Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

Dont

Nebýt toho příliš nezáživného rozjezdu, dal bych asi čtyři hvězdy. Nehoda byla tím impulsem, který film teprve rozhýbal, na plac se dostal Tim Roth, začalo být větší dusno a hned bylo na co koukat. I když čekání na Mayfielda nás neminulo… Richard Gere v roli pro něj ušité, kterou už si párkrát vyzkoušel, tentokrát už byl pro mě za tou pomyslnou čarou, než abych mu fandil. ()

Skip

Film o tom, jak se nevyplácí "hamty, hamty, ať mám víc než tamty". Dost dobrý scénář, který dal Richardu Gerovi jednu z nějlepších hereckých příležitostí v jeho filmografii a on ji chytil za pačesy a dostal z ní úplně všechno, co mohl. Nikdy jsem neviděl Gera hrát lépe. ()

Petroff

Další z milých filmů, které vám představí hlavní postavu, názorně je předvedeno, že jde o nemorálního zločince, a po zbytek stopáže se vám film snaží vecpat myšlenku, že ten šmejd je vlastně hrozně fajn. ()

kaposlav

Od Richarda Gereho vždy čakám kvalitný film a bolo tak tomu aj teraz. Úloha pracháča v obleku mu ide dobre podobne ako vo filme Pretty Woman. Momentálne ma 65 rokov a tak som zvedavý ako dlho ešte budeme môcť sledovať tohoto pána herca vo filmoch. ()

Aljak

Celkom dobrý thriller s veľmi kvalitnou zápletkou, ktorá sa čoraz viac komplikovala a keď už sa zdalo, že jeden problém ubudol, tak hneď na to pribudol zas nejaký ďalší problém. Niektoré veci síce boli trochu mimo logiky, napr. ten falošný manipulatívny dôkaz, ale musím uznať, že spád to malo vynikajúci. Akurát sa mi nepáčilo, že koniec bol akoby predčasný a osudy viacerých postáv zostali bez konkrétneho záveru. Celkovo som čakal nejaký oveľa zamotanejší a prekvapujúcejší koniec. No a škoda, že Julia sa tak skoro poberala preč z celého príbehu, na Laetitiu Castu sa pozeralo naozaj dobre. ()

Figu

Dle mého krapet nedoceněný film, ovšem je mi jasný, že ne každýmu žánr sedne. Zápletka Smrtelných lží je parádní, kdy jeden průser střídá další. To jak se Richard zaobalil do těchto sraček a to, jak se z nich potácí a drásá ven, tak to mě s chutí bavilo. Ať to byl špinavec jakej byl, fandil jsem mu... Originální drama a vynikající volba na večerní pokoukání! 75% ()

Hees

Robertem Millerem je taký "macho" v tomto filme a hrá ho výborne Richard Gere, že počas filmu divák nevie či mu má držať palce, alebo naopak nemá a to je asi najviac zaujímavé na tomto filme, že sa nálady diváka počas filmu menia ako spoznáva hlavného hrdinu (toto mám celkom rád na filmoch). Film ukazuje aj ďalšie dve dôležité veci. Prvou je finančný svet ako funguje a ako sa v ňom všetko odohráva a k prvej veci ešte patrí to, že čo je moje to je najlepšie a majú všetci tomu veriť, aj keď je to zadĺžené a naprd a čo keď? Áno presne tak to je značka a v značku viac ľudí verí ako v kvalitu... Poviem Vám tajomstvo značka =/ (nerovná) kvalita, ale nikomu to nepovedzte. Druhou vecou je sila peňazí a to aj vtedy keď si len ľudia myslia, že ich máte a to nás vlastne premostí naspať k tej značke lebo aj človek sám o sebe môže byť značkou (značkou úspechu, značkou zlyhania aťď). Aj Richard Gere je značkou a to značkou toho, že bude dobre hrať vo filme. Takže podľa mňa hodnoverné zobrazenie finančného sveta a to je veľkým plusom tohto filmu. ()

Streeper

Richard se téhle role chopil jako správný herec a ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Stejně tak Susan Sarandon, jen je velká škoda, že spolu měli jen jednu pořádnou scénu a to až na konci, ale říká se: To nejlepší na konec. Příběh je převážně o boháči, který si nechce kazit reputaci a chce zachránit své bohatství. Nebýt tak skvělých hereckých výkonů, tak by u mě byl průměr, ale herci celý film drží nad vodou. ()

BarryLyndon

Přiznám se, že mám Richarda Gerea docela rád. Je hrozně jednoduchý ho hejtit za připosraný romantický komedi, který cca čtvrtstoletí točil a nějakej hipiesáckej budhismus. Doporučuji s ním libovolný rozhovor, ten člověk to má v hlavě neskutečně srovnaný. A ano můžu s ním i věci jako Šakal a První rytíř, resp je považuju za super filmy. Taky jsem se do 4 let pochcával a na Ipodu mám playlist s názvem "Michal David Best of". *:D* Tohle s ním byla hodně fajnová podívaná. Nebylo to vtíravý a už vůbec mi to neplátilo penisem o xicht, jak moc je to inteligentní a nachytá mne to na švestkách. Napětí to dávkovalo od začátku do konce tak nějak rovnoměrně. Kdyby měli tvůrci koule, tak z toho mohlo být regulérní pokračování Pretty Woman. To by bylo neskutečně geniální. Nechat to z 99% stejný, neměnit žánr, nic, jenom přeobsadit Susan Sarandon za Julli Roberts. *:D* A naprosto beze srandy jsem měl místy podobné pocity jako při čtení Dostojevského Zločinu a trestu. Ať hodí kamenem, kdo by v jeho situaci jednal jinak. *;)*Takže pokračování Pretty Woman v adaptaci zločinu a trestu? To je zhruba přesně tohle a je to svinsky dobrý film. Roth ve vedlejší roli famózní, stejně třeba jako "dcera". S tím že jsem se vrátil tak o 12 let zpátky na čtvrteční Novu a tohle dávali od 22:30 a to nemyslím ve zlém, naopak. Z toho filmu mám podobný pocit jako z The Guest. Takové "malé" filmy už se dneska točí pomálu a je to škoda. 8/10 ()

Rodriguez

Richard Gere umí i na svá stará kolena předvést velmi solidní herecký výkon. Sekunduje mu v roli drsňáckého policajta Tim Roth, který se ho za každou cenu snaží dostat na lopatky, ale nedaří se mu to. Zpronevěřit spoustu prachů a ještě zabít člověka je opravdu smrtelná kombinace zralá akorát na křeslo. 55% ()

kusper

Velmi silná záležitost o tom, jak sviňák Rýša ze všeho vyvázne. Pan Gere dokázal, že je herec a zahrál ryzího záporňáka. Děkuji za přesný překlad anglického názvu. (CSFD) ()

asinus

Takový příjemný, kéž by průměrný, thriller. Bez zaváhání, ale také bez čehokoliv navíc. O hlavní postavu se opravdu nelze bát, takže rozmotávání případu nepřináší žádné napětí. Bez ohledu na to, jak Gereovi tahle role sedne. ()

Flynn

Ričrd Džír si ukrojil poměrně velký krajíc, ale překvapivě ho zdlábl s noblesou opoceného dřevorubce.... zajímavý kousek, místy to trochu ztrácelo na tempu, ale situaci pana Ričrda jste mu fakt nezáviděli.....zajímavý kousek.... ()

pakobylka

----- "Když dojde na realitu, bublina praskne." ----- Jak kdy ... jak která, řekla bych. Neboť příběh o bublinách (a lidech) je komplikovanější - a v neposlední řadě taky napínavější, než byste (možná) čekali: Sami uvidíte, z čeho se můžete vylhat - a z čeho ne .... pokud máte peníze - a dobré konexe. ()

Juto

Je to inteligentný a pútavý thriller o hĺbke zlých rozhodnutí, ktoré sa dejú na základe arogancie moci. 7/10 ()

frings

Konečně po delší době kvalitní detektivka a k tomu dokonale zahrané, od začátku do konce napínavé, jen škoda tak rychlého závěru. ()

Jermann

Obstojně tísnivý thriller o pravé tváři pohádkového prince Edwarda, co pořád neumí pořádně řídit, o jedné obzvláště nepříjemné situaci a jejím obzvláště nekorektním řešení .. a v neposlední řadě o penězích, co jsou vždy až na prvním místě. Nenápadný elektro-soundtrack Cliffa Martineze, připomínající remix vyvěšeného telefonu, přidává jinak pozvolna plynoucímu snímku na intenzitě a napětí a je jeho nedílnou součástí, podobně jako tomu bylo u Drive. ()

moviefilm

Medzi 3 a 4 *. Je to film, na ktorý sa veľmi dobre pozerá a vlastne vôbec nenudí. Jeho príbeh síce nie je nijak dokonalý, ale nenudí. Niekoľko klišé sa síce nevyhne, ale tá myšlienka je vynikajúca. Herecké výkony na čele s Richardom Gereom sú ozaj skvelé. A ku cti mu slúži, že keď sa už schyľovalo k záverečnému (typicky americkému klišéovitému) monológu, film skončil... ()