Edmond Vidal známý také jako Momon, vyrůstal v chudé cikánské osadě, odkud si odnesl smysl pro rodinu, neochvějnou loajalitu a hrdost na svůj původ. Nejvíce ho ale posílilo přátelství se Sergem Suttelem, s nímž poprvé okusil vězeňský život, navíc pro něco tak banálního, jako je krádež třešní. Oba se nevyhnutelně zapojí do organizovaného zločinu, a tak vznikl gang Lyonnais. Stávají se nejznámější ozbrojení lupiči počátku 70. let minulého století. Jejich nezadržitelný vzestup skončil až v roce 1974 velkolepým zatčením. Dnes je Momonovi takřka šedesát a rád by na tuto část svého života zapomněl a žil jen pro děti, vnoučata a svou ženu, ale jak sám ve filmu říká: „Člověk vězí ve svém těle a ve své duši svou minulostí, a ona nás stravuje, až nás zničí…“ (Česká televize)

JohnSmith

Další skvělý Marchalův počin, tentokrát z druhé strany barikády. Sice to má pomalejší rozjezd a přechody mezi současností a retrem jsou někdy ne zrovna dobře střižené,ale film je to opět velice dobrý. ()

LuciusWlk

Vysloužilí gangsteři si zatančí své poslední tango a Marchal nám to naservíroval na temně zachmuřeném podnose. Gérard Lanvin si střihl parádní roli a Marchal odvedl opět dobrou práci. ()

LexBarker

Co Gerardovi Lanvinovi určitě nechybí,tak to je zcela jasně charisma...Táhne více než úspěšně celý film a divák chtě nechtě propadá jeho šarmu.Momom,gangster staré školy,nyní na odpočinku,musí ještě jednou naleštit kvéry a vyrazit do boje,nejen s policajty,ale i s mladšími kolegy,kvůli svému nejlepšímu příteli z mládí.Film obsahuje vše,co se od dobré francouzské gangsterky očekává-přiměřené přestřelky,charismatické hlavní hrdiny,napínavý příběh,pojmy jako čest,věrnost a přátelství až za hrob.Olivier Marchal každým svým filmem dokazuje,že svým gangsterům a polišům dokonale rozumí,jeho filmy nekončí většinou happy endem,ale o to více jsou blíže realitě.Těším se na další jeho film... ()

Maynard.

Jediný, čím byl tenhle příběh pro mě zajímavej, tak byl způsob vyprávění... Defakto šlo o tři časový osy se stejnými postavami, což tomu dalo docela grády. Jinak bohužel nic moc. Jo a ještě ten konec, ale na to, že sem to viděl cca 3 dny zpět, tak už nevím skoro nic...Mám v plánu ještě jeden kousek tohodle rejži 2020 Drsný městot, ale asi s ním vyčkám, až nebude k zbití :o) ()

Spike23

Skvěle zpracovaná gangsterka, která se bohužel točí víceméně kolem jedné pro mě totálně nudné události, až je to celkově jedna velká nuda s několika světlými okamžiky, které v tomto případě pouze dokáží naznačit, jaký by z toho byl o třídu lepší film, nebýt všech těch nezajímavých flashbacků. Takhle je to naneštěstí jen další i když o něco lepší tuctovka v žánru. ()

jondoe

Neviem spomenut na lespie natocenu gangsterku za poslednych 5 rokov. Film presne podla mojho gusta. Olivier Marchal toto jednoducho vie. A je jedno ci pribeh rozprava zo strany gangstra alebo policajta. Tento film je podla mojho nazoru zatial jeho najlepsim. Navyse Gerard Lanvin predvadza vyborny vykon a postava mu neskutocne svedci. Som si isty, ze fanuskovia zanru budu slintat blahom. ()

korndaddy

Jednoduchá gangsterka, kde si gangster důchodce musí navzdory slibu manželce něco málo pořešit. Film pěkně utíká, baví akcí a pěkným příběhem a hlavně pěkným obsazením. Gérard Lanvin je sympaťák, sice cigoš ale sympaťák. Za zkouknutí určitě stojí. Příjemná změna oproti US snímkům. ()

Lukoboss

Toto byla oldschoolová kriminálka jak řemen. Pravda je, že Francouzi v tom mají praxi, takže by byla trochu ostuda, kdyby to nezvládli. Každopádně hlavní role je pro G. Lanvina jak stvořená, neskutečně mu to sedí a takhle charismatickýho gangstera jsem už dlouho neviděl. Celkově se jedná o přímočarej (nikoliv jednoduchej) příběh, kde i kamarádský pouto nemusí být to stěžejní. Tvůrci se nebojí zajet i do nejbližších partií hlavního hrdiny, takže film dostává o to větší grády. Té retrospektivy je možná trochu víc, ale nic to nemění na tom, že se jedná o poctivou gangsterku/kriminálku, která už se dneska málo vidí. ()

Holina

MR73 se to ani náhodou nevyrovná, i tak ale Marchal podal opět výkon hodný zkušeného rejži. Má to napětí atmosféru, výborné obsazení. ()

F.W.Colqhoun

Gangsterka odkazující kamsi k Melvilleovi ilustruje několika způsoby hlavně to, že se už nikdy nevrátí pohádka [relativního] mládí [francouzské kinematografie]. Retro coby připomínka lepších časů se mi vzhledem k tomu běžně nepříčí. Kdybych ale nebyl vůl, uskutečnil rešerši a došlo by mi, že jméno Olivier Marchal figuruje i v souvislosti s Válkou policajtů, u níž jsem se málem unudil k smrti, asi bych si promítání rozmyslel. Problém s Marchalem je zřejmě osobní. Smrtelně vážný přístup bez špetky nadhledu, oslavování tak dokonale mrtvých hodnot [čest kriminálníků a policajtů], objímající se chlapi v kožených bundách, dokonce i vysokokontrastní kamera laciných béček, servírující masitá sousta opakujících se záběrů drsných tváří ve zpětných zrcatcích úchypně nablýskaných fantomasovských bouráků, mě nebaví a rozesmívá, nikoliv v dobrém. Snímek kromě toho ale trpí i objektivními neduhy. Představitel mladého Vidala Dimitri Storoge působí dojmem mladého ruského šlechtice se zálibou v romantické poezii, nikoliv gangtera [nepomáhá ani podoba Ivanu Trojanovi - kukadla jak zrcadla], zápletka je průhledná jako křišťál. Je jasné, že se na dráhu zločinu vydávají jen málomluvné charaktery, ale pár trochu rozvitějších vět bych ocenil, i když pohled opravdového muže vydá samozřejmě za tisíc slov. Jelikož během filmu nebyl co dělat, soustředil jsem se na nudnou, patetickou hudbu zavánějící v osudových pasážích třetí odmocninou Hanse Zimmera. A tak pár jediných prvků, které mne probudily z letargie, představovaly trefné narážky na vulgární policajtský rasismus [hlavní hrdina se honosí přízviskem gitan]. Doma se mi ještě někde válí Strážce zákona, asi na něj nechám dál padat prach. ()

bloodline

Slušná "řezničina", keď neviete, čo s večerom. Škoda len, že "rejža" nevisel nejaké tie babky hrubokrkým a neojekabátil známych, čo spávajú s kvérom pod záhlavkom (ľudovo nazývaný vankúš). Snáď by z toho ugriloval večer s poriadnymi... býčími žľazami, na ktorý nemá vplyv ani strýco Alzheimer. Pokryvkávajúci scenár a abstinujúci zmysel pre detail nedajú zabudnúť azda len nemocničnú prestrelku. ()

kolemjdouc

když jsem film viděla pozdě v noci dojem pražádný.Pustila jsem si  ho druhý den v klidu a vše bylo jinak.Již dlouho jsem neviděla tak propracovanou gangsterku.Vynikající scénář který má spoustu hlavních postav a každá tam má své místo kterým ovlivňuje děj.Zásadně!Klobouk dolů před režií , kamerou a prací herců a zde taky maskérů.Famózní prolínání minulosti a přítomnosti.Na snímku je znát ,že tvůrci nikam nepospíchali a má pouze francouzskou a belgickou stopu.EVROPSKOU!Nikoho víc.Jak je víc koproducentů z díla je většinou sračka. JAK KDYŽ PEJSEK A KOČIČKA PEKLI DORT. ()

vander19

Vidieť tento film som vôbec nemal v pláne. Dokonca som ani nevedel o jeho existencií. Až počas hokeja CZ vs. SVK som si prečítal celý program STV a práve názov ma upútal. Potešilo ma pár informácií a rozhodol som sa, že to teda skúsim. A neľutujem. Film zosobňuje mnoho aspektov, ktoré mám fakt rád. Jedná sa o skutočný príbeh. Dokonca z mafiánskeho prostredia + je to francúzska tvorba a tá ma len veľmi málo kedy sklame. Trošku som sa obával skokov v príbehu zo súčastnoti do minulosti a naopak. Musím priznať, že hlavne zo začiatku mi to aj dosť vadilo, ale keď som si na to zvykol bolo to fajn. Príbeh možno nie je až tak drsný ako by mohol byť človek zvyknutý pri takomto štýle z US tvorby, ale vôbec mu to neuberá na atmosfére. Pri konci sa to už brutálne rozbieha a prvky dobrého mafiánskeho filmu naskajú krásne scénu za scénou. A na moju radosť sa aj pritvrdilo. Hlavnú postavu Edmonda Vidala tvorcovia vykresľujú tak, že aj keď je to zločinec tak si ho divák oblúbi. Je to proste sympoš. ()

Ollie235

,,Spící gangster je pořád gangster." Po 25 letech v ústraní přichází chvíle, která vyžaduje zásah starého psance, jehož zločineckou cestu na pomyslný vrchol nám Marchal ukazuje prostřednictvím výborně se střídajících časových rovin. Filmy, kde se minulost střídá s přítomností mi většinou sedí a tady tomu nebylo jinak. Příběh je pro dobré krimi jako dělaný, herci v čele s Lanvinem výborní a atmosféra napjatá jak má. Není co řešit - Francouzi tento žánr umí a já se i u tohoto snímku výborně bavil. ()

sona123

Kde je napětí, originalita, zajímavý příběh? Co mi uniklo, že má film tak vysoké hodnocení? Vím, nemám ráda gansterky, nemám si takové filmy vybírat, ale občas se nějaká povede. Gang story bohužel ne. ()

mira007

Francouzská gangsterka, která je zajímavá tím, že má dvě paralelní dějové linie - jednu retro sedmdesátek a jednu současnou. Námět je fajn, obsazení solidní ( pan charisma Tcheky Kayro ) a má to i nějakou tu dobrou akci, ale podtrženo sečteno jako celek mi to přišlo, že je to okopírované a má to dost hluchých míst, které mne nevtáhly do děje. ()