Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

sWONDER

Výborná drama so zaujímavou zápletkou, ktorá mi celý čas nedala vydýchnuť. Všetkému vládne perfektne obsadený a prekvapivo dobre hrajúci Gere. Potešili aj dalšie známe tváre. 70% ()

DavidWebb

Nicholas Jarecki vo svojej filmografii ako režisér nemá okrem tohto fliku vlastne žiadne iné celovečerné filmy, z čoho slaboducho usudzujem, že sa teda jedná o jeho dubut(?). A to je celkom zaujímavé keď vezmem do úvahy, že sa mu zverila do rúk táto herecká posádka. No a podľa mňa sa mu zverila do rúk kvôli scenáru/príbehu, ktorý je jednoducho dobrý. Jeho obsah nemá zmysel vypisovať, celý film má šmrc kvôli svojmu podaniu - réžii a primerane dobrej hudbe. Rejža ma totiž takmer fyzicky vtiahol do deja a donútil ma cítiť to, čo cítil Robert Miller ako aj premýšľať nad tým, ako by som sa v podobnej situácii zachoval ja. A nielen všeobecne, ale v každej jednotlivej situácii zvlášť. Je to síce o finančníkovi ale má to širší záber, lenže nanešťastie nie pre obecenstvo lačné po akcii alebo slaboduchej zábave. Bolo to skrátka dobré... aj s tým koncom. ()

himor

Pre mňa nečakane zaujímavý film. Nebyť zápletky so smrťou milenky, tak je to otrasná nuda, ale malo to celkom šťavu, čo som bol sám prekvapený. Reči vôbec neboli nudné a dialógy, alebo aj monológy sa dali počúvať bez toho, aby som sa modlil za ich koniec. Gere sa tváril typicky, nemám k nemu čo dodať...Casta je proste úžasná žena, aj keď si nezahrala dlho, bol som rád že som ju znova (po asterixovi) videl. Tim Roth je tiež zaujímavý herec a do postavy detektíva sa dobre zahryzol. Dej dobrý, nekomplikovaný. Taká slušná jednohubka. A len tak mimochodom k tým magnátom...peniaze sú len čísla :D 75% ()

hekla

Drama, které už od začátku upoutá a graduje až do poslední chvíle. Napínavé a podmanivé i díky soundtracku Cliffa Martineze a skvělému střihu. Richard Gere podává skvělý a velmi přesvědčivý výkon, možná je škoda, že si víc nezahrál i temnější role, protože tahle mu opravdu sedla. ()

Anianna

Koho jiného obsadit do role magnáta a zároveň nevěrníka užívajícího si s mladou milenkou? Opět je tu Gere, ve svých třiašedesáti stále přitažlivý a stále skvělý, ale vlastně pořád stejný. Film se nevyhne americkým klišé: hra na funkční rodinu, čestná dcera balancující na hraně mezi svědomím a láskou k otci, policajtský fígle a superspravedlivý soudce, který ty fígle nebere... Nic moc objevného. ()

jafuska

Drama v hlavní roli s Gerem, když hraje,, je to všechno na jedno brdo, nepocituji u něho žádnou změnu, protože hraje pořád stejně nudně, bez nějakých emocí, ale přesto má svoje charisma, a to se mu musí nechat, film který je z prostředí velkých investic a podvodů společností, a jejich udržení své prestige, a kam až člověk může zajít, aby si nechal svoje ego pro ostatní, aby všichni uvěřili jak je dokonalej, oblíbený, ale přitom je to pěkný zmetek, o tom všem je tento film, který se docela povedl ()

gicous

Arbitráž je především o krizi hodnot, kterou zažívá finanční svět dneška. Robert Miller je prototypem všech mocných finančníků a boháčů, kteří postrádají jakýkoli smysl pro spravedlnost a morálku. Jediné, o co má zájem jsou peníze. A kvůli nim neváhá jít přes mrtvoly. Skutečná povaha člověka se pozná až v krizi a Robert Miller je bezskupulozní zmetek, který není schopen čelit následkům svých činů. V podání vynikajícícho Richarda Gera, který má pro podobné typy rolí obličej jako dělaný, to je následovník Gordona Gekka. Pro peníze pošlape svou rodinu i přátele. Arbitráž je dobrý film s kvalitním scénářem a vynikajícími herci (Gere, Roth, Parker). Je škoda, že se vyhnul českým kinům. ()

tension182

V podstate priemerný snímok, ktorý nijak nenadchol, extrémne nevtiahol do deja ale na druhej strane nenudil. Pritom potenciál vyťažiť niečo z nápadu bol slušný, bolo to aj solídne natočené, stále tomu niečo chýbalo. Viac ma zaujal osud Nate Parkera ako Richardov, ktorého herecký výkon bol však skvelý. 3* ()

AnnaMae

Civilní drama o takových těch běžných starostech velkých pracháčů. Na příběhu jednoho z nich je vykreslena atmosféra života vrstvy těch lidí, jejichž živobytí závisí na tom, jak obratně si dovedou hrát s čísly v účetních knihách, kteří na sebe na společenských akcích vzájemně předstírají úspěch a šťastné rodiny, gratulují si k charitativním počinům a účastní se celého toho divadla, aby dál udrželi soukolí v chodu... Vlastně to bylo tak dobrý, že jsem si ani nevšimla, že Richard neumí hrát. :-) ()

tombarider

Richard jako totální cynik, tvrdej businessman a kariérista mi osobně sedl mnohem víc, než jako svatý muž z mnoha filmových předloh před tím. Příběh je fajn, trhliny se dají přejít, a film mě bavil. 4 hvězdy jsou podle mne adekvátní. ()

ratpile

Dobře zahrané, inteligentní, rozumně odvyprávěné a řemeslně taktéž O.K. Přesto tak nějak televizní a co do skvělých momentů strohé a šedivé. Je to vlastně takový ten televizní "thriller", na který koukala vaše mamka v roce 1992 po Sedm čili sedm dní - jen po všech stránkách na výši. Gere byl navíc skvělý, takže spokojenost. ()

Pitryx odpad!

Zápletka ohledně mrtvoly je dobrá, tu další ohledně peněz jsem nechápal, takže mne spíše iritovala. Jinak je to spíše dialogový film, v podstatě nudný se spoustou zbytečných keců. Pana Gereho nemusím, zbytek mi byl ukradený. Nemělo to ani pořádné finále, ani překvapení, ani pointu. Takže za mně, nuda a nuda. ()

Ukrizku

Nadprůměrný thriller. Svižný, chladný, ohromující a zároveň odpuzující. Rýša s botoxem tentokrát neřitahuje. Na začátku si říkám, co to vede za teatrální kecy před vlastní rodinou na oslavě svých narozenin? A pak se ještě dovybarvil. ()

SAINTS

Pribeh a vyborne herecke vykony zaujmu,i ked vstahy a niektore situacie su dost laahko čitatelne a v niektorych momentoch môžu pôsobit ako kliše. ()

Vasyl

Chvilku se Ryčrt má stylem "na posraného aj hajzl spadne", za okamžik je zase všecko sluníčkový a hned se to zase začne srat. Nemá to lehký takovej multimilionář. Stará otravuje a chce peníze (však jenom 2 mega na dobročinnej ples nebo co), dcera si myslí že když je tata majitel tak ona je hned společník a mladá píchačka je až moc temperamentní a furt by chtěla (dědka jen pro sebe). To se pak člověk párktát blbě vyspí a průsery jsou na světě. Ani ta pětadvacítka Macallan mu pak moc nejde přes pysky. Ale je to americkej film, takže to dobře dopadne, žejo? Nebo ne? ()

blondboss

Ale áno....takéto thrillery ja môžem. Pozerať hodinu a pol film, v ktorom sa stále niečo deje a kde (ako napríklad v tomto prípade) môžete sledovať, ako sa milionár ťahá z jednej sračky do druhej a nemá to konca kraja. Richard Gere to zahral fantasticky. A Laetitia bola nádherná. Ja som bol veľmi spokojný. 82 % ()