Nezvratný osud

Final Destination

Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

„Smrť si vás nájde.“ Vynikajúci slasher. Originálny, pôsobivý, vtipný i znepokojivý. Scenár nám dáva šancu prehliadnuť priemerné herecké výkony (s čestnou výnimkou Tonyho „Candymana" Todda ako pekelného „pána márnice“) a škodoradostný a troška neférový (k hrdinom aj divákom) záver. O kvalitnú zábavu sa starajú premyslené vraždiace scény a mrazivá atmosféra. Nehovoriac o tom, že bola šikovne vyriešená v pod-žánri preklínaná vrahova všade prítomnosť, nepolapiteľnosť a nesmrteľnosť (na Smrť resp. Osud asi nevydáte zatykač...). Kino Považan 2000(6.12.2004)

Lepšího hororového padoucha už nikdo nevymyslí. 75% Zajímavé komentáře: ScreamJay, choze, lennyd, Ilicka(9.3.2005)

Napad revolucne originalni - bohuzel film se nevyhnul zbytecne klisovitosti, ovsem nektere zpusoby umrti vskutku impresivni a po filmarske strance bravurne natocene - viz srazeni jednoho hrdiny autobusem.(8.8.2002)

Dopad zaujímavej myšlienky sa v mojom prípade konal v dvojke, ktorú som videl skôr, a ktorá je po všetkých stránkach lepšia. Toto je chudší bratček, ktorý ale baví. A to že slušne.(1.6.2005)

Skvělý film o smrti a předtuše. Celá atmosféra je slušně trefená a v některých chvílích opravdu mrazivá. Mladí herci hrají slušně. ze začátku jsem si říkal, že už tu celkem podobné filmy byli, ale tento je v něčem asi nejlepší a to v celkovém provedení.(14.8.2004)