Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

vyfuk

Epstein a Friedman se snažili zřejmě co nejvíce napodobit kultovní Boogie Nights, což se jim docela povedlo. Kult Andersona se s tímto nedá srovnávat, ale jde o podobně vyprávěný příběh z podobného prostředí. Franco měl fakt velkou roli to se mu musí nechat. Seyfried alespoň tímto filmem dokázala, že se nemusí stále zaobírat jenom béčkovými blbinkami. Nyní nastává její posun dál. Sám osobě je film na životopisný pojmut až výborně. Vypráví to do detailů, při kterých víme o této hvězdě vše. Trhák to zrovna není, ale uspokojení zde určitě z mé strany bylo. ()

Autogram

Príbeh o veselej veci, ktorý končí v smutnej nálade, aj keď koniec nie je vôbec smutný. Pohľad na tie isté udalosti z dvoch strán a ako sa napriek výchove neoplatí byť vo všetkom poslušná manželovi, hlavne, keď je slizký už na pohľad. Celkovo je mužské osadenstvo vo filme slizké, ako sa na tú dobu patrilo so všetkými hustými fúzami, bokombradami a nižšie od krku radšej nie je nič detailne ukázané. To neplatí o ženách, ktoré tu vyzerajú značne ináč, ako v dobovej snímke, aby sa na film dalo pozerať bez estetickej ujmy, jedine tie pehy zostali. Amanda na to má a ako neslušné dievča ukázala viac, ako by som čakal, ale všetky podstatné sexuálne scény sú decentne nasnímané a zostrihané, takže sa kľudne môžu pozerať aj útlocitné povahy. City mi ranili akurát jej značne zostarnutí rodičia, terminátor model T-1000 bol ešte ako-tak v pohode, ale hviezdu základného inštinktu som absolútne nespoznal. ()

KR4T4S

Velmi učesané a soft, ale paradoxně mi to nevadilo (jak režisérsky, scénáristicky i herecky řemeslně dobře podané, avšak nic nového nepřinášející, dechberoucí nebo originální) - i když asi Lovelace taková světice asi ani nebyla. Film mě přesto příjemně překvapil; čekal jsem při nejlepším tak maximálně průměrný životopis Lindy a dostal jsem poměrně ůctyhodný nadprůměr se slušnou hlavní dvojicí SS a s nespočtem velmi příjemných vedlejších a cameo rolí (vypíchl bych Stoneovou a Notha). Teď už si jen doplnit vzdělání a zkouknout pravej Deep throat. 70% ()

fruitbueno

Velké nabubřelé nic, chce se mi říct skoro i sračka. Velký humbuk kolem ničeho. Amanda S. těžce nedobrá, bohužel i ostatní herecká skvadra stojí za starou.. belu. ()

kenkaku

Dovolím si tvrdit, že podstatně rozdílný dojem z filmu Lovelace bude mít ten kdo profanovaný Deep Throat viděl a ten kdo ne. Pro jednoho to bude dojemná podívaná nadstandardních rozměrů (nebo hloubky - záleží jestli jste muž nebo žena), pro druhé jen naivní slátanina, kterou drží nad vodou jen herecké výkony snad všech co se tam mihnou. Každopádně asi už víte do které skupiny patřím já. Způsob jakým film život Lindy podává a popisuje je prostě k smíchu. Dle filmu totiž vlastně ani nevěděla co točí a a všichni okolo se tváří jako že jsou jediní co mají jasno že točí porno (krom jí). Navíc budí dojem, že Deep Throat který točila je nevinná lechtivá komedie ke které přišla jako slepý k houslím. No hnus velebnosti... Navíc Amanda Seyfried je (IMO) mnohem hezčí než Linda a tak celý film působí spíš jako pohádka o Popelce, než jako skutečný životní osud někoho kdo si říkal Linda Lovelace. Co mě doslova posadilo na zadek byla Sharon Stone. Takhle jste ji ještě nezažili. ()

Sdoom

Nejmilejším překvapením je Amanda Seyfried, která nejen, že dobře hraje, ale i docela dobře vypadá (no oproti real Lindě určitě). Poměrně dobrý životopisný film, i když trochu jednostranně vyprávěný. V podstatě se to celé točí kolem Deep Throatu, což asi všechny zajímá nejvíc, já bych však uvítal víc info o tom, co se dělo předtím a potom. (HD, orig.) ()

sedm.1

Tento film jsem si prostě nemohl nechat ujít, a to z poměrně jednoduchého důvodu. Deep Throat totiž samozřejmě znám a mám k tomuto kultovnímu péčku i jistou náklonost, neboť jde prostě mezi těmi všemi miliardami šoustaček o skutečně ojedinělý a pamětihodný kousek, který si svou pozornost jistě zaslouží, a to přesto, že to je bez diskuzí zároveň i fakt mizerná laciná sračka. Ale to je zas jiná story. Lovelace je každopádně film mnoha tváří a bohužel nedopadl tak úplně dle mého očekávání. Co se určitě povedlo, je míra skutečně působivých a emočně vypjatých scén, které fungovali opravdu perfektně a nejednou se mnou dokázali nepěkně zacvičit. Určitě palec nahoru musím dát hereckému obsazení. Amandu Seyfried jsem nikdy moc nemusel, ale zde byla jednoznačně perfektní, uhrančivě přesvědčivá a její výkon byl prostě strhující, fakt poklona. Neméně výrazným byl ovšem i Peter Sarsgaard jako její životní druh, a i on zde podává velice nadprůměrný a nepřehlédnutelný herecký výkon. Ostatní pak okolo nich prakticky už jen paběrkují, ale i oni odvádějí příjemné, civilní výkony v zajímavých a neméně důležitých postavách. A velmi mě oslovil i hudební doprovod. Bohužel, ale ani lavina silných a fungujících emocí, a ani skvělé obsazení nakonec nepomohlo tento film vytrhnout z průměru, neboť těch negativ je tu vážně mnoho. Ať už jde o velmi zvláštní a z mého pohledu ne zcela povedenou konstrukci odvyprávění příběhu, tak jistá citelná mdlost a chladnost, vztahující se též k samotné zápletce, kdy tvůrci jen tak jakoby se pohupovali po hladině veškeré té špíny, násilnosti a zkaženosti, a ani trochu se jim nechtělo zajet pod onu úroveň, která by mohla pobouřit a zneklidnit, ale o tom právě život Lindy Lovelace byl. A je to veliká škoda, protože jak doba, tak prostředí a lidé v něm se pohybující, a samozřejmě i právě Lindin příběh k tomu doslova vybízeli, udělat film, který by byl syrovější než cokoliv předtím, respektive syrový, jako Deep Throat samotné. Tento odvyprávěný příběh první světové pornohvězdy, která do toho všeho padla tou nejhorší možnou cestou a spíš než slávy si užívala muka utrpení, je nesmyslně uhlazený, kultivovaný a zbytečně přístupný masovému publiku, které o to stejně nestálo, a to vše se jen pak ještě navíc odrazilo i na nedůstojné atmosféře celého filmu, která měla mít ve výsledku možná vůbec tu nejdůležitější roli a ten film mohla posunout na zcela jinou úroveň. Každopádně, je určitě dobře, že tento film vůbec vznikl, já jsem rád, že jsem ho měl možnost vidět, je zajímavý, je poutavý, je působivý, bohužel ale vinou tvůrců je svým zpracováním natolik nevýrazný, že právem nedosáhl takové pozornosti, jakou by si ovšem jak kvůli Hlubokému hrdlu, tak samotnému příběhu Lindy Lovelace zasloužil. ()

charlie_ando

Každý příběh má svůj rub i líc. Tenhle film líčí pohnutý životní osud první hvězdy filmů pro dospělé, respektive vykresluje její dramatický partnerský vztah svázaný předsudky a násilím. Lindu Lovelace si zdařile zahrála Amanda Seyfried a ukazuje, že v sobě má velký herecký talent. Jejího násilnického, panovačného a oslizlého manžela Chucka Traynora rovněž povedeně ztvárnil Peter Sarsgaard. Ve vedlejších rolích se představil pan “božský“ Chris Noth jako mecenáš a tvrdý podnikatel Anthony Romano. Krále nahoty Hugha Hefnera si střihl ležérní James Franco. První asi půlhodina ukazuje Lindinu rychlou a zářivou cestu ke slávě, ale jak se říká, není všechno zlato, co se třpytí a tak zbytek filmu popisuje odvrácenou stranu slávy a to co je skryto za dveřmi nerovného manželství. Díky častým flashbackům je děj možná lehce nepřehledný. Rovněž díky autorské invenci je příběh trochu přikrášlený a vzdalující se skutečnosti. Retro look dávno zašlých let minulých skvěle navozuje zrnitý filtr a dobová muzika, která se zdařile prolíná s tklivým instrumentálním soundtrackem od Stephena Traska. Vcelku povedený malý film o dramatickém životním osudu ženy, která po sobě zanechala hlubokou stopu. PS: Dobře si pamatuji, jak jsem Hluboké hrdlo (Deep Throat) s francouzským dabingem promítal na festivalu Otrlého diváka a měl jsem hluboké obavy, že se celý film v promítačce rozsype díky svému dezolátnímu stavu zapříčiněnému naprostým opotřebováním… ()

666Carnage

Jo třeba na tom něco pravdy je třeba taky ne. Je to sice zpověd královny porna ale je to jako jinde. Ženská co má úspěch a nechá sebou orat protože má city k někomu koho ůdajně miluje. Kdyby ho poslal do prdele hned jak jí to zařídil měla by svatej klid. Film je pěknej o tom žádná ale kolik eště musíme vidět zpovědí aby to bylo podle skutečné události? Mě tohle stačí. Vim aspoň něco a to je dneska víc než nic :) ()

KoRner

Ten CZ/SK názov veľmi zavádza, pretože "pravdivý" príbeh Lindy Lovelace pripomína iba zďaleka. Na to, koľko je tam hviezd obraz pripomína televíznu produkciu a film je skôr náborový príbeh nejakej feministky, ktorá si vysnívala krásne, nevinné mladé dievča, ktorú zlý muž nanútil točiť filmy pre dospelých. Pravda aspoň je, že mladá bola, ale iróniou je, že práve porno a s ním spojená sláva ju zachránilo od omnoho hnusnejších vecí, ktoré robila predtým. Mohlo to radšej pojednávať z morálneho hľadiska, či sa jej ten život vlastne podaril, alebo nie. Prípadne jej angažovanie feministkami. Koniec koncov, nie je to úplne zlé, ale je to asi životopis o niekom inom. ()

Lisabellla

Udělám výjimku a sepíšu si koment k tříhvězdičkovému filmu - Ani nevím, co se čeká od filmu, který je nadepsán "zpověď královny porna". Tohle moc ne. Byl to takový lehce vlažný příběh o lehce vlažné polykačce. Nebýt pár facek a náznaku nějaké sprostoty, asi bych dala ještě o hvězdu méně. Nikam jsme se nedostali. Nic jsme se nenaučili. Amanda je mladá a sladká, to je bezesporu, ale celý film neutáhne. Chytnout to tak nějakou šťavnatou pointu, náboj .. mohla to být trefa do černého. Nakonec proč by 92 minut mělo definovat celý život? ()

iXtr3m3

Premárnená šanca na ďalší zaujímavý kúsok, ktorý by bol o porne a pritom bez porna. Žiaľ, zostalo to tak na pol ceste, pritom casting nebol zlý, škoda. Na fantastického Dirka Digglera a Boogie Nights sa toto ale neťahá ani náhodou. ()

Hanys_

Příběh kdysi nejslavnější pornoherečky působí až moc televizně a krom boží Amandy (pro tuhle dívčinu mám slabost od "Chloe") a fain slizouna Sarsgaarda nic moc zajímavého nenabízí. Nic šokujícího neuvidíme, takže tohle suma sumárum vypadá jako další obyčejný film o "domácím" násilí. Příliš povyku pro nic. 5/10 ()

MareT.

Velice prumerna zalezitost! Je to bez emoci prevypraveny pribeh jedne nestastne zeny, ktera se nechala ovladat jednim hulvatem. Jo a shodou okolnosti natocila nejvydelecnejsi porno. To je vse. Verim ze takovych chudinek, co natrefi na grazla je svet miliony. ()

bloodline

Strč prst skrz krk i riekol Hospodin Chuckovi Traynorovi. Nuž, ale Chuck, tvor lenivý a na výslovnosť neschopný, pozmenil jednej mladej slečne tento logopedický hlavolam pri posteľnom harakiri a všetko ostatné vyfrcla história na plátna kín. Teraz vzrušene vyvstáva otázka, kde sú tie časy, keď aj bezduché porno vypredávalo sály, zarábalo nekresťanské peniaze a stalo sa intímnou modlou popkultúry? Pritom stačilo tak triviálne málo... Žiaľ, Lovelace zostala svojmu fetišu tržbovo aj statusovo na hony pána Rosenberga vzdialená. Kvalitatívne nadchli rodinné pasáže a Sharon Stone (ktorú som mimochodom nespoznal!) s Robertom Patrickom položili latku nie vysoko, ale agresívne na lopatky. Ostatné pôsobilo misionárskym dojmom nudy, bez orgazmu či drsne dramatického prirážania, čo sa pri minutáži jemne presahujúcej 90 minút rovnalo rýchlovke vo výťahu z prízemia na tretie medziposchodie. Malý gašparko je malý gašparko, s ním Shakespeara nespravíte, nech má aj korpus Channinga Tatuma. 3 a 1/2* ()

kolemjdouc

tvůrci pojali téma lišácky.V USA ,kde by je mohli náboženští puritáni eventuelně lynčovat,si nemohli dovolit jít až na hranici tamní konzumní etiky,natočili dílko kterak padlá děva měla kliku a po 17 dnech v pornoprůmyslu (samo že proti své vůli) byla osvobozena a jak jinak,napsala o tom knihu.A stalo se ,že se vlk nažral a koza zůstala celá.Nechci zlehčovat samotné téma ale zpracování ...to by fakt jeden plakal.Čiší z toho upachtěná snaha zobrazit reálně rok 1970 a více.nepovedlo se. ()

HonzysKISS

Moc hezky natočený příběh o slavné Lovelace. Je to spíš takový ten film o klasické blbce, co se nechala prostě přemluvit na tohle. Na to, že to má být o pornu, tak toho sexu tam ani tolik není. Stejně tak jako toho násilí, přitom je to jedna z důležitějších stránek. Třeba scénka v hotelu na „večírku“ byla zbytečně odfláknutá. Nebo velká škoda, že nebylo nic zmíněno o ostatních snímcích Lindy. Jinak to zachraňují herci, tedy kromě jediného Starsgaarda. Ten mi přišel nesympatický už od pohledu. Díky bohu za Amandu. Čekal jsem od toho malinko odvážnější podívanou, ale i tak docela dost dobrý na zhlédnutí. Za její kozy bych tomu dal plný počet. Není to vůbec špatný film, ani na moment jsem se nenudil, ale kdyby to bylo delší a o krapet víc propracovanější, tak potom by byl výborný. Takhle je to jako každý jiný film na podobné téma. Tím pádem se na tohle bohužel rychle zapomene. 7/10 ()