Byzantium

• Česko Byzantium: Upíří příběh (více)

Eleanor a Clara, dvě tajemné mladé ženy,  hledají útočiště v chátrajícím pobřežním letovisku. Uprostřed zbytků laciného luxusu a polorozpadlých hotelů se pokoušejí sehnat peníze a ubytování. Clara si začne vydělávat jako prostitutka a brzy se setká se stydlivým a osamělým Noelem, který jim poskytne útočiště v opuštěném penzionu jménem Byzantium. Clara, která vždy myslí na budoucnost, ho promění v dům neřesti. Mladší Eleanor, věčná školačka, najde spřízněnou duši ve Frankovi a prozradí mu své tajemství. Narodila se v roce 1804, ačkoliv je jí 16 let a Clara je její matka, přestože je jen o několik let starší. Přiznává, že k tomu, aby zůstali naživu, potřebují pít lidskou krev. V malém, poklidném městečku začínají umírat lidé. A minulost, před kterou dívky tak dlouho prchaly, je pomalu dohání. Zvítězí láska nebo věčný život? (oficiální text distributora)

Dont

Filmu jednoznačně škodí očekávání nějakého temného příběhu o upírech a snad i masové vraždění nevinných lidí. Jelikož jsem podobná očekávání neměl, nejsem zklamán. Není to žádný hit, ale koukat se na to každopádně dá. Byzantium je limonádová fantasy příběh o dvou upírkách, které se svým „prokletím“ nemají dvakrát snadný život. Zatímco o vhodnosti obsazení nevýrazného Caleba Landry Jonese bych si dovolil pochybovat, tak ohledně obsazení Gemmy Arterton nemám pochybnosti ani trochu. Její přednosti jsou nepřehlédnutelné. :-) ()

Skip

Pro mě možná trochu překvapivý upírský film. Nic moc jsem nečekal, ale ono to vůbec nebylo špatné. Mělo to hlavu a patu, atmosféra mě dokázala vtáhnout a i když byl ten příběh v podstatě jednoduchý, přesto jsem ho rád sledoval. ()

dee-key

U mě dobrý. Konečně po dlouhé době nějaký kloudný film o upírech, potažmo upírkách. Není to kdovíco, ale mělo to pěkný děj, pěknou atmosféru a pěknou hlavní herečku. Takže já si nemám na co stěžovat. ()

Moena

Celá ta mytologie filmu je svěží a má hlavu a patu. To filmu upřít nemůžu. Saoirse Ronan mi celou dobu děsně lezla na nervy, se svojí ublíženou, zaraženou a hlavně šíleně milosrdnou postavou. Gemmina postava je naštěstí její pravý opak. Divoká, nemilosrdná, prolhaná a samozřejmě morbidně sexy! Víc jí, a méně té zamračené puberťačky, a bude z mojí strany absolutní spokojenost. Posledním castingovou otázkou zůstává ten připosraný babochlap s vadou řeči. Kde toho proboha vyhrabali? Jinak flashbacky mají tady větší náboj než celá popisovaná přítomnost, což dávám zase za vinu Saoirse. Ale jinak bych klidně uvítal volné pokračování s Gemmou a Samem v hlavní roli. ()

fmash

Docela příjemný upíří snímek s lehce netradičním pojetím, jež mi svou civilností silně připomínalo tuhle severskou lahůdku. Jen ta viktoriánská nálada se tak úplně nepovedla a zejména kvůli Saoirse Ronan (a délce filmu) to celé působilo dost utahaně. ()

BoredSeal

Strašná nesnesitelná emo záležitost, gejzír nudy. Asi kvůli režisérovi jsem si myslel, že to nebude klasická teenagerská hovadina o upírech pro emo teenagery. ()

M.i.k.e odpad!

příště se musím lépe informovat,než si naběhnu na další podobnou srágoru ve stmívacím stylu.Neuvěřitelně rozvleklá nuda,která je místy proložena ještě větší nudou.Až se mi nechce věřit,že to má na svědomí ten kdo zrežíroval výbornou Ondine.Tentokrát to nezachrání ani proklatě sexy Gemma,kerá byla to jediné co mě u filmu jakž takž udrželo.Saoirse Ronan svůj nezpochybnitelný talent zřejmě hodlá i nadále zabíjet v podobných klenotech.nikdy víc...20% (a to jen za tu Gemmu) ()

zbyshek

Upírská story trochu jinak. Pochmurný děj, ponurá atmosféra, další podobné přívlastky bych mohl přiřazovat k filmům, ve kterých jsem viděl Saoirse Ronan. Takové filmy se mi líbí, nejsou sice nějak výborně hodnoceny širokou veřejností a neoplývají většinou velkým rozpočtem, ale mě tento trend baví. Zajímavý příběh o upírce tak nějak na jiný způsob. Upíří báchorky jsou mi blízké a proto jsem byl natěšen. Očekávání se mi dá se říct splnilo, ale nevím jestli je dobře, když největší pozornost u mě poutal výstřih božské Gemmy Arteton. 60%. ()

Marqta

Podle mého celkem povedená záležitost. Nádherná hudba, dobré herecké výkony v čele s mou oblíbenou Saoirse Ronan a poutavý příběh, který se postupně (pomalu ale jistě) rozmotává. Nejsem si jistá, jestli to byla atmosféra, nebo procítěné pojetí snímku s důrazem na emoce, co mě tak zaujalo. Pravda ale je, že jsem asi nikdy neviděla takhle "lidsky" pojatý upírský film a pokud vás tato tématika jen trochu baví, tak vřele doporučuji. Co se hodnocení týče, tak váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami- sice se makonec asi přokloním k těm třem, ale po dalším shlédnutí, to možná ještě přehodnotím. ----".I write of what I cannot speak, the truth. I write all I know of it, then I throw that pages to the wind, maybe the birds can read it."---- ()

MartinNDL

Jestli Gemma Arteton je ta, co se chlapům z celýho světa líbí, pak tenhle film budiž mou výpovědí, že směrem k ní volám NUDA, NUDA, NUDA. Saoirse Ronan je vedle ní drahokam, jedna z tisíců, divoká, hluboká, mnohovrstevnatá. A teď to vůbec nemyslím takovým tím hipster/loser pohledem, vůbec ne. Všechny ty oprýskaný chudinky ze studoven, erasmáckých párty, skejtparků, čajoven jsou povětšinou podobně plochý jako ty slizce se smějící, krásně vonící a na podpatcích stojící slečínky z luxusních barů. Tam jde jen o lou/háj kost verzi sériový výroby. Ten zásadní rozdíl je v tom, že když máš prachy, tak v pohodě z průměrný baby s trochou trpělivosti a odříkání vyrobíš Gemmu Arteton, Saoirse Ronan je ale vzácný druh, to je Nosorožec bílý severní. No a aby nebylo úplně off topic, co tu píšu, tak jestli Interview s upírem byla studie života homosexuálů, pedofilů, zoofilů a kdo ví koho, tak teď Jordan metaforuje o tom, jak je složitý být prostitutkou v různým dobách a na různých místech, no a ještě tu je ta Saoirse :-) ()

Hennes

Romantický upíří příběh má zajímavý námět, ale na můj vkus je to moc utahané a melancholické. Hudba příjemná a trefná. Štěstí že zde hrála sexy Gemma Arterton, protože oba hlavní hrdinové vedle sebe působili jako Kelly Family. ()

Havaj8

Zpočátku nezajímavej příběh, kterej nemá žádnej spád, přejde v super skládačku, kde pomocí flashbacků každej dílek zapadne tam kam má. Opravdu až takovej žánr jsem neočekával, navíc ten horor tam je jenom naoko. Atmosféra opravdu do tý poloviny hodně suchá, právě než to vtáhne trošku do děje. Pak už každýho upřímně zajímá, kdo jak dopadne. Hlavně upíři bych řekl, je pořád sympatický téma na film, a furt se to dá vymyslet na různý způsoby. Tohle svým způsobem originální je, přestože už upíři nejsou extrémní hrozba, ale v podstatě obyčejný sympatický lidi. ()

Skleena

Atmosféra tam místy je... ale celkově byl pro mě ten snímek bohužel naprosto bez výrazu... A i když by Artentonka i Saorise chtěly třeba i hrát, nemají moc co. Škoda, těšil jsem se. ()

Abes

Je jasné, že tomuto tématu sluší raný novověk. Zasazení příběhu do jednadvacátého století? Při představě absence užitých flashbacků o dvěstě let zpět, by snímek ztratil kouzlo. Nejsou to jen flashbacky, kterými si tvůrci pomáhají navodit atmosféru doby minulé. Ze stejného důvodu nám předhazují prostředí nevěstince popř. postavu trpící morem dneška, postavu jejíž šatník se zasekl někde na přelomu 18. a 19. století. ()

Nach

Ten upírský svět zde docela funguje. I ostrov s místem, kde se z vás stane upír má něco do sebe. A Saoirse Ronan je opět k nakousnutí. Tak proč tedy jen dvě hvězdy? Jednoduše proto, že u všech těchto kladů si říkám, jak to mohlo skvěle fungovat, kdybych postavám a jejich motivům věřil. Kdyby alespoň jedna postava byla v uvozovkách normální a dokázal jsem se do ní vcítit alespoň tak, aby mi nebylo jedno jestli zemře či bude žít. Sečteno a podtrženo: další snaha o Twilight, která se samozřejmě nepovedla (ostatně ani sám Twilight není dle mého moc povedený). Jsou tu zajímavé myšlenky i hezcí herci, ale to je vše. Herci nemají moc co hrát a divnost postav a nemožnost vcítit se do nich odsuzuje u mě tento film do podprůměru. 50% ()

bourec odpad!

Je to atmosféricko-melancholická píčovina,která v mym obýváku vytvořila atmosféru tak sžíravou,že sem co deset minut chtěl kopnout do plazmy,a tomu kryplovy poslat účet na proplacení za novou .Zajedno je vidět,že je to podle divadelní hry,komorní je to až moc.Herecky asi dobrý,ale k čemu,když je to nuda až mučivá.Neil Jordan do teď nic nevytvořil,a jedinej nadprůměrnej film je Ondine.A protože si na něj dám pozor,tak to tak i zůstane,asi.0%. ()

dubinak

Byzantiu teda říkám moderní upířina. Na jednu stranu jsem si od toho nic neslibovala, vlastně se mi do toho ani moc nechtělo, dokonce by se dalo říct, že jsem si tento snímek sehnala jen kvůli mému oblíbenci Calebovi, protože jsem si ho v něm nechtěla nechat ujít. Na druhou stranu jsem celé dvě hodiny dokázala udržet pozornost a díky skvělým hereckým výkonům a krásnému vizuálu jsem dostala osvěžující, atmosferickou, temnou, avšak podle mého názoru trochu moc přehranou, patetickou podívanou. Za velký mínus tu považuji hlavně časté a zbytečně dlouhé flashbacky, jež mám ráda jen v omezené míře a zajímavém podání. Celkově děj občas upadá v nelogičnosti a nepořádku a zkrátka absolutně postrádá gradaci. Jordan měl na to, přenést upíří okruh někam jinam, bohužel se to nepovedlo. ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

14.02.2012

Letošním soubojem Sněhurky (Mirror, Mirror) a Sněhurky a lovce to neskončí. Po pestrobarevné komedii a akční fantasy přijde trocha kung-fu. Studio Walt Disney se snažilo projekt, předtím známý jako… (více)