Nezvratný osud

Final Destination

Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

V rámci subžánru teenagerská vyvražďovačka docela originální a hlavně nadprůměrný počin. Po divákovi to chce jen přijmout pravidla hry, která jsou: 1. smrt se řídí "plánem", 2. Zubatá je pěkně hravá a vynalézavá potvora, 3. když ji (smrt) dvakrát přečůráte, jste v pohodě. Jinak řečeno: raději moc nefilozofovat a spíše si užívat velmi zručně natočeného thrilleru-hororu. Já jsem se bál docela hodně.(2.11.2002)

Tento film mám moc rád. Úvodní sekvence je skutečně dechberoucí, ale film tím nekončí. Hlavním záporákem je tentokrát neviditelná Smrt. A její vražedné útoky (řetězení různých "náhod") jsou prostě mistrovské. Různé předtuchy a vidění to je moje. Výborný je Devon Sawa v hlavní roli (škoda, že v pokračování nehraje). Neprávem opomíjený teenagerovský horor je lepší než všechny Vřískoty a Tajemství různých lét. Originální a navíc skvěle natočeno. Podařená je i hudba méně známé Shirley Walkerové.(27.7.2003)

od počátku je nám dáváno na jevo, že teenageři budou mít pré. no a co nás bude čekat? říká se, že hodinu smrti nelze předpovědět a myslíme si, že je někde daleko. nenapadne nás, že se může jednat o den, který zrovna začal..... . a já to beru tak, že se smrt nudí a kosí ty, kteří se náhodou dostali z jejích spárů. bohužel teď je řada na někom z vás! mě to totiž PŘESKOČILO!!(9.12.2005)

Nejlepší teenagerovský film, co jsem kdy viděl. Poslední záběr rulez!(6.12.2002)

Priam dokonalé, No jedna vec sa mi tam až moc nepáčila a to bol WC odtok ktorý nieje ničím zvláštny, no jeho odtečenie späť pod WC zničilo takmer 100% originalitu filmu. Škoda tejto scény inak by to mohol byť kľudne reálny csénar. Samotný film mal presne naladenú mysterióznu atmosféru do veľmi dobrého hororového deja. 95%....(11.4.2011)