Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

k.rakonos

Nesouhlasím s tak nízkým hodnocením. Překvapivě velmi málo hodnotících lidí, takže to mnoho lidí asi nevidělo. Dle mě povedená rodinná komedie z krásné šumavské přírody. Dobré herecké výkony, sympatické herečky, spolu s "blbou blondýnou". Snad jen občas mluvící pes mohl být lépe nadabován, ale jinak nemám moc co filmu vytknout, určitě nezklame. ()

waldstein

Překvapivě milý rodinný film, byť se scénář lehce dal předvídat, ale vlastně proč ne?..pro mě největším překvapením krása Jitky Ježkové (v Báječných letech pod psa vypadala strašně), zato Ivu Pazderkovou asi nikdy nebudu muset. ()

Kustka

No smíchy jsem se u toho v pase nelámala, i když se mi tam docela líbit partičkář Lukáš Latinák, ale takhle v zimě letní film potěší. Čekala jsem, že tam bude mít moje oblíbenkyně Stašová trošku větší roli, ale i tak.. fajn. Ježková je kočka. ()

MBob

Pohodová jednohubka pro celou rodinu, která neurazí, ale ničím ani nepřekvapí. Pominu-li nesympatickou Kačenku a nedotaženost s mluvícím psem (proč jiní nemluví?!), tak mi zůstáva standartní rodinná podívaná. ()

JerryPilsen

Těžko hledat podobná film.Zpočátku trochu vadí rozmlouvání se psem,později zase skřípou vztahy.Ale jinak veskrze příjemná záležitost na pohodové odpoledne. ()

Lazy87

Možná podhodnocuju tento skvost české kinematografie. Ale ..... Vcelku nuda, Vaculík frajer, no a ostatní potavy, jak vystřižené z blesku. ()

pravda1

Pekné zábery prírody a hôr ,ale to je asi tak všetko............film slabučký ,herci až na Stašovú , Javorského a Latináka jedna veľká bieda.........a úplne najhorší mi tam pripadal Vaculik - vypadal hrozne ako feťak ktorý vyliezol spod mosta a nemá svoju dávku - chudý ,strhaný ,hrozne oblečený a s pohľadom úplne mimo ako keby ho to vôbec nebavilo a do takého hlavného hrdinu sa nám zamilovala naša krásna hlavná hrdinka.......tak to sa môže stať len vo filme........U mňa jedno pozretie a dosť..... ()

PORTER44

Průměrná Česká letní romantika s mluvícím jezevčíkem,hlavně pro děti.Herecké výkony docela ušly,prostředí Šumavy taky pro mě to jednou stačilo. ()

misa kulicka

Víte od začátku, jak to dopadne, ale to není na škodu. Prostě odpočinkový pohodový rodinný film. Nadchnul mě glosující jezevčík, za kterého je 10 % navíc - takže 65 %. P.S.: Prvně jsem tady viděl srážku kanoe s přívozem, normálně se kontruje. ()

benji66

Po děsech a hrůzách, které nám v tomto žánru poslední dobou prezentuje paní Poledňáková se tenhle film zdá být přece jen mihotavým světýlkem naděje, že ne všichni tvůrci budou se svými diváky zacházet jako s nesvéprávnými idioty. Režijně mi snímek přišel zvládnutý docela nadprůměrně, hudbu jsem ani nevnímal, takže ideální... Vaculík zahrál svůj nacvičený standard, Stašová skvělá hlavně v tom, že se nesnaží přespříliš zářit, ale hraje to, co je potřeba a to je nutno zvlášť ocenit. Řekl bych - typický film na tři hvězdy. Ta jedna navíc je zejména pro Láďu Javorského a Ivu Pazderkovou, kteří filmu dali to "něco" navíc. A taky je potřeba podpořit rozumné tvůrce tohoto žánru, který byl shora uvedenými důvody diskreditován na samou dřeň. A ještě malá poznámka ke všem, co se pozastavují nad "mluvícím jezevčíkem". Vážení, ten pes nemluví, jen jeho Kačka mu rozumí. Jestli nechápete, zeptejte se na to svých dětí... ()

kminima odpad!

Po přečtení upoutávek k filmu Tady hlídám já, jsem si představila komedie s Tomášem Holým o hyperaktivním dítku, kterému lumpárny srší přímo z očí. Při představě hyperaktivní holčičky, která jede se svým psem na prázdniny k dědovi se mi živě vybavil film Prázdnny pro psa a vzpomněla jsem si na komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku či pokračování Jak dostat tatínka do polepšovny. Tento film mě naprosto zklamal. Kačence nejspíš slibovali bonbóny za každou lumpárnu, kterou provede, protože dle mého názoru toto hyperaktivní dítko se muselo hodně snažit, aby to zahrálo. Pokud to byl film určený pro děti či rodiny, opravdu nechápu humorné scéně, že po "methanolu se slepne". Nemyslím si, že Ti nejmenší diváci mají možnost toto pochopit. Rozhodně to není komedie, kterou bych jsi ráda pustila podruhé. ()

stella5612

Strašné od začiatku až dokonca. Jednu hviezdu som dala len preto, že sa moja sedem ročná dcérka pobavila...Pre mňa však odpad. ()

Bernice

Když to trochu přeženu tak bych film ohodnotila takhle. Dívenka, která je neuvěřitelně inteligentní a má IQ minimálně 200 skáče pod auta a povídá si s psem. Aby toho nebylo málo tato tzv. rodinná komedie je jako každá jiná česká, doplněna o nechutné narážky a snahu chlapů dostat baby do postele. Jak nechutné. ()

KITTbx

Nějak opět nechápu a ani nechci pochopit některé zdejší zasloužilé hodnotitele. U některých mi přijde, že ani nikdy dětmi nebyli, děti nemají a některé odborníky by dokonce i jeblo. Než mít má dcera dočinění s někým takým tak to bych asi jebl dříve já je… A co se týče předsudků a hnusných učitelek tak to známe až moc dobře. Dceři se to líbilo, když to viděla poprvé a líbí se jí to i nyní když je jí 9, ale pravda většinou to sleduje, když je nemocná. Máme pejsky, máme pochopení pro hyperaktivní děti, ADHD, (dříve také třeba LMD) a máme pochopení pro film, který je zaměřen tak jako tento. Vůbec mne film nenudil a vůbec mi nevadí, že si ho zrovna dcera pouští, takže za tři pro myšlenku, Huga, některé hlášky a to, že se to líbí dceři. ()

Filmslover14 odpad!

Jinak hrůza! Nevím, jestli se tvůrci snažili o prázdninový film ve stylu Jak dostat tatínka do polepšovny a namixovali to s nějakým sci-fi o mluvícím psovi, každopádně se to hodně nepovedlo. ()