poster

Nezvratný osud

 • USA

  Final Destination

 • Slovensko

  Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

 • EdaS
  ****

  V rámci subžánru teenagerská vyvražďovačka docela originální a hlavně nadprůměrný počin. Po divákovi to chce jen přijmout pravidla hry, která jsou: 1. smrt se řídí "plánem", 2. Zubatá je pěkně hravá a vynalézavá potvora, 3. když ji (smrt) dvakrát přečůráte, jste v pohodě. Jinak řečeno: raději moc nefilozofovat a spíše si užívat velmi zručně natočeného thrilleru-hororu. Já jsem se bál docela hodně.(2.11.2002)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "My všichni jsme jak myš, kterou kočka drží za ocas." Pro nás nesmrtelné je dost obtížné pochopit obavy lidí ze smrti, ale zkusil jsem to. Pořád sice nevím, o co jde, ale tento pokus o oblafnutí Smrťáka se mi docela líbil a to hlavně proto, že si to okradený nenechal líbit. Dobře věděl, kdo si koupil letenku a připravil náhradní řešení. Mě tedy nejvíc pobavilo brilantní zúčtování se slečnou Lewtonovou, kdy si opravdu vyhrál s pojistkami, aby nedošlo k dalšímu nevhodnému přežití své smrti. Osudu zkrátka neutečeš, ale já jsem Osud, takže utíkat nemusím.(6.2.2017)

 • mysicka
  ***

  Vcelku solidni vyvrazdovacka, akorat jsem celou dobu touzila alespon na moment uzrit Smrtaka a zjistit, jestli opravdu mluvi VELKYMI PISMENY :-))(18.12.2003)

 • Tom Riddle
  ****

  Pár spoilerků se tu najde! Předně, tohle byl v době svého vzniku moc zábavný a zajímavý teenagerovský film, oživující hororový žánr docela netradiční formou. Smrt, jakožto vrah, je dobrá myšlenka. Nebylo to ovšem míněné zase až tak vážně, a řekl bych, že vedle žánrů Horor/Thriller/Mysteriózní/Fantasy, by se docela dobře vyjímala taky komedie. Mělo to hezké mladé herce (myslím samozřejmě Ali Larter), kteří hráli slušně (myslím samozřejmě Ali Larter), a slušné charaktery hlavních postav (Ali Larter). Mělo to celkem logický úvod do vyvražďovací části, a ta sama byla slušně výživná. Nejlahůdkovější smrt si počíhala na slečnu Lewtonovou (učitelka), ale ani většina ostatních nebyla vysloveně nezábavná. Celkově šlo o zábavný slušný nadprůměr na hranici 3 a 4 hvězdiček, ale kvůli brutálně trapnému finále dám jen 3. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky...(31.7.2007)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $23 million tržby celosvetovo : $112,880,294(19.12.2006)

 • - Hudba hrající ve filmu byla od Johna Denvera, který umřel při pádu letadla. (Chatterer)

 • - Řeč, kterou Tod (Chad Donella) pronášel na pohřbu, byl citát Marcela Prousta. (Bauer)

 • - Původní obsazení filmu do role Alexe a Clear byli Tobey Maguire a Kirsten Dunst. (Bauer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace