Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

hujerita

Neviem prečo má tento film také malé ohodnotenie, ale mne sa páčil a veľmi. Na 5 hviezd to nieje ale z istotou 4,5 hviezdy dám. Vôbec to nebola nuda a napínavé to bolo až do konca, hoci koniec bol predvídateľný. Atmoška bola super a hláška: "Necítim si nohy Jake!" ma dostala do kolien. Vidno že v anglicku vedia točiť výborné veci. Rád si to pozriem aj druhý krát. Dúfam že to z tým českým názvom nemyslia vážne. ()

Montmorency

Podprůměrná story, ze které je vytřískáno maximum, výborný M.Strong, křečovitý McAvoy....(Překladatele bych poslala na úřad práce - když už nemám buňky ten název něják logicky přeložit, což ho prostě nechat v originále ???) ()

Googooplexer

Prečo nie? Ale eni lepšie ani horšie než The Sweeney. Vlastne by teraz v časoch finančnej krízy stačilo, keby natočili v Británii len jeden z týchto filmov. ušetrili by divákom čas a sebe peniaze. ()

ProchySBK

To si dělaj prdel? Začátek mě namlsal, páč mam rád mašiny a bankovní loupeže, ale co se dělo dál nemá absolutně logiku. Zmínim jen jednu věc, která mi nakonec i donutila to vypnout. Týpek, po kterym jdou, se schová u sebe v hotelovim pokoji a půl hodiny to ukrojí z filmu, aby se nakonec podařilo rozkřiknout mezi lidi že tam je a tak se to dozví i policajti!!! No a nejde tam na něj zásahovka, ale mamrd, ktrej má špatný koleno z kterýho celej film tahá vodu a krev (co odpovídající zdravotní stav příslušníka bezp. sborů???). No ale to nejlepší nakonec. Lump je teda zašitej na pokoji a do jednoho rohu dá hasičák - to proto, aby potom co netrefí šesti výstřely dvě jelita co se neumí krejt a čumí s kvérem uprostřed obýváku, se pak ve skoku v bok s překulenim do strany trefil jednou ranou do 20cm tlustýho hasičáku, ktrej je až za jednim z těch blbů, ktreý do teď nemoh trefit. Kurwa drát, todle je ojeb! ()

janmatys

V kostce shrnuto Strong jako obvykle pecka, McAvoy nijak obzvlášť nepřekáží a má to celkem spád a kupodivu i pointu. Zkouřený translator názvu filmu se nejspíše uchýlil k tomuto pojetí po zjištění, že jedním z koprodukčních společností je také "between the eyes" (mezi oči) a co také jiného dostat mezi oči než jednu pěstí, že... Vítejte v Ráně je tedy velku sympatický akční film bez hluchých míst a s relativně dobrým obsazením, jenž může každý divák shlédnout bez větší újmy na zdraví a ještě se u toho místy i celkem slušně bavit. Tímto tedy zasloužených 70%. ()

Upswing

Tak toto bol u mňa pokus o "terapiu punčom", keď už tá s láskou nedopadla. Pekne nablýskaný priemer, kde bolo dosť utrpenie sledovať "fešáka" McAvoya s nečakane ryšavou bradou. Nemilo ma prekvapil ten až príliš zalesnený "Island" ... no a český dabing bol zase raz robený pošepky, stratený v tom hluku motoriek, streľby a inak celkom fajn hluku. ()

LUCCKE

Béčkový film s hereckým obsadím áčkového filmu a áčkového seriálu. McAvoy do čoho si sa to nechal zatiahnuť :( Veľmi slabučký príbeh, atmosféra priemerná, ľahko predvídateľný dej, nelogické správanie, absurdné a nudné. Takto by som to zhrnul. Neskutočne mi vadili veci ako napr. policajtka s kladivom v ruke nie je schopná sa ubrániť jednému priemerne stavanému "lumpovi" alebo to keď traja chlapi strieľajú na jedného, ktorý sedí ani nie meter od nich v malej miestnosti a trafia ho až na 6. pokus ale veď hlavne, že to malo slow motion :D Nevedel som či sa mám smiať alebo plakať nad tou stupídnosťou. 1/10 ()

Listey

Kolik jsme již viděli podobných filmů, které stojí na zkorumpovaných policistech, včetně jejich šéfa, který navíc háže klacky pod nohy jedinému správnému a poctivému poldovy?? NŮDÁÁÁÁÁÁÁ ()

Evziiik

Mírný nadprůměr, docela zajímavý snímek. James opět famózní zdrcený policajt. Bohužel mi hodně vadilo to, co je vidět snad ve všech amerických střílečkách - nikdy se nikdo netrefí, dokud to není ve scénáři. Takže všichni střílí jak o život, samozřejmě jeden větší zabiják než druhej, ale bohužel se ne a netrefí. Ale s tím už asi musíme počítat. Každopádně co mě hodně dostalo byl konec. Že se Max takhle obětoval. Za to bych dala ještě půl hvězdy víc. Protože mě to skoro rozbrečelo :) ()

Revelate_17

Nenechte se odradit absolutně dementním českým názvem, který je mimo mísu (ten, kdo ho vymyslel, by si opravdu zasloužil pěstí - a hned několikrát). Duo McAvoy a Strong válí, líbila se mi ta nejednoznačnost postav, která celkem odpovídá realitě - nikdy není nic černobílé. ()

stojan55

Tak tahle věc se opravdu příliš nepovedla. Herecké výkony průměrné, příběhová linie natažená a zmatená plná náznaků a odkazů. Příběh prostě nedokáže chytit. Od poloviny jsem to dokoukal jenom kvůli závěrečné bitvě. A i ta byla slabá. Hudba - průměr. ()

Caravagio

No od začiatku sa to tak nejak ťahalo ako sopel na rukáve. Studený, mokrý a nudný... Počas celej doby ani raz nevyšlo slnko a osadenstvo filmu asi ani nespáva... Riešia veci o ktorých už dopredu vieme ako dopadnú... No nuda. Váhal som medzi 2 a 3 ale pár akčných scén to vytiahlo na 3. Určite by som to nikomu neodporučil ani do upršaného jesenného večera. ()

JerryPilsen

Pěstí by měl dostat ten co počešťoval název!Film je nečekaně divoce nastříhán,což po nějaké době přestane vadit a postavy se opravdu nechovají podle vzorce.Postupem času je divák více a více vtahován do příběhu až mu přijde víceméně líto že už je konec. ()

PanYan

Dopozeral som a cítil sa zavedený a nevedel som prečo... Najprv ma uchvátila úvodná akčná ´in blue´ sekvencia, potom drsňácky vyholený Mark Strong a éterická Andrea Riseborough... Evokácie najprv hi-tech thrilleru, potom krimi komédie, žeby nakoniec dystopická romanca....? Trt makový! Z Creevyho prsta vycucaný príbeh nemá, okrem priebežného dialógového vysvetľovania, žiadne iné logické piliere. Nové zvraty prichádzajú zničohonič, ako blesky z jasného neba, a každú chvíľu sa zdá, že to predsa musí prasknúť a celé sa zrútiť. Podobne Creevy zaobchádza aj s režisérskymi nástrojmi: McAvoy-ovi nepovie, že v tomto filme nemá komiksové schopnosti a že to má hrať inak. Guľky v hotelovej izbe trhajú sádrokartón iba od 60 cm vyššie, takže zlák Sternwood si môže aj v najväčšej paľbe dovoliť kľudne sedieť vedľa hajzlovej misy, akoby iba načúval škriepke dvoch chyžných. Etc, etc..... Ale mám aj pochvaly: Art Department s bohatými seriálovymi skúsenosťami si svoju robotu urobil veľmi dobre a kamera je tá hlavná z lepších vecí, ktorá ťahá misky váh s hviezdami smerom hore. Tak asi pre toto som to dopozeral do konca, nevediac ani prečo. ()

danny79

Obstojne zahrane od M. Strong, ktery pusobi jako tvrdak uz od pohledu a Andrea Risebourough, ktera na me pusobi trochu tajemne. Hodne akce, ktera je take celkem v pohode, ale skoda toho mizerneho scenare, ktery film posila na odpis. ()

Danny71

Děj není z nejobjevnějších a některé scény opravdu šustí papírem, ale vizuálně je to nádhera. A pak jsou tu samozřejmě James McAvoy a Mark Strong, který by mohl pohledem propalovat ocel. Už jen kvůli nim nemůžu pod **** ()