Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

korbitch22

Výtečné guilty pleasure plné vychytaných scén a vizuálních parádiček, podpořené bez debat nejlepším hereckým výkonem Daniela Radcliffa v jeho dosavadní herecké kariéře.90% jede absolutní náhul neskutečných scén, brutálních dialogů a výtečné kriminální zápletky a já celou tu dobu věřil, že si užívám jízdu na plnou palbu, bohužel konec se opět nezadařil a Aja, leč velmi talentovaný režník by se měl naučit svoje výtečné scénáře lépe ukončovat.Na konci filmu vás nečeká nic než zklamání a lepší konec si budete samotní vymýšlet hned po skončení filmu a přijdete na něj prakticky okamžitě.Konec bohužel zamrzel, ale to co mu předcházelo byla dlouho očekávaná a velice osobitá fantasy kriminálka, která přikovala do křesla a po dlouhé době utíkalo 120 minut jako voda.Vytříbená a originální laskomina, kterou pokazil jalový konec.80%. ()

VenDulin85

Jako dramatické fantasy nemá Horns žádnou chybu. Co se mi zamlouvalo nejvíc, byly časové vsuvky do minulosti hlavních hrdinů, touhy jednotlivých lidí, kteří se najednou začnou překvapenému Igymu svěřovat a pak, nu ano, ty rohy, ty rohy.. Ani na casting si nemůžu stěžovat, Daniel Radcliffe s Juno Temple tvoří moc sympatický pár, dokud jej tedy tvoří. Celkově mám výhradu jen k jedné scéně před závěrem, kdy už fantasy ulítla trochu výš, ale jinak je to nanejvýš originální, skvělou hudbou doplněný snímek poslední doby. ()

heyda

Aja zaválel. Nečekal jsem nic a dostal jsem skvělou žánrovou směsku s výtečným hereckým výkonem Radcliffa. Na horor však zapomeňte. Je to především kriminální drama. Škoda toho přepálenýho konce, to už bylo fakt za hranicí, jinak nemám s ničím problém. Paráda :))) ()

mat.ilda

Detektivka s rohama, které svému dočasnému nositeli dost usnadňují pátrání po vrahovi i cestu k vlastnímu očištění... Nenadálé pravdy, které normálně nepřiznáte ani sami sobě, tak v blízkosti Radcliffových čerstvě vypučených rohů spatřují světlo světa a mnohdy se rovnou realizují, což je celkem osvěžující pohled, tvrzený skvělou muzikou, až do doby, než se sám konec tak trochu propadne do pekel. Takový naivní, položertovný thriller, který neurazil, ale vidět ho znovu rozhodně nemám v plánu. ()

Stanislaus

Asi mám nějakou poruchu, ale jak někde vidím Daniela Radcliffa, tak mi hned k němu naskočí hůlka, jizva a kulaté brýle, nicméně to je vcelku subjektivní problém. Horns není špatný horor, rozhodně bych řekl, že má nečekanou pointu, dokonce i dobré provedení. Samotný námět mi tak nějak zaváněl Vránou, protože zde šlo taky o jistou formu pomsty kvůli milované dívce, která byla zavražděna. Nakonec jsem se rozhodnul pro průměrné hodnocení - film to nebyl až zase tolik zlý, ale už byl jednou viděný někde jinde a ten konec v lese se mi zrovna moc nezamlouval. ()

MontyBrogan

Komentár s náznakom spoileru! Viac by som uvítal, keby v tejto romantickej fantasy-tragédii, skutočne figurovali parohy, než to klišé, čo z toho nakoniec vzišlo. Inak celkom zábavný film, len škoda, že sa na tú originalitu len hral. ()

rikitiki

Ujetých filmů není nikdy dost, zvlášť, když jsou ujeté správně a baví. Chlapíkovi se objeví na čele rohy, které někdo vidí, jiný ne, a pod jejich vlivem se všichni začnou chovat maximálně upřímně. Odhazují se zábrany a místo společenských lží se krade na jazyk nepřikrášlená pravda. Chlapík je pro město ďáblem a sám pro sebe možná taky, protože nedokázal zabránit zkáze milované bytosti. ___ Je to malinko Twin Peaks – zdánlivě idylické maloměsto prodchnuté zlem – s trochou komiksu a fantazy navrch. Ujetý námět neznamená, že film musí být nutně sranda, což je tenhle případ. Film je zábavný, ale ne legrační. Tedy, bohužel, až do finále, kdy najednou scénář nevěděl, jak z toho ven a tak přitlačil na pilu takovým způsobem, až se divák musí smát, místo aby tesknil po zmařených mladých životem, které padají jak domečky z karet. Je to vršení smutných až tragických, srdcervoucích osudů, jenomže tohle neprožité vydírání na mě neplatí, takže jsem se finálem filmu prosmála. Což u dramatu s hororovým nádechem asi nebylo záměrem tvůrců. /26. 6. 2017/ ()

Jinny

Film začíná mile ulítlou premisou a Aja se očividně cítí ve své vodě. Ig Perrish zkrátka jednoho rána na čele objeví rohy a všichni, se kterými se setká, na něj chrlí pravdy, které nechce slyšet. Tohle je zdaleka nejsilnější část celého filmu a je na ní něco bizardně Kingovského. Romantická část neurazí, jakkoliv je nerealistická. Zato detektivní část je mírně řečeno béčková. SPOILER O co silnější by bylo, kdyby Merrin skutečně zavraždil Ig, v hrůze na to hned zapomněl a v průběhu filmu jsme sledovali jeho cestu do pekla. Doslovně. ()

Pítrs85

Dokázal bych si představit Horns ještě víc temnější a zvrácenější, ale i tak tu máme zajímavej horor (no spíš psychodráma), kterej zaujme už jen svým (audio)vizuálem- Radcliffe vypadá s rohama frajersky, stejně tak ustřelená hlavička, nebo závěrečný vyřizování účtů, do toho hrajou songy od Bowieho, Pixies, Mansona nebo The Dead Weather. Jako taková malinko halucinogenní pohádka to dokáže rozhodně zaujmout, byť jsem od jednoho z nejočekávanějších hororů letošního roku čekal trochu něco jinýho. Ale Aja ani tentokrát nezklamal. ()

Othello

Horns selhávaj ve většině ohledech v otázkách výstavby příběhu a film vyvolává otázky i v takových jinak nevýznamných detailech jako například "O čem to je?" Chyba není na straně Aji - který dělá co může a zejména co umí (proto vrcholy snímku jsou vždycky spojeny s brakovym násilím zpracovaným prvotřídním způsobem). Při pátrání po scénáristické nesoudržnosti a vlastně i všudypřítomné demenci jsem se však ujistil, že příčinou nezdaru není nikdo jiný než - kolega Joe Hill odpustí - kolega Joe Hill. Ten si sice může měnit jméno až do bezvědomí, nicméně inspirační zdroje fotra Kinga nezapře ani kdyby byl kreol. Zejména umístění příběhu do maloměsta s vícero vedlejšími postavami, dětské vztahy přenesené do dospělosti a satanská rebelie proti kostelem nasmrádlé komuně je jak vystřižená z Kingových opusů Nezbytné věci či To. Nicméně jak již bylo řečeno, Aja s důsledností patnáctiletého dementa si poctivě celý příběh čeká na ty svoje scény, při kterých si zase hodíte nohy zpátky na stůl, na ksichtě se vám objeví škodolibý škleb, ruku zaboříte zpátky do čipsů či výstřihu přísedící a řeknete si, že taková dementní úchylárna tady zase vlastně docela dlouho nebyla a jste za to šťastni. ()

TheEvilTwin

Horns není fantasy béčko, jak se může na první pohled zdát. Ve skutečnosti je za filmem schovaná pěkně chytrá, napínavá a zajímavá detektivka ve fantasy oblečku, která mi občas připomínala nedávné Knives Out. Radcliffovu manželku někdo zabije, všichni včetně jeho rodiny jej odepsali a odsoudili, ale skutečný vrah je stále na svobodě. Peklo mu ale dá schopnosti přesvědčit lidi říkat pravdu, manipulovat s nimi, ovládat hady a na hlavu ďáblovy rohy a časem se začne odhalovat pravda. Postupné rozplétání děje je napínavé, postavy zajímavé, jejich chování logické a hlavně se režisérovi (Zrcadla, Hory mají oči, Piraňa 3D) výborně povedla kombinace žánru krimi/fantasy, jen možná trochu zamrzí, že film nezajede více do hororu. V závěru pak potěší jedno odzbrojující gore a finální zúčtování s parádním vizuálem. Harry Potter do hlavní postavy sedí skvěle - za mě je to jeden z jeho nejlepších zářezů a k výsledku nemám vlastně jedinou výtku, proto filmu klidně tu pětku dám. ()

SOLOM.

Aju a jeho filmy mám velice rád, proto jsem se na jeho nejnovější kousek vážně těšil. Osobně jsem H. Pottera neviděl, tudíž nemám k představitelovi hlavního hrdiny žádné předsudky a tak jsem se pohodlně usadil ke kompu a s chutí se na „Rohy“ vrhl. Na konci jsem z toho měl však dost rozporuplné pocity (jako u několika jiných filmů). Přece jenom jsem očekával něco jiného a tím nemám zrovna na mysli krvavá jatka, kterými je Aja proslulý. Bez těch jsem se klidně obešel. Asi nejvíc mě tu srala ona „sladkost“ některých pasáží a především pak ona sálající romantika a hraní na city. OK chápu, že se nám režisér snažil dostat pod kůži, abychom se lépe vcítili do hlavního hrdiny, ale pokud se mu zrovna nesvěřovali lidi se svými tužbami, tak to byla místy trochu nuda. Flashbacky z minulosti pěkně doplňovali děj a některé scény se mi vážně líbily – jak příběhově tak i po filmařské stránce. Kameraman se skutečně řádně vyřádil stejně jako Robin Coudert se svým smyslným hudebním doprovodem. Můj největší problém s tímto filmem však byl především ten, že se tu vzájemně prolínalo několik filmových žánrů a na ten který jsem se těšil nejvíce (hororový), byl zaseknutý někde vzadu a jen občas na mě vykoukl z té tlačenice před ním. Tím samozřejmě nechci říct, že by mě drama/fantasy nebavilo, zvláště když je v tom pořádná dávka ujeté podívané, okořeněné srandovními situacemi a hláškami, jenže když má film skoro dvouhodinovou stopáž je potřeba zápletku postupně prokrvovat a tady se to zdařilo tak napůl. Perrishovo pátrání po vrahovi své lásky mi přišlo zprvu srandovní, ale postupem času mé nadšení začalo opadávat. A to především s nástupem digitálních prvků, které jsem u Ajy očekával mnohem lépe propracované. Tímhle mě vážně zklamal a ke konci filmu jsem si začal čím dál více přát, ať už je konečně konec. Závěr se totiž v mých očích změnil na totální fiasko. Je mi naprosto jasné, že se mnou nebudete souhlasit, ale já tuhle frašku prostě nesežral. ()

eraserhead666

Knihu mám doma již dlouho, ale tak nějak na ni nebyl ještě čas. S filmem jsem čekal stejně dlouho, protože jsem si říkal, že si nejprve přečtu knihu. Ale knih k přečtení je pořád hodně a ten film mě pořád lehce trkal, tak jsem do něj šel. A tak nějak mi chuť jít do knihy trochu zakalil. Radcliffe je ve své roli hodně dobrý, film má dobré úseky, ale celkově mi to přijde jako zbytečně slzotvorná pohádka pro dospělé. Kdybych přijal, že je film věrným převedením knihy (což nehodlám, protože jsem nečetl, asi bych prohlásil, že se zde Hill pokoušel o svůj vlastní (otcův) Pytel kostí. Navíc mě tam hrozně srali ti hadi, nejen svým CGI původem, ale existencí samotnou. Úplně se mi vykouřilo z hlavy, že to točil Aja, kleplo mě to až u závěrečných titulků. Zdá se, že je Aja hezkou ukázkou toho, jak se prvotní talent dokáže vypařit. Takový slibný režisér to byl, a takhle se zakopal... Ale Heather Graham a David Morse potěšili. 2.5* ()

luka4615

Poněkud neobvyklý romantický příběh o pomstě s hororovým přesahem. Tak nějak bych v kostce popsal tento film. Horns je v žánrovém poli poněkud neobvyklým zástupcem. Mixuje v sobě tragickou romanci, horor a řadové, až klišoidní příběhy o pomstě. Právě poslední zmiňovaný fakt je zde dotažen takřka k dokonalosti. Jistě, i zde narazíte na pár "twistů" či chyb, nicméně to filmu i po pomalejším startu odpustíte a budete si užívat parádní nenáročnou podívanou s originálním řešením celé zápletky. PS: I když většina herců zůstane navždy zaškatulkována v rolích které je proslavili (Elijah Wood, Tobey Maguire, atd), Daniel Radcliffe masku Harryho Pottera zdárně shodil a přesvědčuje nás že vážně umí hrát. ()

JASON_X

Úplně živě si umím představit, že u téhle temné, romanticko-detektivní fantasy budou nahoře i dole vlhnout nespočetné zástupy emo-teenek (a možná i teenů), budou si u ní kousat nehty, skládat afektované básně, řezat se žiletkou a dělat jiné podobné kratochvíle, které obvykle taková děvčata dělávají. A musím se přiznat, že mně se to líbilo taky, mám takovéhle "dospělé" pohádky rád, svou atmosférou mi to připomnělo třeba The Lovely Bones, nebo vzdáleně i Donnieho Darka. A nehrát v tom ten nevěrohodný tajtrlík Radcliffe, dal bych klidně plný počet... i když ten konec s Radcliffem jako ohnivým padlým andělem byl už malinko trapný. (A věřím, že číst knižní předlohu, šel bych s hodnocením nejspíš ještě níž...) ()

Earl_23

Naprostá pecka! Vážně! A to jsem od Horns vůbec nic nečekal, zvlášť, když tu má tak nízké hodnocení. Film má úžasnou, ale naprosto úžasnou předlohu, která jako by mluvila z duše polovině lidí. A kritici filmové verze? Radcliffe vás vem, protože Aja to vystihl skvěle. Po stránce režie nemám výtek, vtípky byly velice povedené a soundtrack mi snad šili na míru (pravda, už byl použit v jiných filmech, ale to vůbec nevadí). Juno Temple hrála skvěle, stejně jako její dětská verze a co se Radcliffa týče - konečně se vymanil z Harryho Pottera a předvedl něco jiného. Předvedl hodně věrnou a děsivou verzi ďábla. Mimochodem, část, kdy Daniel vyleze z ohořelého auta s vidlemi v ruce nemá chybu. Velký palec nahoru za tohle dílo. Moje TOP 50! ()

Morholt

Nenáročná a hlavně neotřelá záležitost rozkročená snad do všech většinových žánrů. Mě byla asi nejblíž ta komediální složka. Chvíle, kdy se Igovi začali různí lidé svěřovat se svými problémy a dostávali záchvaty pravdomluvnosti, jsem si královsky užíval a nasmál se víc, než u většiny komedií z posledních let dohromady. Ale líbila se mi i linie pátrací a neurážela ani ta romantická. A nakonec i ten doják při jednom z rozuzlení mi přišel přirozený. S herci jsem neměl problém, ačkoliv Daniel Radcliffe si sebou pořád nese prokletí bradavického šprta a z počátku jsem s ním měl s jako alkoholickým ztroskotancem mírnou potíž. Ale to si časem sedlo. Příjemný svěží vítr za 85%. ()

Lucasion

Tak po velmi dlouhý době, mě zas zaujal nový film. Horns jsou totiž výborný. Mix absurdity, výsměchu a thrilleru. Ale jen málokterý film s tím dokáže pracovat jako tento. Ig Perrish (Daniel Radcliffe) je zamilovaný mladík, který se jednoho dne probere, má kocovinu a jeho dívka byla znásilněna a zavražděna. Jediné, co řekne - "Je to vše moje vina." Ig tak propadne alkoholu (ještě aby ne) a jednoho krásného dne mu začnou vyrůstat rohy. Divné je, že lidé v jeho přítomnosti najednou začnou říkat co si skutečně myslí a začnou se chovat jak zvířata. Daniel Radcliffe v netradiční roli se sebe setřásl Harryho ikonickou roli. Nikdo jiný by to takhle bravurně nesvedl. Horns je skutečně satira (hahaha) se vším všudy, místy ujetá a místy oplzlá. Možná bych řekl i zvrácená. Ovšem hereckým koncertem to nekončí a přes skvěle vybranou hudbu Where is my Mind a Personal Jesus se přesouváme do trošku psychologického thrilleru. Věřte nebo ne, ale to že se místy zasmějete, neznamená, že vás Horns i nedojme. Ano správně, za půlkou filmu přijde první překvapení a ke konci další. Nutno podotknout, že konec je neskutečně přepálený. Ale už dlouho mě film nechytl tak moc za srdce jako tento. Protože abych se smál, byl dojatý a ještě kroutil hlavou a bavil se. To se mi hodně dlouho nestalo. Příběh se scénářem jsou totiž opravdu dobře napsané a nečekané. Takže klobouček dolů pane Radcliffe! Tohle byla jízda. (91 %) ()

Mordenroth

Shut Up I Am Dreaming Of Place Where Lovers Have Wings. Je to viac psychologicko-romantická dráma ako horror či thriller. Napriek tomu sa mi to však príjemne pozeralo. Padlý anjel Daniel Radcliffe je fakt výborný a jeho tŕnistú cestu k hviezdam sprevádza navyše lahodný soundtrack. Film o láske, o pomste, o anjeloch a démonoch v nás, a najmä o rohoch. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)