Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

Kimon

Příjemné pokoukání v době toho dnešního všemožného filmového marastu. Mě Robert Redford v žádném případě nezklamal. Obdivuhodné herecké i režijní podání v jeho věku. ()

PROROK14

V prvej polovici ma to ešte bavilo, ale potom to začínalo byť nudné. A nekonal sa ani strhujúco napínavý koniec. Najzaujímavejšia z celého filmu bola Susan Sarandon, a jej rozhovor s Šiom bola najsvetlejšia časť filmu. Dobre no, aj Robov zdrh z hotela mal niečo do seba. Ale to kvákanie pol hodinu pred koncom ma naozaj ubíjalo. Škoda, myslel som, že na tie 4* by to mohlo byť. A Šia mi pripomínal môjho bratranca :D ()

Tommassi3

"Ony existují pravidla pro to, co děláte ??" Hezký šťouchanec nesmírně pesimistického bijáku, dlužno dodat, že zcela pochopitelně velmi nedoceněného.. Výtečného bijáku zároveň inspirativně starosvětského i filmařsky současného.. Přiznávám, že mi velmi dlouho jaksi nedocházela skutečnost, na niž výborně (po)ukazují právě zdánlivě stoneovská Pravidla mlčení, totiž kolik společného mají režírující pomlčka hrající legendy Robert Redford s Clintem Eastwoodem, zvlášť v oné nesmírně sebereflexivní a sympatické ochotě ironizovat své vlastní ikonické role, potažmo škatulky, které je vlastně kdysi učinily slavnými.. ()

Terva

Je v tom cítit snaha natočit něco, co fungovalo před dávnými časy. Tady to ale vůbec nefunguje. Kdyby alespoň Robert Redfodr přidal víc akčních scén. Prostor pro ně byl. ()

NinonL

Příliš komplikované, propletené a v důsledku i málo srozumitelné. To hlavní, odsouzení podílu vlády a jejích orgánů na vyšetřovaném masakru, chybí. Škoda. ()

MartinezZ

Everyone has ghosts of past. ~ //Spoilery// Pokud bych si měl vybrat mezi starými bardy Eastwoodem a Redfordem, volil bych bez přemýšlení Redforda. Velmi pomalu a pozvolna rozplétaný příběh radikalizovaných mírových bojovníků za svobodu a změnu myšlení hybatelů světem, kterým se jednou podělanou nedomyšlenou akcí obrátí vše naruby a po 30 let se skrývají před světem kryti cizími životy. Domino začíná ve chvíli, kdy jeden článek řetězu nechce načínat 31. rok stejného "svobodného" života a strhává malou lavinu, postupně stravující i ty, kteří by rádi prožili život v systému, proti kterému bojovaly, ale který je pohltil. Jenže kdo vám uvěří, že vy, ač člen hnutí, jste v oné osudné chvíli nefigurovali? Ten, kdo figuroval. ~ Nevím, kdy konkrétně bylo scénářem zamýšleno prokecnutí pointy, mě pomalu docvakávala až od chvíle setkání reportéra s dcerkou v baru a informace o jejím adoptování. Jasné, čí je, bylo z následného rozhovoru při doprovodu do školy a potom už jen následovalo dovysvětlení v chajdě. Překvapují mě některé komentáře, já se vůbec nenudil a nepřišlo mi, že by zde bylo pro nudu i místo. Samozřejmě pokud někdo čekal akční thriller v čele se 76 letým Redfordem mohl být pomalým tempem vyprávění spánkově překvapen. Nic to ale nemění na faktu, že jsem odcházel z kina mile překvapen, čekajíc mnohem horší zážitek, vzhledem k aktuálním 58%. Samozřejmě hlavním překvapením budiž fakt, že herci před kamerou nemládnou, Robert nám znatelně zestárl, Susan taky, ale Nick mě až šokoval. Stanley překvapil, Anny tu bylo málo :), Terrence naštěstí taky a také byl tohle snad první film, ve kterém mě nevadila přítomnost Shia. Jednoduše spokojenost. ()

Historik

Já dávám velmi spokojené čtyři hvězdičky. Film je to (pří) jemně napínavý a jak je u Redforda dobrým zvykem řemeslně velmi zručně odvedený. Takový výlet do starých filmových časů si dám líbit. ()

kaylin

V současné době, kdy vznikají film jako "30 minut po půlnoci" nebo "Argo" jsou "Pravidla mlčení" přece jen jednodušším dílem, které tolik nenadchne. Chce nám ukázat, jak hluboko mohou sahat různé intriky, jak jedna událost dokáže ovlivnit životy ostatních, ale je to prostě moc jednoduché, moc laskavé. Kdyby Redford přitvrdil, mohl z toho být zajímavější hon na jednoho člověka, ale takhle je to jen politický thriller, který úplně nenaplňuje dnešní potřeby. Ač nezávislý, pořád velmi hollywoodský. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/pravidla-mlceni-2012-50.html ()

blackrain

Robert Redford má stále energie na rozdávání a nebrání mu v tom ani vrásky zbrázděná tvář. Mladší herce hravě strčí do kapsy. Od začátku bylo jasné, kam se celý film ubírá. Přidání většího dílu napětí by nebylo na závadu. Ale nepřipadalo mi, že by se film vlekl, protože mimo Redforda tu hrají i další herci, které mám ráda. ()

..Lucas..

Po nějaké delší době jsem si pustil thriller, nevěděl jsem do čeho jdu, jen kdo tu hraje. A nebyl jsem vůbec zklamaný. Příběh je napínavý, je zde dobré obsazení, a i když to v pár momentech zklouzlo k pár nudným chvilkám, většinu času jsem byl napnutý, jak že to vůbec skončí. ()

Remedy

Žurnalistická posedlost „sólokaprem“, dávné hříchy z minulosti a v popředí všeho ušlechtilý rodičovský motiv, který je klíčem a možná i zdánlivým všelékem. Ten film je dobrý i na úrovni střetu generací, kdy se LaBeoufova postava může něco přiučit „o životě“ od té Redfordovy a vlastně i naopak. Ve výsledku jde mnohem více o jakési lehce meditativní krimi-drama, které není nijak thrillerově strhující a v podstatě neobsahuje žádné akční scény. Jenže Robert Redford to prostě celé utáhne a má k ruce herce, ke kterým až na jednu výjimku chovám téměř bezmeznou úctu. [75%] ()

dom156

Dlouho jsem se rozmýšlel jaké vlastně hodnocení tomuto snímku dám. Nakonec jsem zvolil tu lepší variantu. Filmy s tématikou soudnictví či novinařiny mám rád, což nezastírám, i tak jsem se snažil být v hodnocení objektivní. Na jedné straně tu máme velmi slušný herecký materiál a i fajn hudební podtext. Na straně druhé zas máme až moc otevřený konec a také úžasnou práci daného novináře, který se během filmu snad nesetkal s jedinou pořádnou překážkou, vše mu jde neuvěřitelně na ruku. I přes pár nedostatků film doporučuji. ()

Dont

Výčet známých hereckých tváří je impozantní a ani ten námět nebyl vyloženě špatný, bohužel tomu vůbec neodpovídá divácký zážitek. Jestliže jako herce jsem na Roberta Redforda nikdy nedal dopustit (věk se bohužel zastavit nedá), tak k jeho režijním počinům zatím hledám cestu mnohem obtížněji. Pravidla mlčení mohl být slušný thriller, kdyby se do toho podařilo dostat i nějaké emoce, zrychlilo tempo, přidala nějaká ta napínavá nebo i akční scéna a ubralo pár desítek zbytečných minut. Ještě bych přepsal a možná i jinak obsadil roli novináře, Shia LaBeouf mi tam moc neseděl, ale ta role celkově stála za starou bačkoru. Zklamáním byla pro mne i hudba Cliffa Martineze, kdy ústřední hudební motiv byl sice zajímavý, ale už jsem ho v obdobném provedení slyšel jinde. Průměrný snímek, který nijak zvlášť nezaujme. ()

Foma

Velký, velký potěšení, oživující ideály a atmosféru "šedesátek", s příjemným napětím a nenápadnou psychologií postav. ()

kajas

Skoro dvě hodiny čekáte, že vás konečně nějaký zlom v příběhu přiková do sedačky, bohužel se nic takového nestane. Průměrné, nudné, zkrátka šeď, ze které si zítra nebudu pamatovat jedinou scénu. Shia s Robertem se ale snažili (a druhému jmenovanému byste skoro věřili, že je otcem jedenáctileté holčičky, na svůj věk vypadá skvěle). ()

Skip

Co s tím, když od jistého okamžiku víte, jak to dopadne? Doufal jsem, že se mýlím, ale bohužel. Škoda, protože by to jinak mělo úplně jiné grády. Takhle to sice není špatné, ale přeci jen už jaksi ohrané. ()

berusche

SPOILER (i když malej) .... Teorie o hodných teroristech je docela fajn. Docela fajn je taky nápad o novináři, který zjistí nezjistitelné. A fajn je vlastně i to, že vše dobře dopadne. Jenže tohle všechno, zabalené do rádoby zamotaného děje, který rozmotá divák detektivek a thrillerů vcelku rychle, se nakonec nejeví tak fajn a logické. Hodní teroristi jsou jen někteří, a bůh ví, "kdo komu a za co je toho zub", novinářovy pohnutky neznáte a vlastně ani nevíte, jak na některé věci přišel (najednou je ví) a dobrý konec nebyl žádán. Já nevím, prostě mám dojem, že roztrhané stařecké koutky Roberta Redforda mě nepřesvědčí, že je to, co je, a že tomu neschází snaha nabídnout divákovi pochopit jednání postav. ()

Beagle

Podařený "retro" thriller od Redforda samotného. A zaujal mě rozhodně víc, než jeho herecké sólo z téhož roku, Vše je ztraceno. Skoro za čtyři, nebýt trochu zdlouhavé stopáže (a naopak překotného konce a rozuzlení). ()

M.i.k.e

návrat k poctivému politickému thrilleru,který svým vzezřením,tempem a vlastně i tématem jakoby utekl ze 70. let.Na dnešní dobu a pro dnešní diváky bude Redfordův počin minimálně hodně zdlouhavým a místy nezáživným,ale ani to filmu nic neubírá na dobře řemeslně odvedené práci.Sám Redford sice hraje minimálně o 20 let mladší postavu,což je ve srovnání např. s Gleesonovou postavou celkem úsměvné,ale naštěstí pro něj na sv ých skoro 80 nevypadá,takže se stím divák nakonec smíří...60% ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)