Reklama

Reklama

Outpost: Black Sun

Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1945 a zvrhlý nacistický vědec Klausener pracuje na zhotovení strach a hrůzu nahánějící nové technologie, která dokáže vytvářet nezranitelné a nezničitelné jednotky nacistické třetí říše. Jenže taková myšlenka se ani trochu nezamlouvá současnému vedení NATO a do oblasti východní Evropy posílá speciální jednotky, aby postupující nacistickou invazi všemi dostupnými prostředky zastavili. Ta po sobě zanechává mrtvá těla místního obyvatelstva a chorobný zápach smrti. A právě po této stopě se vydává odhodlaná investigativní novinářka Helena (Catherine Steadman), hledající pomstu za smrt rodičů právě Klausnerovou rukou. K jejímu cíli, hluboko za nepřátelské linie až do jejich tajného podzemního bunkru, jí dopomáhá starý známý inženýr Wallace (Richard Coyle), který se v posledních letech snaží přijít i na ta nejposlednější nacistická tajemství. Speciální úderná jednotka má za úkol v příštích hodinách lokalizovat a zničit ono podivné zařízení, neboť v případě neúspěchu se vedení rozhodne pro vypuštění sedmikilotunové nukleární střely, která po sobě zanechá snad ještě větší spoušť než Klausnerova armáda chorobných nacistických zombies. (Conspi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie tejto série sa mi na začiatku úplne nepozdávalo. Opäť trvalo, kým sa dej dostal k tomu na čo všetci čakali. Aj tento film ma však prekvapil. Pripomínal v druhej časti hru Wolfenstein 2009, kto ju hral tak vie čo myslím. Film nebol veľmi predvídavý, postavy umierali rýchlo, či už boli hlavné alebo vedľajšie, to mám na filmoch rád, že si myslíte že ten, čo má najčastejšie dialóg prežije ako posledný, ale nakoniec tomu tak nieje. Opäť dávam dobrých 80% predovšetkým za postavu Klausenera, nečakané zvraty, nepredvídateľnosť situácií a samozrejme nášup nazi-zombíkov. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

BUNKR SMRTI 2 ČERNÉ SLUNCE. CITÁT - Jak jsi mě našla?........... Hlavní hrdinka Lena (Catherine Steadman) jezdí východoněmeckým autem značky Trabant. Lena hledá SSmana Klausenera (David Grant), aby se pomstila za smrt své rodiny. Její společník Wallace (Richard Coyle) zase hledá elektromagnetický přístroj, který Klausener spustil a ovládá. Oba hlavní aktéři tak spojí své síly a vydávají se do území, které ovládají oživlý nacisti. CITÁT -. Co uděláš až ho zabiješ?........ Líbí se mi scénář, má dobrý potenciál, hudba a ozvučení je dobrá a párkrát jsem se leknul. Nelíbí se mi rychlé střihové sekvence, zbytečná mlha, těžko rozpoznatelné akční scény a "šílená" kamera. CITÁT - Co to kurva děláte?!?!........ Není to děsivé jen krvavé ale není to ani zas tak hloupé. Jenže víc jak 40% tomu nedám, protože to asi od 70 minuty ztratilo dech a stalo se to spíše směšnou fraškou. CITÁT - Ona si myslí, že jsem hlupák........ ()

Reklama

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Druhý díl, který rozšiřuje dějovou linii prvního dílu, odehrávající se takřka ihned poté. Možná se zde budu po někom opakovat, ale přišlo mi to tay tak. Osobně mám moc rád tento druh film, kde se děj zabývá nacistickou konspirací v moderním světě. Jednička se mi líbila kvůli skvělé hororové atmosféřě a prostředí německého bunkru, kdy současní vojáci objevují tajemství třetí říše. Fascinující. Druhý díl je ale víc akční, oživlí náckové rozpoutají invazní peklo v okruhu bunkru a parta vojáků i s ženou, která se chce pomstít, vstupují znovu do bunkru, aby udělali všemu konec. Strašidelná atmosféra se vytratila, což je velká škoda. I přesto ale mohu za sebe říct, že se jedná o průměrný, nikoli podprůměrný, žánrový snímek. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Po čtyřech letech se režisér Barker rozhodl natočit volné pokračování snímku z roku 2008 (Outpost), který se dočkal u diváků opravdu různorodých reakcí, ale i to stačilo k tomu, aby byl natočený další díl. Já sám jsem z prvního dílu moc odvařený nebyl a považuji jej za lehký podprůměr. K mému překvapení jsem po shlédnutí dvojky zjistil, že ta je úplně na stejné úrovni. Zatímco jejího předchůdce jsem nejvíc kritizoval za opravdu tragický výběr hereckého obsazení, tak tady to bude za to, že jsem se tu moc velké hororové podívané nedočkal. Pravda jsou tu zombie, ale většina krvavých scén se jaksi odehrává mimo záběr kamery ba co víc – tyto zombie se chovají opravdu odlišným způsobem, než na jaký jsme byli zvyklí. Ono náckové chtěli trochu něco jiného, než jen bezmozky toužící po lidském mase. Dvojka totiž především vsází na svou akční stránku a tak se hororový fanda musí spokojit s několika přestřelkami, dokonce dojde i na souboj s noži (který je ovšem díky špatnému střihu dost chabý) a ti jenž vydrží, až do konce budou litovat, že to nevypnuli dříve. Podobně jako já. Nemám nic proti otevřeným koncům, ale způsobem jakým najednou všechno skončilo si u mne tvůrci udělali velké mínus. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

První díl této "Nazi Zombie Trilogy" mě nijak extra nenadchl, ale stejně jsem musela zhlédnout pokračování. Hlavní hrdinka v úvodu filmu přijíždí na určené místo Trabantem a mně bylo v tu chvíli jasné, že toto bude stát za to:) I navzdory zdejšímu nízkému hodnocení se mi Outpost: Black Sun líbil mnohem více, než úvodní díl. Není mi ale jasné, proč Richard Coyle mluvil s tak dokonalým americkým přízvukem. Celkově nechápu, proč někdo vyžaduje po britských hercích, aby svůj krásný a rozmanitý rodný jazyk pro potřeby filmu přetvořili na amerikánštinu. Tak ať si tam dají přímo Američana, ne?:) No, to jen tak na okraj. Ještě, že ty krásy anglického přízvuku mi bohatě vynahradí parta sympatických vojáků, kteří budou s hlavními hrdiny pátrat po šíleném Klausenerovi. Zvláště ten jeden zrzek s prořízlou pusou, jehož skotský "accent" mi zněl oproti té "decentní" a "královské" angličtině jako když nějaký mladík značně pod parou vypráví nemravné a vulgární vtipy:) Děj má spád, potřebnou akci, i skvěle zvolené prostředí. Nečekaný závěrečný zvrat byl tak nečekaný, že mně ani nestihl nijak překvapit:) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve Skotsku ve Velké Británii. (Terva)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno