Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

Martin741

Podpriemerny priserne nudny film tak trochu so spionaznou zapletkou od rezisera CervenehoForda /Tece tudy Reka, Ordinary People/. Pribeh miestami priserne nudi a divak stale caka kym sa film rozbehne - no a naraz koniec. Nuda k posrani, alebo odborne- zase nieco pre vystudovane filmove teoretiky- elitare. 35 % ()

Figu

Skvěle obsazený Redfordův thriller. Opravdu do svého bijáku nacpal spousty známých tváří a nebylo to určitě na škodu. Úžasný výkon Gleesona, Jenkinse i Sarandonové. Za mě teda boduje i jindy nekvalitní LaBeouf. Je tu napětí, tempo i myšlenka. A to, že občas při běhu Robert vypadá směšně není na škodu. Tak se člověk i trochu zasměje. Za mě palec nahoru! Díky Robe! 70% ()

bourec

Robert Redford pořád utáhne film,navíc si ho i zrežíroval.Na začátku film navodí poměrně solidní atmosféru,ale po polovině tomu fakt dochází dech.Navíc celý založený na celkem banální zápletce,čekal sem něco tajemnějšího,tim pádem i dynamickej konec.Neni tam.Film plyne celkem pomalu,a já se po hodině a půl filmu začal dokonce koukat na hodinky.50%. ()

1frida2

Podobal se sve zemi, kde zil. Vse, co delal se mu vzdy darilo. Az si zacinal myslet, ze je snad podvodnik....... Ne, nejsi. Uz Ti to nebeha, jako tehda Hubbelovi, ale co neni v nohou je v hlave. Chvalitebne! ....21.5.2019 dodatek-velmi aktuální i dnes a hlavně dnes. ()

Dannysek4U

Mozna trochu generacni, ale totalne nosny a hlavne zatim jen vagne zpracovany tema, regulerne popraveny naivitou, neatraktivitou a seniorskym volanim po lepsi/nazorovy/idealistictejsi spolecnosti. Galerie klise, Redford my ass... ()

pakobylka

O (ne)umírněných rebelech, na které se téměř zapomnělo ... o ztracených iluzích, které odedávna provázejí mládí ... o investigativní novinařině, kterou živí ostré lokty (a tvrdé srdce) ... o hamižném světě zprofanovaných hodnot, který se nezměnil - jen vynašel rafinovanější způsoby vedení válek, aby přespříliš neprovokoval na domácí scéně. Silné téma je ke konci maličko rozmělněné, jak se poznenáhlu vytrácí očekávaný moment překvapení, přesto se jedná o nadprůměrnou záležitost, jejíž sdělení je mimořádně naléhavé - a stále aktuální ... 3,5* ()

Juto

Film je šikovný a má napínavý scenár pripomínajúci americké thrillery zo 70. rokov. Šokuje publikum odhalením, stále vyvoláva ďalšie otázky a vzbudzuje ďalšie podozrenie, robí to však bez náznaku vlastnej dôležitosti a ladne sa vyhýba nafúknutému napätiu. Pri všetkých týchto vkladoch, však režisér Redfort sa nevyhne postupom, ktoré skúsený divák veľmi rýchlo odhade. 6,5/10 ()

BoXBe

Asi bych Redfordovi vytknul jediné. Že z profesionality dělá rutinu a tudíž neexperimentuje, takže nepřekvapí, ale taky nemůže nic pokazit, tudíž nemůže zklamat. Podle mě natočil film o moudrosti. O tom, jaké hodnoty člověk může ztratit a získat po třiceti letech dospělého života a ty odpovědi nejsou kdovíjaké zemětřesení. Jenže Robert Redford asi cítí potřebu tuhle moudrost předat, prostřednictvím Shii LaBeoufa, i nám. A díky za to, z možnosti přemýšlet mám častěji větší zážitek než z možnosti nechat si mozek vymazávat. Byl to více než příjemně strávený večer u filmu, u kterého dialogy zkušených herců rozplétají jednoduchý příběh o ideálech a realitě. Takové už dnes dělá snad jen Redford, pár dalších statečných a televizní produkce. Quo Vadis Hollywood? ()

laik_60

Taká typická oddychová Redfordovčina. Troška napätia, troška naháňačky troška novinári, troška FBI , aby napokon všetko dobre dopadlo. Výhrady mám proti hlavnému predstaviteľovi, Podľa scenára ho mal hrať muž ktorý pred 30 rokmi bol študent a nie sedemdesiatnik Redford. :( ()

dr.fish

Pořád to ten Redford umí. Dokáže vyprávět příběh člověka, který ve snaze očistit své jméno kráčí proti proudu času a hledá svou starou partu radikálů, konkrétně svojí bývalou. Nejde ani o to, jak to vlastně dopadne, jako o tu cestu samotnou. Ta je zajímavá, setkání s lidmi po třiceti letech, jejich životní obraty a to, kde jednotlivě skončili, přestože všichni stáli na stejné startovní čáře. Jak se vzpomínky derou na povrch a věci dávno zapadlé do prachu ožívají. Stáří přináší i tuto změnu a o tom nám chtěl pan režisér mimo jiné také povyprávět. No a taky je to taková trochu novinářská kriminálka. Konec byla na mne příliš moralitka, takže 70% ()

Mirokukii

Kvalitní žánrovka se skvělým Redfordem, jak před kamerou, tak i za ní, dokazujícím, že vyprávět příběh stále umí a v přílišném poklidu odkryvá jednu pravdu za druhou. Avšak bez většího překvapení, a návalu emocí směrem k divákovi. Dobré dialogy a výborní herci. Nesympatický LaBeouf jako neodbytný pisálek, o kterých si já vždy budu myslet svoje, ať píší o čemkoliv. ()

LiborGondek

Sice nudné, přesto zajímavé a reálné drama. Redford zde není mladý a ani se tak nechová. FBI zdárně uniká, jen když je ve výhodě, když už ale nemůže vzdává se. Přesně tak by to mělo být. ()

Mrkvič

Pravidla mlčení se ze začátku tvářila jako úžasný až geniální počin. Postupem času jsem ale pochopil, proč film s takovým hereckým obsazením prošuměl a neslyšel jsem o něm. Většina hereckých hvězd se ve filmu jen mihne a vyloženě potěšili jen Shia a Gleeson. Rafinovanost později vystřídalo mlhavé tápání, které završilo přidání lehké romantiky, které brutálně upozornilo na hlavní skrývané tajemství příběhu. Bohužel. ()

Johnny.ARN

Skvelý Redford v silnom príbehu o minulosti a súčastnosti, lebo minulosť vás vždy dobehne. Možno trošku dlhé a bez patričného tempa, o to viac postavené na postavách a súvislostiach. Dobré ako kulisa napr. 2 z 5 ()

venison

Typický Redfordovský investigativní thriller o jednom proaktivním novináři, bandě bývalých nyní přestárlých revolucionářů a jeden nevyřešený policejní případ.. Obstojný thriller, ve kterém potkáme hvězdy jako Robert Redford, Susan Sarandon, Nick Nolte, Richard Jenkins, Stanley Tucci, Shia LaBeouf a další. Dvouhodinová stopáž absolutně nevadí - příběh se hezky vypráví, objevuje se spousta dílků skládačky a vystupuje spousta zajímavých postav.. A co tomu chybí? Větší náboj a více koření, aby se tento film stal nezapomenutelný - takhle opravdu jen skvělý průměr :-) ()

Pavlínka9

Robert Redford a pro mě jeho klasický způsob natáčení a tématu. Je to hodně dobrý společenský triller, kdy si pořád říkáte, sakra - kam to jen utíká :D A pak k tomu dojde - dockvaklo mi to v hlavě jako druhá kostička lega...Je to sice takové pomalejší, herecky dost zvláštně zkombinované - ale je tam veliké množství skvělých herců - mě nejvíce překvapil Chris Cooper, ale i tak je to spíše podle mého názoru film spíše pro mého tátu :D Je to skvělé téma, snaha zachránit budoucnost své dceři (pšššt), rozlousknout nějaké to tajemství a ospravedlnit se...Člověk se žene až do na hranice s Kanadou, aby pak pomalu dostal infarkt v lese, ale i tak to stojí za to - jelikož láska, ať ke komukoliv, Vás žene kupředu... ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)