Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

korndaddy

Chápu. Kdyby pod snímkem byl podepsanej kdejakej vošoust z Hollywoodu, už by místní elita sypala jeden pětibod za druhym. Ale vzhledem k tomu, že to režíruje nějakej Eran Creevy už to prostě musí automaticky s bodem dolů. A to asi nepochopim. Asi to bude tím, že se neřeší atomovky a různý jaderný hračičky. Neříkám, že je děj bůhví jak originální, ale nepokulhává za žádným líp hodnoceným snímkem. Spíš naopak. K tomu vynikající duo McAvoy a Strong. Asi si nedokážu vzpomenout za poslední dobu na dvojici, která mě víc bavila. Ale to je hold názor můj jakožto uživatele s uslintanejma 12ti bodama. Ale to mi je buřt......Nehledě na to, že českej název překládala asi nějakej mamrd. No? moc to teda nesouvisí... ()

tom.nosek

Velice kvalitní obsazení, dobré herecké výkony, dobrá kamera, efekty apod., ale nezvládnutý příběh. Ono by to všechno šlo, kdyby tam byl nějaký konec a kdyby to bylo víc akční - je to akční film a jsou tam celkem dvě (když zavřu obě oči, tak tři) přestřelky. Britové se mají do akčních filmů ještě co učit... Jinak zajímavý název (a naopak nesmyslný český "překlad", zas překládal někdo, kdo ten film neviděl). ()

baXter

Přiznám se, že mě nalákalo jméno Ridleyho Scotta na coveru, ale po 10 minutách mi bylo jasný, že jsem se nechal nachytat. Táhne se to jak sopel, je to strašná nuda, žádná postava mi nepřišla zajímavá a zážitek z filmu nula nula prd. ()

Corpsegrinder

Taková neškodná jednohubka s dobře natočenejma přestřelkama a bullet-time scénou lepší než měl Max Payne. Jinak ve filmu snad není postava kterou nepostřelí :)) ()

Hanys_

Chlapská jednohubka s výborným obsazením, která ale dojela na ne moc zkušeného Creevyho. Ten sice akci zvládá dost dobře, ale tempo filmu se mu rozpadá pod rukama. Připadalo mi, že to má 2 a půl hodiny a ne 90 minut. 6/10 ()

Fary

Herecky dobry, ale pribehove hrozna hovadina. Stomilionpetkrat dokola omylany scenar, proste 99 minut o nicem a akcni sceny to taky bohuzel nezachrani... ()

kolemjdouc

kriminálka tak jak je mám ráda.Je to jízda od začátku do konce.nemyslím tím nějaké divoké honičky ,střílečky apod.Ale děj má zkrátka spád.Vše do sebe zapadá.Konec je taky překvapivý.U mě dobrý.. ()

SHit4U

Konečně jsem mohl vidět to, čemuž předcházely nabušené trailery. Bohužel jsem nedostal to, co jsem očekával. Obsazení, barevné filtry, akční scény - vše napovídalo tomu, že dostanu opravdu hutný detektivní akční thriller. Což jsem vlastně i dostal, teda jenom z poloviny. Některé scenáristické řádně děravé boty nešly přehlédnout (třeba jak se zřejmě nehledanější muž ve velké Británii dostane letadlem z Nového Zelandu do Londýna). Příběh největšího kámoše Sternwooda- nedořešen. Příběh samotného Sternwooda- nedořešen. Příběh celého filmu- nedořešen. Dále pak snaha kameramana vyzkoušet všechny možné styly záběrů, které kdy byly použity (návštěva Warnse a jeho babičky). Na to jaké to mělo vynikající obsazení, a na to jak herci hráli opravdu dobře, bylo vše ostatní o level níž. Ještě, že jsem odolal a nešel na to kina. Jinak jako film před usnutím velmi dostačující. ()

woodsman

no cakal som teda odost viac velmy vela hluchych scen a dost suche ten konec to zachranil hento co mu urobil z kolenom bych ho zabil ()

laepus

Velice povedená kriminálka, která se obejde bez přehnaných efektů - děj je místy lehce nesrozumitelný, ale to k tomu patří - vše je objasňováno postupně a jestli to dává nebo nedává smysl, je podle mě u tohoto žánru jedno :) Každopádně nebýt McAvoye a Stronga, tak je film asi desetinový - já jsem ale strávil krásný večer a určitě se k tomuhle filmu někdy vrátím. Jo a ten "inteligent", který vymyslel ten český název, by měl za to dostat tak deset natvrdo! ()

Mikino00

Naprosto banální zápletka, béčkového charakteru, kde pomsta a spiknutí jsou prolnuty v jedno, všechno to dobře vypadá, ale dějově je to příšerně slabé, i taková finální přestřelka je jako z počítačové hry, tedy nerealistická. ()

Zombi

Velmi solidní akční kriminálka s perfektním vizuálem a dobrým obsazením. Akčních scén není mnoho, ale jsou efektní, slušně natočené a přitom ne samoúčelné. Strong mě utvrdil v mém přesvědčení, že měl hrát Hitmana on, na začátku v obleku a s červenou kravatou je podoba dokonalá. Příběh rozhodně neurazí, stále udržuje pozornost a hutnou noirovou atmosféru. Scény jsou zahaleny hlavně do efektní modré a černé. Spokojenost. ()

Illy

Podobné jako loňské Sweeney. Stejně chladné filtry, akce v rámci rámce a ani Mekahój, guvernér a Strong nezachrání film před scénářem. Totální stupidity (geniální plán s volavkou v nemocnici, zapomenuté glasses na místě činu) sráží tenhle snímek pod průměr. ()

Strike

Po Sweeney další příjemné akční překvapení z Velké Británie. Poctivá old-school akční krimi s parádním vizuálem. Scénář je sice předvídatelný, ale je to natočeno tak, že je to stále zajímavé a stále to má velice hutnou a drsnou atmosféru. To podtrhují velmi dobré akční scény. O hereckých výkonech se namá moc cenu bavit - již jmény naznačují, že zde problém nebude. A rozhodně není. Herci jsou všichni perfektní, ale opět ční Mark Strong. ()

jerenymo

Děj průměrný, zápletka více než nudná a předvídající. Ale pro mě je jasným kladem parádní Mark Strong (tyhle role prostě on umí). Scéna v obýváku s nejen spomalenou babičkou byla parádní. I konečná scéna celkem šla,ale........ ()

Rondell

Pomalejší rozjezd, o to lepší zbytek filmu. McAvoy a Strong je dvojka, na jakou jsem dlouho čekal. A taky za to čekání stáli. ()

martalini

Tentokrát se přesunu na druhou stranu barikády a proti hnidopichům budu tepat já a naložim tomu za 4*** Jasně, scénář neni úplně z nejlepších, ale co už, slušná a poctivá žánrovka se na něm postavit dá a kde je potřeba, tam trochu přitvrdí a zapluje do syrovějších vod. Vizuálně vymazlená skoronoirovka, která i proti předpokladům slušně, i když trošku pomalejc, vygraduje a McAvoy se Strongem zbytek hravě zvládnou udržet...mně se prostě fakt líbilo...ovšem jestli někdo bere peníze za "překládání" takovejch skvělejch názvů, tak se do služby hlásim taky, měl bych jich v zásobě spousty... ()