Nezvratný osud

Final Destination

Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

Nejoriginálnější slasher prvních deseti let 21. století. A to není málo. Horror movie of the year(14.8.2007)

Scénář: Glen Morgan, James Wong, Jeffrey Reddick .. Originální námět na teen vyvražďovačku, která se obešla bez postavy vraha jako takového. Výsledný produkt je ovšem stejný - (většinou je to mladá) mrtvola. Smrt má totiž svůj plán. Je to pro mladé, má to atmosféru a umírá se po dost komplikovaných nástrahách. Navíc se mi po všech stránkách líbí Ali Larter! A poslední záběr.. mňam. Žádný úchvatný zázrak, ale dalo se to..(18.4.2005)

Keď vidím v hereckom obsadení mnoho tínedežerov, začínam šípiť filmový odpad a fekálny humor. Tu to tak nebolo. Vidieť S.W.Scotta hrať "normálneho" človeka mi pripadalo ako niečo nereálne. ... Táto vyvražďovačka mala to správne napätie, aj napriek niektorých hluchším miestam, a spôsoby a prevedenie smrti hlavných aktérov smrti boli na úrovni. Na záver snáď už len : "Smrť si ťa nájde ..."(6.2.2011)

Já nějak nevím, půlku filmu jsem se bavila tím, že jsem si domýšlela, co se stane (častokrát správně) a bavila se nad hovadinami toho, co se na plátně zrovna děje. SPOILER: Navíc čekala jsem, že půjde o napínavý thriller a dočkala jsem se hry o to, kdo dřív zemře drastičtější, krvavější a kurióznější smrtí (musím říct, že vyhrála asi slečna učitelka). KONEC SPOILERU. Šikovnější režisér a scénárista by z tohoto námětu podle mě dokázali vytěžit mnohem víc, protože ten nápad sám o sobě je naprosto výborný. Bohužel ale zpracování se moc nepovedlo, takže vznikl průměrný předvidatelný film s průměrnými herci. Konec byl sice podle mého gusta, ale bývalo by bylo lepší, kdybych ho neuhodla několik okamžiků předem. Suma sumárum: nevyužitý potenciál.(20.9.2009)

Dopad zaujímavej myšlienky sa v mojom prípade konal v dvojke, ktorú som videl skôr, a ktorá je po všetkých stránkach lepšia. Toto je chudší bratček, ktorý ale baví. A to že slušne.(1.6.2005)