmek,který mě chytnul už od začátku.Výborný příběh se spoustou zápletek,až jsem se chvíli ztrácel co je realita a co není.Propracovaný příběh,který je snad bez chyby.Parádní hudba,ale hlavně kamera.Některé záběry opravdu povedené.Ale co mi vyrazilo dech,byl konec.To mi v hlavě udělalo takovej bordel,že snad musím zajít na hypno terapii :) ()

WillyMarks

Příjemný psycho snímek, který vás chytne a nepustí. Objevování nových faktů je na denním pořádku a rozhodně vás to posadí hluboko do křesla. Celkově, celý ten nápad, originální snímek, perfektní režie a úžasný McAvoy a psycho-milfka Rosario Dawson spolu s Vincentem Casselem, zaručují maximální podívanou. Zvrat za zvratem, stálé překlápění váh z jedné strany na druhou.... Brutální finále! Jistě snímek má své jemné vady na kráse, jako například startování rudé Alfy Romeo a podobné unreal věci. Nicméně to nemění nic na tom, že jsem se úžasně bavil 79% ()

BOURQUE

D. Boyle a jeho definícia pre hypnózu. Slušne natočený film so slušnými hereckými kúskami. PS. R. Dawson má ešte stále krásne „nahé“ telo! Osobné hodnotenie: 72% (*) ()

Wolvie

Na režiséra Boyleova formátu zklamání, protože Trans sice má po formální i obsahové stránce nápadů na rozdávání, ale jeho celková forma je až příliš nesourodá a výsledný obraz divákovi neposkytne žádnou skutečnou a smysl dávající katarzi. Zůstává jen audiovizuální smršť, solidní herci a vyprázdněný dojem. ()

fr3ak

No jo, člověk dostane na starost dohled nad zahájením olympijských her a během toho všeho si z dlouhé chvíle natočí "menší" film, který je shodou okolností výborným thrillerem. Danny Boyle má v kapse Oskara a stejně ho to nijak nepoznamenalo. Pořád je to stejnej nekompromisní hajzlík, kterej se na kameru nebojí ukázat v podstatě cokoli a točit o čemkoli, takovej Guy Ritchie už poslední dobou jede po krajnici na půl plynu... ()

Radek.SCH

Proč si tvůrci myslí, že tyhle psychodelické filmy stačí neskutečně překombinovat, aby se v tom divák nevyznal a pak budou za cool frajery, kteří natočili strašně rafinovaný film, na který jsme vlastně hloupí? Bylo to svižné, zábavné a hezky se na to koukalo (vždyť to točil Boyle), ale jinak to stojí za pěkný (britský) h*vn*. - 60 % ()

Qeo

Dobré, rychlé, akční, neotřelé. Ale přece jenom tomu něco chybělo. Zápletka byla sice krásně zamotaná a double cross podvod nebyl úplně očekáván. Ale přece jenom...Sečteno a podtrženo: neklidný film s klidným hlasem. ()

HDeer

Štart až do prvej polovičky naozaj vynikajúci trhák plný všetkej potrebnej serióznosti. Avšak nie tak celkom plynulá metamorfóza žánru a "len" chválitebné zakončenie skladačky, plnej potenciálu, film vracia späť do ľahkého nadpriemeru. Ani dokonalé telo Rosarie Dawson(mám pocit, že vyobrazenie ženskej nahoty sa tu pohlo o krok vpred), ani inteligentné skrývanie backtrackingu pod koberec ma nepresvedčia, že Trance je lepším, než ktorýkoľvek iný kriminálny pseudo-thriller. Je dobrý, ale od majstrovského diela má ešte nejaký ten krôčik. Koniec mi veľmi pripomenul podobné sklamanie z vyvrcholenia zápletky Now You See Me, seriózne ich mám chuť prepojiť ako podobné. ()

agassi68

Nuž, zarobené na dobrý film bolo. Režisér, herci, kamera, hudba, akurát že to celkom nevyšlo. Keď vás pri takomto type filmu berie spánok tak čosi nie je v poriadku. Skúste prísť na to, čo... ()

Ben Nevis

Další variace na Inception, kdy se linie vyprávění vrství na přeskáčku přes sebe, až je divák musí skládat dohromady jako Puzzle. Obávám se, že kdybych ten obrázek poskládala, nebude dávat hlavu ani patu, a tak se o to raději nepokouším. Nicméně odhadovat, co je sen a co realita, je zábavné, a film funguje jen díky umu tvůrců, kteří nic neodflákli a šokují v různých rovinách. ()

burton

Jak po čertech chytrá hypnotizérka k ohavnému obrazu za milióny přišla..... Supr film, s mými oblíbenými a úžasnými Vincentem Casselem a Jamesem McAvoyem. PS: když jsem byla malá, přála jsem si prstýnek princezny Arabely. No a hádejte, co si přeju teď? ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)