Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

Zl0

Veľmi tomu pomohlo že ten tuctový koniec filmu mal len toľko priestoru koľko bolo nevyhnutné. Bez toho by sa však film ani nedal spraviť, takže bez chyby. ()

biergof

Od dob prvního Matrixu jsou filmy plné spec. efektů a ulítlých nápadů. Ale až s tímto filmem po 16ti letech je to ta pravá zábava! Precizně zpracované a Tom Cruise jako by hrál sám sebe, jeho cestu z idiota na borce, po Oblivionu a tomto dílku ho opravdu začínám mít rád jako herce. ()

P.H.

Ta tma! Ta tma!!! Tma v jiných než noirových filmech by měla být zakázána zákonem. Poslední čtvrthodinu filmu jsem chytil schízu, že se mi do piva nějak dostal metanol... Ale jinak jsem si tedy pochutnal náramně, to zas jo. ()

lepik

Jak zde mnozí píšou, blockbuster takového rázu už tu dlouho nebyl. Nebudu se tu nijak rozepisovat, na to jsou tu jiní, kteří už maj leta praxe že :) Pro mě zatím nejlepší military scifi, v podstatě scifi jako takové, tohoto tisíciletí:)) Rovných 100%. Kdo neviděl, určitě sežeňte bluray a šup, koukat :) Když tomu dal i verbal 5*, to už něco znamená ne? ()

Don82

Na první pohled scífková jednohubka, která je ale v mnoha ohledech opravdu poctivě zpracovaná, natočená, naefektovaná a zahraná. Edge of Tomorrow si bezostyšně bere z různých konceptů různých filmů to nejlepší a mixuje to do zajímavého, svěžího, dobře vypadajícího, akčního koktejlu bez klišé, kterému dají palec nahoru i hardcore fanoušci oceli a doutnajících nábojnic. Režisér se s ničím nepáře a už od začátku jde tempo do vysokých otáček, akce střídá akci a divák ani nedutá, protože nemá ani páru co to tam ten Tom Cruise vůbec dělá. V dobrém slova smyslu. Silnou stránkou je právě to postupné dávkování děje a tedy i napětí. Scénáristé moc dobře věděli, že se pracuje jen s omezeným "prostorem a časem", takže se příběh sice táhne, ale bez náznaku nudy nebo vaty a pak je rychlý konec. No, ten konec. Řekněme, že každý bude mít na věc jiný názor, ale mě ta nejednoznačnost překvapivě nevadila a tak nějak mi tam i zapadla. Jsem rád, že se sci-fi opět vrací do "starých kolejí", kdy se podaří velkolepá podívaná, bez toho, aby si tvůrci hráli na všeználky. ()

Lavinia

Chlapisko díky své nevymáchané hubě donekonečna opakuje stále jeden den, den bitvy, kdy ho zabili, a stává se z ubožáčkého byrokrata naštvaným a dynamickým hrdlořezem. Coby asistenci má mužatkovskou vojandu s šerednou vizáží a povahou dikobraza. K tomu agresivní chobotnicovití vetřelci, transformerovské zbroje a hlavně tempo! Velmi šikovně a s humorem udělané opakování dne, jasný pokrok, k jehož dosažení bylo třeba nesčetně dní, naznačených, aniž by se divák nudil. Cruise nenávidím a jediné, co mi vadí, je fakt, že se na něho musím dívat. Jinak skvělý film. ()

odvedle

Dobry nasup, to teda hej, akurat ma neskutocne stvu "nocne" a pritom tie najlepsie sceny, kde, damy odpustia, hovno vidiet, len tmu a vrstvu prachu na obrazovke (po utreni prachu je stale prd vidiet). ()

Lilien

Netvrdím že je to film zlý no mňa to nechytilo už na začiatku a postupom času som čím ďalej viac pozeral na hodinky. ()

john.h

Skvělé. Akční sci-fi + téma cestování časem. Koktejl, kterej mi prostě musí zaručeně chutnat a taky že chutnal. ()

syphoon

Chvílemi jsem si připadal jak v nějaké počítačové hře. Save and load, save and load, a ve finálé checkpoint hurááá!!! :) Být hlavním hrdinou asi by mi po 5 loadech vše začalo lést pěkně na palici, ostatně i jako PC hráči by tomu nebylo jinak! Milé překvapení, ale jen nevím jestli těch loadů nebylo přeci jen až moc :) 70% ()

Maniik88

Film me gusta. Nebudem preháňať, ak poviem, že šlo o najlepšie akčné Sci-Fi posledných hoodne rokov. Film mi pripomenul také legendy ako Smrtonostná zbraň, či Posledný skaut. A prečo? Však to nie sú Sci-Fi. No vďaka skvelému vtipu, kopec hlášok, vtipných situácií a pri tom všetko išlo o vážny dej. Scenár sa hodne podaril, viacejkrát sa film vydal nečakanou cestou. Tom Cruise bol ozaj skvelý, zahral to dobre a film si užíval. Obdivuhodné ako sa už skoro 30 rokov drží na vrchole. A Emily Blunt? Super voľba, krásna baba, sem sa proste hodila a vôbec si tam neviem predstaviť Scarletku alebo inú čubku. Vizuálne taktiež paráda. Ja si len ochnem a poviem, kiež by bolo takýchto filmov viac :) ()

Milda003

Supaaaa... Tak přesně na takovejhle film jsem už dlouho čekal... Nemám rád takové to scifi, kde bydlej vojáci v latexových oblečcích na měsíci a zautočí na ně mimozemšťan. Tohle se ale odehrává v blízké budoucnosti na planetě zemi, kde pozemšťané vyrobili speciální oblek, aby byli vojáci rychlejší, silnější a dokázali odolávat útokům Mimiků.. Do toho ještě hlavní hrdina nedopatřením získá od nepřátel schopnost "restartovat den" a postupně se z posery stane největší bijec mimozemských kurev. To vše je dohromady tvoří báječný snímek.. ()

create

Po dlouhé době jsem se u filmu hodně bavil. Neměl jsem žádné velké očekávání, ale to co jsem právě viděl, mě mile překvapilo a odnáším si silný filmový zážitek. Celkově mě film docela dost připomínal Zdrojový kód (2011). Ale i když mě neohromil nápadem, zaujal mě zpracováním a celkovou atmosférou. Vážně jsem se skvěle bavil a proto hodnotím 5*. ()

Taffey

Čekal jsem, co se z dalšího scifíčka vyklube. Protože jsem byl několikrát hanebně zklamán, přistupoval jsem k filmu opatrně. A protože i tady bylo hodnocení vysoké, tak jsem si dával majzla o to víc. Ovšem konalo se milé překvapení. Scéna, kdy Cruise oblbuje a přesvědčuje Brendana Gleesona, že on není ten pravý do první linie, mi silně připomněla některé mé spolupracovníky, snažící se přesvědčit šéfa, že ve svátek do rachoty oni nemohou a to s familiérností, kterou by jim mohl i Cruise závidět. První kolo seznamovačky s četou Jé těsně po probuzení na haldě ruksáků jsem prožil s odcela výtŕazným hýkáním smíchy, ani nevím, co mi na tom přišlo tak směšného. Nejspíš jsem se dovel vžít do pozice Cruise. Ovšem s každou další rundou byl film závažnější a závažnější a musím říci, že mi bylo strašně líto, že skončil. Opravdu perfektně uděláno, včetně kvalitních střihů v jednotlivých "životech". Úplně mě dostaly hordy mimíků, to byl teda fakt skvělý nápad. Už dlouho jsem si nebyl tak jist tím, zda film dopadne, vůbec, dobře. To byla neuvěřitelná zařízení a jejich Alfy byly naprosto technicky úchvatné. Opravdu řadím tento film hodně vysoko ve své sbírce sci-fi. Po dlouhé době dávám plný knedlík. ()

HarqAlAda

Scifáč s mimoňmi, ktorí sú uveriteľní až strach. Podobne ako v prvom votrelcovi, aj tu ťažko spoznať ich anatómiu pokiaľ si nezložíte viac záberov dohromady. Cestovanie časom svieže. Od titulkov sa film rozbehne rýchlosťou ktorá vás pritlačí do sedadla a zvolní až kdesi za polovicou. Hviezda dole za neodpustiteľné veci v scenári ktoré mi dosť prekážali. Solídny akčný sci-fi ktorý sa oplatí vidieť na kvalitnom hifivifitelly. Žánrovka, ktorú treba vidieť. A pôjdem si zaobstarať predlohu ;) ()

Nelishka91

Opravdu parádní podívaná, až někde uprostřed filmu. A pan Cruise nám zde opět ukázal svůj herecký výkon, kde jsem mu uvěřila skoro všechno do posledního slova či činu. Jediná věc, která mě zaráží je konec filmu, který je podle mě trošku nedomyšlený.Osobně bych tomu dala jiný konec, než že se Bill Cage stane velitelem. Co se týče efektů na mě film působil moc pěkným dojmem, až na pár detailů. Předpokládala jsem, že Omega "mozek" nepřátel bude alespoň více ukázán, ale kde nic tu nic. Taky nechápu hierarchii jmen Omega a Alfa, když dominantní pozice je Alfa. Ale budiž, beru to s nadsázkou. Ale jinak, velmi pěkná podívaná. ()

Knor

Je to na hraně 3 až 4 hvězdiček, ale dám tři. Bezesporu jde o hodně našláplou akční sci-fi pecku, ale nedokáže si to udržet tempo a a ta laťka, kterou nasadili první půl hodinou pomalu a jistě klesá. Škoda toho konce kdy se napětí z rozhodujícího souboje o vše skoro vytratilo a nějak jsem ani neměl větší obavy o konec lidstva. No ale nakonec se mi to líbilo i když jsem čekal po zdejším hodnocení trochu víc. ()

papadoce

Sci-fi dokonalosť. Mohol by som sa tu rozpísať o trikoch, skvelom Tomovi, nádhernej Emilke, dokonalej réžii a podobne, ale načo. Doug Liman vždy vie čo robí, Tomáš zoženie pre svoje filmy vždy tučný balík prezidentov a keď sa pridá aj originálny nápad, je dielo dokonané. A Full Metal Bitch … ? … No ne(E)miluj ju. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)