Nezvratný osud

Final Destination

Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

V rámci subžánru teenagerská vyvražďovačka docela originální a hlavně nadprůměrný počin. Po divákovi to chce jen přijmout pravidla hry, která jsou: 1. smrt se řídí "plánem", 2. Zubatá je pěkně hravá a vynalézavá potvora, 3. když ji (smrt) dvakrát přečůráte, jste v pohodě. Jinak řečeno: raději moc nefilozofovat a spíše si užívat velmi zručně natočeného thrilleru-hororu. Já jsem se bál docela hodně.(2.11.2002)

Výborný nápad a veskrze průměrné zpracování. Scénáristům totiž na postavách vůbec nezáleželo a šlo jim jen o ono prodloužení strachu ze smrti. Tím pádem si veškeré účastníky více či méně vychutnávají a zachraňuje je jenom to, že tak činí se zajímavě morbidním humorem.(29.4.2006)

A to už každý odsudzoval teenagerské horrory! Perfektný jednoduchý scenár a ešte lepšími vyvražďovačkami sa rúti priamo na vás a konkuruje dokonca aj prevratnému 'Scream'. Pokračovania síce zmazali dobrú povesť filmu, no stále patrí jednotke to dobré a kvalitné. 85%.(1.12.2006)

od počátku je nám dáváno na jevo, že teenageři budou mít pré. no a co nás bude čekat? říká se, že hodinu smrti nelze předpovědět a myslíme si, že je někde daleko. nenapadne nás, že se může jednat o den, který zrovna začal..... . a já to beru tak, že se smrt nudí a kosí ty, kteří se náhodou dostali z jejích spárů. bohužel teď je řada na někom z vás! mě to totiž PŘESKOČILO!!(9.12.2005)

Lepšího hororového padoucha už nikdo nevymyslí. 75% Zajímavé komentáře: ScreamJay, choze, lennyd, Ilicka(9.3.2005)