Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

rikitiki

Ano, někdy se člověk dostane do deprese, kdy mu všechno připadá marné, děsné a zlé uprostřed nevysvětlitelně krutého světa. Nejlepší je takové momenty přestát s pomocí prášků, chlastu nebo přátel. Jenomže tady se rozhodli natočit film a otrávit tak nejenom sebe, ale i diváky. ____ Americký Jih pozdních šedesátých let je tak plný hnusu, špíny, odporných lidí a vztahů mezi nimi. Z panoptika hrůz se vymyká jen andělská černošská služebná, která děj komentuje, aby mu rozumělo i tupější publikum a nevýrazný hlavní hrdina, který si z morální pustiny nakonec odnáší zlomené srdce a vnějškově je poznamenán jizvami od žahadel medúz - nejspíš jako metafora, že z toho pekla nikdo neodejde bez šrámů. ___ Čím dál větší odpornosti jsou zobrazené dost expresivně (močení, střeva, zahnívající močál, špinavý sex ve špinavé kuchyni atd.). Scénář se v tom vyloženě bahní. Ale už mu nezbývá dost sil na nějakou silnou hlavní linku, spíš jsou to jen epizodky na téma: co bychom tam mohli ještě vrazit odporného. Konec je useknutý a docela nechtěně legrační. ()

mm13

Rob Roy vymenoval všetky podstatné prívlastky. Najviac zaujal nie len stále väčší frajer McConaughey (ktorý týmto u mňa definitívne vypadol z ktg. neznesiteľných a presunul sa do skupiny mimoriadne zaujímavých hereckých typov), ale hlavne postava, ktorú tu tak perfektne zahral. Narozdiel od Friedkinovho Killer Joea tu mal čo a musel hrať, ak to nechcelo pôsobiť samoúčelne. A nezaváhal ani na sekundu. Až do úplného konca, ktorý som od istého momentu vytušil. Nie pre vlastný dôvtip, ale že to bola postava tak dobre napísaná a bezchybne stvárnená. Také nejde neoceniť. ()

Morholt

Divnej film. Podle distributorova textu jsem čekal klasickou honbu za pravdou v podání novinářů, která měla buď potvrdit rozsudek smrti, nebo ho vyvrátit. To se sice tak trochu dělo, ale neřekl bych, že by to byl zrovna hlavní motiv. Tím byla posedlost sotva dospělého kluka natupírovanou čtyřicátnicí. No netvrdím, že Kidman neměla něco do sebe, ale to slintání na mě bylo až moc dlouhé. Všechno ostatní se odehrálo nějak tak mimochodem a místy neskonale nudilo. A to je i vzhledem k obsazení docela škoda. 30% ()

Kamca_

Tenhle film mi bohužel vůbec nesedl. Dost jsem se nudila a žánrově to taky nebyl zrovna můj šálek čaje ... Ne všechny filmy s mým oblíbencem Zacem Efronem jsou supr. 20%. ()

maseer2

hodně "divný", v určitých směrech až skoro úchylný snímek, který se trochu uměle snaží být retro a z žánrového hlediska se asi nedá zaškatulkovat.. celou dobu je to vlastně o ničem a herecké výkony mě nijak zvlášť neoslovily - Efron nevýrazný, postavy Kidman a Cusacka naopak až moc "vyhnané do extrémů" a ani McConaughey mě zde na rozdíl od jiných filmů nebavil.. závěrečná desetiminutovka má aspoň celkem koule, ale s celkovým dojmem jakési nijakosti už nic moc nenadělá.. slabé 3* ()

Avalon820

Jednooký Matthew McConaughey, nahý Zac Efron a Nicole Kidman s obličejovými výrazy o škále panenky barbie - to jsou jediné tři věci, na které si v souvislosti s tímto filmem vzpomenu. Opravdu nemohu uvěřit, že s tolika silnými jmény a tak atraktivním námětem mohlo vzniknout něco tak plytkého. Zásadní chybu bych hledal ve scénáři - ve filmu je věnováno příliš mnoho prostoru naprostým zbytečnostem a důležité informace posouvající děj padají prakticky mimoděk. Rovněž práce s postavami mi přišla poněkud neobratná - všechny mi z nějakého důvodu přišli jako vedlejší, těžko bych hádal, která z nich by měla být hlavní. Nemluvě o tom, že mi jejich osud byl zcela ukradený... Sečteno a podtrženo - každý z tvůrců nejspíš natáčel jiný film a výsledkem je tahle patlanina, bezduchá a zapomněníhodná. Škoda. ()

Terva

Všichni se ptají, jak to vlastně tenkrát bylo............ CITÁT - Moat Country vítá unionisty i negry...........a na parkovišti stojí kůň....... Okolo 27 minuty jsou povedené záběry lehce podobné, nebo spíše stejné pro komiksové rozložení obrazu, ikdyž se o komiks nejedná. Následující scéna je zase lehce erotická, ikdyž se nejedná o erotický film. CITÁT - Roztáhni nohy......... Tohle se povedlo, chcal jsem smíchy. Zatím však nevím, kam snímek zařadit, to naše škatulkování nás jednou uškatulkuje. Doba ve které se příběh odehrává je plná nenávisti a rasismu. Ve filmu je to cítit skoro v každé scéně. Podivná doba, která se motá okolo jednoho člověka, možná vraha a jeho oběti. Ve filmu je dobrá hudba, povedená kamera, erotika a hlavně vypravěč, respektive vypravěčka. To byl velmi dobrý tah. Film se tak hodně přiblížil k žánru Noir. Jenže na styl Noir to má až moc barev, na erotický to má málo erotiky, na krimi to má málo vražd a vyšetřování provádí reportér. Že by to byl polodokument? Scéna "Chcaní na pláži" nás zase zavádí do trochu jiného žánru. CITÁT - Do prdele!!!....... Ke konci filmu se to ještě zamíchá a priority, které jsme si vytvořili se otočí. To aby toho nebylo málo. Jde o lidský život nebo jen o článek do novin? Nebo jde o článek do novin a jen o lidský život? CITÁT - Nemáš mi motat hlavu.......... A na samotný konec asi každému dojde, jak to vlastně bylo. Natočeno podle stejnojmenné novely Pete Dextera. ()

Skrk

Nemůžu se rozhodnout s hodnocením. Celé je to neskutečně špinavé, brakové, upocené, sedmdesátkové a na cracku. Do toho vládne McConaughey, Kidman a Cusack, jehož temný závěr měl koule, ale celkově se The Paperboy drží docela v průměru. Tak jak teda? Každopádně si v Cannes a na rottentomatoes.com opět vybíjeli své komplexy. __ Dám tedy 4 hvězdy (70%) za čůrek na Efrona, udělanou Kidman, (SPOILER) Cusacka s mačetou, s kterou to umí (Matthew může povídat.) a za fakt, že 39% na "rajčatech" je EPIC FAIL. ()

joehot odpad!

Vidím, co z toho být mohlo - a co z toho není. Vinou špatné režie, trapných hereckých výkonů a vymaštěného scénáře je z Paperboye jen neuvěřitelná srágora. ()

spaceboyCZ

Skvele natocene drama s dechberoucim vykonem Efrona a paradni miniroli Macy Gray. Hodnotim na 4*, ale pridavam patou navrch za ty hateposty. ()

EastWicka

Nečekaně zvrhlá fata morgána z toxických výparů nad floridskými močály. Zpočátku vypadá jako noirová kriminálka, ale pak se rozvine ve fascinující, oplzle zábavnou záležitost plnou šílených lidí, animálních pudů, rozkladu a zmaru. Aneb: cesta na dno, Joe z bážin, jako vždy intenzivní Matthew McConaughey a vulgární Nicole Kidman (no ano!). Mě to teda dostalo. ()

blackrain

Ať dělám, co dělám, tak se prostě přes tři hvězdy přenést nedokážu. Podle mě jsou ty tři hvězdy až až. Mathew McConaughey v tomhle filmu dokazuje, že umí i náročnější role. Nicole Kidman měla pořádnou ránu. Zacu Efronovi přibudou jistě další fanoušci díky jeho tělu. Nemohla jsem se dočkat až se na scéně zjeví John Cosack. V jednu chvíli jsem myslela, že vidím Cage. Nebyla jsem jediná, komu tak připadal. Mixování několika žánru mi v tomto případě taky zrovna dvakrát nesedlo. Aatmosféra snímku byla ale více než ucházející. ()

kaylin

Prvním plánem bylo vybrat ty správné herce. Zac Efron zaujme mladší dámy, Matthew McConaughey i ty starší, i když ono to může být i naopak. Nicole Kidman v tomhle snímku oku lahodí a je taková divoká. No a k nim se přidá na až tak ušlápnutá služka Macy Gray, v roli "černé otrokyně" naprosto skvělá, no a nesmí chybět hnusný záporák, který se vám nebude ani chvíli líbit, v trochu jiné roli Johna Cusacka. Každý herec je zde na první pohled dokonalý kalkul. Do hlavní role je dán hezounek, který zase tak moc hrát neumí, upozaděn je pak hezoun, který už nám předvedl, že hrát umí, a jak. Bohužel role, kterou Matthew McConaughey přijal je místy podobné té, kterou ztvárnil ve snímku "Killer Joe". Není to až takový cvok, ale jak místy mluví, jakou má dikci a jak se chová, no, je to hodně podobné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/reporter-2012-35.html ()

harfuska

Tak trochu bizarný príbeh. Miestami náruživý, vačšinou však nechutný a veľakrát desivý. Najvačšiu hrôzu naháňal Cusack, ktorý mi svojim výrazom vyvolal zimomriavky po tele. Z ostatných pošukov sa mi len mierne zdvíhal žalúdok. ()

Kaluž

McConaughey (chcete vědět, jak jsem přišel k těm jizvám?) a Cusack (s mačetou!) v naprosto netypických rolích. Kidmanová ukáže kalhotky a pomočí Efrona, takže její oscarová nominace byla zasloužená. Je to takový zvláštní humus v pastelových barvách, kde děj není podstatný. Podstatné jsou právě ty podivné karikatury člověka. Zkrátka jižanská freakshow se vším všudy. ()

..Lucas..

Nicole i Zac v trochu jiných rolích, než jsme zvyklí, ale oba se mi tu velmi líbili. Zaujal i John Cusack. Od filmu jsem příliš nečekal, ale byl jsem mile překvapený, postupem času jsem se do filmu vžíval a závěr mě překvapil. ()

slunicko2

Jižanská dramediální směs. 1) Zpočátku spíš komedie plná lehkého humoru postupně přerůstá do dramatu a na konci nabídne i trochu thrilleru. Film je žánrově neujasněný jako mladý homosexuál po prvním styku s dívkou._____ 2) Odpovídající herecké obsazení je jednou z předností snímku. 25letý Zac Efron (mladší bratr Jack) se skvělým tělem, 43letý Matthew McConaughey (starší bratr Ward, novinář), John Cusack (vězeň Hillary) i 36letý David Oyelowo (černý novinář Yardley) jsou dobrou volbou 53letého homosexuálního scenáristy, režiséra a producenta Lee Danielse._____ 3) Zaujaté reakce komentátorů na nevinnou čůrací scénu nasvědčují tomu, že jakmile se dotkneme společenského tabu, vyvolá to větší odezvu, než hromady krve a mrtvol. Jsme fakt divný svět._____ 4) Našel jsem tu pěknou větu, kterou bych doporučil všem učitelům angličtiny na školách (středních či vysokých): Could you please knock? I could've been jerkin' off in here. ()

Foma

Ucházející retro krimi s psychedelickým přelivem a vynikající kamerou (jak mě někdy tyhle trhavý kamery vaděj, tak tady vůbec). Nízký hodnocení nechápu, co má bejt dobrej film, když ani tohle ne? Neříkám, že to mění dějiny filmu nebo že to je Antonioni, ale na to, co chodí z Ameriky, to je docela dobře nekomerční pořádný kino. A herci jsou až neuvěřitelně civilní (po americku), Kidman je opravdovou jižanskou šťabajznou, Cusack je taky dobrej magor, jenom McConaughey možná maličko přehrává, ale jen málo. ()