Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

xxmartinxx

Film primitivní, zcela nerafinovaný, uřvaný, přeplácaný, klišovitý. Jenže co čert nechtěl... ono to rozhodně funguje! Rozbíjí to až poslední půlhodina, která je moc over the top, ale spíš směšná než působivá. ()

Morien

Bylo tam pár věcí, které bych označila za blbosti (asi nejhorší byl ten vypravěčský voice-over, u kterého jsem si tak z 90% jistá, že ho dodali až zpětně, protože se lekli, že to Amíci nepochopí), ale jinak roztomilé. -"Are you horny?" ()

gudaulin

S Horns jsem se v čase premiéry nepotkal a mrzelo mě to. Nápad vystavit člověka brutálnímu společenskému tlaku a psychickému strádání do té míry, že není ve stavu to rozumným způsobem unést a proti své vůli se transformuje v nadpřirozenou bytost z jiného (temného) světa, zpracoval po umělecké stránce neskonale lépe už Bulgakov v Mistrovi a Markétce. Po mém soudu má takový námět velký potenciál, jenže režisérovi a scénáristovi se ho v potu tváře povedlo dokonale promarnit. V řadě komentářů se propírá účast Daniela Radcliffa v hlavní roli. Jeho výkon sice není oscarový, ale nepřekážel mi a jeho přítomnost nakonec patřila k minimu pozitiv, které jdou o Horns napsat. Rohy mohly být ledasčím, počínaje temnou fantasy a konče hororovou komedií (vzpomeňme, jak výborně dopadly např. Čarodějky z Eastwicku). Alexandre Aja místo toho vyrobil mravoučnou moralitu plnou sentimentu, prostoupenou náboženskou symbolikou a používající ta nejprofláknutější žánrová klišé. I to bych mu částečně odpustil, kdyby nebyl tak doslovný a patetický a dokázal by být rafinovanější a imaginativnější. Tohle je bída. Celkový dojem: 25 %. ()

Dudek

Je až s podivem, že dílo s tak mizerným scénářem po celou svou stopáž neškobrtne a zdatně letí vpřed. Hillova předloha trpěla přílišnou doslovností a až trapnou snahou provést čtenáře celým příběhem téměř za ručičku. Ajův snímek toto eliminuje, nicméně děj knihy v podstatě pouze nezajímavě převypravuje. Stále se tak jedná o zajímavý nápad naroubovaný na naprosto směšnou příběhovou linii, u které tak maximálně překvapí účelné použití až karikaturních charakterů. Radcliffe, se svými třemi výrazy, není tím pravým hereckým tahounem, a jen těžko mu lze uvěřit jeho trauma, díky celkově uvolněné atmosféře tím však Rohy příliš netrpí. Největším překvapením je však celkové vyznění snímku. Ten osciluje někde na pomezí vážně míněného thrilleru a současné populární teen fantasy romance. Aja se tak díky všem těm barvičkám a slzičkám nenápadně přihlásil o další možné pokračování populární ságy Stmívání. ()

Gilmour93

Sympathy for the Devil? Tak Harrymu nalevo a napravo od jizvy vyrašily rohy. Fajn. Já jen, že mi celý film připadal, že se mu ztratili Mikuláš s andělem či že si odskočil z účinkování v nějaké televizní pohádce s Jirkou Mádlem, nicméně sám Joe Hill jeho výkon ocenil, takže pojďme k Horns jako filmu. Milovníky hororu nutno upozornit, že Butcher Aja vystrčil své gore růžky jen symbolicky, ale zato hýřil režisérskými nápady, barvitou bizarností a žánrovými hrátkami. Vyskočení ze zavedené škatulky nutno ocenit, jen kdyby se z toho ve finále nevyklubala temnotou šetřící romantická detektivka bez přidané hodnoty, co navíc koketuje s teen-bláboly typu Twilight. Tady nebyl ďábel v detailech, ale celku.. Choroba spočívající v obtížnosti převedení knižních předloh na filmové plátno se zdá býti u Kingů dědičná.. ()

George Stobbart

Neškodná detektívka pre celú rodinu, ktorá by si dozaista našla teplé miestečko v podvečernom TV programe, medzi niekoľkými opozeranými seriálmi. Aj keď je na to ale asi až príliš pekne natočená – čo je jej jediné pozitívum... Synáčik Stephena Kinga po tatovi síce zdedil trochu talentu i štýlu (spoločné témy malomesta, priateľstva, coming-of-age dobrodružstva či striedanie dejových línií súčasnosti a minulosti), no nie som si istý, či má jeho látka dostatok potenciálu na kvalitný a plnohodnotný film. Rozťahaný mystery príbeh, ktorý strieda obstojné, klišovité a až nechutne sladké scénky, pričom sa pomaly vlečie k patetickému a trápne predvídateľnému rozuzleniu. Alexandre Aja - s takýmto filmom si sa za(dr)bával posledné roky? Tak si túto kids & teens kravinu so zápletkou z Bravo Girl niekam strč! Btw. horor môže byť z výčtu žánrov pokojne vyškrtnutý a namiesto neho tam byť rozprávka. Som znechutený z toho, že najväčšie filmové sklamanie tohto roka mi pripravil práve môj najobľúbenejší režisér. ()

Aluska88

Daniel Radcliffe má štěstí na rozmanité role. Nejdříve byl chlapcem, který porazil Temného pána, poté musel čelit děsivé Ženě v černém, pak se líbal s Harrym (Osbornem:) a dokonce byl oddaným sluhou Victora Frankensteina. Tady hulí jedno cigáro za druhým, chlastá a k tomu všemu mu ještě začaly vyrůstat rohy. To je pech:) Alexandre Aja patří mezi jednoho z nejvýraznějších hororových režisérů posledních let a všechny jeho příspěvky do žánru patří mezi slušný nářez. Oproti jeho předchozím filmům mi Horns přišly o něco odlehčenější. Rozhodně však originální a osobité s výborným soundtrackem. Když jsem uslyšela Heroes od Davida Bowieho, vzpomněla jsem si na Charlieho malá tajemství, kde jsem tento song slyšela prvně. A komu by se nevybavil Tyler Durden a Marla, když to na nás vybalili Pixies s Where Is My Mind? Daniel je zde výborný a ukazuje, že se dokázal ze své nejslavnější a zlomové role postupně vypracovat až na skvělého herce, který zvládá různorodé postavy. Jizva na čele je dávno pryč a Hogwarts nechal v dáli za sebou. Herecky mu zdatně sekunduje Joe Anderson, jemuž by už někdo mohl konečně dát nějakou pořádnou hlavní roli, protože on na to rozhodně má. SPOILER: Bizarní a brutální Konec Maxe Minghelly mi zde připomíná ten, který potkal Masona Vergera v Hannibalovi a jehož ztvárnil právě Joe Anderson. KONEC SPOILERU. Závěr filmu je dokonalý. Jako "padlý anděl" mi Daniel trochu připomínal jednu z pekelných postav ze hry Doom:) ()

sniper18

Je to dosť dobrý komediálne ladený fantasy krimi thriller od Alexandra Aju. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý je hlavným podozrivým z vraždy svojej milovanej priateľky, ale zatiaľ sa mu darí zostať na slobode a to aj napriek tomu, že mu prakticky nikto neverí, dokonca ani vlastná rodina, čo ho samozrejme psychicky ničí. No jedného dňa sa prebudí s diabolskými rohmi, čo síce každý berie po svojom, ale spolu s nimi dostane aj zvláštnu schopnosť a urobí všetko preto, aby konečne našiel vraha svojej lásky. Spracovanie je celkom slušné, táto zápletka už na prvý pohľad pôsobí pomerne originálne a zaujímavo, ale zároveň cítiť, že sa na tom dá dosť pokaziť, preto som aj mal určité obavy, no tie sa našťastie nepotvrdili a väčšinu času mi to sadlo až prekvapivo dobre. Už z úvodnej perfektne natočenej sekvencie som mal skutočne dobrý pocit, ale bavilo ma to aj následne. Dej pôsobí väšinu času nadmieru zaujímavo a bol som zvedavý, aká je pravda a čo bude ďalej, poteší atmosféra malého mestečka, kde každý pozná každého, sadli mi aj vzťahy medzi všetkými dôležitými postavami a až na pár scén ma bavila aj línia z minulosti, ktorá má také príjemné čaro, takže väčšinu času som tu ani nemal moc čo vytknúť. Len škoda, že tá posledná tretina už trochu upadne, stále si to zachová nadpriemernú úroveň, takže sa na to pozerá stále dobre, ale predsa len som čakal nejaké prekvapivejšie a zaujímavejšie rozuzlenie a finále, toto mi prišlo až moc obyčajné. Ale určite musím pochváliť aj túto zaujímavú a rozmanitú žánrovú kombináciu, ako horor to vlastne vôbec nefunguje, čo ma trochu mrzí, po tejto stránke poteší vlastne len jedno drsné úmrtie, ale o to tu vôbec nejde. Až prekvapivo dobre mi sadla komédia, hlavne bitka novinárov alebo aj celá situácia u doktora, dobre zvládnuté sú aj tie fantasy prvky, k tomu zaujímavá krimi línia a príjemná romantika, vyhovovalo mi to. Herecké obsadenie je na tom dobre, Daniel Radcliffe to zahral výborne a plno zaujímavých a dobre obsadených vedľajších postáv ako Juno Temple, David Morse, celá rodina hlavné hrdinu a viacero iných. Réžia a technická stránka sú výborné, Alexandre Aja je dlhodobo mojim obľúbencom a síce tentoraz sa svojho hlavného žánru dotkol len veľmi málo, vidno, že je to talent, perfektná vizuálna stránka, zaujímavá atmosféra a fungovanie jednotlivých žánrov, tu nemám čo vytknúť. A chválim aj výber hudby. Takže Horns som si hlavne kvôli svojmu obľúbenému režisérovi nemohol nechať ujsť a síce stále sa z toho dalo získať aj viac, hlavne nápaditejším finále, ale aj tak som dosť spokojný a dostal som podstatne viac, než som pôvodne očakával. 75% ()

Eliott

Vždy je velice těžké napsat komentář k dokonalému filmu, kdy nemám téměř co vytknout. Tak ho tedy alespoň zahrnu chválou. Na úvod podotýkám, že filmy s Radcliffem nemám příliš v oblibě, jelikož už je příliš profláklej jako Harry Potter. Nemluvě o tom, že mi nikdy nepřišel dostatečně charismatický, aby zvládal hlavní role. Tohle byl však ten nejlepší film jaký jsem s ním viděl a to jeho nejslavnější příběhy z Bradavic zbožňuji. Nejvíce mne asi zaujal způsob vyprávění, jež se prolíná do dvou časových rovin s příběhem, který v podstatě nemá obdoby. S ničím podobným jako je zde, jsem se jinde dosud nesetkal. Rohy, což je také hlavní plot celého filmu, byly maximálně využity a zapříčinily celou řadu opravdu humorných scén. O horor však v žádném případě nešlo, neboť hlavní hrdina celou dobu vyšetřuje vraždu své přítelkyně za pomoci své nově nabyté zbraně. Jediné co se mi úplně nezdálo, byl konec. I když přiznávám, příliš jsem si přál nějaký krvavý happy end. PS: Dokonce i soundtrack je pětihvězdičkový a přestože se experti shodují, že by ho divák správně neměl vůbec zaregistrovat, tak tady je naopak velice výrazný a působilo to vskutku famózně. ()

3DD!3

Až na ten závěrečný fail hodně podařené. Aja se drží zpátky a slouží příběhu. Rohy mají hodně blízko Zrcadlům s Kieferem Sutherlandem. Kingovská struktura jde cítit na sto honů (autorem předlohy je jeho synátor Joe Hill) a lidští démoni vyplouvají na povrch ve zpočátku legračních scénkách (návštěva lékaře, bitka reportérů) a pak regulérní mstě (muthafuckin snakes in the muthafuckin car). Romantická linie je klasicky teenagerovská, dokonce i poměrně originální a hlavně uvěřitelná. Rohatý Radcliffe potvrzuje, že to myslí vážně, Pottera setřásl už v ruském doktorovi, tady mizí i jeho britský přízvuk. Pokud mu čich na zajímavé projekty vydrží bude dobře. Velká škoda toho přepáleného závěru. ()

hellstruck

Harry Potter nám opravdu dospěl, Daniel Radcliffe s rohy a flaškou v ruce vyvolávající v lidech jen to nejhorší je tak překvapivě přesvědčivý, že zavře svým skvělým výkonem mnohým pochybovačům ústa. Popravdě jsem po rozpačitém traileru čekala hloupost, ale příběh mě okamžitě upoutal. Bylo to zvláštním způsobem děsivé, zvrácené, absurdní a místy velice zábavné. Upřímně jsem na vážkách, do jaké žánrové škatulky "Horns" strčit, nic tak kuriózního a rozličného jsem již dlouho neviděla. Každopádně perfektní hudba deprimující atmosféře, nádherným scénériím a originalitě jen nasadila korunu (Manson, Pixies, Fever Ray..) - jedinou výtku mám ke konci, který mě zklamal. Nebýt jeho, dám bez váhání 5 hvězdiček. Škoda, že vyvrcholení nakonec působilo tak směšně. ()

Spiker01

Skoro až umělecké dílo, které začíná celkem obyčejným romantickým příběhem, aby následně směřovalo k hororovému mýtu a končilo naprostým infernem. Daniel Radcliffe zřejmě už navždy bude ten herec s nálepkou dětské tvářičky, ovšem dokáže, že umí zahrát prvotřídní drama, ve kterém zpočátku nic nedává moc smysl a protagonista se tedy musí přijmout pomoc od bran pekelných, aby prozřel. Drsná to pohádka, na kterou mě bavilo koukat v podstatě od začátku až do konce, občas jsem se lekl, občas odvrátil zrak a někdy se prostě nechal uhranout prvotřídní hudbou a nedutat. Alexandre Aja překvapil...90% ()

akisha

Ha ha, bylo to bizarní, ale fajn, že Aja tentokrát natočil něco trochu jinýho, než svoje obvyklé romantické filmy plné něhy a pohody. Daniel Radcliffe mě tentokrát přesvědčil, že hrát umí a očividně se na týhle roli zgustnul. Výborná scéna s hady a vidlema za zvuků "If I had a heart," nedobrovolný zpovědi "vystavených" lidí dost pobavily, konec byl taktéž zábavně přestřelenej. Joe Hill hodlá kráčet v taťkových šlépějích, a to je dobře. Líbil se mi Joe Anderson jako fetka bratr. Film má takovou zvláštní atmosféru, kde se pojí motiv lásky z dětství, hororu, rodinného dramatu a černé komedie, překvapivě z toho ale vyšlo zábavný a koukatelný dílo. ()

castor

Francouz Alexandre Aja je ďábel, který přispěchal se svým nejambicióznějším projektem. Mix několika žánrů slibuje, že chlapík, který nechal v karavanu zmasakrovat jednu milou rodinku a stovky piraní ochutnat nejedno odhalené ňadro, nachystal divoké lidské neřesti v plné nahotě. To bylo asi tak. Rozčertěný Daniel Radcliffe má hned několik důvodů být pořádně naštvaný – opustila ho přítelkyně, sotva se z toho dokázal vyspat, našli jí mrtvou, sotva se z toho dokázal otřepat, vina padla na něj. Za zadkem má novináře, na hlavě mu začínají rašit rohy. Ano, rohy. Noc předtím totiž hned několikrát zhřeší, pořádně se zlije, znesvětí pietní místo své mrtvé lásky, probudí se vedle té, která dá každému. Brzy navíc díky růžkům pochopí, že ti svatí a milí lidé okolo jsou v jeho přítomnosti sakra upřímnější než obvykle. Zábava začíná, i když pro mladíka, který musí očistit své jméno, to až taková řachanda nebude. Radcliffe to má asi jak Elijah Wood. Oba jsou navždy spjatí s jednou až hystericky populární postavou, oba si pečlivě vybírají, do čeho půjdou. Frodo Wood Maniakem šokoval coby šmírák v zaplivaném městě skalpující své oběti. Radcliffe podruhé zkouší horor, věříme mu nejen romantiku s Juno Temple, ale třeba i ty samotné růžky. I když o horor prakticky nejde, spíš o solidní fantasy detektivku, které v přepálené stopáži tu a tam dochází dech a má zbytečně doslovný závěr, ale onen mile divoký humor leccos zachrání. Příště zase ale víc zvrhlosti, prosím. 75% ()

*CARNIFEX*

Iggy je označovaný za vraha svojej jedinej lásky. Napriek tomu, že sa všetkých snaží presvedčiť o opaku, okolie v jeho blízkosti ním natoľko opovrhuje, až sa zriekne boha. Diabolské parohy, ktoré sa mu nasledujúce ráno objavujú na čele sú len začiatkom zlej predtuchy. Alebo, že by bol iný dôvod ich zrodenia? UPOZORNENIE!: "Horns" je "bastard". Keď neberieme do úvahy záverečné minúty, "Horns" je zmiešaninou všetkých možných žánrov, len jedným nie. A to HOROROM! Táto romanticko, dramo, thrillero, komediálna fantasy spočiatku pôsobí umelo, tuctovo, bez záujmu. Aja si robí z diváka žarty. Až sa človek musí zamyslieť, o čo tomuto "dilinovi" vlastne ide? Takto predsa seriózny snímok nemá pôsobiť! Taktiež som sa v určitých momentoch pasoval za chytráka. Po "naštartovaní" deja som mal pocit, že presne viem, kto za všetkým stojí. Myslím, že niektorí fanúšikovia hororu budú sklamaní, no NIE JE TO ICH CHYBA. Akurát očakávajú niečo, čo im "Horns" proste nemôže splniť. Táto originálne poňatá fantasy kriminálka vsadila na úškrn, a odlišný spôsob spracovania príbehu nešťastnej lásky, vraždy, zrady, pretvárky, klamstvu, skutočnej nevedomosti poznania ľudí po "našom" boku. Popravde, nebyť tej náboženskej "propagandy", mohol to byť jackpot. Za zlé to ale Šaňovi "Ajovi" nemám - 75%. ()

D.Moore

Poměrně věrná, ale hlavně dobrá adaptace knihy. Trochu jsem se bál Daniela Radcliffea, nicméně nakonec byl fajn a Iga zvládl ve všech polohách, a zvědavý jsem byl i na to, co předvede pro mě tak trochu nevyrovnaný Alexandre Aja. Nakonec musím říct, že Rohy mají velmi dobrou atmosféru, jsou zábavné i vcelku napínavé... A kdyby nic jiného, je v nich Juno Temple, nádherná jako vždy. Zamrzelo mě jen trochu odbyté finále - i leckteré televizní seriály mají lepší. Ale co. ()

Spooner

Trochu jiný Aja, než bych čekal. Stále ale o dost odlišnější, než většina konkurence. I přesto mi ale tento mix hororu, buranské detektivky a komedie příliš nesednul. Chvílemi hodně zábavné, v jiných scénách zase šílené wtf. Daniel Radcliffe ale překvapivě bezchybný. Takhle se vylézá z kouzelnické škatulky! ()

Wacoslav1

Boha jeho co to mělo bejt?! Aja mě nasral. Jako režisér výbornýho gore z jednoduchými a srozumitelnými příběhy to jest volně přeloženo píčoviny co hlásají nechte krev ať to řekne za vás v tom podle mě umí chodit, tak proč tenhle debilní experiment??? Ani horor, ani drama ani art kterým se to asi snaží bejt. Já bych to tak maximálně přejmenoval na Harry Potrat : Rohatý princ vychlastané krve. A vůbec on to art asi nakonec je, ale musí ho v tom hloubavý divák objevit... A nebo radši ne, takže ještě jednou : co to kurva bylo?!10% ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)