Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

DJ Kritik

Paráda, mal som obavy, ale dostalo sa mi pekne podaného sci-fi filmu. Zápletka už veľakrát ohraná, sle tu je to pekne zabalené. Inak v 3D efekty temer žiadne a zdalo sa mi, ze tak od polovice filmu bolo pozadie rozmazané. ()

Vanguard77

Nejlepší film letošního roku. Představte si Hvězdnou pěchotu, kdyby byla skutečně skvělá.... Tak tohle je lepší. Herci jsem pasují, scénář má skvělé tempo, film prakticky nemá hluchá místa. Nejlepší je, že si film užijí i lidé, kteří nemají Cruise rádi, například moje přítelkyně :D Tenhle film má skutečně něco pro všechny, no a pokud máte rádi akční sci-fi, tenhle film má všechno pro Vás ;) ()

MartinTerran

Velmi vydařený sci-fi film o časové smyčce. Film se zase točí okolo mimozemské invaze, ale jsou do něj přidány další prvky, což film dělá zajímavým do jisté míry i originálním. Zpracování celého filmu i mimozemšťanů je povedené (trocha inspirace z Matrixu), Herecké výkony dobré, což se od obsazení Cruise a Blunt dá očekávat. Čili povedená akční sci-fi jízda se zajímavým nápadem a výborným zpracováním. Trochu škoda toho konce. Hodnocení: 87/100. ()

TonyStark

Tohle je Holywood v plné síle. Sci-fi spektákl co má zajímavý (i když ne bůhvíjak originální) příběh, velmi dobře zpracované speciální efekty a celkově je na filmu znát, že si tvůrci pohráli i s detaily. Dokonce i na mapě Evropy už nemají Československo,ale Českou republiku - haleluja po pětadvaceti letech jsme se dočkali. .Z hereckých výkonů bych vyzvednul Billa Paxtona - ten jeho hlasový projev nemá chybu :) Trochu se mi nezdál konec - tam ten scénář trošku zeslábnul a až moc připomíná Leona. ()

vlKousek

EPIC! fakt jsem byl unešenej, jak dobrý to bylo....šel jsem do kina, nečekal vlastně skoro nic a dostal hromadu skvělýho nářezu, akce, co hrodlo ráčí a propracovanou zápletku. Jako dá se říct, že už jsem hodně dlouho neviděl tak dobrou scifi...možná od dob Aliena :-) ()

Pavoll

Ľutujem že som na to nebol v kine, pretože je to super film (rozhodne jeden z najlepšich tohto roku). Hned od začiatku som vedel že nebudem sklamaný, čo sa naozaj potvrdilo. Tom Cruise bol proste boží. Tento film sa Vám nemôže nepáčiť. ()

jafuska

Velmi zdařilý sci-fi film, který je sice hodně jednoduchý, lehce předvídatelný, ale přesto Tom Cruise opět nezklamal, a opravdu umí si dobře vybrat, vždycky je to film kvalitní, napěchovaný adrenalinem, délka filmu tak akorát, a Tom nějak nestárne, pořá je to krásný herec, který je velmi sexy, a má nám ještě co nabídnout, ()

teba

S Cruisem jsem si prošla za poslední leta poměrně zajímavým vztahovým vývojem - od totální adorace (dětství/puberta) až po takřka nesnášenlivost, takže jsem například zatím vůbec neviděla asi pět jeho posledních filmů... A neviděla bych možná ani Na hraně zítřka, nebejt výbornejch recenzí, který tahle sci-fi má - a mně nezbývá, než se k nadšeným divákům přidat! Cruise se zázračně zbavil obvyklého hrdinského patosu, takže se na něj dalo zase koukat :o) Děj zajímavej, hlavně v první polovině i několik dobrejch frků... Výborná hudba!! Nezaznamenala jsem ani žádné zásadní trhliny v logice (cestování časem je, jak známo, scenáristické peklíčko). No a závěr, trefně korunovaný hitem Johna Newmana - JSEM NADŠENA!!! :o) ()

Emjecko

Na hraně zítřka nebyl v hledáčku mých filmů, které jsem chtěl zhlédnout v kině, vnímal jsem ho jako další z bééčkových popcornových scif-fi bijáků, něco ve stylu Elysium. Dobře to zní, dobře vypadá, ale uvnitř je to prázdné a jedná se spíš o jednohubku. O to víc jsem byl překvapen, když jsem se od bráchy doslechl, že už teď je Na hraně zítřka nejlepším sci-fičkem, které půjde tento rok do kin a z pomyslného trůnu ho může sesadit maximálně Nolanův Interstellar. Mé překvapení nebralo konce ani poté, co jsem Na hraně zítřka viděl osobně, a že se mi dlouho nestalo, abych den po zhlédnutí filmu řešil jeho (ne)možné závěry, které u hrátek s časem vybízejí. Teď když film na podobných hrátkách postaví svou existenci, rozhodně to není něco, co hned tak zapomenete, nebo hodíte za hlavu a pokud ano, sci-fi asi nebude vaše oblíbené kafe. Ostatní můžete číst dál, protože ve filmu se nekonají ani žádné scény, které jdou proti přirozené logice věci, podařilo se vynechat i zbytečnou průhlednost. Vždycky, když už si myslíte, že víte, jak by to mohlo skončit, přijde ladný obrat pana scénáristy (scénář je geniální), a i když film skončí, stále si nejste úplně jistí, jestli jste právě viděli to, co jste viděli. Přidejme si k tomu všemu (mimo jiné) ideální dávku různých více či méně vtipných scén, které film sice protkávají nenápadně, ale přesto tam jsou, baví, dávají vám čas na chvíli si oddechnout od akce či přemýšlení a nemůžu ani já jinak, než dát plných pět hvězdiček, doporučovat dál a těšit se na Interstellar a/nebo další podobná parádní překvapení. ()

B_Dup

Z prvních trailerů jsem kdovíjak odvařený nebyl. Věděl jsem, že na film půjdu, především kvůli tématu a představiteli hlavní role. Příliš jsem od snímku nečekal. Když jsem sledoval průběžné hodnocení zdejších uživatelů, došlo mi, že rozhodně nepůjde o nějakou slátaninu. A bylo to tak! Výborné sci-fi, velmi dobrý příběh (což mě opravdu mile překvapilo), mimici vůbec nejsou k smíchu a herci s citem vybraní. Ani závěr mně nevadil, nadšení z tohoto Limanova dílka nešlo ututlat. Na takový film jsem v kině čekal dlouho... ()

rezistence

Hned od začátku jsem se cítil jako ryba ve vodě, skvělý zvuk a ta režie, nenechala mě ani chvíli v klidu. Bohužel ten nechytrý vtip mi tam dost neseděl až na jeden, ale u toho se v kině nikdo nesmál, jen já. T. Cruise měl být tak o 10, 15 let mladší a Emily Blunt blond? Tak to můžu. O kapku více chytrosti a stylovosti, bylo by to dokonalé sci-fi. 80% ()

PAVLIS

Na můj vkus příliš rutinní, neuspokojující provedení a to i na druhé vidění v televizi. Dvě třetiny filmu se opakuje konec/restart/konec/restart až to začne být skoro nuda. Jiní už tento koncept vytěžili lépe. A když se příběh konečně trochu pohne, vyústí v obyčejnou, přestřelenou tmavou akci... Průměrná popkornovka na jedno použití. (8.4.2017 CSFD 86% / 79% IMDB) ()

Mykhaluu

Na hraně páté hvězdičky... Od začátku film šlape. Restartové scény jsou až zdrcující, je mi chlapa i líto. Ústřední dvojice hraje "prostě spolu"! Je to bomba až téměř do finále, kde, já nevím, nějak došel scénáristům nápad na finále. Takže došlo k pro mě neoblíbeným nereálným fyzickým výkonům v odolnosti lidského těla, škoda. Ale i tak ten úvod všechno přebíjí na čtyři! ()

Doutas

Mám rád sci-fi, mám rád post-apo a mám rád i videohry, jejichž postup film zdařile kopíruje. Ale ani tak jsem nebyl nijak zvlášť unešen. Cruise hraje solidně, Emily Blunt je sexy jak nikdy, a i přes neustálé opakování jednoho dne, film skoro nikdy nenudí a nevypadne z akčního tempa, za což mají tvůrci můj nezměrný obdiv. Co však plně srazilo mé nadšení, byl konec, kterému chyběla pořádná gradace a který zcela převracel logiku celého filmu. Na druhou stranu jsem ocenil, že si emzáci po dlouhé době vybrali pro své řádění Evropu namísto okoukaného Manhattanu nebo Washingtonu. P.S. Viděno příznačně při 70. výročí Dne D. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)