Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

hony23

Veliká slabota v nedělní večer na ČT1. Nebyla to ani rodinná, ani komedie. Mluvící jezevčík podtrhoval trapnost celého filmu, na druhou stranu někteří lidští herci byli ještě slabší... ()

rekurseman

Odlehčená komedie o strastech měšťáků, kteří přijedou na dovolenou na venkov. Komedie není nijak náročná, spíše taková jednoduchá, mluvící pes, rozjařená holka, děsný otčím, krásná maminka, nadržená blondýna, venkovský ožrala. Nejvíc mě ale zaujal ten mluvící pes, takového bych chtěl mít také:) ()

tatka

Milujem jazvečíkov, tak musím dať 1 hviezdu navyše za rozkošného psa. Polhodinka by úplne stačila, mohol to byť krátky mravoličný príbeh o tom, ako psík stmelil a zachránil rodinu, a nebolo treba vymýšľať, stačilo skopírovať nejaké socialistické dielko. http://www.youtube.com/watch?v=luG4wV1VL6o ()

kolodej1

velmi slabé, čehož důkazem je pro mě dost chladné přijetí od mé dcerky, která přitom byla cílovou skupinou. Já bych filmu ještě odpustil, že bylo dlouho dopředu jasné, jak film dopadne, vic průhledné to být nemohlo. Horší byl dějový splácanec, debilní nápad s mluvícím psem, slabé dialogy. Dospělí herci mi nevadili, zato dětská hrdinka byla zjevně omyl, tuctové dítě bez sebemenší schopnosti vzbudit zájem. Zoufale špatně byl vybrán i psí hlas. Kvalitou mi to dost připomínalo filmy M. Poledňákové z posledních let. Tohle se zkrátka nepodařilo. ()

Delmondo

Mluvící pes mě zrovna dvakrát nebere, ale dětem se bude líbit stopro. Zato Jitka Ježková to je něco pro mě, tý odpad nedám nikdy a ten její hlas... no dvě rudý hvězdy si prostě zaslouží. ()

unclejack

O tomto filme sa nedá povedať veľa dobrého ani slušného. Popísať ho tromi slovami - Nuda na chalupe. Ešte ich pár pridám - Nuda na chalupe s otravným hovoriacim rafanom. Pre úplnosť len doplňujem, že sa tu stretneme s pekelnou Pazderkovou a Latinákom, chlapcom z Očovej ktorý si predplatil rýchlokurz českého jazyka. Zážitok. Rodina je vykreslená ako súboj tých dobrých s tými zlými, kde zlí samozrejme prehrávajú a nemalou mierou sa o to pričinil aj už spomínaný hafík toho najúbohejšieho razenia. Jeho poznámky dopisovali autori zrejme dodatočne, pretože pôsobia ako zúfalý pokus udržať vo filme vtip a aspoň trošku nakloniť divákove sympatie smerom k Rumlrafanovi. ()

Flamik

Pes?, ok. Mluvící pes?, ok. Ale tak kladně/záporně vyostřené postavy? Nic moc. Příběh také podprůměr. ()

Winster

Velký špatný. Vladimír Javorský může hrát možná nějaké ty trouby a ucha, jako v chlapci a chlapy to ano, ale rozhodně né tohle. A vyhrocená scéna na skoro konci filmu je směšná...3 hvězdičky za obsazení. Jinak mi to přišlo jako pobyt u dědy, ale skoro bez dědy. ()

Paserak

Divím se, že "úspěšný chemik" nezabil tu malou "Vysávačku energie" už dávno.....ta 1 hvězda je za ten výchovný políček co ta malá hnusice dostala. A chudák chemik se docela snažil.......já se tedy vzít na milost tento film nesnažil. ()

Salvator

Podivně nastavené vztahy občas komentované psím pohledem v pokusu o rodinnou komedii. Dvě hvězdičky jsou tak z čiré lásky k českému filmu. ()

Dawe2

Naprosto šílený dabing psa. Nesedí zvuk na pusy, zřejmě velmi špatné postsynchrony. Chvílemi velmi amatérská kamera. Děj je o ničem, stopáž je přemrštěná. Hlavní dětská role je praštěná a to zřejmě jinak, než by měla. Ne, tohle nezachrání ani jinak slušný herecký ansábl. Nedokoukáno, škoda času. ()

Dvorik

Nebyt toho rozmazlenyho spratka, tak to byl docela fajn filmek s dobrym hereckym obsazenim. Oznaceni ADHD opravdu miluji. To je nove pojmenovani pro: jsem rozmazleny spratek, ktereho se kazdy boji ohnout pres koleno, ptze je osobnost a my deti nebijeme. ()

Saxos

Ti říkám Ludvo, my ten Hollywood doženeme. A začneme ukecaným jezevčíkem. Vždyť tam jim ty mluvící zvířata celkem jdou. Závěr: nedoženem, nedoporučuji. ()

Kubasino

Jeden z nejslabších filmů z našich luhů a hájů za posledních pár let. Film drží nad vodou jen pár faktorů - dabing Huga, herecký výkon Vladimíra Javorského a překvapivě i Lukáše Vaculíka + ostřílená harcovnice Simona Stašová. Dál vážně nic. Mladá aktérka nebyla snad úplně špatná, ale budoucí hvězda dětských filmů z ní asi také nebude. Šajmovič asi nebyl zcela při smyslech, když obsadil jednu z nejotravnějších "osobností" v podobě Ivy Pazderkové a Jitka Ježková je už přinejmenším značně vyčpělá a její angažování si nedovedu vysvětlit jinak, než že se chtělo ušetřit a Ježková nevyšla moc draho. Nechci být tak kritický a tak bych ještě pochválil scény z pálenice, které patřily k nejlepším momentům filmu a kdyby se takhle nesl celý snímek, tak bych s hvězdičkami rozhodně nešetřil ;-) ()

jerdnok

Bohužel další z řady těžce podprůměrných českých (ani se mi nechce psát) komedií, nezasmál jsem se ani jednou a to bych právě u tohoto žánru měl, nebo se pletu? Jednu hvězdu dávám pouze za zvolenou lokaci, protože místa natáčení byla opravdu krásná! Ale to je bohužel všechno. ()

Mates Hradecky

To už dnes neumí nikdo natočit dobrý film pro děti? Tvůrci měli trumfy v rukou-herecká esa - Stašová, Javorský, Vaculík, mluvícího psa, krásnou horskou krajinu a výsledek? Běda,ach třikrát běda! Škoda zmarněného materiálu. ()