Reklama

Reklama

Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (240)

gogos 

všechny recenze uživatele

No, rozhodně jedno z dramat, které stojí za to vidět. Kvalitní zápletka i scénář solidně graduje, odsejpá a nemá prakticky žádná hluchá místa. Sázka na jistotu v podobě hereckého obsazení se vyplatila, Gere i Tim Roth - oba jsou naprosto skvělí! Smrtelné lži nemají prakticky žádnou slabou stránku, zaujmou, zbytečně se neprotahují a ve výsledku se jedná o skutečně dobře odvedenou řemeslnou práci. Snímek možná nenadchne tak, aby srážel do kolen, nicméně jeho shlédnutím rozhodně nic nezkazíte. Zasloužené 4* a díky ČSFD za projekci! ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak jsem nějak pořád čekal, kdy to bude o něčem jiném, než jak milionář o štěstí přišel, a to ještě za pomoci těch nejprofláklejších berliček, a ono pořád nic. Tajuplná hudba navozovala neustále dojem, že jde o něco víc, ale nakonec hudba byla to nejlepší na celém filmu - dala mi víc než jalový příběh. Za ocenění stojí i kamera, záběry jsou výborně zakomponované, ale to je vážně asi tak vše. Navíc zlom v příběhu přichází až skoro po 30 minutách, do té doby je to stáýle jen předehra a seznamování s postavami, ale půl hodina je na entrée k takovému filmu zbytečně moc. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

I když finanční šíbr Ríša prolétá svou přefouknutou bublinou kaktusovým hájem, vždycky mu zůstává možnost volby, která jej mezi bodlinami bezpečně provede.. Sic mimo galaxie Margin Call a Michael Clayton, vesmír je to stejný. Studený pragmatismus a semknutí na všech potřebných úrovních zajistí, že kapela bude vyhrávat dál a s tím, že nějaké tóny budou znít ještě více falešněji, se už vyrovnáte. Nahoru to vydatně táhne zachycení atmosféry odcizeného světa, kde jsou peníze klíčem ke každým dveřím, Martinezův ambient i Jareckiho dějové linky propojující scénář. Ty filmové reflexe dravého kapitalismu jsou tak kruté, že by se člověk nejraději všeho vzdal a šel popíjet krabičák pod most.. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Modelka Ryčrd je celkem v hajzlu. Doma má zlou starou, jeho dvacetiletá pichna si začíná pěkně vyskakovat, převzdělaná dceruška se ho snaží poslat do kopru a k tomu všemu se mu kapku rozhasilo multimiliónové portfólio. V takové situaci nezbývá nic jiného, než se snažit všechny ty díry nějak ucpat, i když se vám zrovna dvakrát nechce. Jasný důkaz toho, že je li solidní scénář, nedokáže ho ani moc zprasit nějaký bezvýznamný Polák, který navíc do hlavní role obsadí fešáckou figurínu s obličejovou obrnou. ()

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Roger Ebert zařadil Arbitrage mezi nejlepší filmy roku a František Fuka tomu dal 100 %. Roger Ebert je už ale starý pán a František Fuka už také není nejmladší. Takže bych to viděl na nostalgické vzpomínání, protože tyhle filmy se v 90. letech točily jako na běžícím páse. Každopádně je fajn, když člověk může zase po čase fandit nějakýmu hajzlovi. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (8)

  • Ve filmu postava Richarda Gera slaví šedesátiny, herci bylo však při natáčení o tři roky víc. (jenik71)
  • Meno sudcu vo filme, Rittenband (Tibor Feldman), je meno skutočného sudcu rozhodujúceho v mnohých prípadoch celebrít, vrátane súdu s Romanom Polanskim v sedemdesiatych rokoch. (S3MIR)

Reklama

Reklama