Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

Martinvon

Skvělý film. Zápletka, kdy se několik důchodců rozhodne strávit zbytek svých dnů v luxusním indickém hotelu, je zralá jako granátové jablko. Stačí jen cvrnknout a z přímočeré crazy-comedie máte najednou galerii životních osudů, laviny neodolatelných britských vtípků a taky báječnou inspiraci nejen pro to, jak stárnout, ale taky jak si užívat. Skvělí britští herci, exotické prostředí, vkusně a dráždivě pojatá erotická linka, trochu bollywoodu (možná jeho odvrácená stránka) a dokonce i jedna narážka na Jamese Bonda v prvním záběru na Judi Dench. ()

Milwa

Anglická extratřída v hereckém obsazení, bohužel už ne ve scénáři, díky kterému se ve filmu objevilo více hluchých míst, než bych čekala. Každopádně tato romantická komedie neztratila vše ze svého kouzla a líbila se mi. Je to romantická pohádka o krásné Indii, lásce, která kvete v každém věku a o důležitosti jít si svou cestou. Ano, je to schéma, ano je to idealistické a ano vím o tom. ()

Erinien

Začněme tím, že jsem hodně dlouho váhala mezi třemi a čtymi hvězdičkami. Bezesporu je to herecký koncert výtečných britských hvězd, které si na stará kolena udělaly výlet do Indie. Proto je mi líto, že jim nebylo ve filmu věnováno více prostoru a místo aby se nám herci předvedli v plné parádě, vznikla některá hluchá místa kde se film táhne a divákova pozornost upadá. Kvůli tomu jsem se přiklonila ke třem hvězdám. Jinak Meggie Smith i můj oblíbený Bill Nighty válí a chtěla bych je v tom filmu vidět častěji. Báječný hotel Marigold je krásná veselá komedie o stáří a o tom, že žít se dá v každém věku naplno a rozhodně patří mezi komedie na které se člověk rád podívá. ()

Meteorista

Natočeno s naprostým klidem a láskou k řemeslu. Pro takováto jemná dramata ze života mám slabost. Vždycky se u nich dokážu nadchnout i příjemně dojmout. A zda-li bylo právě toto cílem filmařů, nezbývá mi, než tleskat. Výborný film, který zase jednou kloubí vynikající herce s jemnou látkou, která je pro zúčastněné jako stvořená. A zase jednou film, který ukazuje postarší generaci takovou, jaká je - bez zbytečných akčních scén, s klidem a porozuměním. Tento hotel byl vážně naprosto báječný, a to bez debaty! I já se těším na to, až spatřím svůj vrcholek hory. ()

Matli

Sice přítomna celá stará Britská herecká elita, ale ničím jiným mě to nepřesvědčilo, začátek vypadal slibně, ale pak jsem usínal a usínal. Dev Patel byl dobrej, měl by mít více filmů. 37% ()

TostTom

Tohle je prostě krásný film, na který je strašná radost se dívat. Hrozně milý příběh, který je krásně odvyprávěný, se spoustou velmi sympatický a milých herců, kteří svoje role hrajou prostě skvěle. A musím říct, že bych nikdy nevěřil tomu, že by se mi takový film, když to řeknu plný důchodců mohl líbit, ale už pár let zpátky mi došlo jak jsem se mýlil. Tohle je pro mě osobně prostě, skvělý film o životě, který dokáže být smutný a zároveň i rozesmát a přitom být stále vážný a zároveň tak příjemný na sledování. Prostě když to shrnu, tak film má určitě nějaké vady, či chyby, ale to já vůbec neřeším, protože jsem si ho sakra užil a rozhodně to není na posled co se na něj dívám. 9.5/10 ()

Wolvie

Láska nebeská říznutá notnou dávkou Milionáře z chatrče,to vše za asistence britské důchodcovské elity? Ve výsledku to není tak moc děsivé,jak to zní,ale znovu se na Hotel Marigold asi nepodívám. ()

Poupe

Výborné obsazení, výborné umístění příběhu a konečně to není jen film o bandě mladých lidí! Člověk díky tomuto filmu vidí Indii takovou, jakou by ji sám nikdy nepoznal - a to tam může vycestovat jak chce. Škoda jen, že kino nepřenáší i vůni - protože jen vidět a slyšet život v Indii nestačí. Pět hvězdiček za super oddychovou komedii, která občas vžene slzy do očí. ()

Gaia.M

Zásadně nejím nic, co neumím vyslovit. / Já jsem usnul? Jsem v pekle. / Je to nový a jiný svět. Člověk se s ním musí srovnat a také v něm najít potěšení. / Vše se nakonec v dobré obrátí a když to není dobré, tak to mi věřte, že ještě není konec. / Báječný hotel Marigold je film, který neurazí. Mám ráda cizí kulturu, a tady je té indické opravdu požehnaně. Asi to nemusím vidět znovu, ale jsem ráda, že jsem to viděla. Skvělé herecké obsazení je krásným bonusem. Maggie Smith je nejlepší. ()

Arronax14

Tento film byl natočen snad přesně mě na míru. Krásné indické prostředí, výborný britský humor, silné dramatické momenty a hlavně vynikající Maggie Smith a Bill Nighy. Neváhám ani vteřinu, jasných pět hvězdiček. ()

JirkaLexa

Slušná komedie místy prohloubená dramatickými pasážemi a prvky. Film zasazen po většinu času do malebného prostřední Jaipuru (indické prostředí obdobně jako ve filmu Life of Pi). Perfektní herecké výkony všech účastníků a bez debat kvalitní jak filmová předloha, tak scénář. I přes velká herecká jména se mě nejvíce líbil výkon Dev Patela (pozitivní, hyperaktivní, zamilovaný a štěstím oplývající indský snílek), který stvárnil mimo jiné hlavní postavu filmu Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire). Dále pak Judi Dench, jejíž postava a herecká role byla také mou oblíbenou. Hudba perfektně sedící k běhu děje a prostředí. Příběh mě emotivně zasáhnul, velmi pobavil a proto jsem byl velmi potěšen... 80% ()

matkoulko

Dalsi z prijemnych filmov. Prislo mi to ako pekna metafora zmyslu zivota. Nemylte sa, nie je to o starnuti, nie je to o Indii. Aj ked som tam hned po pozreni chcel cestovat :-) Miestami mozno trosku presladene ale zato plne myslienok. Biggest failure is a failure to try! ()

Huguette

Velmi milý a poklidný příběh o lidech, kteří už něco zažili. Dev Patel je takové mladé, potrhlé zpestření. V mých očích pozitivní závěr trochu ubírá vážnosti tématu, ale s tím se tak nějak už od začátku počítá, jen jsem čekala, jestli mě závěr nepřekvapí..ale i bez toho překvapení se mi usínalo s báječným pocitem, který tento film navodil. Pokud nejste cyničtí mladí lidi, co se neumí nebo se nechtějí (zkusit) vžít do postarších lidí, myslím, že vám bude toto dílko sympatické. ()

Pet 510

Je to docela milý film a to především díky bezvadnému hereckému obsazení, sympatickému poselství a občasnému britskému humoru. Dokážu si představit, že ho spousta lidí vezme, prostě tak jak je, ale já jsem se nedokázala zbavit (přibližně od dvacáté minuty) pocitu, že se dívám na indicko-britskou telenovelu. Dialogy, ve kterých se sobě postavy navzájem svěřovaly, působily většinou zoufale nepřirozeně a vůbec všechna ta dramatičnost a množství životních převratů, problémů a dilemat, působila sama o sobě lacině. Báječný hotel Marigold sice docela příjěmně prošumí, ale problém je v tom, že ho prostě musíte nechat prošumět, nebo vás bude celou dobu otravovat ta nepříjemná pachuť telenovely a to mi vadí. ()

Ben Nevis

Asi už stárnu, protože mi film s hereckým domem důchodců nevadil a zasmála jsem se víckrát než při běžné romantické komedii z dílny USA. Nejvíce perlí Maggie Smith, ale její role spolu s rasistickými předsudky ztrácí i šmrnc. Na rozdíl od jiných filmů, které se zabývají exotikou, "Marigold" není reklamou cestovky. Indie je zaprášená a chudá, památky tam neuvidíme a kastovnický systém je přísný. Romantici a dobrodruzi v tom uvidí kouzlo, praktici uvítají postel bez štěnic. Film se zaměřuje na laskavou filosofii a děj plyne pomalu ke kýženému happyendu, protože "Všechno dobře skončí a pokud ne, tak ještě nejsme na konci." ()

hazaba

Velice příjemný snímek, kterému vládne generace britských velikánů od Judi Dench přes Toma Wilkinsona po Maggie Smith. I kdyby byl zasazen do jiných reálií než Indie, díky nim by navýsostně fungoval. Ukázaly se rozdíly mezi nimi a mladší generací a já se přistihla, že mě obrazy, kde se nikdo ze zmíněných herců neobjevil, zdržovaly a snižovaly zážitek. A přestože film nebyl zas až tak skvěle natočený a ani scénář nebyl nikterak úžasný, film se mi hodně líbil. ()

lemonova

Z hereckej plejády sa mi najprv zatočila hlava, ale veľmi rýchlo prišlo vytriezvenie. Báječný hotel Marigold bol niečím ako duchaplnejšou verziou indického Sexu v meste po päťdesiatke.. pozeralo sa na to príjemne, ale snažiť sa vtesnať do rozprávky pre dospelých hlbší filozofický presah, to jednoducho nefunguje. Musím však povedať, že jedenkrát som sa báječne zasmiala. ()

Heroine

Jedna hvězda jde jen za Billa Nighyho, a druhá za to, že NE VŠECHNO se stalo přesně tak, jak bylo už od prvních záběrů jasné. Kdyby se ubralo patosu, motivujících proslovů, zázračně fungujících promlouvání do duše, a celého toho růžovobrejličkového pohledu, bylo by líp. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson