poster

Nezvratný osud

 • USA

  Final Destination

 • Slovensko

  Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

 • tron
  ****

  „Smrť si vás nájde.“ Vynikajúci slasher. Originálny, pôsobivý, vtipný i znepokojivý. Scenár nám dáva šancu prehliadnuť priemerné herecké výkony (s čestnou výnimkou Tonyho „Candymana" Todda ako pekelného „pána márnice“) a škodoradostný a troška neférový (k hrdinom aj divákom) záver. O kvalitnú zábavu sa starajú premyslené vraždiace scény a mrazivá atmosféra. Nehovoriac o tom, že bola šikovne vyriešená v pod-žánri preklínaná vrahova všade prítomnosť, nepolapiteľnosť a nesmrteľnosť (na Smrť resp. Osud asi nevydáte zatykač...). Kino Považan 2000(6.12.2004)

 • J*A*S*M
  ****

  Nejoriginálnější slasher prvních deseti let 21. století. A to není málo. Horror movie of the year(14.8.2007)

 • Tom Riddle
  ****

  Pár spoilerků se tu najde! Předně, tohle byl v době svého vzniku moc zábavný a zajímavý teenagerovský film, oživující hororový žánr docela netradiční formou. Smrt, jakožto vrah, je dobrá myšlenka. Nebylo to ovšem míněné zase až tak vážně, a řekl bych, že vedle žánrů Horor/Thriller/Mysteriózní/Fantasy, by se docela dobře vyjímala taky komedie. Mělo to hezké mladé herce (myslím samozřejmě Ali Larter), kteří hráli slušně (myslím samozřejmě Ali Larter), a slušné charaktery hlavních postav (Ali Larter). Mělo to celkem logický úvod do vyvražďovací části, a ta sama byla slušně výživná. Nejlahůdkovější smrt si počíhala na slečnu Lewtonovou (učitelka), ale ani většina ostatních nebyla vysloveně nezábavná. Celkově šlo o zábavný slušný nadprůměr na hranici 3 a 4 hvězdiček, ale kvůli brutálně trapnému finále dám jen 3. Dodatek z 15. srpna 2007 - po zhlédnutí třetího dílu nakonec svoje rozhodnutí měním na 4 hvězdičky...(31.7.2007)

 • Dever
  *****

  Priam dokonalé, No jedna vec sa mi tam až moc nepáčila a to bol WC odtok ktorý nieje ničím zvláštny, no jeho odtečenie späť pod WC zničilo takmer 100% originalitu filmu. Škoda tejto scény inak by to mohol byť kľudne reálny csénar. Samotný film mal presne naladenú mysterióznu atmosféru do veľmi dobrého hororového deja. 95%....(11.4.2011)

 • Lima
  ***

  Úvodní scéna letecké havarie je skvělá, některé mordy příjemně sofistikované, ale víc nemá film co nabídnout. Postupem času mé počáteční nadšení vyprchávalo a závěr se smrtícím elektrickým kabelem je dost trapný.(13.6.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace