Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

Honzad007

Nádherný snímek. Dlouho jsem se pak jen povaloval, zíral do zdi a nechával v myšlenkách dohrávat tuhle filmovou delikatesu plnou dokonalých myšlenek, herectví na nejvyšší a luxusní úrovni a tak lákavým vizuálem, že jsem si jistý, že mě za uplynulých sedm měsíců roku 2012 žádný film tolik nedostal. Pravděpodobně za to vděčím hvězdné herecké sestavě, které bych i tu největší blbost sežral i s navijákem, ale naivně věřím, že to všechno nebyla jenom jejich zásluha. Já si totiž dokonale užil! ()

Paserak

"A víte jak oslavíme 40leté výočí naší svatby?"..."možná minutou ticha?" ... Tenhle film bude asi zapomenut. A dle mého názoru neprávem. Herecká plejáda tento film zdobí jako ozdobičky na Vánoce. Lidské osudy se proplétají jako pomlázka...ech..dost těch přirovnání. BHM je velmi lidský film mnoha tváří a rozměrů. Baví mě jednostlivé postavy. Nejvíc mě tedy bavila M.Smith-typické alnglikánství z ní jen odkapává...nezapomenout anglické sušenky,že. Možná je to tím, že pro Indočínu mám svoji slabost a bývala to oblíbená destinace našich výletů. Proto jsem nadšen ze zachyceného prostředí...ano, zní to jako klišé co se vine filmem...ty barvy, pachy...útoky na lidské smysly. Tenhle film mohu z klidného srdce všem doporučit. Dávám za 5! ()

david666

Velmi příjemný film, na který se pěkně dívá zejména díky skvělým hercům, vtipu a prostředí Indie. Někdy prostě člověk potřebuje oddych, nechat se jen tak unášet a nechat hlavu odpočinout. ()

Stuck

Dev Patel opět ztřeštěný a zábavný. Ostatní filmoví velikáni hrají své role tak jak mají. No a samotná Indie opět nezklame pod krásou a prostotou, kterou nabízí, ale i chudobou a společenskými pravidly (předsudky). Hravá komedie, která mě velmi potěšila. ()

burton-ka

I ty jednou budeš stár a nebudeš vědět jak život jde dál. Bill Nighty hraje příjemnýho anglána se svými vtipnými pohyby i nepohyby dokazuje, že je absolutní špička anglického filmu spolu s celou pleádou kolegů, kde stojí za zmíňku můj oblíbený Tom Wilkinson či velká "EM" Judi Dench a životem svých pánů znalá Maggie Smith. Navíc chut' Indie dodává filmu netypický šmrnc! ()

kolodej1

jsem velmi spokojený. Inteligentní britský humor, herecké výkony, exotické prostředí, indické rytmy. To dává dohromady velmi lahodný koktejl. Film je to hodně pocitový, lidský příběh o několika důchodcích a jejich právu na štěstí. Snad jedině happyend mladého Inda mi úplně nesedl, přesto 90% ()

ariari

hm, hm..dačo tomu chýbalo...asi to, že chýbali indickí kameramani ,indický režisér a indický scénarista . možno keby to bolo o hoteli v Arábii?? ()

tucnakova

" Všechno nakonec dobře dopadne. A když to není dobré, tak to prostě ještě jenom není konec. " ( a proč indové mezi sebou mluvili anglicky ? ) ()

daleba

Nepředpokládám, že se to během zítřka v té změti silvestrovských chujovin může změnit, takže můžu s lehkým srdcem říct, že tohle byl nejlepší film, jaký jsem v roce 2013 viděl... Prostě úžasné!!! ()

vecneZivec

wow, letím si letadlem z Vegas do Frankfurtu a v nabídce filmu v tabletu v sedačce přede mnou je v neplacené sekci pouze jeden film, a to tento. Říkám si, to bude jenom scénáristická povídačka, ale vidím pár známých tváří, (Judi, Bill, Maggie), tak to pustím a úplně mě to dostalo. Film hodně působí na emoce, což já miluju a měl jsem i co dělat, aby si mě neprohlíželi ostatní cestující při mých dojetích a pocitech. Nebudu film popisovat, ukradl bych Vám polovinu zážitku. Film mě vzal za srdce a ukázal mi zase, že život nemá být o materiálnosti, ale o prožitku a o emocích... ()

fafejt001

Špatné to nebylo , občas vtipné hlášky , leč Dev dost přehrával a pár gegů to nevytrhlo .Mohlo to být zajímavější . Uvidím co dvojka . NAMASTE . ()

LencaN

Čekala jsem něco úplně jiného, ani nevím proč. Ale tohle bylo plytké. Sice snahy o hloubku tam byly, ale nějak mě to nechalo chladnou a ani jsem nikomu moc nefandila. Stejně byl happyend jako vyšitý. Především mě iritovalo všechno, co se točilo kolem mladého Inda. Chvílemi to vypadalo, jako by hráli Shakespeara. Herecky jsou tady velká esa. Bill Nighy se ukázal jako chameleon, v takové vážné povaze ho zatím neznám, možná bych si měla rozšířit obzory a mrknout na další jeho filmy. Ale ty slzy v očích a rozčilení, to bylo perfektní. Filmařsky taky hezky uchopené, Indie na Vás přímo dýchá, ten ruch, chudoba, barvy, kultura celkově.Jenže celé to bylo ... jak to říct... necelé? Nepropracované? Nebo naopak často přehnané. I když to uteklo celkem hezky, tak na 4* se u mě tenhle hotýlek nevyšplhá. ()

zodiak217

Napriek tomu, že občas som sa pomerne nudil, film má svoj vlastný štýl a atmosféru, ktorá mi príde tak nekomerčná až alternatívna, že ma celkom prekvapilo, že sa tvorcom podarilo zohnať financie na pokračovanie a ďalšiu výpravnú produkciu v Indií. Asi to bude tou krajinou, ktorá je pre nás Európanov tak zaujímavá, ale práve vďaka tomu má tento film svoj vlastný charakter a bez ohľadu na to, že to postráda humor, akciu, väčšiu dramatickosť, ide z toho jednoducho pohoda. Je to oddychovka pri ktorej snáď nezapíte, ale zanechá to vo vás taký dovolenkový dojem, kedy si môžete predstaviť, čo všetko sa môže otočiť a čo všetko môžete zažiť aj keď to vôbec nečakáte. Len musíte byť otvorení novým možnostiam a príležitostiam a nechať sa unášať novou nepoznanou krajinou. Mimoriadne oceňujem elitu britskej hereckej školy a napriek tomu, že dávam len 3*, rád si pozriem aj pokračovanie, práve vďaka tej pohodovej a exoticky - atraktívnej atmosfére, ktorá z tejto snímky priam srší. ()

Chandra

Kde jsou ty časy, kdy jsem ujížděla na happyendech a říkala si, jen houšť! Hlavně ať to dobře dopadne a všechny bytosti jsou šťastny! Jenže ty časy jsou už dávno pryč. Všem bytostem pochopitelně i nadále v životě přeju štěstí a dobré konce, ale z filmových happyendů mi často naskakuje kopřivka. Mezi dobrým koncem a šťastným koncem totiž nemusí být vždy rovnítko - až mi přijde, že se málokdy zadaří napsat a natočit konec, který by byl good and happy. Přirozený a uvěřitelný, nikoliv křečovitý a násilný. Spíš tak trochu bittersweet, možná i se špetkou melancholie, rozhodně ne tenhle happyend XXL. Jako by tu poletovala dobrá kmotřička víla, kmitala kouzelnou hůlkou a každým jedním mávnutím přičarovala štěstí a nekonečnou lásku těmhle dvěma a pak těmhle a těmhle taky. Vše se v dobré obrací až příliš rychle. Nechala jsem se zlákat skvělým obsazením a dobrým hodnocením filmu, ale na konci mi bylo, jako kdybych si zašla vychutnat jedno latte macchiato a oni mi ho vylili na hlavu. Taky to nádherně voní, mléčná pěna je nadýchaná, krásně to hřeje, jenže je to jinde, než to mělo být. A hnusně to lepí. Brutální happyendy mi prostě nesedí. Do druhého báječného hotelu Marigold se už nechystám. Jedna velká hvězdička za herce, druhá velká za humor - obojí mě opravdu potěšilo. ()

VERA

Milé, úsměvné, ideální na neklidné podzimní odpoledne. Ačkoliv film svou kvalitou dosahuje spíše hvězdiček tří, kouzelná a barvami nabitá Indie posouvá film na tři a půl a k konečným čtyřem film vytáhl Bill Nighy! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson