Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

Davies182

Mistrovsky ošéfovaná práce se všemi důležitými charaktery, díky které se divák s velmi netypickými postavami snadno sžije, a zajímá se o ně. Během finále jsem nedýchal, vážně sugestivní syrové drama. ()

gogo76

"Z koľko percent je tento príbeh pravdivý?"...."Zo 100..." Po tejto vete v úvode som čakal niečo úžasného, príbeh , ktorý sa len tak nevidí. Tesne pred záverom som začínal bilancovať, čo tak originálneho som vlastne videl. Údajne nevinného, úchylného vraha, ktorého prepustia na slobodu? Nadržanú N. kidman, ktorá až v krajine močiarov zistí, že šľapla vedľa? M. McConaughey, ktorý je teplý a rád to s černochmi? Najväčším prekvapením je J. Cusack roli vraha, o ktorého prepustenie N. Kidman neúprosne bojuje. Keby tušila, koza...Že z filmu neostal čistý blábol, môžu ďakovať iba jemu. Záver bol na filme najlepším, tá atmosféra opusteného miesta v lesoch bola dobrá, mohlo sa z toho vytrieskať viac. Nekompromisné riešenie mačetou oceňujem, tu nebolo miesto pre hrdinov, ale to plávanie vo vode plnej krokodílov si mohli odpustiť. Nevydržal by tam ani 30 sekúnd...60%. ()

Nevada

Škoda promarněné příležitosti. Při lepší práci s postavami z toho mohl být výborné drama s dusivou atmosférkou horkého jihu. Jenže místo detailnějšího vykreslení charakterů a hlavně motivací, se scénář víc věnuje úchylkám zúčastněných, což shazuje celý film dolů. Jsem si vědoma, že zvolený styl byl zřejmě záměr, ale prostě se to nepovedlo. Zbytečně to tříští děj a narušuje atmosféru. Opakované detailní záběry zadumaného (a často polonahého) Efrona začnou být brzy otravné. Vidláka jako (hra)je Cusack bych potkat nechtěla. ()

Fiftis

Spokojnosť. Toto nie je film pre bežného diváka. Chválim účasť hollywoodskych hviezd a napríklad sexu je vo filme viac než dosť. Scény s Nicole Kidman dokážu pekne vzrušiť - napríklad tá scéna vo väzení, alebo jej krásne nôžky na palubovke auta. Retro thriller previazaný čiernym humorom, horúčavou, potom a sexom. Všetko sa točí okolo vraždy šerifa z jedného floridského malomesta. Tu je presne dôkaz toho, že aj špičkové hollywoodske obsadenie môže zachrániť inak slabší scenár filmu. Film hlavne poteší fanúšikov Nicole Kidman, tá spotená predvádza masturbáciu, orálny sex a tiež močí na Zaca Efrona a ja to vidím tak, že ho naozaj pomočila, tá scéna vyzerá dosť pravdivo. ()

JohnnyD

Fantastický casting zasadený do atmosferického prostredia a so zaujímavým príbehom a výsledok je taký nemastný neslaný? Kľúčový problém je nesústredený scenár, ktorý nedokáže vytiahnuť nosné motívy a rozprávať príbeh. Podľa toho, čo som čítal na wiki, Daniels sa dosť zásadne odklonil od predlohy a úplne zadupal hlavný motív knihy, ktorý tu síce je, ale takmer ho nevidno a cesta k nemu je nedôveryhodná (SPOILER: dvaja novinári vyfabrikujú pre slávu časť reportáže, ktorá vedie k oslobodeniu zločinca, ktorý následne zabije svoju ženu, z čoho má hlavný hrdina pocit viny: KONIEC SPOLERU). Tak keď má prísť klimax a vykúpenie, nedáva to zmysel, lebo miesto toho, aby sa budovala nosná línia, príbeh sa odkláňa do rôznych strán a ostáva len pachuť premárneného potenciálu. ()

Rosaviva

Hodně divný film, od poměrně divného obsazení po celou zápletku, kterou jsem si musela přečíst na krabičce od dvdčka, jinak bych jí asi ani po půl hodině nepochopila. Hned ze začátku jsem se naprosto ztratila v ději a ve jménech, prvních 45 minut filmu ještě ušlo, pak se mi to ale začalo dost nesnesitelně táhnout a v celku se mi to opravdu moc nelíbilo. 3* ()

liskam

Tak tady máme jasný příklad naprosto promarněných peněz a hereckého talentu. Většinu herců z tohoto filmu jse viděl v mnohem lepších rolích. A i když se i tady snažili co mohli, nikdy nebyli schopni tenhle film zachránit. Protože film byl nejen odfláknutý po technické stránce, ale neměl ani co říct divakovi. Natož aby se nad ním člověk zamyslel... Jednu hvězdu tedy dávám za občasné napětí a zvědavost, druhou dávám ze soucitu s herci, které se upsali téhle pitomině. Za mě 40% ()

kingik

Floridské vedro k zalknutí pocítíte až fyzicky. S naléhavostí snímku už to tak žhavé nebude. Bezvýznamný zapadákov Moat County kdesi na Floridě. Novinář, jemuž není vidět do tváře, sem přijíždí, aby se přesvědčil o autenticitě knihy, která byla sepsána jistým mladíkem Jackem a věnována černé hospodyni na úklid Anitě, která mu byla blízkou. Anita počíná vyprávět příběh neobjasněné vraždy místního šerifa, ke které došlo v létě roku 1969. Šerif byl rasista, neurvalec a stejně, jak se ohavně choval ke druhým, tak byl i ohavným způsobem zavražděn. Za jeho vraždu byl odsouzen k trestu smrti, i přes nedostatek důkazů, lovec aligátorů Hillary van Wetter, který v cele smrti čeká na popravu. O jeho případ se začne zajímat "pisálek" Ward Jansen se svým černým kolegou. Společně chtějí zjistit o případu více faktů a k odsouzenému vrahovi proniknout přes sexy barbínu Charlotte, která si s odsouzeným vězněm koresponduje. Ward je starším bratrem Jacka, který je pozdějším autorem výše zmíněné knihy. Kdo čeká honbu za důkazy, zásadní odhalení, pokud jde o identitu vraha, nebo vítězoslavné předložení důkazů porotě v soudní síni, bude velmi zklamán a současně překvapen, jakým směrem se film po pár minutách pátrání po důkazech vydá, případně, jak skončí. Černošský režisér a současně i autor scénáře Lee Daniels si byl zřejmě dobře vědom, že sterilní a v podstatě neoriginální pátrání po důkazních materiálech, které by odsouzence zprostily viny, už tady nejednou bylo a že s tím tedy moc velkou díru neudělá. Rozhodl se, že film povede jiným směrem a naťukne otázky rasové segregace, nymfománie i homosexuality. Skloubit všechno tohle dohromady v jednom filmu byl úkol nelehký a Daniels se s tím vyrovnal po svém. Vydatně mu pomáhalo elitní herecké obsazení. Nad všemi ostatními čněli dva herci. Prvním je John Cusack v roli odsouzence. Bylo by úplně bezpředmětné se bavit, jestli ten zločin spáchal, nebo ne. Stačilo vidět jeho úchylný zjev a chování a hned jste věděli, kolik uhodilo. Nechápu, proč ten chlap ještě nemá Oskara, když leckterá píča ho má a v podstatě za hovno. Já bych mu dal cenu už třeba za to, jak ve filmu rychle a zběsile mrdal "Kidmanku". A tím se dostávám k druhému skvělému herci, respektive herečce, a sice Nicole Kidman, která ztvárnila atraktivní blond běhnu Charlotte, která by dala i čertovi. Režisér z ní udělal vnadnou čtyřicátnici, která je jednou z hlavních atrakcí filmu. Jeho přesvědčovací metody, aby své dokonalé křivky ukázala v plné nahotě však nepomohly, a tak milou Nicol uvidíme provozovat sex jen ve spodním prádle. Od dob Sharon Stone, kdy svého času přesvědčovala o svých kvalitách roztažením nohou na židli sbor policejních vyšetřovatelů, zde nebyla taková dračice, která by o kvalitách svého klínu (v kalhotkách) přesvědčovala nadrženého vězně a okolo sedící novináře. A to má ještě ve filmu scénu, kdy močí na Zaca Efrona. Ten byl ve filmu nejméně výrazný a ani ostatní herci, i přes svoji snahu, nedokázali na sebe zřetelněji upozornit. Režisér podřídil svůj scénář šokantním scénám. Problém však nastal v tom, že film proložil střídavě zajímavými i méně zajímavými scénami, z nichž některé ani do dramatu příliš nezapadly. Určitý problém nastal i v počáteční orientaci v postavách. Na diváka se hned od počátku vyřítí mnoho jmen a postav a nějakou chvíli trvá, než je všechny zpracuje. Diskutabilní, z hlediska pravděpodobnosti je, jestli by tak atraktivní žena, jakou je Charlotte, psala do vězení úchylnému odsouzenci. A určitě bude film svým ne jednoznačným pojetím na nejednoho diváka působit divně. Na film s multižánrovým zaměřením se dá nahlížet z několika úhlů. Na divákovi pak je, který si vybere. Sice neucelený, avšak originální filmový počin to je. 80% () (méně) (více)

dr.horrible

Problém je rovnako v scenári ktorý nevie čo je podstatné, ako v osobe režiséra ktorému chýba súdnosť. Zaprvé; Scenár zhruba polovicu stopáže rozoberá asi milión rôznych vecí, neposúvajúcich dej dopredu (vzťah so slúžkou, homosexualita, rasizmus, svatba...) a Cusackovi ako najzaújimavejšej postave filmu, tak necháva nejakých úbohých pätnásť minút aby sa prejavil, prípadne dokázal prekvapovať. Vlastne celé to malo byť napísané úplne inak. Zadruhé; Režisér viditeľne esteticky necíti a starnúcu Nicole Kidman aranžuje do takých póz, že by to dvadsiatka ledva uhrala; nehovoriac o Efronovi, ktorému každý záber v ktorom mohol byť bez trička, režisér využil nato, aby bez toho trička naozaj bol (hovorí sa tomu Twilight Syndrome). Tieto veci mi vadili a kazili dojem, pretože téma to nie je márna a zaslúžila si iné spracovanie. Také, ktoré by sa sústredilo na ňu, a nie na vzťahy všetkých vedľajších postáv - také, ktoré by malo súvislý príbeh a vedelo čo je preňho dôležité. Na druhú stranu; pár scén bolo skvelých, pár pekne úchylných, Macy Gray hrala prefektne a McConaughey-ho delí tak jedna rola od toho, aby sa stal neoficiálnym králom vidláckeho thrilleru. Možno to bude Mud... 65% ()

Aknah

Hodně zvláštní film, což nevim zda je ve prospěch nebo ne. Každopádně klobouk dolů za herecký výkony, všichni byli dobří, kort John Cusack a mile mě překvapil Zac Efron v takovéhle roli. Nicole byla hezká a zároveň ošklivá, což byl asi záměr přehnanosti. Co mi vadilo, byl naprosto chaotický začátek, kdy jsem absolutně nechápala o co jde a co mají všichni společného, až v polovině filmu začlo všechno zapadat. Jinak k tomu nemám víc co říct... snad jen, že ještě že byl swimmer :) ()

Anderton

Trochu ma prekvapujú kontroverzné reakcie na tento film, pretože sa podľa mňa jedná o solídny celkom inteligentný priemer, ktorý nijako nevyniká,ale ani ničím neurazí. Herci hrajú, čo majú, úplne všetci, takže tiež nechápem ich tunajšie porovnávanie. Postavy dostanú to, čo si zaslúžia, respektíve dopadnú podľa toho, ako sa v určitý moment zachovajú. Trocha drsné dospievanie jedného plachého citlivého mladíka v prostredí jemu neprirodzenom. Ale aspoň si raz zasunul tam, kde chcel. Film o hercoch a atmosfére, žiaden hitový potenciál v ňom ale nie je a ani nechce byť. Čo je na Hollywood celkom príjemná zmena. ()

Dzeyna

Musím uznat, že místy to bylo vážně skvělé, ale převažovaly chvíle nudy. Matthew McConaughey je skvělý herec a pokaždé mě v tom utvrdí oproti Zacu Efonovi, ten podle mého názoru nemá co dělat ve filmech této kategorie, ale patří do skupiny, která je určitě pro mládež. Nicole Kidman předvedla, jak zachovalá pořád je a jaká je herečka; potěšila mě. Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a nudné a klasicky trapně protinegerské, tak by to možná překročilo průměr. ()

Kudly4

Čekal jsem o dost horší podívanou, ale vzhledem svůdné Nicol a její růžová tanga, celkem perfektní pochcanej Efron a jeho slipy, pěkně slizký Cusack a jeho erekce do kalhot a v závěru chudáček McConaughey, nemůžu jinak než 4* :o) Hodně ujetej Thriller. ()

cukorek

Film svojou retro aplikáciou a nenáročným spracovaním môže navodiť stav bez tiaže, ale ja som sa celkom do toho zahryzol a nechal sa unášať. Možno aj preto, že raz za čas mi padne v hod vybočenie z komerčnej atmosféry, plnej efektov a trikov. O to viac musí lepšie pracovať herecká dominantnosť, ktorá nesmie pôsobiť váhavo. V tomto prípade výber hercov a ich účinkovanie naplnilo spomenutú požiadavku. N. Kidman som v barbie šatách ani nespoznal M. McCounaugey nesklamal a prekvapil ma aj mladý Zac Efron. Všetci svoje role hrali presvedčivo a dokonca aj J.Cusack, ktorý pôsobil ako skutočný prípad pre psychiatra. Okrem krútenia sa mladého Jacka v rodnom hniezde, ktorý prepadol láske k staršej barie, sa tu pretriasa veľa ďalších zaujímavých vzťahov a citeľné je aj nabúranie pomeru černochov a belochov podobne ako to bolo vo filme Farba citov. Proste príbeh podaný reálne a miestami sa treba čudovať čo ľudia dokážu. Takže u mňa 60% je minimálne hodnotenie. ()

dopitak

Když zkřížíte Nebezpečné hry a Černobílý svět, dostanete Paperboye, přičemž blíž budete prvnímu rodiči. Nicole Kidman ještě nějakej ten pátek bude fungovat jako sexuální symbol dvacetiletejch paniců, a my ji to přejeme, má na to. Přiznám se, že jsem Zacu Efronovi fandil ve všem, co dělal. Přiznám se rovněž, že mám slabost pro jižanský záležitosti, kde se vám při sledování potí i košile pověšená ve skříni, když je tam trochu sexu, násilí a krve. Stejně tak mě vždy dostanou filmy jako Palmetto či ještě líp a temněji Body Heat. Paperboye jsem si navíc dal kvůli retrostylizaci. ()

Chrustyn

Něco mezi detektivkou a pohledem do Americky, konce 60. let minulého století. Bohužel film v žádné rovině nefunguje, tak jak má, což je o to větší škoda, když si divák uvědomí, kolik známých tváří se ve filmu sešlo. ()

Flakotaso

Bez kontextu k tomu, kde se to promítalo, je to normální, velice průměrný film. Ale kdybych to viděl v soutěži na nejprestižnějším světovém festivalu, tak se tomu popravdě řečeno budu smát taky a velmi kritickým a odmítavým reakcím se nedivím. Tohle nemá v hlavní soutěži co dělat. Nepřehledný a nudný příběh (zajímalo, respektive mohlo vůbec někoho zajímat co se tam děje?) a zneužívaní soulových hitovek k iluzi toho, že film má jakýsi drajv - samozřejmě že ve skutečnosti žádný nemá (žádná druhá Jackie Brown se v tomto směru opravdu nekoná). Ke třetí hvězdě se to blíží jenom díky Nicole Kidman a těm pár minutám, kde byl Cusack, jakkoli ho jinak příliš nevyhledávám. ()

BMW12 odpad!

Blbost na N-tou! Myslel jsem si, že díky tomu skvělému obsazení to bude slušný film, ale šeredně jsem se spletl. Po prvních 15 minutách jsem měl jasno, že tohle je průser a že to musím okamžitě vypnout. ()