Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

sona.1990

Na tento film jsem byla opravdu zvědavá. Tento žánr mám ráda,ale tohle byl propadák. Ať už budu hodnotit herecký výkon malé Kačenky, který byl naprosto příšerný, nebo trapný dabing pejska Huga tak ani krásná krajina a velice dobré herecké obsazení tento film nezachrání. Přesto si myslím, že myšlenka byla dobrá, ale poněkud špatně zvládnutá. Nemohu dát více než 1 hvězdu i když to bude asi dost přísné hodnocení. ()

sha.piro

Hodně zvláštní na rodinný film. Chvilkama by si u toho člověk nejraději cucal palec, jak moc dětské to je na samém začátku (mluvící pejsek, hudba, dialogy) a v půlce snímku aby pomalu vykazoval děti ze sálu (Iva Pazderková bez podprsenky v lehké blůzičce, narážky na kozy, harašení na půdě apod.), ale jediný důvod, kvůli kterému bych byl jinak schopný ještě filmu jednu hvězdičku přihodit, by byla (až na ty extra blond vlasy) neuvěřitelně půvabná Jitka Ježková, kterou je, po těch letech práce v dabingu a účinkování v různých seriálech (ze kterých jsem měl možnost vidět pouze Nové osudy Nemocnice na kraji města), radost konečně zase vidět v akci. Doufám, že má nejoblíbenější dabérka a jedna z nejsympatičtějších tváří českého filmu, bude mít zase brzy tu možnost zahrát si opět nějakou tu pořádnou roli v pořádném celovečerním filmu. Moc bych jí to přál. ()

ZekiZeki

Bože, pokud se pořád ještě najdou peníze i na takovéto filmy, tak nechápu, proč se stále mluví o tom, že česká kinematografie je v krizi. Evidentně v krizi je, ale nikoliv v krizi finanční, ale tvůrčí. ()

Chlo0opek

Veronika Divišová překvapivě dobře hraje, Simona Stašová, Lukáš Vaculík i Jitka Ježková tak nějak standardní výkon, zatímco Iva Pazderková byla příšerná a ani Klára Jandová se mi nelíbila. Příběh slabota. 1* z milosti. ()

Medicinka

Jedna hviezdička za Lukášove modré oči a Jitkin príjemný hlas a druhá zato, že sa to veľmi páčilo (len) mojej 16 mesačnej dcére... ()

montel

Kačenka (Veronika Divišová) je hyperaktivní dítě a tak jí její maminka Julie (Jitka Ježková) pořídí psa i přes nesouhlas svého partnera Heriana (Vladimír Javorský), který jí zrovna požádal o ruku. Svatební cesta do Řecka tak kvůli psovi padá a rodina se vydává pouze na chalupu na Šumavu. Zde Julie potká pracovitého sympaťáka Ivana (Lukáš Vaculík) kolem kterého krouží hned několik žen, ale Ivan si vybere Julii do které se zamiluje. Kačenka s nového tatínka Heriana nadšená není a tak je ráda, když se maminka začne motat okolo Ivana. A když se Kačenka jednoho deštivého dne ztratí v lese Herianovým zaviněním, začne si Julie uvědomovat, že její nový partner není pro Kačenku ten pravý... Zpočátku jsem uvažoval, že tomu dám odpad. Ten debilní mluvící pes s ještě horší Kačenkou mě štvali hned od začátku. Je zde totiž absence jakéholik vtipu. Postupem času ale film dostal alespoň nějaký smysl v podobě lovu žen na fešáka Vaculíka, který je alespoň sem tam vtipný, do toho se přidává záporná role Vládi Javorského, jehož role je ve filmu nejlepší a tak jsem ty dvě hvězdy dal. Nebýt toho psa, který mě sral od začátku do konce, byla by to pohodová rodinná komedie. 40% ()

grejfurt

Negativa: POMALÝ STŘIH,syntetická muzika,podivná animace motýlů, asi by to mělo být kratší Čekal jsem psa, kterému dají do "pusy" žvýkačku a bude mluvit na outistickou holčičku. V prvních deseti minutách filmu jsem se zasmál Ester Kočkové a pak jsem si říkal, že půjdu domů z kina. Pak se to ale rozjelo.Dialogy i monology psa skvělé! Vyznění filmu naprosto skvělé. Vadila mi opatrná kamera. Ta by dala filmu daleko větší "drive". Příběh byl samozřejmě předvídatelný. Kdo ale nepůjde s dětmi na tenhle film, udělá chybu. Dospělý si oddechne, dítě se pobaví, překvapí, napne a pak uvolní. Pro pubescenty to není. Dospělí, i ten který není právě naladěný na "Vetřelce" si i pobrečí.Kdo má rád české filmy, koukejte kde to dávají nebo si kupte DVD. Skvělá Veronika Divišová! Jen bacha na to, že pokud ještě není u vás doma pes, tak ho bude vaše dítě asi chtít.To si myslím. Pozitiva: Naprosto pohodový film, krásný pes, skvělé herecké výkony, dobrá výprava, milý film, radost vidět vztah dítěte a psa ()

HMTD

Většinu filmu mi přijde, že postava kterou hraje Javorský se snaží a je dobrým náhradním otcem, no jo když se někdo snaží chovat zodpovědně, tak je vyobrazen jako nesnesitelný. Tradičně na český film špatný scénář, trochu na styl komunistických rodinných filmů doplněno o modernější témata. Herecké výkony místy nebyly tak špatné, pěkné lokace, ale špatná kamera. Jediné + jsou zvířata a Latiňák byl příjemný komediální prvek. ()

sonyrx

To odporné dítě nemělo ADHD, nýbrž absenci důrazné výchovy. Péče o děti s ADHD je mou profesí, potěš koště, jestli se tento vážný problém veřejně prezentuje takto. Režisér by zasloužil! Film se nelíbil v žádné rovině, není mi jasné, komu byl určený, přitom mluvícího psa neřeším. Toto byla chyba nejmenší. ()

Stupet

Poměrně dobrý film. Bavil, nenudil. Ale jeto jeden z těch snímků, které stačí vidět jednou za deset let. ()

Milo384

Nic moc rodinný film. Mluvící pes mě moc nebral. Jinak zápletka taková obyčejná jak z Kouzelné školky. Viděl jsem to v televizi u oběda, takže jako kulisa se to dalo. ()

orangee

Další rodinná / dětská pohodovka o přátelství dítěte a psa. Nenadchne ani neurazí...na líné odpoledne doma jak dělaná. ()

flyer.nick

Film tak nacpaný hvězdami, že jim nezbyly peníze ani na falešný déšť. Vím, že je to rodinný film, ale pro děti je to moc složité poselství a sexuální a pro dospělé moc hloupé a ošklivé. Méně je někdy více, snažili se o obrovskou výpravu a hvězdné herce, ale kdyby film udělali trošku komornější a kratší a peníze místo hvězd, které stejně nemají co hrát protože scénář jim nic nenabízí, radši investovali do efektů a postprodukce, tak to mohlo být i fajn. Takhle je to bída, která vypadá jako cvičení prvního ročníku střední školy a u které nechápu jak někoho mohl napadnout druhý díl. ()

Terezka_cz

Film z pohledu obsazení vypadal, že by mohl být jeden z dobrých letních českých filmečků .. Trošku mě zklamal výkon mladé aktérky, Hugo byl skvěle nadabovaný (díky ti Matouši) !!!! Jak zde bylo napsáno - místy vtipné, ale celek nic moc :/ Krásná příroda, zajímavý a nevšední příběh .. ale v podstatě jednou a dost :/ ()

bratr_jezek

Průměrný film, průměrná zápletka, průměrný humor. Kdo miluje mluvící psy, přihoďte hvězdu, možná ji zase ale rychle smáznete, když budete hodnotit výkony herců - např. můj jinak oblíbený Lukáš Vaculík hraje dost slabě, ostatní se sice snaží, ale pořád to není nějak ono (asi nejlepší je Javorský, ale i on to umí lépe). Žánrově to taky neustále klopýtá mezi filmem pro děti a filmem pro dospělé. Scénárista s režisérem asi nepochopili, že ani jednu cílovou skupinu to nebude bavit celou dobu a výsledkem bude jen znuděné zívání v kině. ()