Rallye smrti: Peklo na zemi

• USA Death Race: Inferno (více)

Odsouzený vrah Carl Lucas alias Frankenstein je nejlepším řidičem v brutálním automobilovém závodě za zdmi věznice, známém také jako Rallye smrti, který vysílá Weylandova společnost přes internet. Cenou pro vítěze a jeho tým v boxech je propuštění z vězení – od tohoto cíle ho dělí jen jedno vítězství. Jenže R. H. Weyland je donucen prodat práva na „Rallye smrti“ miliardáři Nilesenovi Yorkovi. York, provozovatel soukromých věznic, chce uspořádat „Rallye smrti“ jako transkontinentální závod v jihoafrické poušti. Weyland zařídil, aby Lucas podstoupil operaci obličeje, a po zničující nehodě mu tak byl obnoven popálený obličej. Od operace však musí nosit masku, aby neohrozil příjem z vysílání. Je pokračovatelem závodníka, kterému se říká „Frankenstein“. Jeho tým, který tvoří technici Goldberg a Lists a navigátorka Katrina, netuší, že pod maskou je Lucas. Tomu stačí jediné vítězství, aby pro sebe a svůj tým získal svobodu. Jenže York vytvoří nová pravidla a o propuštění vítěze nechce nic slyšet... (TV Nova)

Sufferer

Po jednotke a Stathamovom výraze tváre “neser sa mi do cesty“ nemusím ani veľmi loviť v pamäti, kým Inferno, rovnako ako prvý sequel, vyšumí z hlavy už po pár hodinách. Jadrom problému nie je ani tak to, že neprevetrá mozgové bunky a kašle na logiku (o to mu nikdy nešlo), ale že tento koncept už nedokáže natankovať toľko adrenalínom a krvou premazanej akcie, aby zabavil diváka zas a znovu. V podstate sa už len recykluje. Kamera občas pekne živelná, strih strašne videoklipový, spomaľovačky na hranici únosnosti a hudba často mimo. Našpúlené pery a vytasené prsia sa už míňajú účinku a záverečný twist vyznieva do prázdna. 5/10 a o štvorke nechcem ani počuť. ()

Foxhound#1

Stejná úroveň jako dvojka (prequel tohoto prequelu), pomohlo tomu nové prostředí a pár nových exotů na trati, bohužel jako obvykle dlouho nevydržely. Celkově to má docela dobré tempo a ani příběh není nijak sračkovitý ale poměrně slušně provázaný s ostatními díly. Suma sumárum trilogie za 4 hvězdy, přičemž "originál" od P.W.S.A. za 5, DVD prequely po 3 hvězdách. ()

tarponko

Rozhodne nie nabuchané ako jednotka ďaleko pred dvojkou. Trochu ma štve že tak dokonalá jednotka je hanobená ďalšími pokračovaniami hlavne dvojkou. Prenesenie deja z ostrovu Terminál do púšte mi prišlo na začiatku ako potupa jedničky ale neskôr som tomu prišiel na chuť. O deji sa tu moc baviť nedá ale akcia (v rámci možností) je zjavná. Niekde trochu nejasnosti oproti prvému dielu ale budiš. Môj skepticizmus opadol a nech sa páči 70%. ()

mosnak odpad!

Já vůbec nechápu proč se točí tyhle trojky :-( nejenom, že je to nudná (ale fakt neskutečně nudná) blbost, ale nakonec člověk ještě zjistí, že ho ten film vyloženě se.. ! Předpokládám, že za dva roky bude čtyřka :-( 5% ()

Imrwere

Konečně jsem po dlouhé době uviděl dát Dannyho Treja ránu. Film se mi celkově líbil dost a nebýt závěrečného vysvětlení všech možných zápletek, určitě bych jej po jednom zkouknutí rozhodně nepochopil tak, jak bych měl. Ovšem nedělá mi problém se na film podívat znovu. Luke Goss opět zahrál skvěle, kdy jsem mu jeho roli naprosto ve všech směrech věřil. 80%. ()

JK-Stinger

Tak tohle už se celkem dost nepovedlo a sérii to rozhodně nevylepšuje. Zdánlivě dobrý nápad udělat z vězeňských závodů Dakar úplně nefunguje a blbostí se celý film jen hemží. Prosím další už netočte, stejně budu dělat, že znám jen první díl se Stathamem:) ()

Blue.Shark

Třetí díl nedělá tomu druhému žádnou ostudu, ale ani výrazně neexceluje. Je to prakticky stejný mustr, který ale pro béčkovou záležitost dobře funguje. Ocenil bych větší koncentraci hlášek, ale přesto musím říct, že všechno v tom filmu drží pohromadě. Škoda občasného zaškobrtnutí v podobě rakety letící rychlostí lenochodí myšlenky nebo snahy o lovestory, jenž v působí jako pěst na oko. ()

Hapretor

Trapnější než jednička. O něco lepší než dvojka. Ty fešandy tomu dost pomohly. On totiž Luke Goss nevypadá vůbec drsně, spíš jako vyžle. Ale to se musí brát s nadhledem. Jako brainwash slušné. Ale rozhodně nedoporučuju jako dobrý ační (sci-fi? - ani omylem) snímek. ()

mala_kea

Ať se inferno sebevíc snaží, prequelu prostě nestačí. Luke Goss se snaží hrát na pravého hrdinu svými hrdinskými řečmi, přitom mu ještě teče mléko po bradě. Ukončení (doufám !) celé série inferno jako jednohubka pro nenáročné postačí. ()

sadlokan

Na BLITZKRIEG z r.1975 to samozřejmě nemá ani náhodou.pusťe si posledních asi tak 5 minut,tam vám přelouskaj vo čem to je celý. ()

hEROic

akcni becko, ktery naplnuje skoro vsechny predpoklady akcniho becka... hloupej pribeh, spatny herce, krvave sceny, krasny kocky a detailni zabery na kozy... chybi jen nejaka suk*cka :) sorry, ale kdo na to dobrovolne koukal a cekal neco jinyho, tak je blb ;) 55% ()

MickeyStuma

Do třetice všeho dobrého i nedobrého. Na scénu se vracejí aktéři předešlého druhého snímku a opět vyrážejí na zběsilou smrtící závodní jízdu. Tentokrát se kupodivu jede v poušti, což je krapet v rámci vězeňství podivné. Prach a písek nám dává připomenouti hlavně 'Šíleného Maxe', kterému však tento počin nesahá ani po kotníky. Ani s ničím novým tvůrci nijak nepřišli. Jednoduchý děj a příliv honiček, soubojů, nehod a výbuchů. Nic víc, nic míň. Takže je to snímek akorát tak do počtu v sérii. Když se však divák nenechá odradit neoriginálností a pro akční film typickým klyšé, dá se snímek kupodivu prožít se všemi svými aspekty. ()

Heroine odpad!

Tak tohle ne, co je moc, to je moc. Ocením sice, že je závěr vysvětlený a má plán, ale když dojde na nějaké "dívčí" souboje na život a na smrt, nebo silácké či hrdinské řeči, je to ostuda maximální. ()

Johny M.

Příběhem i kvalitou někde mezi prvním a druhým dílem. Jasně, pořád je to tupý béčko, ale je tam dost akce, střílení, výbuchy, závody, prsa... tak jsem se celkem slušně bavil: 3,5* ()

ptsd

Náhodou zábavné změna prostředí na poušť, i když záběry na závod občas dost nepovedené. Bavil jsem se a ten závěr jsem opravdu nečekal. Jednička je nej ale i do třetice film pobavil. ()