Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

chelseaman22

Po interesantním začátku s převráceným letadlem následoval sešup dolů. Hodinový portrét alkoholika, jež ujíždí na koksu jako Jeníček na pardubickém perníku. Denzel Washington hraje jako obvykle absolutně průměrně, a proto mě vůbec neudivuje, že si vysloužil nominaci na Oscara, která patří k těm nejprestižnějším. Opravdu příjemným faktorem byla účast paní Watsonové, která je vážně kus jak sviň (pokud tedy kamera nenamíří na její rozpíchané žíly). 61% Celosvětový výdělek k 3. 2. 2013: $101,928,560, což je 3,29 násobek budgetu ()

peteq

Danzel parádní,Goodman fantastický .) trošku mi srazilo hodnocení závěrečné " postav se tomu čelem,jsi přece američan.." aspoň mi to tak přišlo...jinak 7/10 jistých.. ()

SniperG1

Závislost na alkoholu je hodně velký problém. Znám jednu blízkou osobu, která když si nedá jednou za den něco alkoholického, tak se klepe jak osika. A to je to co mě tady fakt chybělo - něco více emocionálního. Denzel přestal pít na 9 dní a nebylo na něm nic znát a třeba Kelly Reilly na to, že byla vyléčená alkoholička a stala se závislá na drogách, tak vypadala jak panenka Barbie. Co určitě se mě líbilo je scéna s letadlem a role Johna Goodmana. 45% ()

Estrellita

Film o jednom slabochovi, který sice umí lítat, ale to je tak všechno. Naštěstí už dolítal. Takových starostí udělal všem kolem sebe, vůbec si toho nevážil... Prostě sobeckej blbec. Navíc jsem díky tomuhle filmu zjistila, že Denzel Washington vůbec neumí hrát, působil tu vysloveně rušivě - znuděný a nevýrazný. Kdyby místo něj dali nějakýho herce, mohl si tenhle relativně otravný film ještě o hvězdičku polepšit. 28% ()

Motinski

Zo začiatku napínavý, skoro až akčňák, neskôr existenciálna dráma. Veľké prekvapenie s nie moc pútavým tempom ale zato so silným príbehom a bezchybným herectvom Denzela Washingtona. Od Zemeckisa som nečakal že pôjde takto do hĺbky pri jeho postave. Veľmi sa mi páčila aj Silvestriho hudba a koniec ktorý fungoval v rámci emócií viac ako som tipoval. ()

Qitek

Zbytečně natahované. Mínus 38minut a byla by to velmi dobrá práce. První minuty do pádu jsou špičkové. Denzel jako vždy též... Ale nějak.... ()

honx

Nevím, zda to byl záměr, ale zhruba od poloviny filmu jsem hlavnímu hrdinovi přestal fandit a začal jsem mu přát zasloužený trest, bez ohledu na jeho hrdinský čin z úvodní části. Postava byla tak skvěle zahrána, že se mi začla opravdu hnusit a protivit. Nakonec jsem byl ale tak dojatý, že jsem jí to zase odpustil. Skvělé téma k zamyšlení a velké poučení... PS. Skvělá práce střihačů a maskérů při vystřízlivění za průletu kamery v závěru filmu. ()

viperDavid

No to teda byla podívaná. Denzel se předvedl v celé své kráse a nemůžu mu fakt vytknout, že dokáže kvalitně zahrát i tak stupidní film jak flight rozhodně je. S letadlem si dělá co chce i když má 2 promile v krvi a absolutně to odporuje všem gravitačním zákonům. Trošku než let by se to mělo jmenovat věčně ožralej a zfetovanej ztroskotanec, ale co už. ()

Mirokukii

Cesta o uvědomění si jednoho alkoholika. Na to aby to bylo víc než dobré, jde tento film málo do hloubky. Scény z kokpitu jsou skvělé a napínavé. Rozhodně nejlepší z celého filmu. ()

Liznic

Zemeckis točit umí a je to vidět. Washington hrát umí a je to vidět. Ale z jejich spojení šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. Karty jsou rozdány na stole celkem rychle a divák si lecos dopředu domyslí. Spojení Denzelovi dějové linie s linií Kelly Reilly působí až křečovitě a celkové vyznění filmu.... Hodně potěší vedlejší postavy: Cheadle, Greenwood a hlavně Goodman! O jeho postavě by měl vzniknout samostatný snímek! ()

Gothar

Priaznivci lietania sa od vychvaľovaného úvodu musia odosobniť, je to dosť veľký nezmysel z technického aj fyzikálneho hľadiska, ale o tom Flight nebol :) Zvyšok filmu je fajn, aj keď je to iba o kecaní, tak dej ubieha príjemne rýchlo a ani sa nenazdáte a je takmer koniec. Denzelov výkon nemá chybu, soundtrack je pestrý a nebyť tak nešťastne vymysleného záchranného plánu, tak to mohlo byť aj lepšie. Za mňa 3-3,5*. PS: myslel som si, že najdivokejšie a najmenej realistické spracovanie lietania bolo v Air force one, ale Flight ho prekonal :) ()

Trenslation

Denzel + Absolut Vodka + Goodman + Zemeckis + Cheadle, bez patosu a přetvářky = velmi příjemný téměř až (ne) hollywoodský snímek! ()

Mrkvič

Začátek fantastický a potom to má místy náběh k dokonalosti. Jenže mi přijde, že pan Zemeckis nevěděl, čemu se chce nejvíce věnovat. Opravdu mi přišlo, že se film ani tak moc kolem alkoholu netočí. A potom je to ve finále hlavní vyústění. Naopak je nakousnuta spousta věcí, které bych čekal jako hlavní témata, ale bohužel se časem vytratí. Denzel je famózní. O tom žádná. Feťačka je tam tak trochu na víc. Není to špatný film, ale prostě mi přijde takový rozházený do spousty směrů. Za kratší čas to mohlo být vynikající drama z pohledu lidských vztahů nebo vyšetřování katastrofy. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet: $31,000,000 // Tržby USA: $93,772,375 // Tržby celosvetovo: $146,872,375 // Otvárací víkend $24,900,566 Myslím, že toto je asi prvý film nášho Danzela, kde hraje vo vzduchu a nie na zemi. A išlo mu to celkom dobre. Zaujímavý nápad na dej filmu a ešte zaujímavejšie herecké obsadenie. ()

Johnny.ARN

No ako mohlo byť toto nominované na Oskara??? Úvod fajn, inak čistá vata s náznakom psychológie postáv a aj to len veľmi povrchným. Žiadna gradácia, žiadna emócia, nie je sa tam s kým vžiť. A koho iného ako negra do hlavnej úlohy. Aspoň, že to malo dobrý scenár. Ja Zemeckisovi nejak nemôžem prísť na chuť. Slabé 3 z 5 ()

LiborGondek

Denzel Washington zde hraje pilotní eso. Ale každý člověk, ať je sebevětším machrem ve svém oboru, se jednoho dne ocitne na dně, pokud bude mít stejný problém - pití. Whip Whitaker, jeden z mála lidí který dokáže víceméně bezpečně přistát s vrakem plných lidí, člověk s darem od "Pána Boha", ale zároveň nemocný člověk, alkoholik a časovaná bomba. I přes zástupy lidí kategoricky odmítá jejich pomoc a svůj problém si v podstatě ani nepřipouští. Nakonec se ale zachová velmi čestně. Veřejně přizná okolnosti předcházející nehodu, je si vědom následků, ale zároveň je připraven za ně nést plnou odpovědnost. Je to velmi dobrý film, dobře obsazený - Denzel Washington je skvělý herec a pod taktovkou Roberta Zemeckise z toho ani nic špatného vzniknout nemohlo. Svět by byl lepší, kdyby takových, jakým se nakonec kapitán Whip Whitaker ukázal, bylo víc. Nebo ne? 75% ()

ivan_drago

Finální kokainové řešení Johna Goodmana je absolutní a dokonalé... škoda, že to na konci sklouzlo k takové moralitě... To jsou zbytečná poselství, které do filmu, dle mého, nepatří... ()

skrblik007

Zaprvé, Flight je perfektně zvládnutý režijně. Zadruhé, Denzel Washington válí. Jistě, tenhle film není bezchybný, já ale při ani po zhlédnutí nemám potřebu hledat vady a nedostatky. Nakonec mi ani ta délka nevadila. Takhle nějak má vypadat drama! ()

Sfinkter

One man show pro Denzela a oblíbená tématika alkoholismu. Je obdivuhodné, že lidi pod parou někdy udělají pro společnost více než někteří za střízliva, vždy je to však jednosměrná jízda cestou načerno. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011