Rallye smrti: Peklo na zemi

• USA Death Race: Inferno (více)

Odsouzený vrah Carl Lucas alias Frankenstein je nejlepším řidičem v brutálním automobilovém závodě za zdmi věznice, známém také jako Rallye smrti, který vysílá Weylandova společnost přes internet. Cenou pro vítěze a jeho tým v boxech je propuštění z vězení – od tohoto cíle ho dělí jen jedno vítězství. Jenže R. H. Weyland je donucen prodat práva na „Rallye smrti“ miliardáři Nilesenovi Yorkovi. York, provozovatel soukromých věznic, chce uspořádat „Rallye smrti“ jako transkontinentální závod v jihoafrické poušti. Weyland zařídil, aby Lucas podstoupil operaci obličeje, a po zničující nehodě mu tak byl obnoven popálený obličej. Od operace však musí nosit masku, aby neohrozil příjem z vysílání. Je pokračovatelem závodníka, kterému se říká „Frankenstein“. Jeho tým, který tvoří technici Goldberg a Lists a navigátorka Katrina, netuší, že pod maskou je Lucas. Tomu stačí jediné vítězství, aby pro sebe a svůj tým získal svobodu. Jenže York vytvoří nová pravidla a o propuštění vítěze nechce nic slyšet... (TV Nova)

becki_tu

Překvapuje mě, že i třetí díl si drží slušnou kvalitu (minimálně audiovizuálního zpracování), což je v branži akčních béček, určených rovnou na DVD, docela rarita. Ano, můžeme se bavit o průměrných hercích nebo prvoplánovému souboji sexy dívek o sedadla navigátorek. Čím ale bude Death Race vždycky bodovat, tak to je reálná akce. Žádné digihrátky, všechno to je čistá kaskadéřina a pyrotechnika. A proto je dobře, že Anderson stále zůstává u série alespoň jako scénarista a producent, ale narozdíl od Resident Evila nepotřebuje armádu trikových programátorů. Navíc sérii prospěl i přesun do pouštních exteriérů. Zkrátka zábavná akční oddychovka na úrovni některých áčkových titulů. 70% PS.: Co kdyby Klaus místo amnestie vyhlásil Death Race? :) ()

Morholt

Po dvojce jsem čekal totální odpad, ale byl jsem příjemně překvapen. Pochopitelně že scénárista s žádnou invencí nepřišel, pokud nepočítam srandovně "promyšlenou" rádobypointu, ale dakarský pojetí a pár dolarů navíc udělalo z Inferno trochu víc, než obyčejnej videofilm. Škoda ožralýho střihače. Ale jinak pěknejch 50%. ()

Terva

CITÁT - Na místa.....připravit.....zabít!!!!!........ Závody se, oproti původním snímkům, přesouvají mimo věznice do celého světa. Víc aut, víc muklů, víc zbraní, prostě Peklo na Zemi. CITÁT - Radujte se, dokud můžete.......... Není to špatný příběh, ale je to nejhorší díl ze série. Má i naprosto odpudivou a na palici lezoucí hudbu. CITÁT - Nikdy nevěř reklamě!!!........ ()

JohnCZ

Pokračování prequelu, které už docela hodně ztrácí dech. Změna prostředí je sice vítaná, ale už se z toho nějak vytrácí myšlenka původního Death Race. Tentokrát to je opravdu spíše destruction derby než variace na death rally. I dějově je to takové roztahanější a stereotypnější. Překvapil mě ale konec, který je na takovéhle béčko rozhodně nadstandardní, byť se nemohu ubránit dojmu, že to celé až tak dobře nedrží pohromadě. ()

corpsy

105 minút. Prečo ešte viac naťahovať exkrementy, aby dlhšie smrdeli? Naozaj vražedná minutáž pre toto suché béčko, v ktorom režisér chce z každej akčnej scény urobiť udalosť tým, že ju spomalí a náležite zostrihá. Lenže Roel Reiné nieje Michael Bay. ()

Marsik

První díl dostal ode mě 4 hvězdičky (komentář doplním časem), dvojku jsem ohodnotil třemi hvězdami (50%) a trojka si u mě vedla lépe, než díl předchozí. Zkrátka to byl dobře koukatelný akčňák, na který ovšem musíte být správně naladěni, jinak film odkážete do patřičných mezí. Protože pokud si to řekneme na rovinu, celá série Death Race je naprostá pakárna (automobilové závody ve věznicích, aktivující se zbraně, idiotští velitelé věznic, internetové vysílání závodů, apod.) První díl se Stathamem (škoda, že už nešel do pokračování) alespoň těžil z originality. 2. a 3. díl byly už jen parodií jedničky. Ale jak říkám...pokud jste dobře naladěni a máte rádi akci a drsné chlápky, nebudete mít s filmem až takový problém. Mě včera docela dobře sedl a tak hodnotím poměrně vysoko. 65% ()

ConanVJ

Tak třetí tíl (chronologicky podle příběhu však druhý film) podle mě dopadl parádně. Sice mě to prostředí konání zas tak nevzalo, za to je zde vše co jsem očekával. Opět jsou zde pěkné bouračky a spousty krvavých smrtí. Soundtrack to vše žene kupředu jako pouštní bouře. Filmek je i místy komediálně laděný a nejednou jsem se u vtipných scén zasmál. Na začátku mě dostala ta bitka vězeňských buchet o místo do závodů. Škoda tý klepavý kamery, mohlo to být ještě lepší. Herecký obsazení je zde z minulého dílu, což je dobře. Celá závodní stáj spolu perfektně sedí, a člověk jim fandí. Hlavní záporák taky dobrej. Konec filmu celkem dobře navazuje na původní Death Race. (nějaký ty nesrovnatelnosti zde přece jen jsou. Pro mě pěkný akční béčko, který jsem si užil. Za mě 85% :) ()

FFilipCZ

Tak, můj první "2013" film mám za sebou. Co k tomu říct. Nový káry, nový zbraně, noví herci, nové prostředí - Jižní Afrika a stará dobrá Death Race. Pouštní prostředí tomuto šílenému závodu moc sluší, avšak výbuchy a havárky bych si přece jenom v dnešní době digitálních technologií představoval trošku jinak. S touhle sérií to jde celkem z kopce, předpokládal jsem že to bude trojkou končit, ale podle konce to vypadá, že tvůrci ještě mají co nabídnout - no jak se to vezme, jestli je vůbec ještě o co stát. ()

Kryton odpad!

První film série byl ryzí béčko, které nabídlo brutální akci, Stathama a videoklipový střih s kamerou. Dvojka byla ultra levné céčko s bezkrevnou akcí, bez Stathama a otřesnou kamerou se střihem. Trojka je ultra blbé háčko (h.vno) s minimem (zajímavé) akce, opět bez Stathama a tentokrát neexistuje funkční kamera, střih, scénář... Ano je to tady série, která skončila svým prvním dílem a těžící z charismatu nynější "mladé" akční hvězdy Stathama. Hollywood už je na tom špatně, že se snaží dělat filmové série z filmů, které nemají ambice vydržet první díl. Dokola a dokola házet jiné herce pod masku jezdce Frankensteina? Sebrat rezavé automobily a přesouvat je více na východ (Bulharsko, Rumunsko...)? Točit to na levnější kamery a nechat s touto technikou běhat absolutní amatéry? Tímto posílám trojku do odpadních vod a pokud se někdo nezamyslí, tak další rok tu bude Death Race 4 a bude se jezdit na betonovým parkovišti u supermarketu. Nefunkční jako akční film, nefunkční jako post-apo, nefunkční jako béčko a nefunkční jako další díl série. Hodnocení OST: I Pacman měl během hry lepší podkreslení. Odpad 0/10 ()

Ellmariachi

Po třetí a vlastně po druhé. Znovu to stejné a trochu jinak. Musím říct, že 2hý a 3tí díl Rallye smrti dokázal vydolovat z minima maximum. Trojka si jde svou cestou. Bylo jasné, že další závody v kriminále by už nebavily, tak se přesouváme do afrických pouští. Něco to získá a něco ztratí. Ona stísněnost je pryč, na druhou stranu vnější vlivy Afriky nic nepokazí. Děj umí šokovat. A místy umí být na hranici mezi genialitou a odpadem. Uvedu jako příklad bitku ženských. Pokud byl záměr šokovat a mírně řečeno znechutit a k tomu ještě víc nenávidět pana boháče, tak se to povedlo na jedna a já tleskám. Pokud to mělo ale bavit a my měli slintat nad tím, jak se ty kočky řežou, tak palec dolů. Závěrečná pointa se asi dala čekat. Ale netvrdím, že mě nebavila. Vyzdvihnu ještě Treja, protože ten ukazuje, že to není jen loutka na pár chvil, ale umí táhnout určitý situace na výbornou. 70 procent poslednímu dílu a 76 procent celý sérii. ()

Žralok

Na dvojce se mi líbilo to provázání s jedničkou. A to že ačkoliv je to direct -to-DVD film tak se jedničce téměř vyrovná. Nyní se mi do ruky dostala již třetí část série a já jsem opět mile překvapen. Zejména závěrečná půlhodina mě dostala. Mám pocit že provázání s původním filmem je zde zase o krok lepší. A příjemně potěšila i změna prostředí. Už se nejezdí pouze na okruhu ve věznici. Nyní se podíváme do pouště. A poušť dovede být nebezpečná sama o sobě. Když k tomu přidáte ještě plno nemilosrdných jezdců tak výsledek je jasnej. Frankenstein to rozhodně nebude mít lehké. Do předních úloh se vrací kompletní osazenstvo z předchozí části a já můžu doporučit každému. Komu se líbí závody Rallye smrti. ()

Tony.cs

Režisér má pevnou ruku v závodech. ty jsou hezky nasnímané a solidně sestříhané. Ale akce muž proti muži, tak tam selhává. Nepřehledné. Když si přifaříme neherce, ne nejhorší, ale ani nejlepší scénář a málo nahoty, tak se nad tři nedá dostat. Ovšem k doplnění obou předchozích dílů dochází a to je důležité. ()

OG_Swifty

No do pici, to byl mega twist! Sem mokrej, F&F style! Vsechno to najednou dava naprostej smysl - vsechno je to vypocitany, vsechno to klapne a nakonec z toho vyklouznou vsichni bez jedinyho skrabance. Frankenstein is dead, long live Frankenstein! ()

Martin741

Snaha o drsnost za kazdu cenu, presne to Je Rallye Smrti 3. Amatercina najhrubsieho zrna, kde scenar pisal asi absolvent pomocnej osobitnej skoly : 1 % ()

M.i.k.e

suveréně nejslabší kousek ze série,přesto pořád slušná a koukatelná jednohubka,která uteče jako nic.Na béčko a direct2dvd záležitost navíc dobře vypadající a neodfláknuté,což se zase tolika filmům podobného ražení nestává...60% ()

Chen

Na to, že jde o titul, který (stejně jako druhý díl) mířil rovnou na DVD, tak má slušnou řemeslnou úroveň. Je to potřetí téměř to samé, ale to se dalo čekat. Navíc, "šokující" konec je docela povedený. ()

Havaj8

Jednička byla originál. Ale rozhodně se mi tohle líbilo víc než dvojka, i když pravda, někdy to bylo pořád to samý dokola, rakety, střílení, ježdění, žádná větší hloubka... ()

enjoi

Tak neskutečně tupé béčko jsem dlouhou dobu neviděl. Popravdě řečeno, nebýt v názvu Death Race, na film se ani nepodívám. Ale když už jsem viděl předchozí dva filmy, šel jsem do toho. Jak jsem už zmiňoval jde o kristalicky čisté béčko bez špetky logiky, což je ovšem vyváženo porcí rychlých aut a holek, které k sérii neodmyslitelně patří. Kouknout se na to dá, rozhodně ne ale znova. Na zabití nudy ok. 50 % ()

okkac

No přesun do pouštního prostředí bylo dobré ozvláštnění, ale výtky jdou tentokrát na vrub režie, jelikož pouštní závodění je nasnímáno celkem zvláštně a střih mi taky nepřišel ideální. Ale slušně to uzavírá děj těchto 2 prequelů a uvádí děj Andersonového filmu. 5/10 ()