Chained

• Velká Británie Chained

Jednoho sobotního odpoledne si 8letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlédl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná. (LIVINGDEAD)

Mishqo

Tento veľmi nenápadný horor/thriller ma dosť prekvapil. Skvelý a originálny nápad, s vynikajúcim psychopatom, v pozadí s atmosférickou hudbou. Keby to bolo úplne dotiahnuté do každého detailu tak by to bolo brilantné. Veľmi dobre sa na to pozeralo (vzhľadom na obsah filmu to myslím nadnesene =D). ()

VanTom

Vincent D'Onofrio vytahuje dalšího excelentního narušeného úchyla ze své herecké škatulky; tentokrát v komorním (béčkovém) psychologickém dramatu/hororu k obrazu svému převychovává mladého kluka, kterého od 9 let a vraždy jeho matky vězní ve svém domě jako otroka připoutaného řetězem. A je to vcelku zajímavé a chvílemi i hutně mrazivé, stejně jako až příliš ambiciózní, s mnoha domýšleními na samotném konci. ()

ghatos

Ucházející počin, kde i tři slabé hvězdičky jsou opodstatněné. Záleží na náladě a vkusu diváka. 45%. ()

klima777

Alenka zůstala doma aneb Paní režisérka hřeší na slavné jméno, vytváří kouřové clony a podvádí, protože a jelikož: 1)Tenhle film obsahuje několik opravdu velmi silných scén, lacinou zápletku a slušně zahraného ubožáckého vraha. 2) Klame tělem a častokrát činí z nouze ctnost (Whore! Bitch! Slut!); tudíž zanechává jakousi těžko identifikovatelnou pachuť (vadí mi to nebo ne?). 3) Je podivně sestřihán.--------- Suma sumárum: Celkem atmosférická záležitost, jež mě ve své špinavosti a nedotaženosti bavila stejně jako vypulírovaný Danny the Dog. Čili se pokusím zapomenout na trapné Surveillance (IMHO) a přihodím 2 a půl nejistě rozklepané hvězdičky do Králíkova korýtka (ano, je zpola prázdné & zpola plné, záleží na momentálním rozpoložení diváka); snad jen proto, že v takové díře skončit nechci. Kdo ví? ()

Dagoussek odpad!

Ten film se tááák táhl...osobně bych to zažít nechtěla, pro kluka strašný muka a slizkej úchyl byl fakt hnusnej, ke konci už to začalo mít zajímavý zvrat, který skončil nevyřešený a nedoladěný. Ve skutečnosti by to asi proběhlo úplně jinak... ()

zolo23

Také malé nenápadné prekvapenie. Najviac si cením originalitu a fakt, že som ani len netušil ako to celé bude pokračovať a ako to nakoniec vypáli. Preto vďaka i za záver, ktorý by som vôbec netipoval. Atmoška je počas celého filmu parádna, kamera citlivá a herecké výkony na solídnej úrovni. Len nechápem prečo takúto ponuku (sotva 5 minút) prijala taká kvalitná herečka akou bezpochyby Julia Ormond je.. ()

pavcas

Celej film tak na 2*, i když Vincent D'Onofrio se v roli záporáků fakt vyžívá, takže za něj dobrý, ale děj nic moc a jen ten překvapivej závěr to zvedl o štok vejš. ()

Forsberg11

Až prekvapivo dobré. Jeden z najlepších filmov o škandinávskom komplexe aký bol kedy nakrútený. Jennifer Lynch úžasne zachytila bezmocnosť malého chlapca uneseného neľútostným psychopatom, jeho odovzdanie sa osudu a premenu v pomocníka. Chained však nie je čiernobiely film. Obrazom samozrejme nie, ale ja myslím postojom k jednotlivým postavám. Nikto tu nie je ultimátne dobrý alebo zlý. Aj psychopat (mimochodom vynikajúco stvárnený Vincentom D´Onofriom) je len človek a ani on sa nenarodil ako zlý. Niečo ho k tomu doviedlo a aj toto sa snaží tento film odhaliť. Niečo takto kvalitné sme tu už dlho nemali a ja sa len čudujem aká malá pozornosť sa tomuto kúsku dostala. Pretože po všetkých stránkach je to kvalitný film. A to netreba ani litre krvi, vnútornosti, mučenie a ďalšie zverské gore. Tentokrát stačí pútavý príbeh, kvalitný herci a dobrá atmosféra. 75 %! ()

vitekpe

Spise komorni a psychologicky (nez hororovy) film. Ale opravdu povedeny. D'Onofrio je skvelej (byt samozrejme v odporne postave/roli). Zaujal me tez tizivy zvukove/hudebni podkres. Pani reziserka nezapre sve jmeno... ()

borec999

Sériový vrah si "prisvojí" chlapca jednej z jeho obetí a o ich zvláštnom vzťahu za roky uväzňovania, zotročovania a postupného dospievania chlapca hovorí tento film. Je to komorné, umne využívajúce Vincenta D Onofria v titulnej úlohe a snažiace sa skôr o psychický teror a dusivú atmosféru než o gore festival plný krvi a brutality. Nemôžem povedať, že by Chained v tejto ťaživej rovine nefungoval, no ak to nie je váš prvý film na tému sériových vrahov, nemalo by vás to výrazne zasiahnuť. Za zmienku stojí dejový zvrat v závere za ktorý som rozmýšľal chvíľu i o 4. hviezde, na to bol však celkový prežitok ešte mierny. 60% bude tak akurát. ()

MareT.

Mě se nápad líbil. Provedení je ale moc nezáživné a nundé. A když dojde na hlavní závěrečnou pointu, chtělo se mi spíše smát než abych spadl na zadek. ()

J*A*M*A*L

Od Davida Lynche jsem prozatím viděl jeho seriál Twin Peaks a drama Elephant Man. A doteď bez jeho mysteriózních počinů stále mohu žít a jsem spokojen. Dnes jsem se podíval na dílo jeho dcery Jennifer, která jde v jeho šlépějích a zatím se jí to teda vůbec nedaří. Je fakt, že to bylo z hororového světa zase něco jiného, ale naprosto nesmyslného. Vrah zabije matku a jejího synka chudáka si vezme domů a ten mu bude po zbytek jeho dětství dělat sluhu, nechá ho řetězy přivázaného na posteli a po několika letech mu z toho už jebne, a poté ho chce pustit psychopat ven na svobodu, ať začne žít od znova a lépe. Nerad spoileruji, i když blbě, ale je to fakt blbý příběh a Jennifer Lynch nemá srdce... a po tomto snímku bohužel ani zřejmě vyděděný talent. Lynchovu režii nemusím a režii jeho dcery zřejmě ani nebudu mít rád, případně nenávidět. Po hodinu filmu se tam jen dvě hlavní postavy baví o ničem, pak si občas zahrají karty, kluk se za odměnu může podívat na televizi a vrah si občas domů přinese oběť, nad kterou si smlsne v posteli a pak jí pošle na onen svět a v nějakém skladu jí zakope a ženská mu naplní další místo v baráku, no a po té hodince, kdy už jsem doufal v něco dobrého, tak to bylo ještě horší, ještě podprůměrnější a musím říct, že i nudnější... a ano, nedalo se to skoro vydržet. V poslední době asi nejslabší hororový zážitek... ()

Disease

Poněkud křečovitá snaha vystoupit ze stereotypů únosových filmů. Nakonec to dopadlo jako pseudopsychologický blábol. ()

Illy

To si takhle unesete devítiletého chlapce a snažíte se v potu tváře z něj vychovat slušného sadistického sexuálního masového vraha...a co myslíte? (pozor spoiler): Nevděk kurva vládne světem!!!! ()

RomeroIsGod

Slušnej chlap tenhle Vincent. Jeho svérázná výchova malýho Tima je místy trochu za hranou normálu, ale jinak si vybudujou moc hezkej vztah. Ani ten řetěz není moc potřeba. Škoda tak pomalýho tempa, mohla to bejt větší pecka. 60% ()

Hernycztek

Tak člověk očekává krvavou jízdu plnou mučení a fyzického násilí a ono to klade důraz hlavně na psychický teror dvou hlavních postav. Farren je pro mě neznámé jméno, ale svým vzhledem se do role oběti držené v zajetí hodil. Spíše Vincent mi do role sériového vraha absolutně nesedl. Ze začátku mě potěšily úvodní minuty, kdy bylo jasné, že se Lynchová vyhnula nudnému seznamování s postavami, jenže místo toho čekáme celou hodinu na to, aby se děj někam málo pohnul a i tak to nebyla žádná sláva. Během té doby se děje pořad to samé.. flashbacky, rozhovory ústředních postav a vraždy absolutně mimo záběr. Gore je tu kvalitní, ale snad jen na třech scénách bylo něco potěšujícího i pro ty, kteří radši sledují krev než psychický nátlak. Jestli něco fungovalo na mě, takže asi fakt, že podobné případy se ve světě dějí každou chvíli a na důvěryhodnosti tomu dodával hlavně dům na samotě. No v součtu říkám ne. Není to dobrý horor, pokud však nejste fanoušky dlouhých rozhovorů, na úkor akce. ()

Game90

Matka so synom nasadajú do taxíka, ktorý šoféruje vrah, násilník, psychopat, maniak a zvrátený muž. Po vražde matky využíva chlapca ako upratovača a otroka......... ()

Martyr

"Good. That is good. That is very good" Milujem tieto psychopaticke psychopatiny. Kto sa uci, v zivote sa nestrati. STUDY! ()