Devítiocasá kočka

• Itálie Il gatto a nove code (více)

Kriminální příběh plný vražd, krve a krásných žen. Slepec Franco Arno žije spokojený život. Vydělává si tvorbou křížovek pro noviny a stará se o svou mladou neteř Lori. Jejich idylka se mění ve chvíli, kdy Franco při procházce zaslechne podivný rozhovor dvou mužů před lékařskými laboratořemi. Zprvu mu nevěnuje příliš pozornosti, ale když druhý den zjistí, že laboratoře byly vykradeny a došlo v nich k vraždě, začne se o případ zajímat. Spolu s novinářem Carlem Giordanim se rozhodnou vypátrat nejen totožnost vraha, ale i pozadí tajemných pokusů, které v lékařském zařízení probíhají. A vraždy mezitím přibývají… (oficiální text distributora)

JohnSmith

Celkem slušný thriller, který musíte opravdu sledovat, aby vám něco neuniklo. Byl jsem zvědavý na finále, ale upřímně jsem byl zklamaný. Padoucha jsem odhalil dřív než hlavní hrdina a motiv zabíjení byl takový nijaký. ()

dr.jacoby

Tak tento filmík ma zrovna dvakrát neoslovil. Prevažnú časť sledovania som sa dosť nudil. A prečo dávam teda celkom uspokojivé tri hviezdičky? Odpoveď je jednoznačná, za hudbu Ennia Morriconeho, pre ktorú som si tento film vlasne kúpil. ()

see_sawandrew

Velmí dobrý raný Argento. Vrah s nožem a škrtící strunou, point of view, kamera uvnitř automobilu, který se řítí římskou ulicí, krásné ženy a výborná hudba. Nejvíce mi v paměti utkvěla černohumorná scéna s holičem. 70% ()

BlackTom

Hovorí sa, že do tretice všetko dobré. Moje tretie giallo a tretí Argento to potvrdili. Príbeh je napínavý a až do konca mi nedáva tušiť, kto je vrahom a prečo to robí. A to je už naoazj veľké plus. Postavy sú mi sympatické, zvlášť ústredná dvojica, slepý ex-novinár s detektívnymi sklonmi a jeho mladší partner, si získali moje srdce. A hovorí sa tiež, že do tej istej rieky dvakrát nevstúpiš. Ja som do nej vstúpil a som výsostne spokojný. Bravo, Dario! ()

Ještěřák

VAROVÁNÍ: TENTO KOMENTÁŘ MŮŽE BÝT ZASVINĚN MNOHO IRELEVANTNÍMI SRAČKAMI. _____ Nebudu tady veledlouze onanovat nad horkou kaší a rovnou napíšu, že tenhle film jsem si koupil výhradně kvůli poutavému jménu a vymakanému coveru. Důsledkem toho + změny bájné CSFD kostičky z červené na bledě modrou + dřívější neznalosti Francouzů jako absolutních králů klasických detektivek zapříčinily, že jsem dané DVD zašil do hromádky typu "na to se kouknu leda až se vrátí dýmějový mor", kde se na něj prášilo asi tak sto roků. Pak se, po velikém dramatu, přesunul do kupky "to be seriously watched", kde se válel nejméně dalších dvě stě let. _____ Ucamraný začátek filmu - ruku v ruce s vyloženě pakárenským a nepřesvědčivým laborkoidním prostředím - mě jenom utvrzoval v tom, že jsem s diváckým taháním DEVÍTIOCASÉ KOČKY za kinematografický ocas mohl ještě tak tři sta let počkat. Pak se ale film neuvěřitelným způsobem posadí zpátky na mísu a vesele si graduje a graduje. Stačí mu k tomu sešolichat dohromady asi dvě opravdu zapamatovatelné scény (velice naturalistická first person sight autohonička, noční výšlap na hřbitov), pinožení vraha snímané z pohledu jeho vlastních očí, celkem normální dávka duši houpající starofrancouzské krimi atmosféry, a jeden malý nosatý Karl Malden. Tedy, vyloup se z toho příjemně svébytný zážitek z (hodně) staré školy. _____ Zpětně usuzuju, že vraha lze čapnout hned v prvním momentě, kdy vleze na plátno, pomocí bizarních rychloprostřihů na oční čočku daného hajdaláka před většinou (nebo možná všemi - už nevim) bloody evenings. _____ Ve filmu jsem snad neviděl bouchačku. ()

Perverz

Dario se opět vytáhnul. Zase takový masterpiece to však není. Pomalé rozkrývání, hledání indícií a stop by klidně mohlo být trochu více prokládáno zajímavějšími scénami, neboť film působí malinko zdlouhavě. Ani hudební orgie, tak typické, se nekonají. To je převeliká škoda. Atmosféru napětí, pro kterou však, mimo jiné, se na tyhle díla koukám, neboť giallo ve svých začátcích zase tolik krvebordelpsychohnusu nenabízelo, to má ovšem parádní. Trochu jsem váhal i mezi třemi. Avšak vizuál, kamera a závěr to opět dotáhly na výsledné čtyři hvězdy. ()

MR007

Jednoduchoučké až stupidní giallo, Argento ani Morricone nepředvedli nic co by stálo za zapamatování. ()

kkarx

Argento pokračuje ve stylu chladnějšího gialla a i přes to, že prohlašuje, že to je jeho nejméně oblíbené giallo, tak je to pořád solidní giallo a celkově kompaktnější než "Čtyři mouchy na šedém sametu", ale chápu ho, z těch filmů, které ve své nejlepší formě Argento natočil, působí nevýrazně, ať už atmosférou, tak i jednotlivými scénami. Vlastně jediná, která uvízne v paměti je až ta úplně poslední. Oproti Mouše má ale výhodu v obsazení dvou menších amerických hvězd Franciscuse a Maldena a rychlejšího tempa. Dobrý film to je, ale poněkud rozpačité dojmy zanechá. ()

drankeryth

Obycajna krimoska, ktora ma ani moc nebavila, co malo za nasledok, ze to hodnotim podpriemerom. Nejako sa mi to vlieklo horko tazko dopredu a nie nabrat vacsie obratky do rozputania napinania nervov, co to vystraja samotny vrah vo filme. Najviac zo vsetkeho ma uputal obsah filmu, kde pisu ze film je plny vrazd, troska ma to pobavilo, ked som film dopozeral do konca:) Nebolo ich prilis moc, skor zriedkavo sa vyskytli vo filme. ()

Raziel_cz

Krok vedle. Poslední půlhodina má grády, ale zbytek je příliš dlouhý a utahaný, aby vás to vytrhlo. Chybí stylizace nejlepších Argentových filmů, chybí pořádná zápletka a ani ten Morricone tomu nakonec nesedne. Vrah se teleportuje vždycky tam, kde zrovna někdo odhaluje jeho totožnost a navíc ho jednoduše odhalíte podle toho, která postava je ve filmu úplně zbytečně. Má to fajn stalkerskou kameru, mordy jsou dost brutální a pointa ospravedlní zasazení i motiv vražd, ale vleče se to, napětí moc nefunguje a vůbec – o rok starší The Bird with the Crystal Plumage je úplně jiná liga. ()

Ygnor

Zpočátku mi vadil ten blazeovaný Heiderovec, avšak "koláček" s "princezničkou" byli hned prima. Pak jsem ho ale strávil a užíval si děj, který se pěkně rozjel. (Automobilová hoňka v uličkách města, sestříhaná záběry šlapáním na spojku v elegantních střevíčkách, byla přímo famózní). Poctivá, stará a napínavá detektivka s nerušícím a vhodně na pár místech zvoleným humorem (viz např. krypta). O hudbě se snad nemá ani smysl bavit. Asi tak 3,7, proto zaokrouhluji na čtyři. ()

messi@h

Devítiocasou kočku jsem vypnul po cca hodině, kterou jsem si ale opravdu protrpěl. Ospalý a nepříliš zajímavý děj mě dokonale utahal. Mám takové tušení, že většina lidí tady hodnotí spíš Argenta jako "značku" než na základě skutečných dojmů ze sledování filmu. ()

me_george

Nenudí, jen postrádá více originality. Druhé shlédnutí: No, možná to i trochu nudí. Je to takové jednoduché a bez nějakého zajímavého vizuálu či gore. ()

MFZB

Pohodový filmík, ktorý sa dobre pozeral. Normálne sa mi to viac páčilo ako tie Argentove nemožné horory tipu Suspiria, Inferno. Ešte, čo sa mi tam páčilo, tak hneď na začiatku tá scéna s vlakom, to bolo v pohode. Celkove dosť nemám rád kriminálky, no ale toto bolo,chvalabohu, pozerateľné...proste dobré 3* ()

sibskyn

Tady se podstatě jen kecá a kecá o tom, že hovno smrdí. A tři krásně(opravdu myslím krásně) natočené scény(vlak, jed do mléka, a spád do výtahu) to nemohou zachránit. ()