Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Dr.Jane

Pohlcující šlapající začátek na plnou palbu, o který ale divák přijde v momentě, kdy si zde přečte obsah filmu... Dál už se to trochu utápí a nebo naopak vyskakuje z vln až moc. Slušný film, určitě k doporučení, ale všechno už tu bylo... Za zmínku stojí herecky tradičně výborný Vincent Cassel, ale je fakt, že s jeho vizáží nemusí dělat prakticky nic a stejně bude vyčnívat... ()

pafka

Herecky skvele, myslim ze nejlip ale Rosario Dawson. Oba panone jsou ovsem taky skveli. McAvoy a Cassela mam rad. Takze by to pro me melo byt skvele. Ovsem ne uplne. Byl jsem zamotan do deju, ve kterych jsem se moc nevyznal, a nakonec jsem je hodil za hlavu, rozhodne vsechny nerozklicoval a uveril konec. Zamotane filmy me nevadi, jen me stve, ze tvurci nuti lidi se na film podivat znovu, aby tomu plne rozumneli. A krome toho jsem u toho taky obcas zival. Takze zadna racha. ()

elanista1

Sedemdesiat minut je to len nudny nesurody sled naoko nesuvisiacich udalosti, pri ktorych zabera ta hypnoza, lebo od nezaujmu sa mi naozaj chcelo spat. Zaver je vsak dostatocne svizny a prekvapivy, ze jednu hviezdicku musim pridat aj ked som pochopil malo. ()

ejnl

Řadím do škatulky - může se stát cokoli. Trans nedává divákovi žádnou kotvu, o kterou by se mohl ve vyprávění opřít, což ve mně způsobilo mnohem širší paranoiu nad dějem, než možná tvůrci chtěli. Uvažoval jsem, kdy mohl být kdo zhypnotizovaný, co je doopravdy a co už je představa, a finále mě pak už ani nemohlo uspokojit, protože jsem měl všechny varianty vymyšlené. Banální vyprávěnka, která má ale našlápnutý začátek. ()

Facerr

Wow, tak tahle terapeutka mě dostala do tranzu jedna, dvě, ... možná sice i tři, čtyři, ale u čtyřky bych byl asi její. Vlastně by možná ani nemusela hypnotizovat. Fakt je, že Rosario Dawson tady hraje jasnej hlavní part, kterej je geniálně vymyšlenej stejně, jako celej film. Mám rád překvápka během kterých očekáváte slušnou akčňárnu a místo toho dostanete ještě slušnější psycho nářez. Přitom všem ale zcela jasnej a pochopitelnej tak, aby se nikdo neztratil na vlnách hypnotickejch přenosů, o kterejch je tenhle biják především. Právě takovej je Trance. Za mě jedno z překvapeních roku ... a stále ten nej hudební styl:) ()

darth_swan

Zajímavý a rafinovaně natočený snímek. Vincent Cassel hraje výborně, ale ani James McAvoy nebo Rosario Dawson se neztrácí. Až do konce jsem vlastně nevěděl, jak to skončí, takže bravo. Jediné, co mi přišlo slabší, bylo nastolení stavu hypnózy - nevím, nejsem expert, ale myslím si, že to bude asi o trochu složitější, než jak to Boyle ukazuje ve filmu. Vizuální stránka excelentní, byt, ve kterém bydlel Cassel, můžu jenom závidět. Výborný soundtrack. // Co mě zaujalo: Mučení trháním nehtů. ()

Reketrebn

Na nový film Dannyho Boyleho jsem se těšil. O to víc jsme byl ovšem zklamán, když jsem viděl výsledek. Nevím proč, ale při sledování jsem si vzpomněl na Nolanův Inception, akorát bez čárky Rosarie Dawson. ()

Mr.Keli

Taková "více-méně" rutina, kterou ale Boyle dokáže udržet nad hladinou pod kterou je jenom patos. Celkové vyznění ztrácí tím, že jediným logickým vyústěním je pouze jedna osoba, která to má po celou dobu pevně v ruce. Překvapení: ne, poctivá filmařina: ano. 70% ()

Jassatko

Těšil jsem se, ale dostal jsem jen rychle utíkající kriminálku, kterou ovládá hypnóza a všechno je v ní možné. I přesto, že se dějí neočekavatelné zvraty, žádný z nich vás moc nepřekvapí. A hlavně chybělo napětí. Jednou pobavilo a stačilo. ()

BradleyT

Danny rozhodne nezklamal a myslim, ze kazdeho divaka totalne rozlozil, pac clovek nikdy nevedel co v tu chvili je pravda a co predstava. To vydrzi az do konce a asi si to budu muset pustit jeste jednou, pac jinak porad nebudu vedet jak to vlastne vsecko bylo. Presto vsechno to nebyl uplne muj salek kavy, takze jen za tri. ()

lobo87

Boyle je svojský režisér a jeho rukopis je výrazne citeľný. Pekne graduje dej. Aj keď to spočiatku vyzerá na komornejšiu drámu o hypnóze, vyvinie sa z toho slušný atmosferický thriller s niekoľkými prekvapujúcimi twistami. McAvoy výborný a Rosario sa jednou scénou natrvalo zapíše myslí chlapov, čo tento film videli. Veľká spokojnosť... 70% ()

Keen.lady

James McAvoy je výborný, Vincent taktéž, zbytek neurazí :) Rozuzlení se dalo tušit chvíli po půlce filmu, nicméně mě vůbec neuspokojilo. To je tak, když vám někdo naservíruje jídlo, které vypadá báječně, ale když ho ochutnáte, je takové nijaké. Dialogy občas slabší, ale pořád se něco děje. Dávám takové lepší 3*. ()

dudo24

Nebolo to na plný počet ale napriek tomu veľmi dobrý film. Super herci. Parádny scenár. Všetky moje dohady čo som si počas filmu robil o deji sa rozplynuli pod nečakaným rozuzlením. V niektorých scénach som sa síce strácal ale tomu možno vďačíme za také dominantné finále. Na päť hviezd tam niečo chýbalo. Možno viac napätia ale nie som si istý. ()

Lighter

Podobný styl vyprávění je přesně mým šálkem čaje, v tomto případě je však scénář natolik překombinovaný a na efekt vyhnaný do extrému, že ve výsledku je film pro mě pouze strašnou slátaninou. ()

PamelaJJK

Překombinovaný psycho chaos tvářící se jako inteligentní krimi drama. Trans si hraje na mysteriózní thriller, ale spíš je to jen bohapustá slátanina, ze které vyčnívají a v paměti uvíznou jen asi tři scény a sem tam nějaký hudební motiv. Nějak postrádám ten švih, šmrnc a dravost o nichž tu většina z vás píše. Atmosféra nikde. Po dvaceti minutách je to nuda k uzoufání a nezachrání to ani čokoládová psychoterapeutka. Obsazení nijak okouzlující, v postavě Jamese McAvoye dokonce nesympatické. Trans je zde nekřesťansky nadhodnocený a já se sebezapřením dávám dvě hvězdy. Ufffff... ()

muti

ked uz mate co to napozerane tak rozsah deja odhadnete v prvej polke filmu. je to ale silna stvorka kde sa dej zauzluje ked sa dostavame do hlbin ludskej mysle a rozmotanie pribehu chvilku potrva, ako uzdravenie zranenej duse. povedal by som, ze je tu aj akasi podobnost s filmom Stay, kde sla zapletka hlbasie nez sa na uvod zdalo a neskor uz ani neviete co je pravda a co nie. ()

CrazymanM

Nějak nemůžu souhlasit s nadšenými komentáři,já jsem byl teda hodně zklamán a uvažoval jsem o hodně špatném hodnocení,no nakonec to to rozuzlení trošku zachránilo,ale i tak,podprůměrný film! ()

route60

Trans je na Dannyho Boylea docela průměrné a místy nepřehlédne dílko co jediné co je na Trans krásné jsou ty obrazy mistrů svého umění. ()

koza3

Tak to byl přesně film na můj mlýn. Po dlouhé době jsem si udělal chvíli, prošel svůj "to watch" list a vybral tuto střelu od Dannyho Boyla. Po první půlhodince jsem si myslel, že půjde o nějaké heist movie, ale jakmile se ve větší míře začala objevovat hypnoterapie začal jsem kroutit očima, pak jsem se v tom dočista ztratil. Co je sakra tohle za film? O co se tady jedná? Kdo je ta svině a kdo ten svatoušek? Nic z toho není zřejmé a všechno se až do poslední chvíle motá. Tyhle snímky mám rád i přes to, že je většinou plně nepochopím a nestalo se tak ani tady, ale i přes to dávám ultimátní hodnocení, protože mám z toho napětí motýlky v žaludku...nebo je to to kari co jsem měl dnes k obědu? :-) Třešnička na dortu je "vyholená" Rosario Dawson...však víte kde :-) ()

Mikecat

Pecka! Ak sa vám ľúbil Počiatok, bude sa vám ľúbiť aj toto psycho hypnotické pátranie po nezvestnom ukradnutom obraze vysokej hodnoty. Perfektný McAvoy, aj hypnotizerka Dawson, ktorú uvidíme v pikantných posteľných scénach, aj úplne nahú dokonca aj tam dole. Famózny záver vás vyhodí zo sedla pri horiacom aute, čo je skutočnosť a čo fikcia? ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)