Rallye smrti: Peklo na zemi

• USA Death Race: Inferno (více)

Odsouzený vrah Carl Lucas alias Frankenstein je nejlepším řidičem v brutálním automobilovém závodě za zdmi věznice, známém také jako Rallye smrti, který vysílá Weylandova společnost přes internet. Cenou pro vítěze a jeho tým v boxech je propuštění z vězení – od tohoto cíle ho dělí jen jedno vítězství. Jenže R. H. Weyland je donucen prodat práva na „Rallye smrti“ miliardáři Nilesenovi Yorkovi. York, provozovatel soukromých věznic, chce uspořádat „Rallye smrti“ jako transkontinentální závod v jihoafrické poušti. Weyland zařídil, aby Lucas podstoupil operaci obličeje, a po zničující nehodě mu tak byl obnoven popálený obličej. Od operace však musí nosit masku, aby neohrozil příjem z vysílání. Je pokračovatelem závodníka, kterému se říká „Frankenstein“. Jeho tým, který tvoří technici Goldberg a Lists a navigátorka Katrina, netuší, že pod maskou je Lucas. Tomu stačí jediné vítězství, aby pro sebe a svůj tým získal svobodu. Jenže York vytvoří nová pravidla a o propuštění vítěze nechce nic slyšet... (TV Nova)

Stíba

Ač je pokles kvality oproti oboum vězeňským dílům jasně patrný, alespoň ty 3 hvězdy si za pořád slušnou akci a stylově promyšlenej závěr Rallye smrti pořád stále zaslouží. Ve srovnání s Cestou gladiátorů 2000 (o dost víc nechtěně komickou), kterou jsem ocejchoval 2*, je to navíc rozdíl vcelku znatelný. 3,5* ()

Ondr@932

Docela nečekaná luxusní podívaná! Po trapné dvojce kdy ten děj měl být spíše v jedničce akorát lépe udělaný. Trojka přijemně překvapila. Sice zde chybějí ty drsné pasti, ale drsný a luxusní závod napříč Afrikou bylo super! Takže dávám 7/10 ()

Paulusek odpad!

Od filmu sem nic nečekal už když jsem vitel poprve trailer a ani mě ničím nepřekvapil. Spíš mě dostal v par absolutnich hloupostech a absurdnostech. Vražedná švédská dvojčata no prostě sen každého muže. Jednu věc bych tvůrcům navrhl pokud budou chtit dělat další nesmyslný díl, aby místo hyjen zkusili použít třeba kolibříky na hlídání. ()

darkreider

Asi nikto nečaká inteligentnú story v pozadí a tak sa dá demencia s miernym nadhľadom prežiť. Aj keď sú scény a dialógy, ktoré si punc retardácie vyslovene pýtajú. Ide hlavne o závody a tu je problém. Prvý dakar ešte baví a dokonca je aj dobre usporiadaný a natočený, žiaľ na ďalšie už nezostala sila ani nápad, tak je to len zle postrihaná kópia bez snahy. Druhú polovicu som odzýval a ani tá prvá nie je žiadne terno. Nezachránia to ani, síce luxusné, kozy navigátorky, ktorej funkciou v aute bolo len ich ukazovať svetu. ()

Kingjiri

Čekal jsem, že půjde zábavnost po druhym díle dolu, ale pořád mě Death Race docela baví. I přesto, že jde pořád o to samý a vězeňská partička kolem Lucase zařazená do těžkýho žaláře (jistě ne za nějaký bagatelní trestný činy) jsou dobráci od kosti, který těžko snesou, když jim někdo lže nebo je zradí. Technická kvalita je pořád koukatelná stejně jako herecký výkony. Snaha o závěrečnej twist byla taky sympatická a nevyšla uplně na prázdno. Příjemný překvapení, tři slabší hvězdy. ()

Torgal

Presun do púšte sérii rozhodne pomohol, tvorcovia sa mohli za ušetrené peniaze oveľa viac odviazať čo sa týka explózii a eye-candy záberov. Tentokrát sa závodí veľa a kecá málo (hoci pretekom totálne chýba akýkoľvek pocit súťaženia o pozície, všetci sa len snažia odstreliť). Pripočítajme k tomu prsaté krásky (Tanit Phoenix, och môj bože...) a rozhodne sa máme na čo pozerať. Veľmi solídne béčko, ktoré si s chuťou dám aj opakovane. 6+/10 ()

SeventySeve

Odstrašující příklad toho, jak se dojí poslední dolar z kdysi zajímavé myšlenky. Závody mi připadají jako z nějaké staré hry, kdy se soupeři generují jen ve vašem okolí. A těch posledních 10 minut, kde se vysvětluje závěrečný zvrat, si snad mohli odpustit, jelikož pochybuji, že by to snad někomu nebylo jasné... ()

Matt007

Když si člověk odmyslí to nelogično, nějaké ty dialogy a celkem dost předvídatelnej konec tak je to celkem slušná akční jízda, která si ty tři hvězdy určitě zaslouží. ()

Likan7

Stejný tvůrčí tým a minimálně o úroveň horší než solidní dvojka. Finální twist je sice dobrý, ale nezachraňuje podprůměrnou akci ve zbytku filmu, který prostě nudí. Film nedělá ostudu, ale je prostě zívačka, která Vás nebude bavit. Zvlášť, pokud si trojku pustíte hned po dvojce. ()

rublik05

Prakticky se jedná o stejný příběh, jaký měla dvojka, s tím rozdílem, že je zde mnohem více nesympatických herců a polonahých prsatých modelek. Scénář je opět plný nelogičností, místy až vyloženě nesmyslů. Z herců nejvíc zaujme asi jen Danny Trejo a Ving Rhames, oba dva však mají jen minimální prostor, takže se po celou dobu musí divák spokojit s pohledem na hrozné herce a jejich mizerné výkony. Tvůrci sází především na akční scény, takže hned od samého začátku je se na co koukat a slušné tempo vydrží téměř až do samotného konce. Potěší i změna lokace, tentokrát se dostaneme do africké pouště, i když to na výsledek nemá téměř žádný vliv. Kvalitativně se pohybujeme zhruba ve stejném ranku, jak u předchůdce, takže jo, dívat se na to dá, ale žádná hitparáda to rozhodně není. 4/10. ()

Nix

Tak ale tohle bylo velice fajn. Čekal jsem to horší než dvojku a ono to dokonce možná bylo i lepší. Filmu prospívá, že se opravdu jedná o závody a na trati strávíte většinu času. Pořád se něco děje a není čas na ostatní blbosti, takže tím tohle béčko získává. Taky mi teď hlavní hero přišel i o něco lepší už a zbytek osazenstva je pořád v pohodě. Závěr dokonce obsahuje i twist, tak uvidíme co bude v posledním díle. ()

BadWolf

Toto není už ani špatné jako spíš smutné. Snaha o drsnou akční jízdu nevyšla a tak nám zbylo jen mizerně sestříhané béčko se špatným scénářem. I když měli oni vůbec scénář, když to točili? ()

RAFT

tak máme tu pokračování ,sice je to na té stejné urovni jako 2 díl .Ale zato lepší závody v poušti . ()

masekjc

Taky tuhle sérii můžu ale oproti druhému béčkovému dílu to šlo ještě tak o dva levely dolu..a přitom nemuselo...škoda 4/10 ()

beso74

Ako natočiť tretie pokračovanie? Tak tu je tip pre začínajúceho producenta. 1 Pokúsime sa zohnať peniaze na film (ale nie viac ako na predošlú časť, pretože predpoklad, že tržby budú väčšie ako posledný krát sú dosť utopické) 2 Obsadíme známe tváre z predošlej časti (Ak sme schopní toľko zaplatiť a ak sú stále na žive) 3 Oprášime starý scénar, trošku popresúvame kapitoly a zmeníme mená. 4 Aby nedošlo k zámene s predošlým dielom, zmeníme lokáciu, aby to bolo hneď na prvý pohľad poznať. 5 V rámci heslá SER NA LOGIKU natočený materiál zostriháme čo najrýchlejšie v náhodne vybranom poradí. 6 Pomenujeme to nejako úderne, Hell alebo Inferno super znie, pre pokračovania s vyšším poradovým číslom je to priam nutnosť (Hellraiser III: Hell on Earth, Hellraiser: Inferno, Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell či Killjoy 4:Goes to Hell) 7 Pošleme to do obehu, počítame peniažky a čakáme koľko ľudí sa dalo nachytať, či sa ešte pre niekoho tu štvorku točiť oplatí. 8 Ak už o pokračovanie niet záujem, zoberieme nových hercov, scenár z jednotky, natočíme to ešte raz a nazveme to reštart série... Čo k tomu dodať, asi len toto: Toto tu nemá logiku, ale ktosi povedal že ser na ňu a ja mu v tom dávam za pravdu, vypni mozog a hodinku a pol relaxuj, k nijakej ujme by si prísť nemal... ()

mimozakon

Ďalšie pokračovanie sfilmovanej autíčkovej hry na deštrukciu. Výborné ako šum k práci, učeniu alebo čomukoľvek inému. Ako hlavný bod sústredenia nič moc. ()

TommyDiamond

První díl Rally smrti mě překvapil a docela se mi i líbil. Příběh třetího dílu je vážně sračkoidní, ale koukání na závody v ozbrojených post-apokalyptických vozítkách to by mi nevadilo a ani mě to neomrzelo. I zde závodil deset vozů a i zde se muselo vymýšlet pár bizarních nehod a úmrtí. Na konci to mělo odkaz na další díl. Dvě hvězdy za nového Frankensteina. ()