Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

nenet

Dobrá podívaná, slušný humor, pár originápních nápadů. Myslím si ale, že potenciál filmu byl vyšší. ()

Miagy

SciFi je snáď môj najmenej obľúbený žáner, preplastikovaný Cruise takisto nepatrí k mojim najobľúbenejším hercom. To, čo však film ponúkol, som ani v najmenšom nečakal. PLUS: vynikajúce akčné scény, mimikovia, dokonca T. Cruise a jeho herecký výkon, časová slučka, vysvetlenie filmu, ktoré malo hlavu i pätu, hudba, humor, veľkolepé scény a hoci sa dej opakoval, vždy ponúkol niečo nové. MINUS: Fakt asi nič. ()

Stanix

Looper, Groundhog day, Twelve Monkeys, Source code, a mnoho dalších, to jsou snímky o cestování v čase, jakožto jeden z nejvděčnějších témat sájns fikšn a zároveň nejjednoduší metoda jak doblbnout diváka, neboť se tímto dají omluvit jakékoliv díry a nekorektnosti děje. Čert to vem, že je timetravel absolutně iracionální. V EoT se jedná o čirou zábavu nebranou tak navážno jak by se u blockbustru čekalo. Snad proto jsem se s Tondou Křížkem bavil naprosto geniálně. Úpřímně nevím jak to dělá, ale tady dokázal zahrát 30ti lety pako tak přesvědčivě, jako kdysi před 20 lety. Neskutečná zábava, už teď se těším na brzkou druhou projekci. ()

Bezda22

Čekal jsem bombu a taky jsem jí dostal. Nemám co vytknout. Cestování v čase, akce, dobrej příběh. Tady neni vo čem. ()

JohnZ87

Spojení Tom Cruise + sci-fi se už v minulosti několikrát osvědčilo a ani tento film není výjimkou. Velmi slušná akční sci-fi a originálně pojatý nápad s časovou smyčkou. Každá smrt hlavního hrdiny znamená restart dne při současném zachování všech vzpomínek. Kromě spousty znovu prožívaných, leckdy úsměvných, situací (scénky s Billem Paxtonem) to přináší také jedinečnou možnost poučit se z předchozích chyb a dostat se v dalším pokusu boje o přežití zase o kousek dál... 90% ()

sigi2

Chcelo by to začať negatívami. Ťažko ale niečo vytýkať filmu, ktorý je síce "letným blockbusterom", ale doznieva v človeku ešte na druhý deň ráno. Filmu, kde všetko funguje ako má a režisér, scenárista i herci šliapu na plné obrátky. Takže zostane len pri pozitívach, z ktorých to pre mňa úplne najlepšie je, paradoxne, iba jemnučko naznačená romanca. ()

fallanga

Důkaz toho, že i manga může mít dobrou live-action adaptaci. Stačí to dát Amíkům, kteří mají zkušenosti, ne Japoncům, kteří o live-action neví vůbec nic. I přes rozdíly v příběhu, je to pěkná adaptace. Čekal jsem trošičku více psychologických částí, psychické zhroucení hlavního hrdiny a podobně, ale nakonec jsem se obešel i bez toho. ()

himor

Kupodivu viac ako dobrý zážitok. Placentožrút Cruise mi vôbec nevadil, sadol do príbehu aj do filmu veľmi dobre. Emily Blunt ako drsňáčka pôsobila miestami až moc sexi, ale to mi nevadilo :D. Efekty na superúrovni, samotný príbeh bol dosť dobrý, nejaký prešlap som ani nezaznamenal, všetko dobre zapadlo. Aj po nejakom čase som na film nezabudol, takže mal niečo do seba. Objektívne 90%. ()

Shitonit

Nedovolím si to moc rozváďět, abych to zas nějak nedojebal.. Jedná se o film, jiný, lepší, akčnější, plnej Cruise, plnej megařežby, plnej různých zvratů, ale naštěstí absolutně bez bohapustých hoven. Perfektní filmová práce. ()

kyLuke

Musím říci, že mě Sci-Fi filmy z posledních let nepřestávají udivovat, a po "Gravitaci", "Interstellaru" a "Marťanovi" tu máme další geniální dílo, které společně s jmenovanými snímky zaručuje, že pokud se najdou podobně nadaní scénáristé, o budoucnost tohoto žánru se bát nemusíme. Z mého pohledu není co vytknout! ()

nick_sekac

Podle mě se jedná o jeden z nejvíce nedoceněných blockbusterů. Vzhledem k tomu, že se tenhle žánr zredukoval na repetetivní komiksovky, které i tak vydělávají velké prachy, mě zaráží tak nízké tržby. Super postavy, humor, napínavá akce, zajímavý příběh bez hluchého místa, soundtrack. Zkrátka blockbuster, na který se dá koukat znova a znova. ()

Najt

Tohle se nedá odvyprávět, člověk by si pak myslel, co to je za kravinu. Tohle se musí vidět, protože jen tak člověk pochopí tuto jednodenní realitu. Edge of Tomorrow je další lahůdka do sbírky, která Vás ten den před spaním donutí si vzpomenout. A až se ráno vzbudíte, budete mít pocit, že už to je po druhé. Viděno v IMAX 90% ()

Scraffy

Neskutočný film nabitý akciou do posledného detailu. Scénar je nápaditý, zábavný, akčný a neskutočne premakaný. Moc nemám v láske Toma Cruisa, avšak v tomto počine bol fakt parádny! A spoločne s Emily Blunt sú veľmi dobrá dvojka. Škoda len toho konca, ktorý bol už taký klasický pre Hollywood, ktorý musí za každú cenu takto zopičiť film. Ale aj cez to všetko je tento film jedným z najlepších zo žánru. A dokonca sa už chystá aj pokračovanie, tak som naň zvedavý a dúfam, že bude aspoň tak dobrý ako tento. ()

hekla

Neskutečnej nářez! Akce po celou dobu, skvělé bojové scény, vizuální efekty a hlavně velmi zábavná hra s časem, kterou se Na hraně zítřka odlišuje od stereotypu akčňáků. Celou dobu máte pocit jako při střílečce, takže je film i velmi napínavý a autentický. Nechybí ale ani vtip. Prostě alfa-omega akčních filmů. Tom Cruise tu předvádí velmi slušný výkon (přerod z kancelářského vystrašeného vojáčka v drsňáka, co zachraňuje lidstvo, je opravdu podařený) a Emily Blunt to jako "Full metal bit**" neskutečně sluší. Chemie mezi nima by rozsekala i armádu Mimiků. ()

Jacccob

Jedním slovem úžasné. Natočit kvalitní a především originální sci-fi je dnes mistrovský kousek. Cruise a Blunt mi zde neskutečně sedli, hltal jsem doslova každou minutu, a byl bych moc rád za dvojku. PS : Na konci filmu hrající píseň od Johna Newmana "Love Me Again" je to nejlepší zakončení, jaký si tenhle film mohl přát. ()

Ondr0n

Koncept opakujícího se dne je zábavný dost, ale nuda nastává, když hlavní hrdina o schopnost vracet čas přijde. Jinými slovy, dokud se film drží předlohy, všechno funguje (předlohu jsem četl až po shlédnutí filmu). Konec původní mangy je absolutně dechberoucí. Konec filmu je jednoduchý a nezajímavý. Nebýt toho bych šel s hodnocením o dost výš. ()

asi_takovej_

asi_takovej_pocit, jako byt...asi_takovej_pocit, jako byt v tornadu...asi_takovej_pocit, jako byt v tornadu a chtit vypocitat, kterym smerem se cely ten kolos pohne kupredu. ()

Ex_Machina

"Ja tu nepatrím." Povedal by som nahlas, pretože pojem "Born to die" tu naberá úplne iný rozmer. Keby som bol nútený mať osud ľudstva vo svojich rukách ja, zamyslel by som sa, či je vôbec hodné toho, aby som sa 1000 x preň nechal zabiť. Tom si túto otázku nepoložil a preto podstupuje každodenné zmŕtvychvstanie, aby mohol znova a znova zachraňovať naše hriešne duše pred inváziou fakt hustých mimozemšťanov, pričom jeho skills sa neustále zlepšujú. A tak sa z podpriemerného vojaka každým novým nedobrovoľným navrátením z Cháronovej plťky z rieky Styx stáva stroj na zabíjanie, ktorý by mačetou rozsekal aj svorku hladných levov v Serengeti. Úloha je to neľahká, ale po boku Emily Blunt to predsa len nie je až také neznesiteľné. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)